Говорилня (стара)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Re: Говорилня

Мнениеот desSs » 25 ное 2014 13:27

сори за тъпия въпрос, ама какво значи "щатно фенерче"?

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 25 ное 2014 13:32

Фенерче, което е част от заводското оборудване на джипа (сигурно идва от лафа - 'води се по щат' - да не се бърка с 'щатско' stupid.gif ). Има си конкретно място в багажника, и се зарежда от бордовата електрическа система когато е сложено на своето си място tooth.gif
Питай кептъна - той ще обЯсни :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
desSs

Мнениеот desSs » 28 ное 2014 20:17

и за какво го ползваш туй фенерче biggrin.gif

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 28 ное 2014 20:39

desSs написа:и за какво го ползваш туй фенерче biggrin.gif

Засега единствено за да си светна по стълбището на 'оня' апартамент, където 'омразите'/'пустиняците' са решили, че 3-4лв/месец разделени на целия вход са много пари, и тъй-като се прибират по светло, нямало нужда да се плаща стълбищно осветление... Като си помисля - само батерийката струва колкото годишния им ток....

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 28 ное 2014 23:26

Един от любимите ми състави tooth.gif
И cover pages на албумите им с по-арт изпълнение tooth.gif - Пинк Флойд:
Изображение

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 09 юни 2009 17:28

Мнениеот Akima » 29 ное 2014 00:07

slowtraveler написа:
desSs написа:и за какво го ползваш туй фенерче biggrin.gif

Засега единствено за да си светна по стълбището на 'оня' апартамент, където 'омразите'/'пустиняците' са решили, че 3-4лв/месец разделени на целия вход са много пари, и тъй-като се прибират по светло, нямало нужда да се плаща стълбищно осветление... Като си помисля - само батерийката струва колкото годишния им ток....

Извинявай,че питам,но този блок във Варна ли се намира?
Аз съм чувал за спрени асансьори, поради липса на пари за ремонт, ама осветление - ми се струва прекалено.
Да не са всички с очила за нощно виждане!? biggrin.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 29 ное 2014 07:20

Akima написа:...
Извинявай,че питам,но този блок във Варна ли се намира?...

Не - малко китно планинско градче на 70км от София ('Омраз' (ударението е на 'О'-то) и 'Пустиняк' са термини от оня край tooth.gif - напиши ги в гугъл и ще се посмееш ако попаднеш на техен сайт)...
Подсети ме да пусна един разказ от него край... Навярно не всички думи ще са ви ясни, ама питайте ако нещо не е ясно (и да знаете, някои 'обРЪкани' букви не са синтактична грешка, а са начина на говор там)...
Взето от https://www.facebook.com/Pustinqcite
18+:
Радославъ Тодоровъ

Филм

Я ше ви разправям коги идва телевизията у наше село.
Беше преди две годин, сакаа да снимат филмле за мизерията у селото и къ се оправат ората.
Сички чекаа с нетърпение да дойде битиви – то и се беа подготвили, ама я нищо не подозирах тогава, оти ме немаше неколко дена – одих у Монтана за смески и жито – нали дириме евтиниата и затрих сума време. Прибрах се натоварен вечерта преди снимачнио ден, зех два -триста залци, измих чапунйете и легнах.
Сутринта станах и отидох къде мегдано да пиам едно кафенце. Я млого обичах кафенце и сека заран пиех, ама от неколко месеца у хоремаго немаше та дрънках бирица. Очаквах да видим и другите „кафеджии” с по кафенце „Алмус” у ръката а кво видех, направо се разтреперих: Цеци Боторо седи пред Хоремаго и фанал книга. Ангел Папанката и он седи и попушва и па с книга у ръката. На изгорелата от слънцето пласмасова маса пушеше кафе. Ама истинско, не бира. Спрех. Почешах чатало, че немаше време да се окъпем неколко дена, почешах и главата.
Седнах на масата, а магазинеро ми носи една книга и чаша с кафе.
Боторо фанал и чете „Хемингуей – Старецо и морето”, Папанката префръгаше страниците, а на корицата пишеше „ Процесо” – Франц Кафка. Я се сбръках ептем.
Помисих си, че е дошел оня пустиняк ниаден Влади Въргало и ми праат скрита камера.
- Коги се връна от Михайловград?
- Омразе, кво стая тука бре, да ви изтече виното, манете ме мене? – отговорих я!
Разправиа ми они ква е целата история и я се поуспокоих, че не съм попаднал у неква друга реалнос.
- На ти и на тебе книга, да видат ората кви сме учени тука, Ли сме културни ора не смрадове и пияници. Малко съжаявах, че не съм позаплакнал мъдата , и у главата бех като умрел преди три месеца плъ, ама здраве, оно телевизиата предава, не моа усетиш къ смръди, дако бе чувал че горе у Софията и тва са измислили.
- Ботор, интересна лиа книгата? – заядливо подфрълих я.
- Я не видим книга ли съм фанал или уй имам у ръцете с тиа пердета.
- Ако сакаш ти го подадем, да се не чудиш?
- Я сиренйе си имам.
Минаваше се времето у интелигентно обсъждане на живото докато доат тиа.
По пладне дойдоа две коли на телевизиата и ниа станааме ептем сериозни.
И се почна с интервютата, забравиаме и книги и култура (ми Янко).
- Я ви каам, ако нее да окраднем некое дръвце зимата ше умрем от студ, добре чеа и барата близо та и неко рибица си фанем – разпраяше Папанката, а кмето си потръкваше потното чело.
- Я преди да почнем да ви разправям за неше село ми кажете онаа репортерката дека предава времето пита ли за мене, да и го спущим ква е арна.
Репортерите се видеа у чудо с назе.
По едно време сакаа да си земат почивка и да апнат некъде, само не разбрах от къде изпадаа, че диреа заведение у селото освен „Хорето”
Влезна репортерката у магазино , ма млого претенциозна беше таа шушумига, тва неще онова нещо, се едно нема да изсере едно и също.
Вече му беше писнало на магазинеро и он и вика:
- Земи таа „Камчия” на Ерден, млого е благ.
Репортерката с отвръщение му рече , че бил смръдел лошо, и он не издръжа
- На баба ти путката смръди!
- Баба ми е починала бе, ей!
Значи верно мирише млого!
Стана ют скандал, тиа зеа камерите набръже, оти си знаат, че у чуждо село и керемидите биат, а кмето им се молеше и псуваше магазинеро. Връте се като шугав между них, ама не успе да ги върне.
- Пустиняци сте си и те тва.
- Ебал съм те у дупе му рече Боторо, айде да пиаме по кафе. Най – убавото нещо у денйо, звуко дрън от паднали капачки „Мизия” на паважо – безценно.
И така, ебали сме и телевизия и све, нема а ни помогнат и да сакат, па они и не сакат...
Радослав Д. Тодоров

