Малък срещу голям автомобил при различни видове ПТП - дискусия

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Малък срещу голям автомобил при различни видове ПТП - дискусия

Мнениеот nowyaris » 04 фев 2015 10:32

За мен Яриса е идеалната кола - не трябва да се разхождам заедно с жена ми по най-различни магазини,шивачи,козметици,фризьори и прочие женски глупости.Ходи си на работа самичка и няма "закарай ме-вземи ме". МОЛЛовете даже и не ги знам къде са . Като седмични отчисления за гориво е направо божествен.Като годишни разходи за подръжка си е направо безплатен.Не се поврежда,ако закачи някого на паркинга всички я съжаляват вместо да я ошамарят,частите - евтини (надявам се,още не съм купувал).И най-важното - като се напия може сама да си го кара и ме прибира въпреки че омърморва орталъка.Малък е,лесно се почиства след оргия,таванът над задната седалка не е много висок,но ако девойката е нисичка няма проблеми.В общи линии ако не се бях оженил за моята със сигурност щях да се оженя за някой Ярис biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнениеот Scott » 04 фев 2015 10:46

nowyaris написа:В общи линии ако не се бях оженил за моята със сигурност щях да се оженя за някой Ярис biggrin.gif ...
Сакън, на теб не трябва да ти обяснявам, че след сватбата любовта не е това дето е било. tooth.gif

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 04 фев 2015 14:43

nowyaris написа:За мен Яриса е идеалната кола - не трябва да се разхождам заедно с жена ми по най-различни магазини,шивачи,козметици,фризьори и прочие женски глупости.Ходи си на работа самичка и няма "закарай ме-вземи ме". МОЛЛовете даже и не ги знам къде са . Като седмични отчисления за гориво е направо божествен.Като годишни разходи за подръжка си е направо безплатен.Не се поврежда,ако закачи някого на паркинга всички я съжаляват вместо да я ошамарят,частите - евтини (надявам се,още не съм купувал).И най-важното - като се напия може сама да си го кара и ме прибира въпреки че омърморва орталъка.Малък е,лесно се почиства след оргия,таванът над задната седалка не е много висок,но ако девойката е нисичка няма проблеми.В общи линии ако не се бях оженил за моята със сигурност щях да се оженя за някой Ярис biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .

Аз само не разбрах какво общо има Ярис-а с жената и с това дали трябва да ходиш някъде с жена ти или не трябва.
Или викаш жена ти е обучена да кара само Ярис. biggrin.gif
Аз моята съм я обучил и БТР да кара. И няма сила на света да я накара да се качи в такова тенекиено нещо (нищо лично към теб), ако има някакъв избор.
Първото нещо за мен е живота. Само това ми подсказва, че трябва човек да кара по-голям автомобил. При евентуална катастрофа (да не чува дявола), то шанса да оцелееш в по-голяма кола е по-голям от колкото в такова тенекиено нещо. И шанса е много по-голям - в пъти. Е..л съм го след това, че филтъра ми е струвал 5 лв. а не 20 да кажем. Лично мнение (и да го подчертая да се види) и поглед над нещата.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 04 фев 2015 17:11

Пак бягате от темата! no.gif

Дискусията за навигации е вече тук - http://www.toyotabg.net/viewtopic.php?f=1&t=28666. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 04 фев 2015 17:54

Scott написа:
nowyaris написа:В общи линии ако не се бях оженил за моята със сигурност щях да се оженя за някой Ярис biggrin.gif ...
Сакън, на теб не трябва да ти обяснявам, че след сватбата любовта не е това дето е било. tooth.gif

Скоти,то не е след сватбата,то е като свършат парите.... biggrin.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 04 фев 2015 18:02

BOz написа:
nowyaris написа:За мен Яриса е идеалната кола - не трябва да се разхождам заедно с жена ми по най-различни магазини,шивачи,козметици,фризьори и прочие женски глупости.Ходи си на работа самичка и няма "закарай ме-вземи ме". МОЛЛовете даже и не ги знам къде са . Като седмични отчисления за гориво е направо божествен.Като годишни разходи за подръжка си е направо безплатен.Не се поврежда,ако закачи някого на паркинга всички я съжаляват вместо да я ошамарят,частите - евтини (надявам се,още не съм купувал).И най-важното - като се напия може сама да си го кара и ме прибира въпреки че омърморва орталъка.Малък е,лесно се почиства след оргия,таванът над задната седалка не е много висок,но ако девойката е нисичка няма проблеми.В общи линии ако не се бях оженил за моята със сигурност щях да се оженя за някой Ярис biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif .

