Съвет за Windows 10

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

tora
Регистриран: 22 яну 2016 11:37

Съвет за Windows 10

Мнениеот tora » 31 окт 2016 10:03

На компютъра ми в къщи, ползван рядко, имам инсталиран Win7 и 10, инсталиран по insider program. Не съм го пускал от преди 3-4 месеца и сега изписва при включване, че е изтекло време и не стартира десятката. Връщам часовника през биоса, тръгва все пак, но никой сервиз не е активен. Та през седмицата инсталирах 10, на чисто уж, съответно без да форматирам дискове, от прибързване вероятно не видях опции както на XP, Win7, и сега по подразбиране стартира прясната десятка, ама остана и всичко от техникъл превюто, и не се справям, как да разбера, кои са нещата от него и как да ги разкарам.

Потребителски аватар
hallowe_en
Регистриран: 06 сеп 2015 03:55

Съвет за Windows 10

Мнениеот hallowe_en » 31 окт 2016 10:24

Здравей,
направи формат на диска където е инсталиран 10+10 technical preview(по описанието това трябва да е 1 дял).
Инсталирай на чисто и би трябвало да си готов.

Поздрави,
Стани
Тoyota Avensis II
дата на производство декември 2003
дизел
85kw (116кс)
model: CDT250L AWMEYW
пробег: 230 000км

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Съвет за Windows 10

Мнениеот Рошко » 31 окт 2016 23:05

Да бе... Ще форматира целия диск и да затрие и новата инсталация, за да инсталира наново и ОС, и драйвери, и всички програми... Големи сте преинсталатори беееее.... tooth.gif

Колега, tora, стартирай Disk Cleanup, натисни бутона Clean Up System Files и избери Previous Windows instalations - ето с картинки
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

tora
Регистриран: 22 яну 2016 11:37

Съвет за Windows 10

Мнениеот tora » 01 ное 2016 06:36

Мерси, ще го направя така...

Стана следното:
- почистено така, премахна редовната ми стара инсталация на win 7. Тя е на първия ми диск в първи дял. Във втория дял на същия е въпросната ОС, и папката и е windows, без разширение old. Там не пипна нищо и си стои. Нямах време да си играя, по-късно ще гледам отново. Четейки тук-там, видях, че няма шанс да се активира тази изтекла версия, а трябва да се изтегли нова и да се инсталира, вероятно върху нея. Ако се получи, тогава ще я махам, евентуално... При стартиране на комп. сега излизат две десетки, като първата - редовната сега е по подразбиране и евентуално мога да намаля времето от 30 сек на по-малко, или имаше някъде настройка на бут менюто изобщо да не се показва, ама не съм сигурен.

Върни се в “Off Topic”