Промени в ЗДвП - Внимателно от 21.01.2017 - глоби в двоен размер

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 23 яну 2017 15:38

spiridoncho написа:Източник Да, разбирам че си по в час със законите защото до колкото разбрах, си в този бранш. Но на улицата правилата са съвсем други и не се гледат от юристическа гледна точка, докато не попаднат в съда.

Само едно уточнение - не съм в този бранш, да не стане объркване. Просто се интересувам аматьорската (като хоби). Мое мнение е, че масово хората като четат даден текст реално не вникват в значението му. Не обръщат местата на запетаите, на съюзите и т.н. И за това съм на мнение, че законите са горе-долу наред. Въпроса е в прилагането им да няма компромис. В този момент, в който ще се прилагат без компромис, тогава ще станат нещата доста по-добре.
Примерно от твоето мнение и в частност за детските колички, веднага мога да предположа, че нямаш и 20 метра опит с бутане на количка. Или ако имаш такъв, то той най-много да се свежда до бутането ѝ в някой парк. Мога да те оборя и защо майките го правят това нещо, масово, не частно в твоя конкретен случай точно на онази улица, точно в еди кой си момент, но както казах ще възникнат спорове, от които няма смисъл реално. :thumbsup:

spiridoncho написа:Източник Кой ще глобява тях, защото аз не виждам да има санкции.

Колкото и парадоксално да звучи, последния ми фиш е именно като пешеходец за неправилно пресичане. tooth.gif
Последната ми глоба като шофьор беше за мръсни регистрационни табели. И какво трябваше да направя? Да започвам да се жалвам, че някой минава на червено, друг изпреварва забранено, трети кара пил, анрахия цари на пътя, пък точно мен да намерят да ме глобят за мръзни номера. Ми били са ми мръсни, можело е да си ги измия, измих си само стоповете на бензиностанцията, пък номера го пропуснах. Ми глобиха си ме. Дали ми стана тъпо, определено. Защото вече за 2-ри път 3-4 месеца преди взимането на златния талон ме "зануляват" с нови 6 години. Е нищо де. Останаха ми пак 11 месеца от "6 годишната присъда" и пак ще се пробвам. Дано не ме занулят на финалната права отново за някакво такова нарушение. w00t.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
WoLF
Регистриран: 05 май 2016 09:21

Мнениеот WoLF » 23 яну 2017 16:15

И аз аха да го взема и гумата на ремаркето на бащата фръкна, а виж кой бил шофирал точно в този момент boxed.gif
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
spiridoncho
Регистриран: 16 юли 2016 12:07

Мнениеот spiridoncho » 23 яну 2017 16:47

Офтопик
BOz написа:Източник...... веднага мога да предположа, че нямаш и 20 метра опит с бутане на количка.

Стажа с количка ми е доста дълъг. Мойта щерка с количката е пресичала само и единствено с баща си, заради страха на майка и. Така че можеш вече да предположиш за опита ми с количките :thumbsup: . В моето семейство "ТАТЕ", се произнася с такава сладост с каквато би трябвало да се произнася "МАМА" и определено се гордея с това.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 23 яну 2017 22:04

Да си знаем какво ни чака. :whistle:
http://petel.bg/Vseki-shofor-tryabva-da ... k-__190851
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 24 яну 2017 19:38

Iliyа Damyanov написа:Източник Благодаря за изчерпателния отговор! В предвид , че и като се прибера не я ползвам то на следващото прибиране ще я прехвърля за да няма драми.

:) :) :) Аз Яриса още преди 5 години го прехвърлих на жената.И не само него.Сега джумбиша е аз като са върна и го яхна както си знам - кой ще плаща после ? Че съм и с австрийска книжка..............
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Kiki

Мнениеот Kiki » 24 яну 2017 19:45

nowyaris написа:Източник
Iliyа Damyanov написа:Източник Благодаря за изчерпателния отговор! В предвид , че и като се прибера не я ползвам то на следващото прибиране ще я прехвърля за да няма драми.

:) :) :) Аз Яриса още преди 5 години го прехвърлих на жената.И не само него.Сега джумбиша е аз като са върна и го яхна както си знам - кой ще плаща после ? Че съм и с австрийска книжка..............

