Говорилня (стара)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Говорилня (стара)

Мнениеот desSs » 10 апр 2008 21:40

ако шефовете позволят, реших да направя темичка да си дрънкаме за всякакви неща, несвързани с колите, или пък свързани, но незаслужаващи отделна тема. та...

от доста време се чудя нещо...в един дъжд забелязах, че не всички автомобили имат чистачка на задното стъкло. викам си "по-старите модели явно нямат" rolleyes.gif днес обаче карах след един авенсис, изглеждаше новичък, и пак нямаше. и са се чудя да не би тая чистачка да е няква екстра, или просто някой модели нямат rolleyes.gif

п.п. а да видя докога ше ме търпите да ви заливам с тъпи въпроси tooth.gif

Потребителски аватар
Georgimitrovich
Регистриран: 08 апр 2008 00:59

Мнениеот Georgimitrovich » 10 апр 2008 21:52

po princip da ekstra e i se predlaga samo za opredeleni modeli.

Потребителски аватар
Xeku
Регистриран: 27 сеп 2004 15:33

Мнениеот Xeku » 10 апр 2008 22:08

Поначало комбитата и хетчбековете имат задна чистачка, седаните нямат, въпреки, че съм виждал Пежо 405 седан със задна чистачка, луда работа!

Потребителски аватар
Toyota_DX
Регистриран: 14 окт 2007 19:38

Мнениеот Toyota_DX » 10 апр 2008 22:26

днес пих кола с фафла боровец :thumbsup: не се наядох ама се оказа добро решение за да похарча излишни пари
TOYOTA COROLLA EE80 1.3 12v

Потребителски аватар
kristian
Регистриран: 27 авг 2006 17:09

Мнениеот kristian » 10 апр 2008 22:28

Toyota_DX написа:днес пих кола с фафла боровец :thumbsup: не се наядох ама се оказа добро решение за да похарча излишни пари

Е т'ва беше................ ohmy.gif laugh.gif wacko.gif
Dess ,ти нямаш е ква тема да пуснеш sad.gif
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

Потребителски аватар
ugabuga
Регистриран: 23 фев 2005 07:06
Контакти:

Мнениеот ugabuga » 10 апр 2008 22:30

e kakvo tva e, choveka tochno po temata govori :P

inak i na japonskite honda integra ima chistachka otzad, vapreki che ne e nito hatch nito kombi
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Потребителски аватар
desSs

Мнениеот desSs » 10 апр 2008 22:35

kristian написа:Dess ,ти нямаш е ква тема да пуснеш sad.gif
ми от една жена кво очакваш? rolleyes.gif да я трият, нямам против

иначе ясно за чистачките, явно си е предимно до хрумката на дизайнерите. мерси на отговорилите smile.gif

Потребителски аватар
ALTEZZA
Регистриран: 10 сеп 2004 20:19

Мнениеот ALTEZZA » 10 апр 2008 23:08

desSs написа:иначе ясно за чистачките, явно си е предимно до хрумката на дизайнерите. мерси на отговорилите smile.gif

ami neshto takova e mai. biah chuval che ima zakon(ne znam za USA ili za Japan beshe) che pri opredelen agal na stakloto chistachkata e zadaljitelna, no v kraina smetka sam vijdal vsiakakvi raznovidnosti na koli det da imat chistachki. inache Xeku e prav, predimno hatchback i kombita imat, bih pribavil i liftback. no sam vijdal i takiva bez. sashto sam vijdal i sedani sas, ta hodi razberi.
v obshti linii osobena faida ot zadna chistachka niama, no az predpochitam da ia imam.

Потребителски аватар
horeishio
Регистриран: 29 фев 2008 08:05

Мнениеот horeishio » 10 апр 2008 23:11

Xeku написа:Поначало комбитата и хетчбековете имат задна чистачка, седаните нямат, въпреки, че съм виждал Пежо 405 седан със задна чистачка, луда работа!

:thumbsup: До някъде си прав, но японеца не спиииии tongue.gif
и затова Маздата ми, макар че е седан си има задна чистачка. Много колеги са ми задавали въпроса "Как си я сложил?". А тя е фабрична.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Изображение
Toyota Carina GLI 4AFE
Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!

Потребителски аватар
ALTEZZA
Регистриран: 10 сеп 2004 20:19

Мнениеот ALTEZZA » 10 апр 2008 23:14

EVO-to(sedan) tuk naprimer si idva sas zadna chistachka sashto.

Потребителски аватар
desSs

Мнениеот desSs » 10 апр 2008 23:15

е добре де, къде е логиката? на седаните стъклата са под по-малък ъгъл и по-скоро на тях им трябва чистачка, щото по-трудно се стича водата. на комбито и хечбека съответно е по-лесно и може да мине и без тая екстра... rolleyes.gif

Потребителски аватар
horeishio
Регистриран: 29 фев 2008 08:05

Мнениеот horeishio » 10 апр 2008 23:31

desSs написа:е добре де, къде е логиката? на седаните стъклата са под по-малък ъгъл и по-скоро на тях им трябва чистачка, щото по-трудно се стича водата. на комбито и хечбека съответно е по-лесно и може да мине и без тая екстра... rolleyes.gif

Е, това за наклона на стъклата е спорен въпрос. За всеки модел той си е индивидуален.
Елементарен тест - загледай се при дъждовно време как се завихрят капките на задната част на автомобила от преминаващия поток въздух и ще си направиш веднага извода, дали е необходима или не чистачка. :thumbsup:
Изображение
Toyota Carina GLI 4AFE
Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!

Потребителски аватар
newmiro
Регистриран: 03 апр 2006 21:59

Мнениеот newmiro » 10 апр 2008 23:41

horeishio написа:
desSs написа:е добре де, къде е логиката? на седаните стъклата са под по-малък ъгъл и по-скоро на тях им трябва чистачка, щото по-трудно се стича водата. на комбито и хечбека съответно е по-лесно и може да мине и без тая екстра... rolleyes.gif

Е, това за наклона на стъклата е спорен въпрос. За всеки модел той си е индивидуален.
Елементарен тест - загледай се при дъждовно време как се завихрят капките на задната част на автомобила от преминаващия поток въздух и ще си направиш веднага извода, дали е необходима или не чистачка. :thumbsup:

не се заглеждай докато караш smile.gif :thumbsup:
stay up and keep shining!!

slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Потребителски аватар
newmiro
Регистриран: 03 апр 2006 21:59

Мнениеот newmiro » 10 апр 2008 23:45

иначе по темата.. сега пия стела артоа, хубава бира.. ама повече ми харесват ирландските, особено мърфис, гинес и други. напоследък по гинес повече си падам smile.gif ама то пък дойде лятото и сега вече на човек му се не пие тъмна бира.. е значи пак на стела артоа ше я караме smile.gif :occasion5: :partyman: :toothy1: :drinkers:
stay up and keep shining!!

slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

slona
Регистриран: 19 ное 2006 20:04

Мнениеот slona » 10 апр 2008 23:59

ugabuga написа:e kakvo tva e, choveka tochno po temata govori :P

inak i na japonskite honda integra ima chistachka otzad, vapreki che ne e nito hatch nito kombi
abe neznam kak shte prozvuchi ama se zagledaite na vsichki lanceri dori i na evo-tata ima chistachki otzad aaa i da kaja fafla barovec sus portokalovi korichki rules :thumbsup:
AKINA SPEED STARS

Върни се в “Off Topic”