Валидност на годишна винетка

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
e 10
Регистриран: 10 мар 2015 10:44

Мнениеот e 10 » 17 ное 2016 15:23

Проблемът не е в служебните автомобили, а в това, че упоменатите милиционери масово карат без винетки или със стикер МВР на мястото на винетката личните си автомобили bash.gif . Фаровете и коланите изобщо не ги споменавам thumbdown.gif .
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г.

Потребителски аватар
WoLF
Регистриран: 05 май 2016 09:21

Мнениеот WoLF » 17 ное 2016 15:34

Тука си страшно прав icon_n_bann
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
krasengn
Регистриран: 19 мар 2016 00:11
Контакти:

Мнениеот krasengn » 17 ное 2016 15:36

WoLF написа:Източник
Енев написа:Източник Как иначе всички полицаи и всякакви държавни служители да карат без винетки?

Доста глупаво ще е да плащаш на себе си да си ползваш колата :D Едно е да карат без фарове, което е нарушение, защото се касае до безопасността или самия смисъл на закона(отделно, че няма фактическа подкрепа) и съвсем друго да вадят от единия джоб (вътрешно министерство) и да вкарват в другия джоб (благоустройственото)... tooth.gif

- Какво са тези, за които държавния бюджет е като свой? Не ми е ясно.
Toyota Corolla Hatch (E12) 1.4 D-4D 90 Hp 5 doors MMT 2005

Потребителски аватар
WoLF

Мнениеот WoLF » 17 ное 2016 15:41

И двете структури се финансират от държавният бюджет - отделят се пари за винетките на служебните коли на полицаите, които влизат в бюджета ма друго министерство или иначе казано:
купил си кола на сина и му даваш пари да плати на сестра си за винетка, но и тя от теб взима пари, защо направо не ѝ даваш повече и да не се занимава сина с глупости ами да си кара колата и да бие калпазани tooth.gif
Изображение
Изображение

tora
Регистриран: 22 яну 2016 11:37

Мнениеот tora » 17 ное 2016 15:54

WoLF написа:Източник Доста глупаво ще е да плащаш на себе си да си ползваш колата

Трябва да плащат( за служебните- въпреки че са пожизнено освободени от това), нищо, че е от бюджета, ще правят ограничения, все пак това са пари от работещите. Да оставим настрани и факта, че осигуровките им ги плаща пак държавата, а не от начислените им. А и идеята е уж от тези средства да се ремонтират пътищата.

Потребителски аватар
Енев
Регистриран: 05 апр 2016 16:59

Мнениеот Енев » 17 ное 2016 23:07

offtopic.gif имах предвид личните си автомобили, естествено wink.gif
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Потребителски аватар
WoLF

Мнениеот WoLF » 18 ное 2016 09:33

Карат, защото могат... Колкото по-южна е държавата, толкова повече калпазани има и като няма контрол и без регистрация ще почнат да карат bash.gif
Изображение
Изображение

nkc20
Регистриран: 15 окт 2016 09:26

Мнениеот nkc20 » 04 фев 2017 16:37

Имам един въпрос, който не е точно по темата...
В момента карам автомобила си с пълномощно, а предстои в близките месеци да подпишем договор за покупко-продажба и да прехвърля автомобила на мое име. При прехвърлянето ще се наложи и пререгистрация. А от тази година нали винетките се издават само за определно транспортно средство и на касовия бон трябва да е изписан регистрационния номер на автомобила. Някой може ли да ми каже какво се случва с винетката ми след пререгистрацията на колата? Получих мнения от познати, че трябва да си купувам нова винетка, което за мен е абсурдно, при все, че карам една и съща кола... Като цяло никъде не открих официална информация по този въпрос.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 04 фев 2017 17:10

nkc20 написа:Източник В момента карам автомобила си с пълномощно

В момента "карате" чужда собственост с пълномощно. :whistle:
nkc20 написа:Източник При прехвърлянето ще се наложи и пререгистрация.

Щом е от друга област - да.
nkc20 написа:Източник А от тази година

nkc20 написа:Източник официална информация

Хайде да проведем експеримент и да видим дали можете да се ориентирате.
Първи жокер - релевантният НА:
ЗАКОН ЗА ПЪТИЩАТА /изм. и доп. ДВ. бр.11 от 31 Януари 2017г./

Успех. :thumbsup:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

nkc20

Мнениеот nkc20 » 04 фев 2017 20:38

Akima написа:Източник
nkc20 написа:Източник В момента карам автомобила си с пълномощно

В момента "карате" чужда собственост с пълномощно. :whistle:
nkc20 написа:Източник При прехвърлянето ще се наложи и пререгистрация.

Щом е от друга област - да.
nkc20 написа:Източник А от тази година

nkc20 написа:Източник официална информация

Хайде да проведем експеримент и да видим дали можете да се ориентирате.
Първи жокер - релевантният НА:
ЗАКОН ЗА ПЪТИЩАТА /изм. и доп. ДВ. бр.11 от 31 Януари 2017г./

Успех. :thumbsup:

Това, че сте модератор не мисля, че ви дава право да се държите надменно с потребителите на този форум. Напротив...
Да, не карам "моя автомобил" с пълномощно, но нека не бъдем толкова големи буквалисти. Мисля, че чудесно разбрахте какво имам предвид.
Също така, пределно ми е ясно, че при изповядване на покупко-продажба на автомобил пред нотариус и прехвърлянето му на лице, което е с постоянен адрес в друга област, трябва да се сменят и регистрационните табели (впрочем, аз точно това съм и написал).
Явно ме взимате за идиот, който не може да прочете един закон. Но не, прочел съм въпросния нормативен акт и никъде в него не открих какво се случва в казус като моя.

