От кои модели са изкопирани съветските автомобили?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Re: От кои модели са изкопирани съветските автомобили?

Мнениеот nowyaris » 11 фев 2015 22:42

Japanese_fever написа:Продай си Яриса и си купи пак Лада, щом толкова я хвалил, никой не те спира!

Защо е нужно да си продам Яриса и да си купя Лада.Яриса си е Ярис,Ладата-Лада.Бях си супер доволен от руската машинка и пак бих си взел същата такава за 6000 американски долара.Яриса когато го купувах по тогавашния курс ми струваше 18 000 американски долара - гаранция че няма три пъти по-висока потребителска стойност за мен.Естествено жената е на друго мнение.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 11 фев 2015 22:43

Japanese_fever написа:И аз им свалям шапка, но все пак да не забравяме, че това са вече музейни експонати. biggrin.gif

Те и на Пикасо картините са музейни експонати.......
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
martod
Регистриран: 15 ное 2008 17:49

Мнениеот martod » 12 фев 2015 10:56

nowyaris написа:
Japanese_fever написа:И аз им свалям шапка, но все пак да не забравяме, че това са вече музейни експонати. biggrin.gif

Те и на Пикасо картините са музейни експонати.......

Така е . smile.gif И освен това, съвършенството няма нужда от промени, те и за това руснаците 40 години нищо не променяха по Ладите . laugh.gif

Изображение

http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&ved=0CDwQFjAE&url=http%3A%2F%2Fstrangera.com%2F2010%2F02%2F03%2Fperfection%2F&ei=uWncVOPRL4GtULzKg6gG&usg=AFQjCNGWaMlqtH3WQ6pmNafwAung9y72ow&bvm=bv.85761416,d.bGQ&cad=rja tooth.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 12 фев 2015 22:52

Не знам дали са съвършенни но са изключително пригодени за дивите условия в които живеехме,а и все още продължаваме да живеем.Замислете се защо не са копирали Мерцедес,БМВ,Ситроен ..... Копирали са с пари или не един изключително народен автомобил какъвто е Фиат. Изобщо не е лоша идеята особено за онези години. И какво след като 30 години почти нищо не са променили - с откраднат танк спечелиха Втората Световна и от 34-та до 54-та нищо не промениха,само произвеждаха ли,произвеждаха.С хилядите.И така.Човек ако не познава руската психика и начин на живот няма как да проумее факта. Сега дали постъпват правилно или не е друг въпрос - англичаните са консервативни за едно,германците за друго,руснаците за трето.Велики нации са и това е - тяхна си работа.Ние можем само да зяпаме отстрани и да цъкаме с език.
ПП.Прочетете и коментарите след статията - аз винаги така правя.

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 12 фев 2015 23:24

Недей да бъркаш риската военна промишленост с автомобилната такава! В едното руснаците са едни от най-добрите в света, а в другото едни от най-лошите. Отделно къде си тръгнал да сравнявап БГ с Англия, Германия и Русия? Нещо страдаш от мания за величие ли? tooth.gif
Ние освен китайските талиги, велосипеди произвеждаме ли?
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Мнениеот Airfan » 13 фев 2015 10:04

Произвеждаме и велосипеди, при това тук в Пловдив. Чат пат и мотокари.
Изображение

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 13 фев 2015 11:14

@Jap

http://www.dragbicycles.com/ - даже са доста добри. :thumbsup:

Казвам го като фен на downhill-а. tooth.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 13 фев 2015 15:33

Като чуя за руска кола и ми се повръща. Първата ми кола я купих нова, един Москвич 2140Д-не че е дизел, амо така беше модела. "Д" значеше дефорсиран.
Ако бях си водил статистика на дефектите, които даде тази кола, сигурно няма да ми стигнат 4-5 дена да пиша. biggrin.gif
Само ще спомена, че на 500 км(петстотин) ми изръмжа скоростната кутия. Оказа се, че в нея бил монтиран първичен вал произведен в братски Виетнам, който нямаше никаква циментация. laugh.gif
С излизането от Мототехника т. е. единствиния магазин за продажба на коли тогава, се оказа освен вала, че:
1 - не работи задна лява спирачка.
2 - не добре центровани клапани.
3 - Тракащ заден капак - не добре центрован.
4 - Две гуми не бяха затегнати и докато я закарам до нас, щях да се пребия.
5 - В къщи забелязах, че на десния праг имаше ръжда- изгни за около година.
6 - Десният мигач не работеше.
Това сега си спомням, ама имаше и още. bash.gif
Та, руска кола ли? И на сън не искам повече.
И още нещо, колата возеше като камион.
Интересно, че този модел не го видях копиран в снимките по-горе.
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... e4dj3O-9eg
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Потребителски аватар
Airfan
Контакти:

Мнениеот Airfan » 13 фев 2015 15:46

Напасване на вратите:

https://www.youtube.com/watch?v=zBsPFI--muo
Изображение

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 13 фев 2015 17:05

Kiki написа:Като чуя за руска кола и ми се повръща...

Явно навсякъде има "мазохисти" - http://www.dnevnik.bg/photos/2015/02/12/2471007_fotogaleriia_mukata_da_poddurjash_ruska_kola_v_kuba/?pic=1#picture
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 13 фев 2015 17:44

Май забравих да спомена,че ВАЗ 2104,който закупих май 1990 беше една партида от 18 еднакви автомобила , която беше отказана поръчка за Австрия и току що ги бяха разтоварили от шлепа на Русенското пристанище.Имах право да я закупя без ред понеже ми се полагаше като млад гл.инженер на АПК в "труден регион". Тогава имаше такива "екстри". След три месеца ликвидираха "Мототехника". Явно имаше разлика в качеството според крайния потребител,защото 1988 с моята вноска и парите на бабалъка за сватбата си купихме с жената пак същата ВАЗ 2104,1300 кубика с 4 скорости . Не че нещо,ама изобщо не можеше да се равнява с "второто направление". Като "пенсионерска кола" в ръцете на бабалъка изкара почти до 2004 г. С по 1500 км. преход на година .

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 13 фев 2015 18:06

Airfan написа:Напасване на вратите:

Напасване на врати, но винаги бих взел Трабант пред Москвич или ЗАЗ. Много лесно се обслужва и е много по-качествен!
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 13 фев 2015 18:08

Akima написа:
Явно навсякъде има "мазохисти"...

Все пак да не забравяме, че кубинците нямат избор. А иначе те търкалят още ам. автомобили от 50-те и 60-те ("Златната ера в американското автомобилостроене"), но както казах - те нямат избор.

Потребителски аватар
Airfan
Контакти:

Мнениеот Airfan » 13 фев 2015 21:54

Japanese_fever написа:
Airfan написа:Напасване на вратите:

Напасване на врати, но винаги бих взел Трабант пред Москвич или ЗАЗ. Много лесно се обслужва и е много по-качествен!

Аз съм карал и такова преди бая годинки. tooth.gif
Изображение

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 13 фев 2015 23:24

Japanese_fever написа:Напасване на врати, но винаги бих взел Трабант пред Москвич или ЗАЗ. Много лесно се обслужва и е много по-качествен!

Джапи, явно дори не си се возил в Трабант. Това изобщо не е автомобил, това е механичен уред за промиване на мозъци. Не бих искал да карам Москвич или Лада, но не допусках дори и мисъл да имам Трабант преди 30 години. thumbdown.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Върни се в “Off Topic”