Бежанците - обща дискусия,мнения и информация по темата...

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Re: Бежанците - обща дискусия,мнения и информация по темата.

Мнениеот zi_zi_top » 06 окт 2015 23:51

Проблемът се генерира много отдавна. В световен план се отваря много широка "пукнатина" между богатите и бедните държави. Богатите стават все по-богати и консуматорски настроени, а бедните обедняха до пълна мизерия. Няма как на бедните да не им се прииска да седнат на трапезата на богатите и ако не ги пускат те ще седнат насила, с взлом и никой не може да ги спре.
Едно е да бомбардираш чужди държави и населението им, а съвсем друго е да се бориш с тях на своя територия, където те нямат какво да губят, а домакините могат да изгубят всичко при евентуален конфликт.
Асимилацията би била много трудна (да не кажа невъзможна). Вижте 4-5-то поколение турци и араби в Германия, Франция и Белгия! Няма асимилация, те си живеят по техния си начин в обособени квартали с ориенталски отношения и ислямски дух и нямат никакво намерение да се променят по подобие на местните, напротив - опитват се да им наложат своите морал и ценности.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Мнениеот Japanese_fever » 07 окт 2015 21:16

Терористите от „Ислямска държава“ имат на свое разположение хиляди джипове марка „Тойота“. Американските власти са се обърнали към японския автомобилопроизводител с въпроса откъде терористите получават толкова много нови машини, предаде американският телевизионен канал ABC, цитиран от "Фокус".
На въпроса на министерството на финансите на САЩ към автомобилния концерн „Тойота“ отговориха, че нямат представа как „Ислямска държава“ става собственик на техни автомобили, но са готови да подпомогнат разследването. От японската компания също така заявиха, че са дали списък на своите дистрибутори в Близкия изток.

„Ние съблюдаваме строга политика, съгласно която се забранява продажбата на транспортни средства на купувачи, които могат да ги използват за военна или терористична дейност“, съобщиха представители на компанията.

От „Тойота“ увериха, че не може да се наложи контрол по целия път от поточната лента до крайния потребител, уточнявайки, че автомобилите винаги могат да се откраднат, купят и препродадат.

Наскоро посланикът на САЩ в Ирак Люкман Файли съобщи, че в последните години терористите от „Ислямска държава“ са получили стотици нови джипове на Тойота от сериите „Ленд клузър“ и „Хеликс“. Автомобилите са използвани и във военни операции и за терористическа дейност.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 09 окт 2015 21:57

Според хърватския министър на отбраната бежанската вълна е добре организиран и печеливш бизнес:

http://europe.actualno.com/Spored-hyrvatskija-ministyr-na-otbranata-bejanskata-vylna-e-dobre-organiziran-i-pechelivsh-biznes--news_500501.html
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 23 окт 2015 22:35

Ето какви неща циркулират из родния интернет - текста не е мой:

