Разкачане на wi-fi

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

tora
Регистриран: 22 яну 2016 11:37

Разкачане на wi-fi

Мнениеот tora » 29 авг 2016 13:14

Имам един проблем, който забелязах тези дни с лаптопа, и ако някой има идея какво се сгъбясва, ще съм благодарен да сподели мнение...
От много време, не съм теглил нищо от торенти, пуснах няколко наведнъж и безжичната ми изчезва-разкача се. При теглене по един, сякаш не се случва. Интересно, че опцията поправи на вин10 не разрешава проблема, ръчно също не иска да се свърже. Връзката се случва ако рестартирам, по късно забелязах и че след заспиване/събуждане се възстановява...В такава ситуация рестарт на рутера не оправя нещата, към другите устройства в къщи няма проблем. Скоростта е на макс. възможна-около 6 мегабайта/сек. - 50 мегабита ползвам , оптика до в къщи. Не знам какво точно става, но преди време не се е случвало. Уиндоуса е 10, с всички актуални ъпдейти,64бит, рама е 12, рутера е тплинк модела не мога да кажа, гледам записано 685CD2.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Разкачане на wi-fi

Мнениеот slowtraveler » 29 авг 2016 13:30

При мен лаптопа ми (DELL) ги прави подобни истории и без смъкване на торенти... Изчезва връзката, откача се, или само губи външната свързаност.. Също първоначално си мислех, че рутера го прави, но вероятно е някаква комбинация между рутер и лаптоп...
Оправям го или с пълен рестарт на лаптопа, или с включване/изключване на WIFI - тогава пак веднага се оправя свързаността......
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
WoLF
Регистриран: 05 май 2016 09:21

Разкачане на wi-fi

Мнениеот WoLF » 29 авг 2016 13:54

На някой мрежови чипове и прилежащите им логики не им понася немарливата направа и при натоварване замръзват. Имал съм две мрежови карти и един донгъл, които при натоварване близко до максималното по кутия отказват, докато не ги пуснеш пак по някой от изброените начини. Първо пробваш рутера как се държи с друг хардуер и тогава обвиняваш виновния ;)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
v_shopov
Регистриран: 29 май 2013 16:31

Разкачане на wi-fi

Мнениеот v_shopov » 29 авг 2016 14:03

Имал съм подобен проблем с рутер на Виваком. При опит за сваляне на нещо по-голямо, връзката прекъсваше и после се свързваше по-трудно. Оправих го, като промених Security/Encryption type в настройките нa рутера. Не помня, как точно го настроих, но така или иначе опциите са само няколко и може да се експериментира.
Toyota Corolla 1.6 VVTI, 91 kW, 2008

Върни се в “Off Topic”