Доходи за кола на лизинг

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
memorex
Регистриран: 07 апр 2012 22:09

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот memorex » 14 апр 2017 23:49

Не извъртайте нещата .Правете си сметка кое колко излиза."АКО-то" важи както за инцидентни ПТП така и за дохода с еднаква сила.Човека ако има кеш и купува на частно лице нов автомобил за какво му е да прави подаръци.
RAV 4, 2.2 D-4D, 136 hp, none DPF

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот nowyaris » 16 апр 2017 22:40

zi_zi_top написа:Източник Стана много дълга тема! Всеки си има аргументи "за" и "против", но това е много личен избор.
Миналата година бях решил да си купя чисто нов автомобил - Авенсис седан или Аурис комби. Получих много добри оферти за промоционални бройки и почти се бях решил за един Аурис комби 1,2 турбо, тогава върнаха от лизинг Королата, която купих - на 3 години и 54 000 км, бяла перла. Харесах я в момента, в който я видях и с радост спестих 10 000 лв., а да не говорим, че в сравнение с Авенсиса икономията беше 16 000 и то само от цената, без да броя съпътстващите по-големи разходи. До ден днешен не съжалявам за избора си.

Tо,Доторе,ако се беше огледал още малко можеше и 6 годишна на 108 хиляди да намериш.Бяла перла. Тогава колко щеше да си спестил........ мани,мани :D . Просто има хора дето искат нова,от магазина,и тва си е . Казват си "майната им на парите" и се гръмват.После има два варианта,Или много ги е яд,или много им е кеф.Ама това - после. Първият месец си е супер tongue.gif . Относно въпроса още отначалото на Колегата - ако колата е 40 хилки , за следващите 4 години трябва да си приготви 48 хилки. /хилка на месец/ Това при 10 % първоначална вноска . Петата година-божа работа-зависи как ще постъпи с колата/ще я търкаля още или сменя/.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
zi_zi_top
Регистриран: 09 май 2008 22:57

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот zi_zi_top » 17 апр 2017 19:46

Това ти казвам, Дидо - не зависи колко пари имаш, а колко си стиснат. wink.gif
А аз за автомобил съм най-стиснат, като си помисля за нищо друго не ме боли така, както като давам пари за Каско и данък на автомобил. А мисълта, че ще давам по 1000 лв. на месец за 5 години ми е непоносима дори и 10 000 лв. да ми е месечния доход. Предпочитам да извадя наведнъж парите и да приключа с едно стискане на зъби :) .
Не давам съвети на никого, защото е голяма грешка да правиш чужда сметка. Всеки сам си прави сметката!
Тази тема е голям локум и раздумката е безкрайна. smile.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот nowyaris » 17 апр 2017 21:37

Така е,Доторе,има нещо вярно.Аз понеже не само съм стиснат,ами съм си направо пинтия от световна величина tongue.gif ,преди повече от 9 години си дадох последните 6 000 евра за първоначална вноска и си купих чисто нов Ярис от витрината на цена 12 000 евра. После по 100 евра на месец - 5 години на ХипоАлпеАдриа и там всичкото кот трябваше за периода.От нередовните си месечни доходи ги вадехме тез пари със жената,щот по него време бях много яко на чантията и аха да ме повлече в улука. Ама ура-тута - издаянихме. Онези 12 000 евра откога сме ги забравили,пък по Лондон после колко пъти по 12 000 отидоха не ща да смятам.Важното е, че вече повече от 4 години кара жената автомобил,дето си е още като нов ако го гледаш,на петдесетина хиляди и почти всичко му е още заводско.Като за тези 4 години ми е вече без пзри.Следващите 5 години-много вероятно пак така. Щото най ми свиди да давам пари по майстори и сервизи. Да си пинтия си има различни измерения.Сега най-вероятно някой друг пинтия ще почне да обеснява,че е напълно възможно и кола закупена втора или трета ръка също да е безпроблемна и колко е безмислено да си закупиш нова семейна кола. Но аз от дядо си знам - на старо само вино и ракия . Другото по възможност - ново,от магазина. :thumbsup:
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
Vaniosl
Регистриран: 19 ное 2016 13:33

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Vaniosl » 18 апр 2017 09:53

Аз принципно не съм изключил и варианта да взема кола на 3 или 4 години.В интерес на истината идеята в самото начало беше тази,точно затова се насочих и към Тойота.Явно прекалено много ми повлияват коментари на хора около мен.Почна се например,защо някой си купува нова кола и след 3 години я продава?Най-вероятно има производствени дефекти и затова гледа да се отърве навреме(не че ако я купиш нова има гаранция,че няма да попаднеш на подобна бройка),после колата сигурно е била служебна и всички знаем как се пазят служебните коли.Иначе и аз харесвам повече модела на BOz да я взема на 3-4 години и да я карам примерно до 10 и след това със спестените пари от цена,каско,ГО да я сменя отново за нова 3-4 годишна актуална кола.Иначе и аз бих направил,като zi_zi_top да спестя 10-12к.Все пак това не е малка сума,единствено ме притесняват по горе изброените неща.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот slowtraveler » 18 апр 2017 10:11

Vaniosl написа:Източник Почна се например,защо някой си купува нова кола и след 3 години я продава? Най-вероятно има производствени дефекти и затова гледа да се отърве навреме(не че ако я купиш нова има гаранция,че няма да попаднеш на подобна бройка),после колата сигурно е била служебна и всички знаем как се пазят служебните коли.

