От кои модели са изкопирани съветските автомобили?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Re: От кои модели са изкопирани съветските автомобили?

Мнениеот nowyaris » 18 фев 2015 20:54

То човек като се замисли всичко на този свят е породено от икономически причини laugh.gif .В момента тук,в Залцбургерланд много са популярни Дачия Дъстър.Дри и в момента им върви рекламата-плащаш 50 %,а другите 50 % дилъра ти ги отпуска като безлихвен заем.Около мен вече гледам 2-3 нови.Ама са си трета-четвърта кола в семейството.Не мисля че са способни на подвизите на които беше способна НИВАта.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 18 фев 2015 20:58

Дидо,
последния Duster им го върнахме направо разглобен - нямам снимки при мен да се посмеете.
Но съм горд с румънците - напредват смело и славно - започнаха от останали части за Рено и стигнаха до момента да чакаш за Дачия все едно си в шоурума на Ламборгини.

Аз по се радвам на Волексчето. tooth.gif

Друго си е обаче да да си купиш мигач за 30 стотинки/с винт/ за Ладичката. punk.gif

Замислям експортно-ориентиран бизнес - http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/19628-amerikanec-pribira-nai-malko-6-000-za-stara-lada/. :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 19 фев 2015 14:17

Носталгията по отминалите години наистина е голямо нещо.Басс-Мана да е жив и здрав че пусна темата.От Жигула на 20 хиляди и от Мадонна на 20 години по-хубаво няма.Италиански висококачествени изделия,експлоатирани по едно и също в двете най-големи империи за тогава.Хубави времена бяха-сутрин като се събудех (по обед) нищо не ме болеше biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 19 фев 2015 21:13

Абе и смях падаше покрай тези коли.
Навремето в едно село "влачехме" чисто новото задно гърне на Ладата по едни павета - на път към най-близкия заварчик.
Няма да забравя бабата,която поглежда към колата и ни се провиква над нетърпимото дрънчене:
"Момчета да не загубите нещо!!!"

worthy.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 25 фев 2015 00:25

Ето една червена Лада за яриса, да ходи до Канада да си я купи! Билета до там е около $1200, така, че ще му стъпи около $9500, с ако се пазари и по-малко:
http://m.autotrader.ca/a/19_8577178

Ако не, да си пусне песента на Тодор Колев! biggrin.gif
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 25 фев 2015 11:46

Мерси,Джапи,много си любезен както винаги. :thumbsup: Само дето аз тези не ги харесвам,искам си 2104 комби като моето от 1990 година.И си го искам комбито с 1500 кубика и 5 скорости , с плюшен салон , за 6 000 долара в русенски магазин . Всякакви други оферти са неприемливи за момента biggrin.gif .

Върни се в “Off Topic”