Куфар

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Потребителски аватар
valerio
Регистриран: 10 окт 2015 19:06

Куфар

Мнениеот valerio » 28 дек 2017 21:35

Някой знае ли онлайн магазин за качествени и сравнително евтини куфари? Детето ще ходи на екскурзия и трябва да му купя хубав куфар, че последният път се скъса и едва си носил багаж.

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Куфар

Мнениеот mfandakov » 29 дек 2017 08:37

Аз понеже често пътувам и съм купувал много и разнообразни чанти,куфари,раници и съм давал много грешни пари :D ,и съм разбрал че ако е за много рядко пътуващи хора каквато и чанта да се купи за 3/4 лашкания по терминалите на летищата издържат.Но ако се купува нещо което да се ползва често и дълго името е едно.
https://www.samsonitebg.com/?gclid=EAIa ... gLuDfD_BwE, всичко друго е компромис.
От евтините тези са малко по така.
http://www.estilbags.com/
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

mirchev66
Регистриран: 12 окт 2015 22:55

Куфар

Мнениеот mirchev66 » 29 дек 2017 15:35

Жена ми беше поръчала от https://prestigefashion.bg/ . Често пътуваме и не са мръднали нашите куфари.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Куфар

Мнениеот slowtraveler » 31 дек 2017 00:11

За Самсонайт мисля е доста надценен... Имам такава голяма чанта, дето става и за лаптоп - да, пълна с гелове и т.н. обаче тежи и не е удобна.. Освен това се протри сравнително лесно... Последните пътувания си стои вкъщи (за лаптопа си взех раница на Хама)...
За голям куфар бях взел един Еминент от Метро - твърда пластмасова черупка, без ципове, а с пластмасови ключалки... Е няма такова здраво животно... Видяло е МНОГО летища и терминали - въртя го вече почти 20 години, включително и по азиатски летища, където видях как хвърляха куфарите от вратата на самолета по трапа надолу (там на колегата се строшиха ракиите, но инвентара в моя куфар бе непокътнат :) )... Има следи от драскотини, които навярно са направени с кирка, щото пластмасата е толкова здрава, че се чудя какво може да я надере... Колелата са ОК. Дръжките - също (има доста аеродинамична форма)... За съжаление скоро не съм ги виждал да се продават (тя и марката едва ли вече се чете, но струваше някъде около 140-160лв, но си е голям - 30кг събира)...
На съпругата и децата бях взел Еминент - представят се добре, но са с ципове, и има следи от износване по ръбовете, а и самите те са по-меки (Бургас 63 бих сложил с притеснение :) ).....
Обаче преди година за едно много бързо пътуване ми трябваше куфар с размер за ръчен багаж, но който да е удобен за сдаване и в багажно отделение (и то пълен с питиета :) )
Взех едни пластмасови черупки но с цип от някаква българска фирма за 40-50лв от МОЛ-а.. Представя се учудващо добре - има вече 5-6 полета, част от които в багажното...
Мисля вече има голям избор...
Изборът при мен обикновено е:
1. Максимално твърди корици, със стабилен захват (да, ципът е компромис, но рядко се намират без цип)...
2. Максимално 'аеродинамичен' - със стабилни дръжки, които да няма как да се закачат, и да се прибират с ключалка (т.е. да трябва да се натисне бутон за да излязат)... Колелата - максимално скрити в корпуса - да, това намалява вътрешния обем, но пък спестява ядове...
3. Максимално лек...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Japanese_fever
Регистриран: 02 мар 2005 05:48

Куфар

Мнениеот Japanese_fever » 07 яну 2018 06:47

Swiss Gear и Victorinox Swiss Army са сериозни куфари също.
1989 Toyota Camry DX, 2.0L (3S-FE), automatic -> отдавна за скрап
1998 Honda Civic LX, 1.6L (D16Y7), 5 speed -> работна
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!

Потребителски аватар
boyanmt
Регистриран: 15 яну 2018 21:01

Куфар

Мнениеот boyanmt » 29 яну 2018 00:33

Samsonite only!
Над 20 години по летища и терминали по цял свят,еми....здраво нещо!

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Куфар

Мнениеот BOz » 29 яну 2018 09:29

От моя гледна точка Самсонайт са малко пресилени като цена към качеството.
Аз мога да споделя опит, който беше свързан с една друга тема за коли наскоро.
Работих преди известно време една работа, която беше свързана с много пътуване, включително и по самолети. Оборудването, което ни беше нужно за всеки ден (електроника) се мъкнеше постоянно, всеки ден, при тежки условия. Като говоря тежки условия си представете да мъкна раница всеки ден, която на кантар често не е падала под 20кг!
Минали сме през всякакви марки и смея да твърдя, че сме направили доста "тествое" в реалния живот. И за това смело твърдя, че Самсонайт са хубави, но скъпи за това, което предлагат и не си заслужават.
И в крайна сметка единствената марка, която наистина е качествена и доказала се като такава, беше само American Tourister. И между другото единствената, която издържаше на това кораво ползване.
Ако да кажем една раница на Самсонайт при такова ползване издържаше много трудно един-два месеца, Туриста се сменяше на година. За такава разлика става въпрос.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Scott
Регистриран: 25 ное 2004 18:44

Куфар

Мнениеот Scott » 29 яну 2018 10:06

BOz написа:И в крайна сметка единствената марка, която наистина е качествена и доказала се като такава, беше само American Tourister...
През 1993г American Tourister става част от Samsonite. Освен ако работата ти не е била преди 1993г, което силно ме съмнява, все едно казваш че Самсонайт са по-добри от ... Самсонайт tongue.gif

