Доходи за кола на лизинг

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
peterhr
Регистриран: 31 яну 2007 12:24
Контакти:

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот peterhr » 25 апр 2017 20:52

Естествено, че трябват постоянни доходи, за да се вземе заем, ама то важи за всеки заем. Независимо дали е кола или апартамент или телевизор или каквото и да е.
И НЕ трябва да се надскачат собствените възможности. Всеки трябва да си прецени колко може да плаща и да се съобрази първо с това. Имам познати, които не могат да спят спокойно ако не изплащат заем. Като свърши единия и отиват за нов. Ама всеки сам си преценява.

Много икономисти развиват терория, че пари се харчат на заем, независимо дали е да се разшири бизнеса или за покупка. Просто никой занимаващ се с финанси, няма да събере в брой и тогава да си купи каквото и да е. А ще купува винаги на кредит.

Ама да му мислят американците...
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Потребителски аватар
memorex
Регистриран: 07 апр 2012 22:09

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот memorex » 25 апр 2017 21:11

Колко смел /може да се тълкува и прост/трябва да си за да теглиш заем с лихва ,за нещо ,което на другия ден ще се обезцени с 20,30,50 % или колкото там е, не че не е тръпка де..... :)
RAV 4, 2.2 D-4D, 136 hp, none DPF

Потребителски аватар
peterhr
Регистриран: 31 яну 2007 12:24
Контакти:

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот peterhr » 25 апр 2017 21:22

То всичко зависи колко е важно за теб това нещо и колко % от парите на месец отиват за тази глезотия/хоби/всекиднение или както се нарича нуждата от кола за всеки.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Потребителски аватар
Енев
Регистриран: 05 апр 2016 16:59

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Енев » 26 апр 2017 11:59

memorex написа:Източник Колко смел /може да се тълкува и прост/трябва да си за да теглиш заем с лихва ,за нещо ,което на другия ден ще се обезцени с 20,30,50 % или колкото там е, не че не е тръпка де..... :)

Със сигурност е по-малко, отколкото да караш 15+ годишна бангия (70% от автопарка в България), която не се знае дали ще спре, завие или маневрира нормално и ще рискува живота на остналаите участници в движението.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот slowtraveler » 26 апр 2017 12:20

Възрастта на автомобила няма пряко влияние върху състоянието му...
Преди година се наложи да връщам 30 годишния автомобил на баща ми от едни 350-400км... Ами спираше си, завиваше си... Че и поддържаше 100-110км/ч без проблем и по баири :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Vaniosl
Регистриран: 19 ное 2016 13:33

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Vaniosl » 26 апр 2017 14:44

Е едва ли всички,които си купуват нови коли са луди.Аз не съм имал тази възможност,но ще е приятно ти да я подкараш за първи път тази кола.Лизинга не ми се вижда толкова зле.Колата да се оскапи с около 2000лв.Аз лично не бих праснал 45000лв.на дилъра и да я взема кеш.

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот nowyaris » 26 апр 2017 15:15

mariooo1 написа:Източник Приятелю щом питаш по-колко пари излиза кола на лизинг, на месец, не е ти време за нова кола.Кола се плаща по три начина В БРОЙ, НА РЪКА или КЕШ, за да си спокоен.
По-добре изтегли заем от банка(потребителски) плащаш и забравяш, колата е ТВОЯ.Е малко по-скъпо ще ти легне, но си независим, а това е много важно( според мен).

