Driving for Uber?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

marfi
Регистриран: 16 яну 2015 16:52

Driving for Uber?

Мнениеот marfi » 16 яну 2015 17:34

Здравейте колеги,

От 2012 изплащам Toyota Yaris и когато Uber стартираха в София реших да пробвам дали с няколко курса на ден ще мога да покривам лизинга и бензина на колата.

Краткият отговор по-скоро е "не", но ако и вие сте решили да пробвате ето малко информация:

След регистрация и ориентировъчна среща вие представяте на Uber редица документи, като най-проблемният за мен бе синият талон, защото имах висящи глоби.

Като представите всички документи Uber ви дават 160 лева бонус ако в първата си седмица като шофьор за тях реализирате 10 часа (малко над час и половина на ден) и изпълнявате поне 90% от заявките. Дават ви телефон - iPhone 4s (черен или бял, който уж е заключен, но може да го reset-нете и да си го ползвате свободно).

Аз се включих сравнително късно - точно отпадна минималното заплащане на час. Първоначално е било 12 лева, паднало е до 8, а сега го няма.

Надъхах се от бонусите за заявки - бързо направих 15 (65 лева бонус), за три дни и с малко зор направих 30 (165 лева бонус). И така само от бонуси си докарах 325 лева + около 160 от 30-те курса ~ 480 лева за 3 дена каране и то не по цял ден. Общо за периода заредих 30 литра (под 60 лева) и навъртях над 300 километра.

Втората ми седмица в Uber (настоящата) "стачкувам" защото намалиха бонусите тройно: 15 заявки - 20 лева, 30 заявки - 65 лева. Направих общо 7 курса.

От следващата мисля да го давам лежерно и да изпълнявам курсове единствено в часове и дни с по-голямо натоварване или да чакам седмици с по-добри бонусни условия.

Нямах проблеми с пътници. Реших обаче да не излизам вечер, защото тогава се качват по трима/четирима - кляка ми колата - няма смисъл да я троша.
Последна промяна от marfi на 17 яну 2015 11:35, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
TATI
Регистриран: 02 авг 2005 11:54
Контакти:

Re: Driving for Uber?

Мнениеот TATI » 16 яну 2015 18:05

Аз се бях замислил да се пусна. Така или иначе по цял ден обикалям улиците водейки някое от децата нанякъде, та поне да си избивам обратните курсове. Обаче няма почти никаква конкретна информация, относно условия, начини на плащане и пр. На теб дадоха ли ти някакви подробности, указания и подобни такива?
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

marfi

Мнениеот marfi » 16 яну 2015 19:00

Аз живея в центъра и водя детето на детска в Младост. Викам си - дай да се запиша, поне да не се прибирам празен и да си покривам разхода.

Начин на плащане: Всеки понеделник се превеждат парите от предходната седмица. На мен ми дойдоха по сметката още на следващия ден.

Условия: Кола до 10 години с 4 врати. Трябват ти син талон, справка от кат с глобите и свидетелство за съдимост. Застраховката, прегледа и тн. си ги имаш

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 18 яну 2015 18:58

Полезен линк,както за потребители,както и бъдещи водачи на Uber - http://testvano.com/254-uber-surge-pricing-2014/. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 18 яну 2015 21:49

Хм... А има ли клиенти за тази услуга? Защото като погледнах цените - май е по-добре да ползваш нормална таксиметрова услуга...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 18 яну 2015 23:12

Ползвал съм в чужбина - зарадвах се за София,защото имах информация по-рано за регистрирано от тях дружество.

Май идват скъпи за тук като цяло,но нашия таксиметров пазар е конкурентен - София има 50 % по-малко таксита от Ню Йорк.

Ще влизат и във Варна - чужденците ще се радват,ако не друго.

Истината е,че за мен са извън закона,но това не ги спира да правят развойна дейност и инженерен център в София - аз съм ЗА - имаме добри програмисти.
По-добре да тестват тук на локално ниво,отколкото да сгафят в цял свят.

Няма да продължавам повече,защото ще трябва да пиша и текст,че мнението не е препоръка или съвет за инвестиционно решение - предстои им IPO скоро - макар и да не си го признават.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

marfi

Мнениеот marfi » 19 яну 2015 14:21

slowtraveler написа:Хм... А има ли клиенти за тази услуга? Защото като погледнах цените - май е по-добре да ползваш нормална таксиметрова услуга...

