Малък срещу голям автомобил при различни видове ПТП - дискусия

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Re: Ярис, 7г и 39х.км по-късно

Мнениеот nowyaris » 06 фев 2015 17:27

Тъй де,темата е за Ярис,ама колегата от столицата взе да обеснява,че жена му никога нямало да са качи в такава "тенекия",щото БМВ-то било по-така така . Аз колкото БМВ-та съм гледал,всичките са от тенекия,П-образни горещовалцувани швелери никъде не видях.Мен просто ме интересува какво да очаквам след време от Яриса,не от жена ми.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 06 фев 2015 17:29

Хайде да се придържаме към Яриса:
https://www.youtube.com/watch?v=QXunnaaYtz0

nowyaris, очевидно си се обидил от думите ми, за което съжалявам, не е била това целта. И забележи - никъде не съм споменал БМВ, никъде. Споменал съм само размер на колата.
Да Яриса си е тенекия от всякъде. Авенсиса ще те защити в пъти повече от Яриса. Факт.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 06 фев 2015 17:49

BOz написа:Хайде да се придържаме към Яриса:

nowyaris, очевидно си се обидил от думите ми. И забележи - никъде не съм споменал БМВ, никъде. Споменал съм само размер на колата.
Да Яриса си е тенекия от всякъде. Авенсиса ще те защити в пъти повече от Яриса. Факт.

Така е,а Лексуса ще ме защити в пъти повече от Авенсиса.Факт.И така до онези големи оранжево-жълти самосвали от откритите рудници.Става глупав разговора.Просто ме интересува какво да очаквам от Яриса на жена ми докато върви като надеждност и бъдещи проблеми ,а не като катастрофира.И същевремено споделям мнението си от досегашната експлоатация на нашия. :thumbsup:
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
BOz

Мнениеот BOz » 06 фев 2015 17:57

nowyaris написа:
BOz написа:Хайде да се придържаме към Яриса:

nowyaris, очевидно си се обидил от думите ми. И забележи - никъде не съм споменал БМВ, никъде. Споменал съм само размер на колата.

Така е,а Лексуса ще ме защити в пъти повече от Авенсиса.Факт.И така до онези големи оранжево-жълти самосвали от откритите рудници.Става глупав разговора.Просто ме интересува какво да очаквам от Яриса на жена ми докато върви като надеждност и бъдещи проблеми ,а не като катастрофира.И същевремено споделям мнението си от досегашната експлоатация на нашия. :thumbsup:

drunk.gif

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 06 фев 2015 20:50

nowyaris написа:... май с доста много звезди за сигурност...
да, но тея звезди играят само ако се сблъскаш с друга кола от същия клас. Ако се сблъскаш с нещо по-тежко неговите звезди бият твоите tongue.gif

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Re: Малък срещу голям автомобил при различни видове ПТП - ди

Мнениеот slowtraveler » 06 фев 2015 21:27

Който е учил за импулса и му говори нещо P=mv, то нещата са му ясни tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
paco_escobar
Регистриран: 07 яну 2013 19:43

Мнениеот paco_escobar » 06 фев 2015 22:33

Scott написа:
да, но тея звезди играят само ако се сблъскаш с друга кола от същия клас. Ако се сблъскаш с нещо по-тежко неговите звезди бият твоите tongue.gif
Прекалявате с тия катастрофи shutup.gif !!!Искам да ви попитам ако се нацелят две еднакво тежки, хайтек, големи, джипки и т.н пластмасови ковчези за какво ще се хванете,,,на кой състезател му е по-здрава празната кратуна ли??? :censored:Акима предлагам да се намесиш и да редактираш темата ако може без тази простотия ПТП,ЗАЩОТО САМО ЕДИН МОЖЕ ДА РЕШИ КАКВО СЛЕДВА СЛЕД ЕДНО ТАКОВА ПТП А НЕ НЯКАКВИ СИ ТУФОВЕ.
Corolla E11 4E-FE Wagon

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Мнениеот Scott » 06 фев 2015 23:09

paco_escobar написа:...Прекалявате с тия катастрофи shutup.gif !!!Искам да ви попитам ако се нацелят две еднакво тежки, хайтек, големи, джипки и т.н пластмасови ковчези за какво ще се хванете,,,на кой състезател му е по-здрава празната кратуна ли??? :censored:Акима предлагам да се намесиш и да редактираш темата ако може без тази простотия ПТП,ЗАЩОТО САМО ЕДИН МОЖЕ ДА РЕШИ КАКВО СЛЕДВА СЛЕД ЕДНО ТАКОВА ПТП А НЕ НЯКАКВИ СИ ТУФОВЕ.
Пако успокой топката и виж заглавието на темата.

Потребителски аватар
BOz

Мнениеот BOz » 06 фев 2015 23:25

paco_escobar, понеже каза, че си фен на старите автомобили, то ще те поздравя с това:
https://www.youtube.com/watch?v=joMK1WZjP7g

И помни, че не всеки е състезател. Както си караш изведнъж може да се окажеш срещу състезател.
И както каза колегата по-горе, за което го приветствам, просто си осигури от по-яките звездички тези, които бият другите. worthy.gif

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 07 фев 2015 13:14

paco_escobar , наистина разсъжденията ти са доста странни. Аз , също като останалите , гледам каква оценка са получили автомобилите след краш тестовете. Нека съм си с голяма кола , с 9 въздушни възглавници , а в случай , че камион поднесе и ме плясне челно , просто такъв ми бил късметът.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Малък срещу голям автомобил при различни видове ПТП

Мнениеот Akima » 07 фев 2015 13:25

paco_escobar написа:Акима предлагам да се намесиш и да редактираш темата ако може без тази простотия ПТП,ЗАЩОТО САМО ЕДИН МОЖЕ ДА РЕШИ КАКВО СЛЕДВА СЛЕД ЕДНО ТАКОВА ПТП А НЕ НЯКАКВИ СИ ТУФОВЕ.

Достатъчно се намесвах - в Офтопик сте сами до момента,в който започнете да се обиждате един друг.
С оглед на горното приканвам за спокойна и цивилизована дискусия.

А иначе ето защо пише ПТП в заглавието:

"Пътнотранспортно произшествие" е събитие, възникнало в процеса на движението на пътно превозно средство и предизвикало нараняване или смърт на хора, повреда на пътно превозно средство, път, пътно съоръжение, товар или други материални щети.

Хубаво е ЗДП да сте го прочели поне веднъж.

По темата няма да се намесвам - аз изказах мнение по-рано.
Който помни физиката може да си обясни дадена "ситуация" - въпросът е да има и системи за активна безопастност и въобще да не се стига до сблъсък.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 07 фев 2015 19:12

Scott написа:

Не и ако съм палил повече свещички от тоя с когото ще се сблъскам . Оня тарикат горе брои свещичките,не звездичките.И след като е ходил по вода явно физиката не му е ясна.... .

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 07 фев 2015 20:19

Кажи го това на 11-те умрели в микробус в Русия , който се блъсна преди няколко дена в Камаз.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 07 фев 2015 21:19

iovkito написа:Кажи го това на 11-те умрели в микробус в Русия , който се блъсна преди няколко дена в Камаз.

Стават такива работи........ . В Русия . Разбрало ли се е кой от двамата шофьори е бил по-напит ?

Върни се в “Off Topic”