Куфар

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
valerio
Регистриран: 10 окт 2015 19:06

Куфар

Мнениеот valerio » 28 дек 2017 21:35

Някой знае ли онлайн магазин за качествени и сравнително евтини куфари? Детето ще ходи на екскурзия и трябва да му купя хубав куфар, че последният път се скъса и едва си носил багаж.

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Куфар

Мнениеот mfandakov » 29 дек 2017 08:37

Аз понеже често пътувам и съм купувал много и разнообразни чанти,куфари,раници и съм давал много грешни пари :D ,и съм разбрал че ако е за много рядко пътуващи хора каквато и чанта да се купи за 3/4 лашкания по терминалите на летищата издържат.Но ако се купува нещо което да се ползва често и дълго името е едно.
https://www.samsonitebg.com/?gclid=EAIa ... gLuDfD_BwE, всичко друго е компромис.
От евтините тези са малко по така.
http://www.estilbags.com/
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

mirchev66
Регистриран: 12 окт 2015 22:55

Куфар

Мнениеот mirchev66 » 29 дек 2017 15:35

Жена ми беше поръчала от https://prestigefashion.bg/ . Често пътуваме и не са мръднали нашите куфари.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Куфар

Мнениеот slowtraveler » 31 дек 2017 00:11

За Самсонайт мисля е доста надценен... Имам такава голяма чанта, дето става и за лаптоп - да, пълна с гелове и т.н. обаче тежи и не е удобна.. Освен това се протри сравнително лесно... Последните пътувания си стои вкъщи (за лаптопа си взех раница на Хама)...
За голям куфар бях взел един от Метро - твърда пластмасова черупка, без ципове, а с пластмасови ключалки... Е няма такова здраво животно... Видяло е МНОГО летища и терминали - въртя го вече почти 20 години, включително и по азиатски летища, където видях как хвърляха куфарите от вратата на самолета по трапа надолу (там на колегата се строшиха ракиите, но инвентара в моя куфар бе непокътнат :) )... Има следи от драскотини, които навярно са направени с кирка, щото пластмасата е толкова здрава, че се чудя какво може да я надере... Колелата са ОК. Дръжките - също (има доста аеродинамична форма)... За съжаление скоро не съм ги виждал да се продават (тя и марката едва ли вече се чете, но струваше някъде около 140-160лв, но си е голям - 30кг събира)...
На съпругата и децата бях взел Еминент - представят се добре, въпреки, че има следи от износване по ръбовете, а и самите те са по-меки (Бургас 63 бих сложил с притеснение :) ).....
Обаче преди година за едно много бързо пътуване ми трябваше куфар с размер за ръчен багаж, но който да е удобен за сдаване и в багажно отделение (и то пълен с питиета :) )
Взех едни пластмасови черупки но с цип от някаква българска фирма за 40-50лв от МОЛ-а.. Представя се учудващо добре - има вече 5-6 полета, част от които в багажното...
Мисля вече има голям избор...
Изборът при мен обикновено е:
1. Максимално твърди корици, със стабилен захват (да, ципът е компромис, но рядко се намират без цип)...
2. Максимално 'аеродинамичен' - със стабилни дръжки, които да няма как да се закачат, и да се прибират с ключалка (т.е. да трябва да се натисне бутон за да излязат)... Колелата - максимално скрити в корпуса - да, това намалява вътрешния обем, но пък спестява ядове...
3. Максимално лек...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Куфар

Мнениеот Japanese_fever » 07 яну 2018 06:47

Swiss Gear и Victorinox Swiss Army са сериозни куфари също.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Върни се в “Off Topic”