Има клиенти.

Относно цените:

Кръстовище Каблешков с Луй Айер - Летище > 10 лв.
Медицинска Академия > Каблешков > Летище > 13 лв.
Орлов Мост > Метро 1 (7км) > 5 лв.

Ако не си се регистрирал, може да го направиш оттук и да ползваш 15лв. кредит.

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 19 яну 2015 14:23

marfi написа:Ако не си се регистрирал, може да го направиш оттук и да ползваш 15лв. кредит.

Линкът е реферален!

Предупреждавай за такива далаверки. mad.gif
Изображение

Потребителски аватар
mr_big
Регистриран: 19 юни 2013 14:01

Мнениеот mr_big » 10 фев 2015 21:29

аз ги ползвам

мислех и да се включа като шофьор. ходих да ми разяснят как се случват нещата.

по мои сметки ако няма бонуси само от това което се изкарва от клиентите си 0/0 накрая на месеца/седмицата.

а онзи ден казаха че бонус има само първоначален, не са споменавали други, може и да има... незнам...

точните думи бяха - шофьор изкарва средно 7лв. на час. вие смятайте като платите горивото, застраховиките, лизинга и амортисзацията на колата колко остава за шофьора.

иначе ще продължа да си ги ползвам, пък ще видим дали ще стана шофьор :)

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 02 мар 2015 21:28

Изображение

Потребителски аватар
mr_big
Регистриран: 19 юни 2013 14:01

Мнениеот mr_big » 02 мар 2015 22:14

не вярвай на новините в бг cool.gif

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 18 мар 2015 18:13

Германски съд забрани Uber

Съд във Франкфурт забрани най-популярната услуга на приложението за споделено пътуване Uber в Германия. Калифорнийската компания вече няма да може да свързва шофьори и частни клиенти. Според съда услугата, която в Германия носи името Uber Pop, нарушава закона за пътническия транспорт, тъй като шофьорите нямат лиценз, а взимат пари от пътниците.

Всяко нарушение на забраната на Uber Pop може да се накаже с до 250 000 евро, реши панелът от трима съдии. Uber ще обжалва. "Съжаляваме за днешното решение на франкфуртския съд да не позволи на Uber да допринесе за по-добра и евтина лична мобилност", каза мениджъра на Uber за Германия Фабиен Нестман.

Компанията заяви, че продължава да работи по алтернативна услуга за споделено пътуване, която да е в съответствие със съдебните интерпретации на германските закони.

Не е ясно кога решението влиза в сила, отбелязва "Франкфуртер алгемайне цайтунг".

Делото е било заведено от организацията "Такси Германия" (Taxi Deutschland), която обединява редица таксиметрови компании.

Основният аргумент на "Такси Германия" срещу Uber е, че шофьорите му превозват пътници също като таксита, нямат лиценз за това, а го правят с търговска цел, поради което принципът на конкуренцията е нарушен.

"Франкфуртер алгемайне" отбелязва, че в Германия пътуването с Uber е по-изгодно, отколкото с такси. Услугата за професионални шофьори (Uber Black) не е засегната от съдебното решение.

Според говорител на съда във Франкфурт решението от сряда има ключово значение.

Според защитата дейността на Uber е съвсем законна, защото компанията е само посредник между шофьор и пътник, така че принципите за таксиметровите услуги няма как да се приложат.

Uber предлага услугите си в пет големи германски града – Берлин, Хамбург, Франкфурт, Мюнхен и Дюселдорф. Във всички тях текат някакви процеси – съдебни или институционални, срещу Uber, поради което дейността на компанията може да бъде само частично ограничена, пояснява списание "Шпигел".

Uber, чиято европейска централа е в Амстердам, се е оплакал от германските власти пред Европейската комисия.

Ето ти новини от "Европата" - сега ти вярваш ли?! :whistle:
Изображение

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 28 сеп 2015 18:54

ВАС потвърди глобата за Uber:
http://society.actualno.com/VAS-potvyrdi-globata-za-Uber-news_498114.html
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Върни се в “Off Topic”