2. (доп. - ДВ, бр. 11 от 2017 г., в сила от 31.01.2017 г.) собственикът или ползвателят на пътното превозно средство има право да ползва републиканските пътища на Република България, като преминава по тях или по техните участъци с пътното превозно средство само когато е заплатена винетна такса за съответния период и категория на пътното превозно средство и в долния десен ъгъл на предното стъкло на пътното превозно средство е залепен валиден винетен стикер по начин, възпрепятстващ повторното му ползване;
3. при унищожаване на залепената част от годишния винетен стикер вследствие на производствен дефект на винетката, счупване или кражба на предното стъкло, след представяне на втората част от годишната винетка се издава безплатен годишен винетен стикер, валиден до изтичането на срока на първоначално издадения винетен стикер;
4. (изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2009 г., изм. - ДВ, бр. 44 от 2012 г., в сила от 01.07.2012 г., изм. - ДВ, бр. 53 от 2014 г., изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г.) счупването или кражбата на предното стъкло се удостоверяват съответно със служебна бележка или с констативен акт на Главна дирекция "Национална полиция", а производственият дефект на винетката - при оглед, извършен от представители на съответното областно пътно управление на Агенция "Пътна инфраструктура";
5. безплатен годишен винетен стикер се издава на собственика или ползвателя на пътното превозно средство след представяне в съответното областно пътно управление на заявление за безплатна винетка, към което се прилагат копие от документа за собственост или ползване на пътното превозно средство, актът за констатиране на счупването, кражбата или производствения дефект, втората част на годишния винетен стикер и частта, която е била залепена на счупеното стъкло, или частта с фабричния дефект; при кражба на предното стъкло не се изисква представянето на първата част на винетния стикер.

Та, интересно ми е към кой от горепосочените случаи бихте причислили смяната на регистрационните табели - счупване, кражба или производствен дефект?

Потребителски аватар
TATI
Регистриран: 02 авг 2005 11:54
Контакти:

Мнениеот TATI » 04 фев 2017 21:00

Аз казус не виждам.
Какво е общото между счупено стъкло и смяна на регистрационни табели?
Имате си винетен стикер, значи имате право да управлявате автомобила по републиканската пътна мрежа.
При проверка евентуално може да ви поискат да докажете покупката на стикера, така че си изискайте от продавача съответния фискален бон, който доказва тази покупка, както и втората част на стикера.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 04 фев 2017 21:07

(8) Винетната такса се определя за всяко конкретно пътно превозно средство. Винетката, издадена срещу платената винетна такса, следва пътното превозно средство и в случай на прехвърляне на собствеността на пътното превозно средство, като запазва валидността си за срока, за който е издадена.

Благодаря ви за участието.
Със здраве.

cool.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 04 фев 2017 22:21

nkc20 написа:Източник Това, че сте модератор не мисля, че ви дава право да се държите надменно с потребителите на този форум. Напротив...

Колега, мога да Ви уверя, че в случая не става въпрос за надменно държане - приемете, че коментарите, които са Ви подразнили, са били просто насочващи 'въпроси'.... :whistle:
Относно изразяването - добре е да се борави с правилните термини, за да няма двусмислие...
Защото в противен случай се подвеждат колеги, които не са толкова запознати с материята... И аз (както предполагам и Вие) съм срещал често хора, които твърдят 'ама той автомобила е мой, само дето не сме го прехвърлили', което съвсем не отговаря на истината - собственика по всяко време може да отмени пълномощното - т.е. автомобила съвсем не е Ваш, докато не се предприемат съответните легални действия...
И точно такива хора започват да спорят 'ама защо ми вземат автомобила' и т.н. защото били чували, че дадеш ли парите, стоката става твоя... При автомобилите не е съвсем така...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Iliyа Damyanov
Регистриран: 05 апр 2016 15:10

Мнениеот Iliyа Damyanov » 05 фев 2017 00:21

nkc20 написа:Източник Имам един въпрос, който не е точно по темата...
В момента карам автомобила си с пълномощно, а предстои в близките месеци да подпишем договор за покупко-продажба и да прехвърля автомобила на мое име. При прехвърлянето ще се наложи и пререгистрация. А от тази година нали винетките се издават само за определно транспортно средство и на касовия бон трябва да е изписан регистрационния номер на автомобила.

Ко , не. Ти да не си от Тутурутка? След няколко месеца ще имаш други ядове така , че не го мисли.

nkc20

Мнениеот nkc20 » 05 фев 2017 10:19

Ами не, няма да имам! Но както и да е, не искам да навлизам в подробности. Темата беше за съвсем друго.
Извинявам се на Akima, вчера нещо не ми беше ден.

Върни се в “Off Topic”