Доходи за кола на лизинг

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
Vaniosl
Регистриран: 19 ное 2016 13:33

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Vaniosl » 11 апр 2017 04:11

Доста мислих по въпроса и затова пускам една тема тук за да го обсъдим.

Според вас с какви доходи трябва да разполага човек за да си вземе нова кола на лизин за около 40000лв.?Говорим при положениее,че няма други кредити и живее в собствено жилище.Знам,че няма как да се даде универсален и еднозначен отговор,но тук има доста хора,които са взели така коли и все пак имат някакво мнение.

Gandalf
Регистриран: 16 юни 2006 14:17

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Gandalf » 11 апр 2017 06:42

Зависи колко ти е първоначалната вноска. При начална около 18к, месечната вноска ми беше 320лв за 22к сума на лизинга (за 72 месеца срок е това). Добавяш поне 150лв месечно за гориво, 150лв за каско и гражданска и ако това което ти остава те урежда действаш.
Corolla 1,4 D-4D

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот iovkito » 11 апр 2017 08:58

Трябва да изкарваш толкова , че всичко свързано с колата да не го броиш въобще за някакъв проблем- месечна вноска , автокаско (което не е за подценяване ) , обслужвания , гуми , гориво и т.н. Ако по време на лизинга си кажеш - идва ми множно , значи нещо в сметките куца .
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
Енев
Регистриран: 05 апр 2016 16:59

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Енев » 11 апр 2017 08:59

-Първоначална вноска
-Остатъчна стойност
-Срок на лизинга
-Месечна вноска
-Каско (2000лв в този случай)
-ГО
-Данък
-Гориво
-Втори комплект гуми

Много променливи, много различни резултати.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Airfan » 11 апр 2017 16:46

Енев написа:Източник -Първоначална вноска
-Остатъчна стойност
-Срок на лизинга
-Месечна вноска
-Каско (2000лв в този случай)
-ГО
-Данък
-Гориво
-Втори комплект гуми

Много променливи, много различни резултати.

Добави и годишно обслужване, което е между 200 и 400 лв за Тойота в този ценови диапазон.
Ако започнеш с 15% и остатъчна 10% при 5-годишен лизинг имаш много грубо 600 лв месечна вноска, към това си пиши като минимум едни 200 лв месечно да си отделяш всеки месец, за да можеш да си покриваш по-лесно вноските за каско и да ти остане нещо за обслужването и ГО (то се плаща на куп) + данък (пак на куп). Горивото и гумите вече са според шофирането.
Лизинговата компания ще ти смята дохода само на база месечна вноска, така че ако взимаш едни 1500 лв, да речем, мисля че няма да имаш проблем да ти отпуснат лизинг.

Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
JulianoG
Регистриран: 04 фев 2012 04:39

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот JulianoG » 11 апр 2017 21:03

Airfan написа:ИзточникДобави и годишно обслужване, което е между 200 и 400 лв за Тойота в този ценови диапазон.
Ако обслужването го правиш веднъж годишно, не си за нова кола. Километрите на година са твърде малко и останалите разходи стават огромни на километър, може дори с такси да ти е по-евтино. При мен и пробег от 25-30 000км. на година, разходите са:
    Цена на автомобила: 54 000 BGN
    Първоначална вноска: 10%, Остатъчна стойност: 30%
    60 вноски: 608 BGN/мес.
    Каско (без гражданската): 220 BGN/мес.
    Гориво: 200 BGN/мес. при 4,50 l/100km и 2 BGN/l
    Гуми: по около 60-80 BGN/мес. (2 комплекта веднъж на всеки 2 години)
    2 обслужвания годишно, ГО, данък и винетка: 80 BGN/мес. (с малкия данък съм за под 100к.с.)
Средно разходи: 1 180 BGN/месец

Така като ги гледам, при цена от 40 000 BGN разходите няма да намалеят драстично и човек трябва да е предвидил поне една хилядарка. Иначе лизинговата компания ще ти сметне само месечната вноска.
Toyota AYGOИзображение
Lexus GS 450h Изображение
Toyota C-HR Cult HSD Изображение

Потребителски аватар
Vaniosl
Регистриран: 19 ное 2016 13:33

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Vaniosl » 11 апр 2017 21:33

Значи долу горе и аз разчета съм си го направил правилно.Аз мисля да вляза с 30% първоначална вноска и да си оставя 30% остатъчна стойност за един Аурис хибрид комби.Така ми се връзва вноска по около 350лв.Да си сложа още 200лв.да отделям на месец за каското,Го,данък и винетка.В интерес на истината колата ще се кара нормално за една семейна кола.През седмицата рядко,а събота и неделя за разходки и почивки.Знам,че можеби не си заслужава нова кола,но на мен ми се иска да имам сигурна кола за следващите 9 10 години.Все още го обмислям,но все пак се радвам да събирам мнения.