Аз само не разбрах какво общо има Ярис-а с жената и с това дали трябва да ходиш някъде с жена ти или не трябва.
Или викаш жена ти е обучена да кара само Ярис. biggrin.gif
Аз моята съм я обучил и БТР да кара. И няма сила на света да я накара да се качи в такова тенекиено нещо (нищо лично към теб), ако има някакъв избор.
Първото нещо за мен е живота. Само това ми подсказва, че трябва човек да кара по-голям автомобил. При евентуална катастрофа (да не чува дявола), то шанса да оцелееш в по-голяма кола е по-голям от колкото в такова тенекиено нещо. И шанса е много по-голям - в пъти. Е..л съм го след това, че филтъра ми е струвал 5 лв. а не 20 да кажем. Лично мнение (и да го подчертая да се види) и поглед над нещата.

Е те тва ти е проблема - дал си и избор. sad.gif .На мен също първия ми автомобил беше БТР,ама след първите две години не съм ползвал.И по нашто време нямаше жени в школата в Русе,ама после може и да са се сменили нещата в армията.Иначе 2005 година катастрофирахме в 5 сутринта групата около Полски Тръмбеш на връщане от Търново с БМВ X5 M-Power V8 Бензин Януари напити като мотики и доволни след добре свършена работа cool.gif .Бяхме четирима,сега съм само аз,щото спях отзад в дясно.След седмица в интензивното смених работата и марката . Лично мнение. :thumbsup:

Потребителски аватар
max-2
Регистриран: 08 дек 2005 19:15

Мнениеот max-2 » 04 фев 2015 21:10

И аз това исках да пиша, но ми се стори безпредметно да оспорвам нечии убеждения. Много зависи как ще се удариш и какъв ти е късмета. По-голямо предимство е удобството и тишината в премиум класа.
Carina E 4AFE LB, Citroen C5 X7 3.0 HDI
Bass_Mann написа: Японските коли имат максимален въртящ момент на високи обороти. За разлика от отрочетата на VAG ,които като им дадеш газ и оставаш без управление щото предницата ти е във въздуха.

Потребителски аватар
BOz

Мнениеот BOz » 05 фев 2015 10:55

nowyaris написа:Е те тва ти е проблема - дал си и избор...

Естествено, че ще ѝ дам избор. Аз не съм някой тиранин. Ама просто съм ѝ показал и обяснил технически защо е добре да имаш по-голям автомобил, а не възможно най-малкия.
max-2 написа:И аз това исках да пиша, но ми се стори безпредметно да оспорвам нечии убеждения. Много зависи как ще се удариш и какъв ти е късмета. По-голямо предимство е удобството и тишината в премиум класа.

Естествено, че зависи от късмета, но нека все пак аз да се погрижа първо, пък да оставя късмета след това.
Все едно да скоча от самолет без парашут и да се надявам, че ще имам късмет и ще оцелея. Ако трябва гащите си ще опъна, за да увлича шанса ми с 0.5%, спрямо ситуацията, но няма да оставям късмета да решава вместо мен. tooth.gif

Само като се загледате, че все повече производители на автомобили в моделите им вече няма нагласяване на колана по височина, а го правят универсален.
И всичкото това е с цел да осигурят по-голяма защита на хората, защото повечето са малоумни и дори не знаят как да си нагласят колана по височина. И заради този проблем това е една от мерките за безопасност. Защото предпочитат да осигурят на 80% от хората по-добър шанс за оцеляване/намаляване на нараняванията и да намалят съответно шанса на малка група от хора, които иначе биха си нагласили колана както си трябва, ако имаха възможността да го направят.

