Говорилня

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
Raya
Регистриран: 10 апр 2009 12:17

Говорилня

Мнениеот Raya » 15 дек 2017 08:21

krasengn написа:Източник Тоест вие не очаквате промяна към по-добро. Не ви пука. "Всички са маскари". Нищо позитивно ли не виждате в страната вече? Излиза, че няма смисъл да си говорим за политика изобщо. А например да говорим за автомобили. Така ли е?

Ти да не си на 20 години и живееш с родителите? Синът ми на 15 г като започне да ми доказва, че в България е най-евтин и най-хубав живот (евтин бърз интернет, от Замунда безплатно можеш да теглиш-това са му критериите), чак ме изнервя.
....--Celica 1.8_00г--Avensis 1.6_00г--Avensis 1.8_05г--....

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 15 дек 2017 09:54

Бих казал, че обкръжението ми и аз бяхме средна класа.. Те - бивши комунисти, но не от онези с куфарчетата, а изкарали парите с труд и нюх.
Аз също може да се каже, че съм/бях средна класа, но нещата от година и нещо съвсем тръгнаха надолу заради външно и вътрешно икономически процеси, санкции и т.н., та затова и обмислям какви да бъдат следващите стъпки. И все повече в тях не влиза България. Когато си се борил 30г и не виждаш прогрес, а само спирачки - това до известна степен е обезсърчително :)
Съпругата и тя е на това мнение..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Говорилня

Мнениеот mfandakov » 15 дек 2017 10:15

Имам приятели из цяла Германия, и все си мисля че някога ще си купя къща около някой от тях.
Не знам защо това е било винаги в ума ми като естествено развитие на нещата.
Тук е гето,и никога няма да има ред.Съжалявам че го казвам ,но го мисля. :thumbsup:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 15 дек 2017 14:07

Raya написа:Източник
krasengn написа:Източник Тоест вие не очаквате промяна към по-добро. Не ви пука. "Всички са маскари". Нищо позитивно ли не виждате в страната вече? Излиза, че няма смисъл да си говорим за политика изобщо. А например да говорим за автомобили. Така ли е?

Ти да не си на 20 години и живееш с родителите? Синът ми на 15 г като започне да ми доказва, че в България е най-евтин и най-хубав живот (евтин бърз интернет, от Замунда безплатно можеш да теглиш-това са му критериите), чак ме изнервя.

:D :D :D Спри му дневните и интернета . И стой та гледай . Щото нали знаеш че битието определя мисленето :thumbsup: .
ПП.Рано си родила......Така млада а с 15 годишен син.......
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

nowyaris

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 15 дек 2017 14:14

slowtraveler написа:Източник Бих казал, че обкръжението ми и аз бяхме средна класа.. Те - бивши комунисти, но не от онези с куфарчетата, а изкарали парите с труд и нюх.
Аз също може да се каже, че съм/бях средна класа, но нещата от година и нещо съвсем тръгнаха надолу заради външно и вътрешно икономически процеси, санкции и т.н., та затова и обмислям какви да бъдат следващите стъпки. И все повече в тях не влиза България. Когато си се борил 30г и не виждаш прогрес, а само спирачки - това до известна степен е обезсърчително :)
Съпругата и тя е на това мнение..

Първо се посъветвай с някого.Дето хем вече е достатъчно стар , хем е много препатил.Щото на наште години пак от нулата......Таковало си е мамата.Трябва някакъв много силен стимул. Аз съм живият пример . Все още жив де.....
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

nowyaris

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 15 дек 2017 14:21

mfandakov написа:Източник Имам приятели из цяла Германия, и все си мисля че някога ще си купя къща около някой от тях.
Не знам защо това е било винаги в ума ми като естествено развитие на нещата.
Тук е гето,и никога няма да има ред.Съжалявам че го казвам ,но го мисля. :thumbsup:

Нормална къща в Германия е около половин милион Евро.Бетрибскостените са около двадесетина хиляди на година./ако ти е читава застраховката/.
Ако са ти налични подобни пари не мисля че в Гетото ще ти е толкова лошо.Пък ако си мислиш да отидеш до Германия и да ги изкараш такива пари.......
Всъщност мечтите са единственото прекрасно нещо в този живот.И са си напълно безплатни. :thumbsup:

Потребителски аватар
dexter
Регистриран: 30 авг 2017 08:59

Говорилня

Мнениеот dexter » 15 дек 2017 15:26

Raya написа:Ти да не си на 20 години и живееш с родителите? Синът ми на 15 г като започне да ми доказва, че в България е най-евтин и най-хубав живот (евтин бърз интернет, от Замунда безплатно можеш да теглиш-това са му критериите), чак ме изнервя.