Из един дневник на мигрант:
Днес минах нелегално границата и пристигнах в Саудитска Арабия. По пътя изхвърлих личната си карта, издадена от Първо РПУ в Бургас, и казах на граничарите, че съм бежанец от Донбас, който търси спасение от терора на Путин. Веднага ми повярваха и ме качиха на влака за Риад.
Настаниха ме в 3-звезден хотел, макар че наблизо имаше 5-звезден, и ми казаха, че утре ще ми осигурят апартамент. Сутринта обаче взеха да ми се оправдават, че преместването щяло да се отложи с цял един ден. Това ме вбеси. Стъпках храната, която ми донесоха някакви насълзени правозащитници, плиснах им шишето с минерална вода, изпотроших скапаната хотелска стая, а дивана и фотьойлите изхвърлих направо през терасата. Някакви хора от улицата започнаха да ми крещят, но управителят на хотела им каза, че идвам от район на бойни действия, нося в душата си раните на войната, травмиран съм дълбоко и затова трябва да проявят разбиране. Проявиха.
В четвъртък изгониха двама арабски пенсионери от общинското им жилище, за да настанят мен. Нахалните старци протестирали, та се наложило да ги измъкват с полиция и сега ще ги съдят за дребно хулиганство. Мен обаче ме чакаха деца с цветя пред входа на блока. Отнякъде се появи крал Абдула бин Абдул Азиз ал Сауд и си направи селфи с мен. Дадоха ми 2000 долара да си покрия най-важните нужди.
В петък ме посети социален работник. Донесе ми брошура с първите 10 члена от арабската конституция, преведени на моя майчин украински език и ме попита дали имам нужда от нещо. „Кажи на оня, дето всяка сутрин се дере от минарето на джамията, да намали малко децибелите, че ми пречи да спя“, разпоредих му се аз и той чинно си записа.
В неделя се разходих да напълня малко окото, но всичките им жени бяха увити като пашкули. Много се ядосах и в понеделник внесох жалба в кметството. Още същия ден директорът на кварталната гимназия написа специално обръщение към ученичките да се въздържат от носенето на бурки, защото така накърняват чувствата ми. Препоръча им занапред да се обличат с изрязани блузки и къси полички, тъй като моята характерологична същност на европеец изисква да гледам цици и бедра. Листовката беше раздадена на родителите за сведение и изпълнение.
Оплаках се на социалния и от храната. Овнешкото е твърде мазно за деликатния ми стомах, а говеждото ми идва жилаво и си хабя зъбите. Обясних му, че предпочитам крехко месце - свински вратни пържолки, контрафиленца или в краен случай – бутче. Обеща ми да вземе мерки. Сега всички дюнерджии от квартала са инструктирани да не натрапват открито овнешкото месо, за да не ми причиняват душевен смут.
Не е лесно да си мигрант! Днес трябваше да се тътря цели триста метра, за да си взема социалните помощи – има-няма 2 хиляди долара. Това страшно ме изнерви и си го изкарах на една ученичка. „Що ходиш с бурка ма, нали ти казаха да сложиш мунижуп“, разкрещях й се аз. Тя нещо взе да ми се отваря, та й забих два-три шамара. Мислех да я замъкна в храстите и да я изнасиля, ама като си представих каква мъка ще е, докато я разопаковам, се отказах. После разбрах, че братята й не били о кей от боя, подали жалба в полицията и организирали някаква подписка срещу мен. Наложи се вътрешният министър да ме защити по телевизията. „Трябва да проявим разбиране към християните и да се надяваме утре, когато станат мнозинство в Саудитска Арабия, да имат същото отношение към нас“, заяви той.
Тази сутрин казах на социалния работник, че умирам от скука и му заповядах да се поразмърдат и да ми организират някакво шоу - гей-парад или нещо от сорта. Той се опули, но му обясних, че вече сме 21-ви век и тук трябва да се налагат новите ценности. „Всеки брак – еднополов, а всеки мъж – майка!“, казах му патетично аз. Не съм сигурен, че ме разбра, но си записа.
След обяд дойдоха някакви социолози да ме анкетират. Бях откровен с тях и им признах, че дълбоко презирам и ненавиждам страната, която ме прие, но нямам нищо против да ме хранят и да ми дават помощи. Не ми пречи.
Скандалът с ученичката пак набра скорост и централната телевизия покани на дебат някакви членове на Америка за Саудитска Арабия, Отворено отзад общество и Арабски хелзински комитет. Всички бяха съгласни, че съм обвинен несправедливо, а враговете ми са ксенофоби, расисти, фашисти, атависти, човекоядци и християнофоби. Половината от тях като деца били изнасилвани от бащите си или са спали с майките си. Успокоих се, защото разбрах, че ме мрази утайката на обществото, а прогресивната част ме подкрепя.
Днес социалният ме попита дали искам да се хвана на някаква работа. Отговорих му, че още не се чувствам интегриран, така че да не ме занимава. Оставам на социалните помощи! Вярно е - 2 000 долара са едно нищо, дето се казва, ама няма как – ще се търпи!
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
Japanese_fever

Мнениеот Japanese_fever » 28 окт 2015 06:46

Руски видео материла (със саунтрак) от безпилотен самолет от Дамаск, Сирия:

https://www.youtube.com/watch?v=1Q60yBQG8XI

https://www.youtube.com/watch?v=9c5SzVA_EbQ

simo77
Регистриран: 13 окт 2015 22:48

Мнениеот simo77 » 30 окт 2015 22:46

Някой, някъде планира и насочи този поток от незаконни емигранти използвайки потока от бежанци от Сирия за негово прикритие. Този някой си е поставил съвсем ясни цели и има свои корисни интереси. Това е проблема и той ясно се е очертал. Винаги има един човек, скрит зад маска, който е отговорен за всички злини на света, това прииждане е с цел създаване на религиозни конфликти, краят, на който ще бъде трагичен.

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Мнениеот zi_zi_top » 09 дек 2015 10:12

Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.

Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 09 дек 2015 13:41

Въпреки че не вярвам в предсказания, още преди 2000-та година бях чувал за предсказанието за третата световна война от юг в началото на 21 век...
Тогава си мислех, че ще е иракската в Кувейт, и Ванга се е пообърАла...
Обаче май не се оказа далеч от истината...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 13 дек 2015 22:13

Vesko написа:
stivi написа:затова жертвите по пътищата са повече от войната в Ирак sad.gif

Това само може да ти говори колко ефективни са съвременните скъпи и умни ракети biggrin.gif

Не знам за Ванга,но наш Веско позна не малко още преди 4 години. sad.gif worthy.gif

Изображение

http://www.capital.bg/biznes/tehnologii_i_nauka/2015/11/27/2658320_krilata_demonstraciia/

Изображение
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 13 дек 2015 23:05

Според мен в статията не се отчитат други глобални фактори...
Да, формално погледнато ракетите са по-скъпи от поразяваните цели...
Но погледнато така то никой не може да се мери с 'талибаните' по ефективност - за 100-200$ на човек (че и безплатно) са въоръжени до зъби...
От друга гледна точка - в момента ислямистите дават доста повече жертви от руснаците... Т.е. операцията си струва... Пари срещу живот...
Конкретно с Калибър нещата съвсем не са толкова зле... Какво се получи - освен поразяване на преките цели бяха демонстрирани сериозни възможности - 'не можеш да се скриеш'... Същия ден американците вдигнаха котвите от персийския залив...
Втория път - със самолетите - следени тук, следени там... Сега нашите съюзници ще ги следят много по-продължително и изразходвайки повече ресурс. Дори и руските самолети да не са с реална бойна задача...
Третия път - подводница, която на път към базата решила да пусне малко ракетки...
Изпробвани в реални условия три варианта на въоръжение - безценно (колкото и неморално да звучи)...
По други форуми спорихме относно голямата стойност на операцията и скорошния фалит на Русия.... За мен нещата не стоят толкова просто...
И пак по лична преценка разходите по операцията съвсем не са чак толкова осезаеми... В смисъл - руснаците и така правят големи учения, хабейки практически същия ресурс...
Че и навярно по-голям - сега нямат нужда да организират отцепки, фалшиви цели и т.н. А може и Асад да им дава например гориво или нещо друго...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

kinggod
Регистриран: 25 дек 2015 15:08

Мнениеот kinggod » 25 дек 2015 15:11

Не е случайно този наплив от мигранти,след години ще го разберем.

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 26 дек 2015 21:48

kinggod написа:Не е случайно този наплив от мигранти,след години ще го разберем.

А,ний нищо няма да разберем,германците ще разберат biggrin.gif . Между другото,тук в Австрия някои работодатели са я подкарали вече - "или бачкаш за 10 евро/час бруто,или та сменям с някой флюхтингер". Говоря за апетитни професии,където австрийците 16 евро/час не ги харесваха. Черните професии вече са "сирийски".
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
kaltcev.72
Регистриран: 02 май 2013 21:30

Мнениеот kaltcev.72 » 27 дек 2015 22:19

"Flüchtling"......демек бежанец . И скоро няма как да ни сменят , просто почнаха тихомълком да ги депортират . Вече дават статут само на сирийци , притварят границите , в общи линии първоначалният план за "роби" се видя , че не функционира .
Процедурата по установяване като "Asülbewerber", демек заветната работна виза е дълга и тромава . Преминават интеграционни и езикови курсове , задължително с над 60% успех, гаранти и тн . Единственият реален шанс да останат трайно е женитба ......
Но както се казва " Wir werden sehen. ...."
Ше фърла с тебе по нещо!

simo77
Регистриран: 13 окт 2015 22:48

Мнениеот simo77 » 29 дек 2015 21:03

На мен ми се струва, че тази тема напоследък замря. Вече не говорят много за бежанците, все едно са се изпарили.

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 12 яну 2016 15:41

Това е 19-минутен филм, който се разпространява из медии и социални мрежи и е направен дни преди трагедията в Париж от 13 ноември.
Става дума за неща, за които „официалните” медии ги е страх да говорят.
Във видеото са използвани действителни телевизионни репортажи, записи на полицейски камери и интервюта.
Авторът на филма го публикува като казва: „Този клип няма да съществува дълго в You Tube. Гледайте го, запазвайте го и го разпространявайте, докато все още можете.“
И познайте?
След 4 дни, видеото наистина е цензурирано (има над 1.5 милиона гледания) с претекст за нарушаване на авторските права в използването на музика от интрото...
„С отворени врати” вече е без звук в ю тюб.
За да не чуете вероятно за стотиците хиляди мъже от Близкия и Средния Изток, които под клишето на „бежанци” нахлуват в Европа и то устремени към най-богатата й част.

http://vbox7.com/play:66d8daf15d&start=96
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Върни се в “Off Topic”