Врагът дебне зад ъгъла :)
Не че няма вероятност да попаднеш на описаният от теб сценарий, но аз досега съм купувал за лични цели 4 тригодишни коли... Две от които - са били служебни.
Служебните коли бяха на много малко километри, щото служителите ги е ползвали за представителна, и основно са ползвали друга кола.
Варианти има много - просто трябва да се гледа... Затова и едва ли ще чуете от мен, колко е лошо да се вземе автомобил втора ръка - всеки си има собствен 'кантар', на който претегля За/Против...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот BOz » 18 апр 2017 10:28

А бе странен народ сме си и това е.
Хората като си дават новата кола (3-4 годишна), то защо я бил продавал. Сигурно нещо ѝ има и ще се прецакаме
След това друг излиза и вика, че само такава търсил, ама на пазара нямало такива.
Най-важното е да не се прецакаме, както знам.
И отново си мислим, че някой иска да ни прецака въпреки, че продава автомобил в гаранция, с книжка, обслужван и т.н. Ама щом го продавал значи имало проблем...
Аз пък първо мисля, че някой има лична причина за продажбата на такъв автомобил и въобще не бих се взирал толкова много. Ще го погледна, ще му "разпитам" застрахователите случайно да не е минавал през таван няколко пъти и ако всичко е наред, си го взимам.
Купувал съм и втора употреба автомобил, който беше най-навътре и за да го пробвам, трябваше да се изкарат над 20 автомобила. Ама видях, че запали и понеже колата ми хареса, директно я купих и се разбрах да си я прибера след 3 дни, когато го извадят от дупката.
Ама така избирам кола - отивам или ми харесва и не ме интересува нищо друго, или директно я пропускам. И до сега вътрешния глас не ме е подвел.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
Енев
Регистриран: 05 апр 2016 16:59

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Енев » 18 апр 2017 13:07

Офтопик
Vaniosl написа:Източник АИначе и аз харесвам повече модела на BOz да я взема на 3-4 години и да я карам примерно до 10 и след това със спестените пари от цена,каско,ГО да я сменя отново за нова 3-4 годишна актуална кола.

Аз и жена ми не пушим, но не карам Ферари :)

Тойота имаха такава програма - караш 3 години и след това вземаш нов модел, ако искаш. Това е един вариант. Друг вариант е да е била служебна и да е върната. Трети е наистина да има дефект, но след като е гаранционна все още, трябва да си я оправят пак те.Четвърти...пети...варианти много.
Ако искаш да имаш нова кола и да спестиш, вземи си Дачия.
Или си вземаш нова кола, или доста време ще се питаш "защо тази е върната наистина?", ако не познаваш лично предишния собственик.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Airfan » 18 апр 2017 13:12

Чудя се и аз какво ще обяснявам за моя Авенсис на няма и 30 000 км, като просто ми омръзна :D
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот slowtraveler » 18 апр 2017 13:35

В тази връзка - и тук във форума колежка продава една практически нова РАВ-ка на никакви километри (май 40х.км?)...
И причината съвсем не е в недоволството от автомобила или технически проблеми - за съжаление живота може да поднесе всякакви изненади.. hmm.gif hmm.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
BOz

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот BOz » 20 апр 2017 15:50

Ето един Приус в гаранция, фейслифтов, който според мен е на границата на добрата цена и си заслужава обмисляне.
Ако още търсих Приус, то силно щях да се замисля.

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот desSs » 25 апр 2017 15:31

slowtraveler написа:В тази връзка - и тук във форума колежка продава една практически нова РАВ-ка на никакви километри (май 40х.км?)...
И причината съвсем не е в недоволството от автомобила или технически проблеми - за съжаление живота може да поднесе всякакви изненади.. hmm.gif hmm.gif

aa цели 48 000 навъртях, за 6 години smile.gif другата седмица го вкарвам в сервиза да пребоядисат драскотините по каско, и после го пускам за продажба. затова и все още не съм ти пратила снимки :D

Потребителски аватар
mariooo1
Регистриран: 16 сеп 2009 17:56

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот mariooo1 » 25 апр 2017 18:03

Приятелю щом питаш по-колко пари излиза кола на лизинг, на месец, не е ти време за нова кола.Кола се плаща по три начина В БРОЙ, НА РЪКА или КЕШ, за да си спокоен.
По-добре изтегли заем от банка(потребителски) плащаш и забравяш, колата е ТВОЯ.Е малко по-скъпо ще ти легне, но си независим, а това е много важно( според мен).
YARIS 1.8 VVT-I TS

Потребителски аватар
BOz

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот BOz » 25 апр 2017 18:49

А бе малко банки ще дадат 40к или 50к потребителски кредит. То ще са поръчители, то ще е чудо. Да не говорим, че и лихвените проценти ще са доста повече от лизинга за нов автомобил.

Потребителски аватар
mariooo1
Регистриран: 16 сеп 2009 17:56

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот mariooo1 » 25 апр 2017 20:32

Ами половината от него, другата от банката.То и при лизинга се иска първоначална вноска, такси...и ето ти половината кола, ако няма такива пари готови, не е за нова кола.
Това ми е идеята вместо лизинг.
А бе за нова кола иска човек да има големи доходи, но за сметка на това постоянни.
YARIS 1.8 VVT-I TS

Върни се в “Off Topic”