Говорилня

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Re: Говорилня

Мнениеот desSs » 15 апр 2015 16:48

Слоу, много ми е далеч чак долу на Девня, ще изгоря една туба бензин хаххах biggrin.gif
Акима, звъннах на този сервизо от линка, утре или най-късно в петък ще мина на преглед, после ще дам отзив, благодаря biggrin.gif

п.п. наистина не е лесно - прегледи, масла, гуми, каско...всичко мене чака wacko.gif

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 15 апр 2015 18:13

СБА Варна
9000
град Варна
ул. "Прилеп" 66
тел.: 052/303 174
e-mail: sbavarnauc@abv.bg

ГОДИШНИ ТЕХНИЧЕСКИ ПРЕГЛЕДИ
Всеки автомобил подлежи периодично на техническа проверка в лицензирани пунктове (ГТП). Новите автомобили подлежат на технически преглед на 3-та и 5-та година. СБА Ви препоръчва да извършите задължителния годишен преглед в пунктовете на организацията като може да получите качествена проверка на състоянието на автомобила Ви.
Напомняме Ви, че с технически изправния автомобил можете да предприемате безаварийно и спокойно пътуване.
Прегледите се извършват в лицензираните пунктове на СБА на територията на цялата страна.
Необходими документи за минаване на ГТП:
Автомобил с газова или метанова уредба: паспорт, ако не е записано в големия талон – бензин/газ;
Регистрационен талон на автомобила – част I и част II (може и ксерокопие на големия талон);
Полица от валидна застраховка гражданска отговорност;
Документ за платен данък върху превозните средства, дължим към деня на извършването на периодичния преглед на ППС; Закон за местни данъци и такси – Чл. 60 (6) (Изм. – ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г., доп. – ДВ, бр. 98 от 2010 г., в сила от 01.01.2011 г.) Заплащането на данъка е условие за редовност при годишния технически преглед на превозното средство. Заплащането на данъка се удостоверява с представяне на издаден или заверен от общината документ.
Документ за самоличност на лицето, представящо ППС на преглед (лична карта или свидетелство за управление на МПС);
Клиенти на ДЗИ с Автоасистанс (с клубна карта към ГО) заплащат 14.00 лв. / с АГУ – 19.00 лв.
Клиенти на ЕВРОИНС:
- с Автоасистанс към застраховка Гражданска отговорност – 14.00 лв. / с АГУ – 19.00 лв.
- с валидна застраховка “Каско на МПС срещу Първи риск” – 14.00 лв. / с АГУ – 19.00 лв.
*Горепосочените цени важат за всички пунктове на Съюза на българските автомобилисти. Всички останали цени за ГТП се определят самостоятелно от всеки пункт на СБА.
Забележка: Посочените документи са в съответствие с изискванията на Наредба № Н – 32 на Министерство на транспорта за извършване на годишни технически прегледи.
Членовете и абонатите на СБА ползват 20% намаление, а за тези със Сребърна “ПЛЮС”, Златна и Платинена карти е безплатен. За повече информация можете да се обръщате към центровете на СБА в цялата страна.

П.С.Маникюр,педикюр,козметик,фризьор,спа... tooth.gif :whistle: cool.gif

П.С.Пак блея - ти си редактирала,а аз ти давам координати на СБА до Вятърната мелница. blush.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
desSs

Мнениеот desSs » 15 апр 2015 18:27

редактирах, щото и аз блея, линка съм го подминала biggrin.gif после го видях, обадих им се, и така..:)
бтв какви са тия "народни" цени, за равчето ми искат 45 лева biggrin.gif ще звънна утре на СБА-то да видим какво ще кажат по въпроса biggrin.gif

п.п. аз не съм от тия cool.gif

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 16 апр 2015 22:31

desSs написа:Слоу, много ми е далеч чак долу на Девня, ще изгоря една туба бензин хаххах biggrin.gif
Акима, звъннах на този сервизо от линка, утре или най-късно в петък ще мина на преглед, после ще дам отзив, благодаря biggrin.gif

п.п. наистина не е лесно - прегледи, масла, гуми, каско...всичко мене чака wacko.gif

А ти пък чакаш Кептъна.......... . Колко познато ми звучи :whistle:
Що се чудиш на цените-жената за Яриса я обръснали миналия месец 30 лева,хем пункта се води на "бойни другари".... РАВката е барем два пъти по-голяма,тъй че си на далавера.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 16 апр 2015 23:00

Е колко е прегледа? Онзи ден за Кашкая ми взеха 45...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 17 апр 2015 11:40

Десата предлагам да я докладваме на сектор Пътна полиция - хвърчи с "технически неизправен" РАВ. :whistle: unsure.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
desSs

Мнениеот desSs » 17 апр 2015 11:45

ярисе, голяма евтиния в туй Руси biggrin.gif тук всички леки коли са на една цена, нищо че мойта два пъти по-голяма от твойта хаха платих 40 лева
а от кептъна чакам пари, нищо друго laugh.gif както виждаш мъжката работа сама си я върша, другата седмица сменям гумите, минавам на техническо обслужване и съм готова biggrin.gif

хаха Акима равчето не е неизправно, днес изтичаше стария ГТП, и преди малко минах в СБА biggrin.gif благодаря за съдействието biggrin.gif

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 17 апр 2015 12:14

desSs написа:хаха Акима равчето не е неизправно, днес изтичаше стария ГТП, и преди малко минах в СБА biggrin.gif благодаря за съдействието biggrin.gif

Надявам се,че всичко е минало без засечки.Ако имаш оплаквания от Мелницата казвай. wink.gif

както виждаш мъжката работа сама си я върша...