Съжалявам,Колега,ама това изобщо не е вярно.По целия нормален свят никой,дори и милионерите ,не си плаща колата в брой.Никой.За това и най-големите /например немските/ автопроизводители направо си имат свои Банки , които носят името на автопроизводителя. Щото по широкия свят всеки мре да ти вземе парите,независимо от начина.На един път или на няколко.И не е вярно,че трябва да имаш големи ,свръх големи доходи,за да си купиш нова кола от магазина.По-напред писах,че когато купих нова кола,бях от зле-по зле с парите.Просто на семейството му трябваше кола,наличната опече двигателя и едни русенски хубавци ми искаха 1500 евро за цялостния ремонт.След които естествено пак щях да карам стара-стара кола.Събрах каквото имаше из бурканите,четох един ден статиите и бегом с жената в Ником.На 21 декември я взехме с панделката-беше чудесна КОЛЕДА.После малко по малко си я изплатихме.Вече 9 години я караме,още 9 се надявам да я караме. А относно парите - после така се завъртяха нещата,че тез 12 хиляди евра ми се струваха смешни на фона на последвалите разходи през годините до сега.Ама Божа работа.Човек трябва да си следва желанията,стига да са разумни.Когато решихме да пратим дъщерята да следва в Лондон,всички на около ни се подиграваха под сурдинка,щото наистина идеята беше глупава и на пръв поглед невъзможна за хора с нашите доходи и нашето социално ниво.Обаче ето - след 4 години и минимум 50 хиляди евра само от мене юли ще ходяв Лондон "да си взема" дипломата. Кучето скача според тоягата. С две ръце гласувам за чисто нова кола,макар и не от най-висок клас - после винаги му се намира колая :thumbsup:
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот slowtraveler » 26 апр 2017 17:01

Напълно разбирам позицията на nowyaris... Особено в последната му част - кучето скача според тоягата... :)
Кола на лизинг се взема и когато нямаш достатъчно пари в момента, или поради всякакви други съображения...
За предходните автомобили - не говоря, но например джипката я взех на лизинг не защото ги нямах парите в момента, а точно защото би било на ръба - сина ми също учи в чужбина, и там месечните разходи излизат доста повече от лизинга на доста добър автомобил tooth.gif Затова всеки си гледа портфейла и си прави сметката...
В даден момент съм изработил планираните пари и съм имал възможност да го изплатя предрочно - ами супер...
Ако не бих имал такава възможност, това отново не би променило плановете за издръжката на ученика, защото е имало резерв...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
kickata
Регистриран: 11 юни 2009 10:50

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот kickata » 26 апр 2017 17:03

Кредит и лизинг не са мръсни думи, стига добре да си си направил сметката. Иначе към автора: едва ли някой би могъл да даде правилен отговор. Човек знае и 2, и 200, още повече всеки има различни приоритети в живота. Темата става малко като "за" и "против" АГУ или "дизел" vs. "бензин".
Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006
Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000

Потребителски аватар
mariooo1
Регистриран: 16 сеп 2009 17:56

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот mariooo1 » 26 апр 2017 17:23

nowyaris написа:Източник
mariooo1 написа:Източник Приятелю щом питаш по-колко пари излиза кола на лизинг, на месец, не е ти време за нова кола.Кола се плаща по три начина В БРОЙ, НА РЪКА или КЕШ, за да си спокоен.
По-добре изтегли заем от банка(потребителски) плащаш и забравяш, колата е ТВОЯ.Е малко по-скъпо ще ти легне, но си независим, а това е много важно( според мен).

Съжалявам,Колега,ама това изобщо не е вярно.По целия нормален свят никой,дори и милионерите ,не си плаща колата в брой.Никой.За това и най-големите /например немските/ автопроизводители направо си имат свои Банки , които носят името на автопроизводителя. Щото по широкия свят всеки мре да ти вземе парите,независимо от начина.На един път или на няколко.И не е вярно,че трябва да имаш големи ,свръх големи доходи,за да си купиш нова кола от магазина.По-напред писах,че когато купих нова кола,бях от зле-по зле с парите.Просто на семейството му трябваше кола,наличната опече двигателя и едни русенски хубавци ми искаха 1500 евро за цялостния ремонт.След които естествено пак щях да карам стара-стара кола.Събрах каквото имаше из бурканите,четох един ден статиите и бегом с жената в Ником.На 21 декември я взехме с панделката-беше чудесна КОЛЕДА.После малко по малко си я изплатихме.Вече 9 години я караме,още 9 се надявам да я караме. А относно парите - после така се завъртяха нещата,че тез 12 хиляди евра ми се струваха смешни на фона на последвалите разходи през годините до сега.Ама Божа работа.Човек трябва да си следва желанията,стига да са разумни.Когато решихме да пратим дъщерята да следва в Лондон,всички на около ни се подиграваха под сурдинка,щото наистина идеята беше глупава и на пръв поглед невъзможна за хора с нашите доходи и нашето социално ниво.Обаче ето - след 4 години и минимум 50 хиляди евра само от мене юли ще ходяв Лондон "да си взема" дипломата. Кучето скача според тоягата. С две ръце гласувам за чисто нова кола,макар и не от най-висок клас - после винаги му се намира колая :thumbsup:

Да не забравяме че живеем в БЪЛГАРИЯ.По широкия свят нещата стоят по-друг начин.Хвали ми младо и ново.
YARIS 1.8 VVT-I TS

Потребителски аватар
e 10
Регистриран: 10 мар 2015 10:44

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот e 10 » 26 апр 2017 20:10

Vaniosl написа:ИзточникАз лично не бих праснал 45000лв.на дилъра и да я взема кеш.

Тогава имате уникалния шанс да праснете 50 000 лв., но разпределени между дилъра, застрахователя и лизингодателя.
Енев написа:Източник
Със сигурност е по-малко, отколкото да караш 15+ годишна бангия (70% от автопарка в България), която не се знае дали ще спре, завие или маневрира нормално и ще рискува живота на остналаите участници в движението.

Квалификацията е меко казано неуместна. Колегата slowtraveler по-долу го е обяснил. Преди да си купите хибрида каква кола сте карали?
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г.

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот nowyaris » 26 апр 2017 20:24

На мен лично по едно време българските пари спряха да ми стигат и по тази причина на 48 години си стегнах куфара и заминах за тази пуста Чужбина.След не много време се оказа че европейските ми стигат за всичко.Даже взеха и да ми остават.Както написах по-горе кучето скача според тоягата.Човек като си реши нещо може и света да обърне . И колата изплатих,и кредитите върнах на банките,и детето изучих. Ако българските доходи не са достатъчни , може да се уредят европейски . Не смятам , че Колегата , повдигнал темата , има проблеми и с българските си доходи . Щом е решил да пита.............. . Но всичко в този живот е въпрос на приоритети . И малко Късмет. :thumbsup: .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот mfandakov » 26 апр 2017 20:39

Аз лично кола на лизинг бих взел......ами когато се "притеснявам" да не ме попитат откъде пари за тази кола данъчните.Иначе ако чакат "далавера" от мен банките,мога да им кажа че мноооого трудна работата.И мисля скоро да скачам на друга даже съм решил да я комбинирам с Октоберфеста на есен. :D

П.С и колата няма да е на мое име,щото онези дебнат и не искам да ги дразня tooth.gif
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребителски аватар
Airfan
Регистриран: 28 сеп 2013 01:31
Контакти:

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Airfan » 27 апр 2017 00:20

Добре де, какво толкова страшно има в лизинга или кредита? С всяка изминала година доходите се повишават малко или много и лизинга олеква. Дори и да ти откраднат колата - голямо важно - пари няма да ти търсят на ръка. Имал си - дал си. Жив си, здрав си, пари не иска никой от теб. Аз работя така - искам нещо - купувам го с кредит, изплащам и нататък. Иначе трябва да чакам, събирам и облизвам понякога с години. А в другия случай години си го имам, кефя му се и си ги събирам парите под формата на месечна вноска, за което ми взимат такса (лихва). Е... не става със съвсем никакви доходи наистина, но с една прилична софийска заплата на никой не би следвало да е проблем.
Изображение

Потребителски аватар
Енев
Регистриран: 05 апр 2016 16:59

Доходи за кола на лизинг

Мнениеот Енев » 27 апр 2017 08:23

e 10 написа:Квалификацията е меко казано неуместна. Колегата slowtraveler по-долу го е обяснил. Преди да си купите хибрида каква кола сте карали?

Коя квалификация точно? Не знам точно какво е обяснил, само виждам, че е дал единичен пример. Имахме кола на 16 години и точно поради тази причина си купихме нова.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Auris Hybrid Touring Sports 2016

Върни се в “Off Topic”