Потребителски аватар
Енев
Регистриран: 05 апр 2016 16:59

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Енев » 11 апр 2017 22:58

JulianoG написа:Източник Ако обслужването го правиш веднъж годишно, не си за нова кола.

При 15к км./година, по-колко пъти ще се обслужва тази кола? И по колко хиляди км/година трябва да караш, за да си за нова кола?

За мен най-разумно е минимална първоначална вноска, минимална вноска и максимална остатъчна стойност. Така при кражба или голяма щета няма да те е яд толкова за дадените пари.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Corolla_E12_hs
Регистриран: 17 юни 2015 21:54

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Corolla_E12_hs » 11 апр 2017 23:35

Тая сметка с километрите не излиза. То тогава за ново Бентли трябва да правиш по 250 000 км на година, че да имало смисъл.

Като караш по 10к на година и гуми ще сменяш на 4 години и бензин по-малко ще ползваш, съответно и разходите падат. Тоест тия разходи няма как да се вкарат в лизинга като сметка, защото са строго индивидуални.
Смятай си лизинга с всички застраховки и обикновеното обслужване/12 и това ти е разхода на месец.
Бензин може и за 25 лв тоя месец да изхарчиш, може и за 3000лв, това е отделна сметка, която си правиш в зависимост колко искаш да пътуваш.
Corolla E12 sedan 1.6 VVTi 2005

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот BOz » 12 апр 2017 09:54

Енев написа:Източник За мен най-разумно е минимална първоначална вноска, минимална вноска и максимална остатъчна стойност. Така при кражба или голяма щета няма да те е яд толкова за дадените пари.

А за мен това е най-неразумния вариант.
Ако случайно никой не ти открадне колата и на 5-6-тата година трябва да платиш остатъчната стойност, често тази остатъчна стойност е по-висока от самата кола като втора употреба на пазара.
Та хайде няма нужда да плащам 5-6 години една кола и накрая да дам повече пари за нея от колкото бих си купил относително алтернативен автомобил от пазара.
Колкото и километра да въртиш няма оправдание да купиш нов автомобил. Винаги ще си много по-назад от колкото да купиш един втора употреба автомобил. За това и сметката с километрите не важи.
Нов автомобил си купуваш ако искаш такъв, а не за да ти излезе по-изгодно.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот slowtraveler » 12 апр 2017 10:40

BOz написа:Източник Ако случайно никой не ти открадне колата и на 5-6-тата година трябва да платиш остатъчната стойност, често тази остатъчна стойност е по-висока от самата кола като втора употреба на пазара.

Нали знаеш, че лизингодателя никога няма да се съгласи на такива условия - остатъчната стойност ВИНАГИ ще е под пазарната стойност...
А ако случайно се е съгласил - никой не те кара да платиш остатъчната стойност - не плащаш, и им оставяш автомобила, пък за парите можеш да си купиш по-нов алтернативен автомобил от пазара :)

За другото съм съгласен...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот BOz » 12 апр 2017 14:10

slowtraveler написа:Източник Нали знаеш, че лизингодателя никога няма да се съгласи на такива условия - остатъчната стойност ВИНАГИ ще е под пазарната стойност...

Да, така е.
Но нека направим една проста сметка с един Приус.
През 2011-та година Приуса си го купил нов за 50к. В края на 2016-та година остават да платиш 15к. Отваряш сайта за автомобили в момента и виждаш, че масово може да си купиш такъв автомобил за 15-18к. Ей за това говоря. Да, може да си на далавера, че го купуваш със сигурност в долната граница на пазара в момента, но си го плащал вече 5 години.
Хайде няма нужда.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот slowtraveler » 12 апр 2017 14:26

Хм... От една страна - си експлоатирал чисто нов автомобил, плащал си 'авансово' минимално възможната сума... И накрая ще закупиш добре познатият ти автомобил за сума ПОД минималната, за която можеш да закупиш 'алтернативен' автомобил... Т.е. дори да ги платиш, ти винаги можеш да препродадеш автомобила за по-голяма сума... Не виждам къде е проблема...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dimkaraganchev
Регистриран: 03 юни 2010 18:23

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот dimkaraganchev » 12 апр 2017 18:08

5000 лв. на месец и нагоре. Иначе, въобще не си струва да се набутваш с нова кола.

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот zi_zi_top » 12 апр 2017 18:32

Според мен е въпрос на психологическа граница, а не само на доходи. Зависи какви пари ти се струва разумно да дадеш за придвижването си и какви са целите и задачите на МПС-то.
Мисля, че това е много личен въпрос свързан с различни фактори, от които само един е доходът. Аз не съм си купувал автомобил на лизинг до сега и не бих го направил и в бъдеще. По принцип си купувам нещата, за които имам налични пари.
Имам си една моя "мъдрост", че "Ненавършени години и неизкарани пари не се броят!". :)
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Върни се в “Off Topic”