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Куфар

Мнениеот BOz » 29 яну 2018 10:17

Scott написа:Източник
BOz написа:И в крайна сметка единствената марка, която наистина е качествена и доказала се като такава, беше само American Tourister...
През 1993г American Tourister става част от Samsonite. Освен ако работата ти не е била преди 1993г, което силно ме съмнява, все едно казваш че Самсонайт са по-добри от ... Самсонайт tongue.gif

То Ферари е част от Фиат, ама Фиата не е Ферари. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
boyanmt

Куфар

Мнениеот boyanmt » 29 яну 2018 18:40

BOz написа:Източник От моя гледна точка Самсонайт са малко пресилени като цена към качеството.
Аз мога да споделя опит, който беше свързан с една друга тема за коли наскоро.
Работих преди известно време една работа, която беше свързана с много пътуване, включително и по самолети. Оборудването, което ни беше нужно за всеки ден (електроника) се мъкнеше постоянно, всеки ден, при тежки условия. Като говоря тежки условия си представете да мъкна раница всеки ден, която на кантар често не е падала под 20кг!
Минали сме през всякакви марки и смея да твърдя, че сме направили доста "тествое" в реалния живот. И за това смело твърдя, че Самсонайт са хубави, но скъпи за това, което предлагат и не си заслужават.

И в крайна сметка единствената марка, която наистина е качествена и доказала се като такава, беше само American Tourister. И между другото единствената, която издържаше на това кораво ползване.
Ако да кажем една раница на Самсонайт при такова ползване издържаше много трудно един-два месеца, Туриста се сменяше на година. За такава разлика става въпрос.

Качеството никога не прави компромиси с цена!Съжалявам че не мога да снимам куфара,който закупих 1999 за 250$,и все още пътува с мен,верна дружка!Е,вече надран,изпоцапана пластмасата,но всичко е наред! Така че продължавам да твърдя, че това е “мерцедеса” на куфарите.

Потребителски аватар
slowtraveler

Куфар

Мнениеот slowtraveler » 29 яну 2018 20:46

За съжаление твърдо не съм съгласен с Боян... Мога да направя снимка на Самсонайта, ама то какво да му снимам - протрит 'галош'... И то не е ползван прекалено много...
А ето това е 'якия' ми куфар... Вътре си дойде със сгъваеми закачалки, място за закачане на закачалките...
И най вече - дори и да е празен - можеш да скачаш отгоре му без притеснения за здравината...
Досега единственото ТО което съм му правил - пръснах малко масълце по осите на колелцата, че бяха почнали да проскърцват... Но се бута с един пръст...
Да, вероятно до десеттина години ще ме остави, защото започва да се усеща малко по-трудно затваряне на пластмасовите захвати, ама той си е изкарал отдавна парите - както писах, струваше под 200лв (по спомен - около 160)...
И продължава да има учудващо 'неочукан' вид... Това лъскавото вдясно на дръжката не е очукано, а е малък ръб, навярно за здравина...

П.С. абе този малък люк/капаче над дръжката не можах да го разбера за какво е - някой знае ли?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
boyanmt

Куфар

Мнениеот boyanmt » 29 яну 2018 22:43

slowtraveler написа:Източник За съжаление твърдо не съм съгласен с Боян... Мога да направя снимка на Самсонайта, ама то какво да му снимам - протрит 'галош'... И то не е ползван прекалено много...
А ето това е 'якия' ми куфар... Вътре си дойде със сгъваеми закачалки, място за закачане на закачалките...
И най вече - дори и да е празен - можеш да скачаш отгоре му без притеснения за здравината...
Досега единственото ТО което съм му правил - пръснах малко масълце по осите на колелцата, че бяха почнали да проскърцват... Но се бута с един пръст...
Да, вероятно до десеттина години ще ме остави, защото започва да се усеща малко по-трудно затваряне на пластмасовите захвати, ама той си е изкарал отдавна парите - както писах, струваше под 200лв (по спомен - около 160)...
И продължава да има учудващо 'неочукан' вид... Това лъскавото вдясно на дръжката не е очукано, а е малък ръб, навярно за здравина...

П.С. абе този малък люк/капаче над дръжката не можах да го разбера за какво е - някой знае ли?

Там....липсва капачето.Идеята е да си напишеш името,адреса телефона,белким “свестен” човек те навести при намирането на куфара. Моето също е останало нейде по света. unsure.gif

Потребителски аватар
slowtraveler

Куфар

Мнениеот slowtraveler » 30 яну 2018 12:39

boyanmt написа:Източник Там....липсва капачето.Идеята е да си напишеш името,адреса телефона,белким “свестен” човек те навести при намирането на куфара. Моето също е останало нейде по света.

Не, не е така... Както казах - това е ЖЕЛЕЗЕН куфар - досега няма никакви загуби (освен както се вижда - допълнителните стикери с името, които идваха с него :) ) ...
Капачето за името и адреса е направено умно и си е на мястото (не е останало по света, щото куфара е свестен - нали го казах stupid.gif tooth.gif ) - то се намира под дръжката на снимката. Капачето за адреса е от яка, но прозрачна пластмаса и не е подвижно.... А това капаченце, което е от горната страна на куфара на снимката си стои затворено от пружина - ще му направя снимка отблизо...

Върни се в “Off Topic”