Проект: GPS track maping, car maping & simulation

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

El Camino

Проект: GPS track maping, car maping & simulation

Мнениеот El Camino » 12 дек 2005 14:55

Бау, колко сложно звучи заглавието самооо biggrin.gif

Оффтопик:

Преди време бях писал, че след дълго изследване, Института по Информатика към Университета в Х (на кратко ИИУХ) стигна до единодушното заключение, че най - реалната симулация за PC в към днешна дата (б.р. тогавашна дата - 20.11.2005) е Richard Burns Rally и инвестира в закупуването на оригиналното DVD към играта, както и препоръчваните от всички (болни) геймъри волан и педалки Момо.
Резултата от тестовете до момента е следният:
Тестовият екип успя да мине училището, което е необходима предпоставка за участие в същинската игра, до последното му ниво. Вече месец и нещо екипа се мъчи безуспешно да вземе трасето за 1,24 мин, което не намалява ентусиазма му, вечер след работа цял ден на компа, да седи още по час два и си цеди нервичките до последно.

Имайки проблеми със практиката (мъчейки се да мине училището), ИИУХ задълбочи проучванията (това което явно им се отдава) и направи следните констатации:

1. Играта има възможност за създаване на custom трасета.
2. Тези трасета могат да се създават от РЕАЛНИ GPS trackings на реални пътища, до най - малките завой. Естествено могат да се моделират и от видео, ако трасето е снимано с камера. Завоите няма да са толкова реални, за сметка на графиката.
3. Могат да се моделират автомобили. Модели готови има дори на Москвич 2ххх, да ме пита човек, що не съм проверил още за АЕ86.
4. Както писах, по случайност стана въпрос с мои познати рали състезатели, дето карат рали в БГ и WRC, че симулацията е дотолкова добра, че може да се ползва да се изучават писти.

Ами като се събере 1 + 2 + 3 + 4 е ясно какво се получава. За съжаление, няма да мога да track'на трасетата с GPSa, сега като се прибера, но за сметка на това имам филмче на планинското на Пещера, Добра вода - Дъното, Дъното - Цигов Чарк, както и на home run'а, вече добре познат на повечето от нас smile.gif и ще бъдат моделирани в лабораторията на ИИУХ.

Цел на проекта (експеримента):
Може ли, аджеба, да се подобри времето на едно трасе, ако се тренира на компа?

За прогреса по темата (дай боже дълги безгрижни години на лабораторията към ИИУХ :whistle: ) ще продължавам да пиша в тази тема. :happy1:

El Camino

Мнениеот El Camino » 12 дек 2005 16:26

Теорията май стана прекалено много, за това ето едно малко филмче да се види графиката:
http://jdubedout.free.fr/video/d.wmv

А това пък е москвето:
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
LordDigital
СупраДжия
Регистриран: 18 окт 2004 17:04

Мнениеот LordDigital » 12 дек 2005 17:13

Ебах ти и графиката!

Поне графично е мнооогоо по-напреде от GT.

Vyprosa e realizma dali bie GT ,ili e samo grafichna zabluda?:)

Ti osven volana ,pedali imas li? Izobsto toq volan kyde go zakrepqs ,az predi si beh kupil ,izkyrtih si buroto da go sloza ma nikoga ne mi beshe udobno da karam (chustvah se che sym vyv kabinatana kamion).
Изображение

El Camino

Мнениеот El Camino » 12 дек 2005 17:54

Абе Лорде, аз по това което съм виждал, си мисля, че графиката май не и е на такова ниво като на ГТ4ката, което естествено е субективно виждане, а за реализма не знам, щото никога не съм го играл, та и не мога да правя сравнение.
Но както се казваше в една мъдра българска поговорка - не пуша щот нямам хладилник, та така и тук -не играя ГТ4, щот не гледам телевизия :whistle: . Не е тема ГТто, поне и не в контекста на темата:).

Волана, е с педали. Закрепването е от странно по - странно - където свариш. Колегата си го е сложил по средата на бюрото... клавиатурата му е от както играе играта ненужен хардуер, при мен е от страни, ама в никакъв случай не мога да кажа, че е удобно. Позицията въпреки всичко е като в хамериканска таратайка от тип Ел Камино, като на пейка в парка или като в москвич, ако разбираш какво искам да кажа - tongue.gif

Иначе конкретно за модовете към RBR - може да се каже, че тук им е домът на лудите (дето се занимават до вманичаване с RBR) и тук съм срещнал най - смисленото инфо до момента.

http://www.bhmotorsports.com/board/viewforum.php?f=56

Хубавата новина е, че стават май геометрии от Z Racer и такава се понамирва на Джамито, интересната е, че трябва да се измоделира физиката на колата wacko.gif . Доброволци? smile.gif

agent dust
Регистриран: 15 авг 2005 23:26

Мнениеот agent dust » 12 дек 2005 19:10

каква е идеята на цялото начинание? да се учат трасета?

П.П. Графиката на GT(GT3&GT4) е доста по-добра от тази на RBR, физическия модел също - имам и двете неща от години. Това, което отличава GT от RBR най-много е качествения фреймрейт - GT4 кове на 60 кадъра в секунда, докато в RBR трябва да се бориш с променяща се кадрова честота и неоптимизирам графичен енджин - става дума за шлайфаните PS2 варианти, а не за PC.
status: за БАН

El Camino

Мнениеот El Camino » 12 дек 2005 19:35

Aми нещо такова е идеята smile.gif .
Само че да научим подходящото трасе, с подходящата кола wink.gif

Бтв. освен пловдивчани съм виждал и Георги Цветков (Интерскан Пазарджик) да жули на тая игрица, докато му оправят Евото rolleyes.gif

Върни се в “Off Topic”