Каквито щеш ги дъвчи, все от твоя джоб ще излиза еврото за глобата. cool.gif tongue.gif

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 25 яну 2017 09:13

Прав си,Кире,прав си.В общи линии нищо няма да се промени.Както и досега когото хванат,него ще таковат... . Само че два пъти повече . Като гледам обявените цени в ценоразписа - те станали почти австрийски . Доходите на българските шофьори обаче....... .
Да му мисли който кара . Аз май повече ще се возя от тук нататък :D .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
WoLF

Мнениеот WoLF » 25 яну 2017 09:58

Толкова ли сте убедени, че ще нарушите правилата и прибягвате до зарязване на личния автомобил!? Има си три категории водачи и увеличението би трябвало да стресне колебаещите се нарушители, а за другите две крайности нищо не се е променило tooth.gif
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Мнениеот Рошко » 03 юни 2017 12:00

Здравейте, колеги.

Имам нужда от консултация със запознати с материята, патили или пък колегиюристи, които могат да дадат съвет.

Ситуацията е следната: На 25.03.2017 пътувах към Търново и след Стара Загора, на разклона за с. Ягода, не забелязах знак В-26 и ограничението от 60 км/ч и продължих да карам с текущата си скорост, която беше под 80 км/ч. Не забелязах и подвижната табела Е24 - естествено... те така се поставят, че да не се видят. Видях чак патрулката, когато се изравних с нея (беше под надлеза в сянката и не се виждаше). Прегледах записа от видеорегистратора тогава, видях на записа ограничението 60 км/ч, видях и че покрай патрулката вече съм с 85 км/ч (до табелата за ограничението съм със 77 км/ч) и естеествено запазих записа. Днес получих по пощата препоръчано писмо с обратна разписка с електронен фиш, в който "хубавците" са написали, че съм се движил със 95 км/ч!!! и то след като са свалили допустимите 3 км/ч грешка, а глобата ми е 300лв!

Бесен съм и ми писна на калинката, поради което смятам да обжалвам по съдебен ред, тъй като ми писна да ме правят на маймуна! Превишил съм ограничението - факт! Но първо това 60 км/ч ограничение си е очевадна хранилка - двулентов еднопосочен път извън населено място, на което е малко вероятно да забележиш ограничение 60, забутано в шубраците, второ, да ме "клатят" и да пишат 10 км/ч горница над най-високата ми скорост в участъка е подигравка!

https://www.youtube.com/watch?v=VgmPoS9dREo

Както се вижда в тази наредба
Чл. 14. (1) (Предишен текст на чл. 14, изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) Министърът на регионалното развитие и благоустройството съвместно с министъра на вътрешните работи и министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията определят с наредба условията и реда за използване на пътните светофари, пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране при организиране на движението по пътищата, отворени за обществено ползване.

А в наредбата пише:

Чл. 61. (1) Пътен знак за въвеждане на забрана се поставя непосредствено преди участъка
от пътя, за който се отнася забраната.
(2) Пътен знак за отменяне на въведена забрана се поставя на място, в което отпада
необходимостта от въведената забрана.
(3) Въведена забрана с пътен знак от група "В" е в сила до следващото кръстовище.
(4) Когато забраната по ал. 3 трябва да се отмени преди следващото кръстовище, краят на
зоната на действие на въведената забрана се определя чрез:
1. пътен знак, който отменя въведената забрана;
2. допълнителна табела Т2, поставена под пътния знак за въвеждане на забрана, когато
дължината на зоната на действие на въведената забрана е по-малка от 100 m.
(5) Когато дължината на зоната на действие на въведена с пътен знак забрана е по-голяма
от 1000 m, пътният знак се повтаря на разстояния на всеки 500 m.

въведената забрана с пътен знак В-26 важи до следващото кръстовище, т.е. след достигане на разклона за с. Ягода, който е кръстовище с главния път, действието на знак В-26 свършва. От друга страна подвижната табела Е24 е след кръстовището, а според Наредба № 8121з-532/12.05.2015г. пътният знак Е24 се поставя преди мястото за контрол във всяка посока на сработване на автоматизираните технически средства и системи, от което следва, че контролът на пътния участък чрез видеонаблюдение започва непосредствено след знака.. От това аз разбирам, че скоростта на засичане започва СЛЕД подвижната табела, което както се вижда от клипа е на изхода от кръстовището, т.е. след края на действието на знак В-26 и следователно в този район би следвало ограничението да е нормалното за извънградски условия - 90 км/ч.

