315HP и 600Nm дизел - има ли бензин,който да го конкурира?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Re: 315HP и 600Nm дизел - има ли бензин,който да го конкурир

Мнениеот nowyaris » 14 юли 2015 21:26

LordDigital написа:
IVOtuning написа:Може ли малко повече подробности?

Не ти требат подробносите - изкат редовно разглабяне на колекторите че Би ЕЙМ Ви са забравили да сложат класически инжектори и карат само на Директно впръскване tooth.gif

Честно казано,нищо не разбирам,но мисля че беше произведено оттатък Атлантика /за мен оттатък biggrin.gif /.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 14 юли 2015 21:47

nowyaris написа:
LordDigital написа:
IVOtuning написа:Може ли малко повече подробности?

Не ти требат подробносите - изкат редовно разглабяне на колекторите че Би ЕЙМ Ви са забравили да сложат класически инжектори и карат само на Директно впръскване tooth.gif

Честно казано,нищо не разбирам,но мисля че беше произведено оттатък Атлантика /за мен оттатък biggrin.gif /.

Колата е била американска 2006 X5 Е70 3.0 L 300 HP I6 Single Turbo?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 15 юли 2015 00:18

Изтървал съм темата, ама да си кажа и аз...
'Моя' дизел с професионално/допустимо чипосване става от порядъка на 296к.с./680НМ (стоково е 250/570 (или 590)Нм)....
Орязват го до около 295 не защото двигателя не позволява повече (тестваха го точно на около 315), а защото скоростната кутия започва да превключва по-нервно над тази мощност, и трябва да се чипосва и нейния софтуер, а фирмата нямаше информация за кутията....
Предлагали са ми да го чипосат (без отпадане на гараницията и без това да се 'чете' от сервизния софтуер)...
Отказах - при съвременния начин на пътуване мощността е напълно достатъчна за ефективно придвижване...
Относно нютон - метрите - гледайте мощността...
Голямата стойност нютон-метри на дизела се 'компенсира' от по-ниските му максимални обороти...
Да, бензинката трябва да се вкара в обороти, и тогава ще и дойде силата, ама това е специфика на управление, и не значи, че и тя не може да достави удоволствие...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dimkaraganchev
Регистриран: 03 юни 2010 18:23

Мнениеот dimkaraganchev » 15 юли 2015 00:27

iovkito написа:Приятелчето ти явно е някоя псевдо мутра , като много други. Щом това му е приоритет , да взима разстоянието максимално бързо , има нещо сбъркано в него. Късметът винаги е до едно време .

Тц, не е псевдомутра, има си реален бизнес човека, гони 60-така. Просто мрази столицата и всяка свободна минута бяга към Созопол. Тука ударението е върху това:
"защото дизелите не се вписвали в критериите му за бърза и надеждна кола."
Последна промяна от dimkaraganchev на 15 юли 2015 00:29, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 15 юли 2015 00:28

slowtraveler написа:Изтървал съм темата, ама да си кажа и аз...

Темата не си я изтървал,ами аз я отцепих от другата,че нещо се разсеяхме всички - явно сме форум от дислексици. rolleyes.gif

Интересно ми е кой ти е предложил ремап,че даже се е сетил и за блока на кутията... :whistle:

П.С.Добре дошъл отново.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 15 юли 2015 00:41

Пълната информация е от руска фирма (през техния форум, с отзиви и стендови изпитания)..
А иначе тук спрягаха човек в Шумен...

П.С. Не съм се прибрал - утре се надявам да вляза в БГ....
Днес преминах отметката от 10х.км :) Обаче брояча ми на трипа нещо се нулира и почна да показва от 0км нагоре - явно 10х.км му е максимума който показва :)
Днес забелязах, че и времето на шофиране е странно малко - 37 часа.... Вероятно става въпрос за 137ч, ама ще ги смятам впоследствие :whistle:
Абе докато се прибера са ми вързани 11+х.км... Очакван резултат след като съкратих маршрута с около 2х.км...
Обаче откакто излязох от Норвегия километрите са песен - ядат се със скоростта на светлината.... Например Traveled 494km in 4h 41min (като се има предвид непресетанния дъжд, множеството ремонти или задръствания по магистралата)...
http://myadventure.bg/Trips/19
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 15 юли 2015 09:47

dimkaraganchev написа:Тц, не е псевдомутра, има си реален бизнес човека, гони 60-така. Просто мрази столицата и всяка свободна минута бяга към Созопол. Тука ударението е върху това:
"защото дизелите не се вписвали в критериите му за бърза и надеждна кола."

А какво ни интересува мнението на някой си, който имал пари, какво му се вписвало в критериите за бърза кола? Това, че има финансова възможност автоматично ли поставя неговото мнение като крайно такова?
И викаш дадох ти пример с дизел, който е с 30% по-мощен от неговия бензин, ама тука виртуално ти разправяш, че бензина пак бил по-бърз.
А бе страхотна логика. Следващата стъпка е да му носиш чехлите и да му слагаш пурата в устата с такова поведение и отношение към "бизнесмените". Явно за теб не е важна техническата страна на нещата и мнението на хора от работническата класа, а мнението на парите. Всеки сам си избира в какво да вярва в крайна сметка. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
memorex
Регистриран: 07 апр 2012 22:09

Мнениеот memorex » 15 юли 2015 18:44

dimkaraganchev написа:Имам един приятел от София, който малко си пада милионер. Кара само бензинки, защото дизелите не се вписвали в критериите му за бърза и надеждна кола. Доста често пътува до Созопол и иска да взима разстоянието колкото се може по-бързо. Преди имаше Nissan Z350, но от няколко години си джитка с тази:
http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=12867
Няколко пъти съм се возил в нея. Ако искате, пробвайте да го издухате с дизел по "Тракия". ppp.gif

Колега точно този МВ ли изнамери за пример.Не ми се занимава иначе бих ти постнал няколко дизела от същата марка и още Аудита,ФВ иБМВ дето ще го издухат.
Темата беше перформанс/разход съотношението ,на всеки е ясно че дизела не е за състезания.
RAV 4, 2.2 D-4D, 136 hp, none DPF

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 15 юли 2015 19:13

Колата е била американска 2006 X5 Е70 3.0 L 300 HP I6 Single Turbo?

Не зная,сигурно е така,ама си беше всичко с евро-единици.Просто тези,които ни я "повериха" /ноември 2005/ споменаха нещо за Америка. Ама то кога беше......
Януари 2007 я смачкахме жестоко-кратка история имаше.Двете другарчета отпред "отлетяха" а ние се въргаляхме месец из ортопедиите. Предложиха ми после ML, ама аз "смених" и работодателите,и бизнеса.
ПП.Наистина дърпаше страшно. До сега само в един Кайен съм се чувствал по подобен начин.Смешното е,че и той беше с регистрация от Швебиш Хал,ама си беше на един колега на моя професор.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Върни се в “Off Topic”