P.S.
Малко превод:
Алмус е Ломско Пиво
Да ви изтече виното - да ви вземат дяволите.
Буквата 'х' не се ползва по принцип - Леб, Муа и т.н. :) Горе е използвана за да не оБРъкат съвсем Ората - иначе не се изговаря и там, където е написана tooth.gif

Потребителски аватар
desSs

Мнениеот desSs » 29 ное 2014 14:39

тва дори не мога да го прочета laugh.gif мислех, че под "оня" апартамент имаш предвид стария ви такъв във Варна, пък то берковскио laugh.gif аз там рядко говоря с местните, оти нищо не им разбирам biggrin.gif бтв на нова година там ли ще сте? че ние още се чудим... drunk.gif

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 29 ное 2014 14:55

desSs написа:тва дори не мога да го прочета laugh.gif мислех, че под "оня" апартамент имаш предвид стария ви такъв във Варна, пък то берковскио laugh.gif аз там рядко говоря с местните, оти нищо не им разбирам biggrin.gif бтв на нова година там ли ще сте? че ние още се чудим... drunk.gif

Стария си стои тук и има ток ppp.gif За Коледа и Нова година планираме за там... Но ако планирате за там дайте нишан, че ресторанта на нашите хора е почти пълен (хотела е 100% зает отпреди месец)...

Потребителски аватар
desSs

Мнениеот desSs » 29 ное 2014 15:08

каква е офертата на ресторанта? да няма програма с томбола и Роси Кирилова biggrin.gif

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 29 ное 2014 18:39

desSs написа:каква е офертата на ресторанта? да няма програма с томбола и Роси Кирилова biggrin.gif

Ба ли го каква е офертата -йедене и пийене tooth.gif ...
Наистина не съм ги питал - места за нас в ресторанта има винаги (дори когато ресторанта е затворен за външни хора)...
Само преди 2 месеца ме питаха дали искам да запазя за някого места в хотела, че имаха вече искане за запазване на хотела (хубав стана, но си граничи с ресторанта, та сигурно е малко шумно за почивка, ама то кой почива там - всички са в екшъна tooth.gif ) И преди 3 седмици като бяхме там се разправяхме, че отдавна всичко е 100% запазено и платено..
Томбола има всеки път - последните две години удряме голямата награда - бутилка уиски (надявам се не е постановка заради нас - ама и не вярвам въпреки съмненията на всички посетители, щото им обрахме хубавите награди - все пак деца теглиха томболата)... А Ванката удря по-практични награди - презервативче и т.н...
Програмата е народна - ние освяткани играем ppp.gif Общо весело голям екшън става (посрещахме там 7 поредни нови години). Асортимента музика - по наше желание. От местен фолклор/сръбско до АС/ДС и Пърпъл. Оркестър/певица има, ама и те са наши хора.
Последния път си говоря с музиканта (отдавнашен приятел) и го питам 'как е винОто' (ударението е на първото О)... Казва доста 'редко'... Е как редко - я го пробвАх и си бе супер... - Не бе, редко го дават tooth.gif
На самата нова година задължително на двора палим голям огън, хоро и заря...
Ако смятате нещо да мислите за ресторанта на нова година- кажете да говоря с хората и да ги питам..
Абе звънни да се чуем по-добре...

Потребителски аватар
desSs

Мнениеот desSs » 29 ное 2014 19:28

лошото при нас е, че чак на 30-ти ще разберем дали ще сме свободни на 31-ви laugh.gif
все пак ще звънна през седмицата biggrin.gif

mirott
Регистриран: 08 юни 2010 09:33

Мнениеот mirott » 01 дек 2014 13:48

desSs написа: аз там рядко говоря с местните, оти нищо не им разбирам

Хаха, кажи някой път на берковчанин "кусай това" да видиш какъв смях...

Потребителски аватар
slowtraveler

Мнениеот slowtraveler » 01 дек 2014 17:46

Чудих се дали да слагам печка на джипа....
След този клип се отказах - не се знае на какви будни съседи и колко способни пожарникари ще попаднеш ... stupid.gif
https://www.youtube.com/watch?v=Ne13JbB5vGA

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 01 дек 2014 18:21

Тези пожарникари малоумни ли са ? Защо не счупиха шофьорското стъкло , за да отворят капака като нормалните хора.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Върни се в “Off Topic”