Аз не съм на 20-тина години и от доста време не живея с родителите си, но продължавам да твърдя, че България е едно от най-евтините места за живеене в Европа (като изключим може би София). Като започнеш от цени на имоти и консумативи покрай тях, минеш през данъци и стигнеш до горива, труд, храни и какво ли още не. И на мен не ми харесва политическата обстановка макар и да нямам достъп до информация както slowtraveler (или по-скоро не ми харесва това, което ми показват по телевизията), но повярвай ми, че и в така боготворените Англия, Германия ... не е по-хубаво. Да, като кажат "вемам 3000 евро заплата" и си викаш басимамата, ама не ти казват, че данък имот е 20 хилки годишно, че на тези пари плаща 30% данък, че му е 2-3к застраховката и данъка на колата, че му струва половин милион къщата. В крайна сметка с колкото приятели в чужбина съм говорил почти всички разказват едно и също "тукашните живеят да си плащат сметките и да дойде петък да се напият". е това ако е "живот" - мерси.
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно!
Сегашната - Avensis-'07, 2.2 150bhp
Бившата - Mazda6-'02, 2.3 166bhp
Вечната -Vectra A-'92, 1.4 75bhp punk.gif
Бившата - Golf 2-'86, 1.6 54bhp

nowyaris

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 15 дек 2017 15:49

Що така,колега dexter ? Онези там в Англия и Германия живеят за да си плащат сметките и да дойде петък да се напият ,а тези в България за какво живеят ? Нали за същото .Разликата е че онези получават достатъчно и за сметките , и за напиването ,а пък в България ако си платиш сметките , няма после с какво да се напиеш .Или ако се напиеш , няма с какво после да си платиш сметките. И онези на Запад се напиват само в Петък , пък в България - ежедневно . Погледнато от тази гледна точка онова тяхното наистина не е живот .
Аз съм в Австрия,а преди това 48 години живях в Русе. Трябва да ти кажа,че тук е доста по-евтино да се живее отколкото в България.Спрямо австрийския стандарт,разбира се.Аз съм на възможния минимум за общ работник във Фабрика и под 1500 Евро/месец не съм падал.Това са 14 годишни заплати,Коледна премия?15-та/,30 дена платен отпуск,и най-важното,не чакаш на някой новоизлюпен дрисльо да ти даде заработените пари.Плащам 350 евро наем със всичко включено,пия австрийска бира на корем,в Петък и Събота кило Столична,ям само свински котлети и бял хляб ,пуша минимум 30 цигари дневно,и тъй нататък.....
И всичко това месечно ми струва максимум още 350 Евро.
Така че съвета ми е да си потърсиш нови приятели в чужбина,тези сегашните много те заблуждават.
Последна промяна от nowyaris на 15 дек 2017 16:17, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
krasengn
Регистриран: 19 мар 2016 00:11
Контакти:

Говорилня

Мнениеот krasengn » 15 дек 2017 16:00

Raya написа:Източник

Най-лошото е, че никой тук няма надежда за подобряване положението. Нещо повече: няма даже желание за обсъждане начини и стъпки за излизане от положението. Моят пост беше в този смисъл.
А още по-лошото е, че ние с вас тук, българите, нямаме общи възгледи за нещата, които докараха до тук страната ни. Защото това означава, че нямаме общи идеи за изход от положението.
Мисля, че трябва първо да намерим общи неща между нас, които ни сближават. И постепенно да измислим какво трябва да се направи.
Нали всички искаме България да стане едно по-добро място за живот?
Поне колкото Румъния, която ни дръпна последните няколко години. Ето и Слоу забелязал, че последните две години сме тръгнали надолу.
Polski Fiat 1500 (1980) --> VW Passat 1.8 RP Combi (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

nowyaris

Говорилня

Мнениеот nowyaris » 15 дек 2017 16:29

Тя и овцата иска кошарата да стане едно по-добро място за живот,да не я стрижат,да не я доят,да не и ползват дечицата за чеверме или нея самата за пастърма.
И вероятно тези и възгледи са общи за всички овце в стадото . Ама няма как да стане .
ПП.Ние сме намерили общи неща между нас - автомобилната марка ТОЙОТА.За всичко друго сме безкрайно различни.