Най-големият ми "страх" е че някой ден ще се прибера вкъщи и ще ми кажат нещо подобно,последвано от "лягай". laugh.gif
Изображение

Потребителски аватар
desSs

Мнениеот desSs » 17 апр 2015 12:44

никакви оплаквания, напротив, много свестни "момчета". предния път на комина ми бучаха, нещо не натисках спирачката както на тях им се искаше хаха но сега минах без проблеми. питах дали има нещо не съвсем наред, че ще ходя на техническо обслужване в Карком и да им мрънкам, но каза всичко било ок, колата била нова, 4-годишна на км за половин година laugh.gif тя верно още няма 33к blush.gif
за другото не знам...освен да си заредиш нощното шкафче с гелче с лидокаин, за всеки случай biggrin.gif

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 17 апр 2015 13:21

desSs написа:никакви оплаквания, напротив, много свестни "момчета". предния път на комина ми бучаха, нещо не натисках спирачката както на тях им се искаше хаха но сега минах без проблеми. питах дали има нещо не съвсем наред, че ще ходя на техническо обслужване в Карком и да им мрънкам, но каза всичко било ок, колата била нова, 4-годишна на км за половин година laugh.gif тя верно още няма 33к blush.gif
за другото не знам...освен да си заредиш нощното шкафче с гелче с лидокаин, за всеки случай biggrin.gif

Това да се чува - там са точни пичове и не се заяждат с девойките - пратил съм и две приятелки,а с третата ще трябва май и аз да ходя - било и за пръв път. :whistle:

Цената предполагам е добра - аз не помня за Короли колко вземаха.

Ей за това обичам форумите - дори и да съм "зелен" в дадена сфера винаги ще се намери някой да сподели емпиричен опит и да препоръча я лидокаин, я някой друга )(ватка. worthy.gif
Благодарско,но ти май говориш за това:

Изображение

А аз си говоря за друго:

Изображение

Както и да е - то мусака ли не печелих в друга тема,то кремчета ли не бяха.
Ама,както казала мутрата пред кафеавтомата:"Ще играя докато печеля - ко кат са кафета наградите".
Изображение

Потребителски аватар
desSs

Мнениеот desSs » 17 апр 2015 14:18

ахаха туй за мутрата ми хареса laugh.gif иначе верно не съм те разбрала за какво говориш biggrin.gif ама то по форумите нормално, един говори за едно, втория разбрал друго, третия хептен нищо не разбрал, ама и той акъл дава... laugh.gif

за прегледа и аз мислех да взимам някой мъж с мене, ония зад комина верно ме стресираха, а и ми беше за първи път, но в крайна сметка реших да рискувам biggrin.gif та кажи й на твоята приятелка, че няма страшно, тия са проверени. само видях зор с намирането, малко забутано
цената е предполагам най-добра в града, на Тролейна по телефона ми казаха 45, ама да съм отидела сутринта най-късно в 9, че после имало много коли, висиш и чакаш...а на СБА записват час, културна работа, затова избрах тях, не заради 5-те лева

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 17 апр 2015 22:34

Мелницата е проверена - няма да те подведем тук - дадох 2-3 опции - нали посочи маршрут.
Дето се казва не знам от вкъщи ли ще ходиш от работа ли. :thumbsup:

Другият пункт просто е по-намазан,ама и там им е пораснала работата явно.

Ей доходи ми се на ГТП за сейра. biggrin.gif
Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 17 апр 2015 22:42

Akima написа:
desSs написа:хаха Акима равчето не е неизправно, днес изтичаше стария ГТП, и преди малко минах в СБА biggrin.gif благодаря за съдействието biggrin.gif

Надявам се,че всичко е минало без засечки.Ако имаш оплаквания от Мелницата казвай. wink.gif

както виждаш мъжката работа сама си я върша...

Най-големият ми "страх" е че някой ден ще се прибера вкъщи и ще ми кажат нещо подобно,последвано от "лягай". laugh.gif

Ако се е решила сама да си върши мъжката работа няма да последва "лягай",ще последва "изчезвай" :thumbsup:
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
Akima

Мнениеот Akima » 17 апр 2015 22:48

Дидо,наздраве за цистерните емпиричен опит. drunk.gif

Рая май си купи шезлонг - бързаше май - поне ми спести да снимам моите. :whistle:
Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 18 апр 2015 00:25

Akima написа:Дидо,наздраве за цистерните емпиричен опит. drunk.gif

Рая май си купи шезлонг - бързаше май - поне ми спести да снимам моите. :whistle:

Наздраве drunk.gif като остарееш,ще видиш.
Ква Рая,кви шезлонзи,кви снимки?
Я вземете и се организирайте Варненската група и вървете да откриете новия туристически сезон.Аз ще съм в региона след 20 май :thumbsup:

Върни се в “Off Topic”