Не открих и официална информация на какво разстояние преди патрулката се поставя знак Е24, а единствено информация от сайта на dariknews
Знакът Е24

Катаджиите могат да използват преносим пътен знак Е24 при условие, че преди това заснемат мястото, на което го слагат и попълнят протокол, в който опишат разстоянието му от зоната за засичане. Преносимите знаци не трябва да са по-ниски от 60 см. Ако камерата снима идващ автомобил, знакът трябва да е на повече от 100-150 метра от патрулката. Ако засича отминаваща кола, трябва да е преди патрулка, която снима на 80-100 метра.

Очевадно е, че знакът е на много под 100 метра от патрулката.
Моля запознатите с материята да си кажат мнението правилно ли разсъждавам и имам ли основания да обжалвам наказанието, наложено с електронен фиш? Ако да, как и по какъв начин да обжалвам? В Районен съд по местоживеене може ли или трябва в Старозагорски РС да се обжалва...?

Благодаря на отзовалите се!

Edit: Сега като пуснах клипа отново, видях, че под В-26 има допълнителна табела, че знакът важи 1000 м, т.е. действието му не свършва до кръстовището...

Въпросите за надписаната скорост и отстоянието на знак Е24 от патрулката остават! Мога ли по някакъв начин да се защитя, тъй като очевадно ме цакат и пишат скорост, по-висока от реалнта ми!
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

Потребителски аватар
WoLF

Мнениеот WoLF » 03 юни 2017 12:38

Само заради Е24 ще ти падне глобата - търси си правата... Там принципно са редовни и така и трябва - има кръстовище с голяма концентрация на ПТП, но табелата я слагат точно под разклона за Ягода(този път ги е домързяло)!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
spiridoncho
Регистриран: 16 юли 2016 12:07

Мнениеот spiridoncho » 03 юни 2017 13:20

Зле става положението щом трябва да се пазим от държавен орган с видеорегистратор. Просто хранилките за запълване на нормативите край нямат. Че си превишил превишил си, но пък да те цакат с 10км отгоре за да ти вземат повече пари не е редно. Подавай жалби. Аз ако съм няма да оставя нещата така. Ако случайно ти отхвърлят жалбата, можеш да изискаш проверка за изправността на техническото средство с което са те заснели и засекли. Трябва да е минало съответните проверки и да притежава свидетелство за калибриране. Не знам дали може на тези уреди да се влияе (не би трябвало), но всичко е възможно в Булгаристан. Ако всичко им е ОК, дори и с твоето видео нищо няма да докажеш, защото GPS скоростомера не ти е калибриран. Обаче изпратиш ли го в акредитирана лаборатория за проверка, и тя потвърди коректна работа в рамките на допустимата грешка, то пак имаш коз да обжалваш. Изобщо трябва и някой свестен адвокат да задвижи нещата, защото без дело няма да мине. Трябва да се види в закона има ли норми за поставяне на знака Е24, защото на 1 педя от земята не е най добрата видимост. Както WoLF казва, и знака не си е на мястото.
Скоро могат да приемат промяна в закона и няма да са длъжни въобще да слагат табелки.
Celica TS 2001@ Morel sound system!

Изображение Изображение

Потребителски аватар
WoLF

Мнениеот WoLF » 03 юни 2017 14:28

Да, за скоростта ще хванеш от четири най-дългия и въобще не я споменавай, НО табелата е близо и от там трябва да атакуваш... Във форума има прависти, още не са реагирали просто cool.gif
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 03 юни 2017 14:34

С какъв рефреш ти е GPS-а?
Относно знака - можеш да изискаш снимката (ако не са ти я пратили), и ако си заснет след знака Е24 - не виждам какво можеш да оспорваш - в Наредбата е указано само, че трябва да има знак, и мястото на поставяне на знака също да бъде заснето...
http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... dMat=94446
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Мнениеот mfandakov » 03 юни 2017 18:38

Дали имаш шанс, или нямаш да падне глобата какво ти пука.Обжалвай разкарвай ги по съдилищата. :D И то няколко пъти,аз поне така направих след като ми писаха един акт около 500лв.Не бе за скорост, държаха се кофти и аз не си мълчах и се сбихме. :D Обжалвах 2 пъти накрая,платих 50 лв.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребителски аватар
Kiki

Мнениеот Kiki » 03 юни 2017 18:56

mfandakov написа:Източник Дали имаш шанс, или нямаш да падне глобата какво ти пука.Обжалвай разкарвай ги по съдилища.

Изобщо няма да ги разкара по съдилищата.
Аз обжалвах един акт за 100 лв, който ми го направиха за несъобразена скорост.
Съдията го отлага три пъти, защото отсращната страна изобщо не се явяваше и накрая го реши в моя полза - отмени го.

Върни се в “Off Topic”