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 05 фев 2015 18:24

Между другото моя Ярис е с 5 аербега,2 въздушни завеси ,пиропатрони и май с доста много звезди за сигурност.Като избирах модел това беше основното,щото немах грижи с кинтите.Грижите дойдоха година по-късно и потвърдиха правилния ми избор :thumbsup:

Потребителски аватар
BOz

Мнениеот BOz » 05 фев 2015 23:46

nowyaris написа:Между другото моя Ярис е с 5 аербега,2 въздушни завеси ,пиропатрони и май с доста много звезди за сигурност.Като избирах модел това беше основното,щото немах грижи с кинтите.Грижите дойдоха година по-късно и потвърдиха правилния ми избор :thumbsup:

Физиката си е физика. При сблъсък с друг участник първото, което трябва да имаш е маса, а след това и пространство. Накрая се надяваш на възглавниците. laugh.gif

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 06 фев 2015 09:53

BOz написа:...Физиката си е физика. При сблъсък с друг участник първото, което трябва да имаш е маса, а след това и пространство. Накрая се надяваш на възглавниците. laugh.gif

Да, за първото си е така. За второто обаче има и негативен ефект/по-трудно изпълнение.
По-голямото пространство изисква по-дълги силови елементи. За да получиш същата якост на общата конструкция, здравината им трябва да е доста по-голяма (навярно геометрична прогресия)...
Та затова зависи къде са се договорили да спрат конструктори и икономисти...
Да, дава ти по-голяма дистанция 'да спреш', но може пък самата конструкция да те смачка...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
BOz

Мнениеот BOz » 06 фев 2015 10:26

slowtraveler написа:
BOz написа:...Физиката си е физика. При сблъсък с друг участник първото, което трябва да имаш е маса, а след това и пространство. Накрая се надяваш на възглавниците. laugh.gif

Да, за първото си е така. За второто обаче има и негативен ефект/по-трудно изпълнение.
По-голямото пространство изисква по-дълги силови елементи. За да получиш същата якост на общата конструкция, здравината им трябва да е доста по-голяма (навярно геометрична прогресия)...
Та затова зависи къде са се договорили да спрат конструктори и икономисти...
Да, дава ти по-голяма дистанция 'да спреш', но може пък самата конструкция да те смачка...

Точно. За това е все тая в каква кола си, ако покрива дадените изисквания, като се млатнеш в дърво, защото трябва да се разсее по-голяма енергия.
Но при сблъсък с друго превозно средство, първата защита ти идва от масата, след това от пространството и накрая вече влизат в сила конструктивните оформяния на дизайна.

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 06 фев 2015 17:07

По тази логика може би някой КРАЗ или УРАЛ или нещо такова...... Или само да си седи в къщи пред печката...... Пък и зависи от конструкцията на превозното средство,не само от масата му. Те онези тарикати нали затова правят краштестове,а не ги слагат автомобилите само на кантара . И който е по-тежък - повече звездички.

Потребителски аватар
paco_escobar
Регистриран: 07 яну 2013 19:43

Мнениеот paco_escobar » 06 фев 2015 17:11

nowyaris написа:По тази логика може би някой КРАЗ или УРАЛ или нещо такова...... Или само да си седи в къщи пред печката...... Пък и зависи от конструкцията на превозното средство,не само от масата му. Те онези тарикати нали затова правят краштестове,а не ги слагат автомобилите само на кантара . И който е по-тежък - повече звездички.
:thumbsup: +1 Беемветата и те големи и тежки ама колко народ си замина с тях wink.gif
Corolla E11 4E-FE Wagon

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 06 фев 2015 17:18

Темата е за Ярис.

offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif offtopic.gif

Ще отделя мненията в нова тема в подходящия раздел.

Всеки от вас може да си направи тема за краш-тестове в раздел Офтопик.

Отдавна не е само масата от значение - новите автомобили идват и със системи за активна сигурност.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Върни се в “Off Topic”