Потребителски аватар
Raya

Говорилня

Мнениеот Raya » 15 дек 2017 17:36

nowyaris написа:....
ПП.Рано си родила......Така млада а с 15 годишен син.......

Благодаря за комплимента :D , ама годинките вървят...във форума вече 8 години съм, чак на мен не ми се вярва.

Потребителски аватар
Raya

Говорилня

Мнениеот Raya » 15 дек 2017 17:50

dexter написа:Източник
Raya написа:Ти да не си на 20 години и живееш с родителите? Синът ми на 15 г като започне да ми доказва, че в България е най-евтин и най-хубав живот (евтин бърз интернет, от Замунда безплатно можеш да теглиш-това са му критериите), чак ме изнервя.

Аз не съм на 20-тина години и от доста време не живея с родителите си, но продължавам да твърдя, че България е едно от най-евтините места за живеене в Европа (като изключим може би София). Като започнеш от цени на имоти и консумативи покрай тях, минеш през данъци и стигнеш до горива, труд, храни и какво ли още не./////.

Ти не ми говори за имоти, защото знам колко струват в Испания и Гърция на морето. А тук като кажат "лукс" и едни цени на ниво европейски заплати, че се чудя къде е лукса в имотите им. Само едно е вярно, че данък имот е висок. Но и знам от роднини в чужбина колко им струва труда на час и то от нископлатените професии, при нас такава заплата с висше образование и голям стаж едва го докарват............
чак се зачудих: защо ли обяснявам на човек без деца и, вероятно, без жена :D

Потребителски аватар
slowtraveler

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 15 дек 2017 18:14

nowyaris написа:Източник Нормална къща в Германия е около половин милион Евро

Твърдо Германия не ми е приоритет...
Варианти много...
За заплатите -както казах синковеца е точно в моята сфера на образование, ама стартира с 50х.паунда годишно като бакалавър с почести (има и такава класификация при тях)....
Стартова заплата на неопитен специалист.
Вярно - получено образование в тяхната система... Вече сме дърти и трудно бихме се преборили за такава заплата bash.gif
Обаче наистина нещо песимизма ме е налегнал последните месеци... boo.gif
И най лошото е че не виждам ефективен изход...
Т.е. ще трябва да се прибягва към неефективен.... :whistle:

Потребителски аватар
dexter
Регистриран: 30 авг 2017 08:59

Говорилня

Мнениеот dexter » 15 дек 2017 18:17

Raya написа:Ти не ми говори за имоти..

Ами аз знам колко струват пък в Швеция, Ирландия, Англия, Щатите и цените им са доста по-високи от нашите. За заплатите съм съгласен, но и да си даваш поне половината заплата за наем на малък апартамент или цялата за нормална семейна къща пак не е вариант...а за семейното ми положение... ми 4-рима сме ;)
slowtraveler написа:синковеца е точно в моята сфера на образование

каква е сферата ако не е тайна?
slowtraveler написа:ама стартира с 50х.паунда годишно

Красива сума. Аз и на 50 000 лв годишно бих бил доволен, НО на тези 50к плащаш 30% данък и ти остават 35. Семейна къща (за човек с две деца) в Лондон трета зона е към 1500 + сметки още към 500... или греша?
Последна промяна от dexter на 15 дек 2017 18:32, променено общо 1 път.
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно!
Сегашната - Avensis-'07, 2.2 150bhp
Бившата - Mazda6-'02, 2.3 166bhp
Вечната -Vectra A-'92, 1.4 75bhp punk.gif
Бившата - Golf 2-'86, 1.6 54bhp

Потребителски аватар
slowtraveler

Говорилня

Мнениеот slowtraveler » 15 дек 2017 18:29

dexter написа:Източник каква е сферата ако не е тайна?

Software&Hardware...

За цената на жилищата във Великобритания - в момента са в 5 стайна квартира (+ всекидневна) за 1200 паунда...
С всички удобства в кухнята разбира се.... (липсваше им микровълнова освен нормалната печка, ама хазяите бързо им я доставиха след обаждане)...

Върни се в “Off Topic”