Смяна на собственост в КАТ

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
hyankov
Регистриран: 11 сеп 2006 22:05
Контакти:

Смяна на собственост в КАТ

Мнениеот hyankov » 07 сеп 2015 21:23

Здравейте,

Предстои ми да ходя в СДВР София за да регистрирам че съм купил Субито. То е с регистрация 'СО', а аз живея в 'София-град' (СВ, СА, С).

Въпрос - ще трябва да ми сменят табелата от СО на СВ нали така? И съответно трябва да отида с колата ... Питам, защото паркирането около СДВР-то е невъзможно. Един вид - хем трябва да отидеш с колата си, хем няма къде да я оставиш докато се буташ по гишетата.

Някакви съвети?
Subaru Impreza III Hatchback (2009) - 2.0R MT, 150 hp
Toyota Avensis (2000) - 2.0 D-4D (личен рекорд - 4.1л/100км) - SOLD
Toyota Corolla LE (2000) - 1.8, 125 hp - SOLD

Потребителски аватар
TATI
Регистриран: 02 авг 2005 11:54
Контакти:

Re: Смяна на собственост в КАТ

Мнениеот TATI » 07 сеп 2015 21:27

Ходи се в КАТ.
Отиваш с колата и паркираш пред или встрани от каналите. После отиваш в залата, подаваш си документите и ще получиш номерче. С него, пред каналите ще ти кажат пред кой номр канал да се наредиш. Минаваш през канала, плащаш си и си чакаш новите табели, след което се връщаш до канала през който си минал, слагат ти табелите и си заминаваш. Цялата процедура отнема около час и половина.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Потребителски аватар
hyankov
Контакти:

Мнениеот hyankov » 07 сеп 2015 21:54

Мерси! Не е ли това (СДВР) КАТ? Може ли малко детайли, какви са тези канали, как се стига до тях?

Едит:
Имало подобна тема. Само трябва да ги намеря тези канали къде са точно.

Потребителски аватар
TATI
Регистриран: 02 авг 2005 11:54
Контакти:

Мнениеот TATI » 07 сеп 2015 22:10

Да, това е КАТ. Намира се ж.к. Изток. Точно до кулите на Софарма трейдинг. А самите канали са вътре в самия КАТ.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 07 сеп 2015 22:12

hyankov написа:Едит:
Имало подобна тема. Само трябва да ги намеря тези канали къде са точно.

no.gif no.gif no.gif

Регистрация на МПС в КАТ

При покупката на МПС от моя страна за мен възникват редица задължения във връзка с регистрацията й. Те се различават в зависимост от това дали купувам МПС нов внос или не.

1. Ако купувам вече регистрирано МПС, в 2-седмичен срок от покупката съм длъжен да предоставя на КАТ по постоянниия ми адрес копие от договора с данните на продавача. В този случай от КАТ ми издават ново свидетелство за регистрация. При покупката на регистрирано МПС по принцип не се сменя регистрационния номер. Ако обаче не ми допада какво пише на него или не ми харесват цифрите, например номерът е ОВ 4444 АР, мога да го променя. Ако купувам МПС, което е регистрирано в друг град, при предоставянето на копие от договора в КАТ по постоянния ми адрес мога да променя номера и да го регистрирам в моя град, напр. купувам кола от Смолян, а живея в Русе много по-лесно ми е МПС-то да е регистрирано в моя град с оглед задълженията, породени от притежанието му. В такъв случай подавам заявление и минавам през процедурата за регистрация.

2. Ако купувам МПС нов внос, то тогава ще ми се наложи да премина през цялата процедура по регистрация. А тя е следната:

Къде и кога?

Регистрирам закупеното от мен МПС в 14-дневен срок от покупката в КАТ по постоянния ми адрес.
Ако друг вместо мен ще кара колата, то този друг също трябва да се регистрира, но като ползвател.
Документи

При регистрацията на закупеното от мен МПС, освен че трябва да “представя” самото МПС в КАТ, трябва и да подготвя следните документи:

писмено заявление за регистрация (има бланки на място, дават се служебно);
документи за придобиване на собствеността с данни за идентификация на превозното средство (договора и други документи, които сме оформили с продавача при сключване на сделката);
документ за самоличност (напр. лична карта);
документ за сключена застраховка “Гражданска отговорност”;
митнически документ за оформен внос на територията на Европейския съюз (ЕС), ако превозното средство е внесено от държава извън ЕС;
документи във връзка с продуктовата такса (наричана екотакса), изготвени и предоставени ми от продавача на МПС-то при сключване на сделката.
Процедурата

Извършва се обстоен технически оглед на превозното средство от специалист. Ако всичко е наред се съставя протокол.
Заплащам екотакса.
Представям необходимите документи.
Заплащам такса, която се събира в системата на МВР по Тарифата № 4 към Закона за държавните такси (6лв.).
След заплащане на тази такса ми се издава свидетелство за регистрация (голям и малък талон).
Получавам табели с номера.
Регистрационният номер

Предоставят ми се табели с регистрационен номер, като за тях също предварително трябва да съм заплатил такса, която се събира в системата на МВР по Тарифата към Закона за държавните такси. Те се закрепват отпред и отзад (или само отзад), перпендикулярно на средното надлъжно сечение на превозното средство, а когато това е невъзможно – в лявата част, така че да се осигури тяхната видимост и осветеност нощно време. При закрепването не трябва да се нарушава формата на табелата, целостта на графиката и символите на номера. Монтажът струва около 4 лв. Ако използвам издадени не по установения ред регистрационни табели и/или документи или когато същите са с изтекъл срок на валидност, табелите и документите се изземват от КАТ и подлежа на глоба.

Ще те гоним към Субару форума май. :whistle: biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
hyankov
Контакти:

Мнениеот hyankov » 08 сеп 2015 13:54

Мерси, не ме гонете, много молА :)

Минах през 'каналите'. Личен опит - 7:30 е ОК да си там. По-късно би било кошмар.

Върни се в “Off Topic”