Пътища из БГ и тяхното състояние, и проходи (стара пл. и др)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
newmiro
Регистриран: 03 апр 2006 21:59

Пътища из БГ и тяхното състояние, и проходи (стара пл. и др)

Мнениеот newmiro » 10 апр 2009 14:12

Проходи през източна стара планина, към това време:)
актуална информация за улеснение на всички колеги
който има нещо да допълни, моля.

започвам от изток на запад:) до централна стара планина. нататък колегите да допълват, ако имат желание:)

1)варна - слънчев бряг - добра настилка, наскоро поставена, хубав широк път, но през лятото особено, много натоварен път. засега е препоръчителният за източната част. най-ненатоварващ и добър, с най-хубавата настилка.

2)дюлински проход -нямам инфо за него, но чувам че все още е в окаяно състояние.

3)айтоски проход - наскоро минах от там, миналата година (2008) беше добра настилката, но сега пак са се отворили дупки на доста места, има и много неравности, предполагам заради камионите, които го ползват като най-краткия проход в тази част на планината. освен това на места е и тесен, което затруднява разминаването с тези същите камиони.. какво да кажа.. не бих го препоръчал, но става.

4)ришки проход - наскоро минах от там и има много дупки, дълбоки гадни, не препоръчвам да минавате от там, също така е и бавен с доста завои, а в комбинация с дупките е много изнервящо. (не ме разбирайте грешно, обичам завоите, но с хубав асфалт:))

5)върбишки проход - последната есен минах от там, страхотен проход, докато не стигнеш върха! повече от 30км отвратителна настилка с много дупки, или по-точно казано, липсваща настилка, на места се появява. не е възможно да се кара по-бързо от 1-2ра скорост, освен ако не искаш да си натрошиш автомобила. отнема ти около 1 час да преминеш тази част само! не препоръчвам, дано го оправят скоро, ще е хубав проход, приятен!

6)котленски проход - хвалят ми го, но не съм минавал от там, чувам че бил хубав, нищо повече, но това съм го чувал и за доста други от горните:)

7)проход вратник - нямам информация.

8)твърдишки проход - нямам инфо.

9)проходът на републиката (самият той:)) - толкова много се говори за него по медиите, че как да не го обикнеш:). доколкото знам пак е затворен и ще го отварят на есен (2009). казват че бил напълно ремонтиран и много як:), ще видим тая работа:). ние автомобилистите обичаме хубави/нови пътища и се радваме на такива вести у нашата България:)

10)шипченски проход - много пъти съм минавал от там, но последният беше преди 2 години. проходът си е същият, с много завои, но добър, за настилката преди 2 години беше добра, сега не знам в какво състояние е, очакваме актуализиране, би трябвало да е ок, защото е международен път, а и като е затворен проходът на републиката, няма от къде да се мине освен през Шипка, пък и може да слезеш да се разходиш;)

Това е от мен до сега, ще продължавам да актуализирам темата, с нови съобщения. за сега започваме със стара планина, после може и другите да ги метнем.
За по-на запад, колегите от западна България може да помогнат:)
Чао за сега:)
Последна промяна от newmiro на 28 апр 2009 02:14, променено общо 1 път.
stay up and keep shining!!

slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 10 апр 2009 16:27

1. Варна - слънчев бряг нещо е почнал да се скапва прохода -появили са се дупки там, където са правили кръпки...
2. Дюлинския проход - липса на всякакво движение, но пътя е доста тесен и разбит особено около банкета - на някои места не могат да се разминат и два автомобила, а понякога по пътя се движат и камиони...
3. Петрохан - лятото правиха ремонт м/у Петрохан и Бързия, където бе доста зле положението, и сега значително се подобри... По принцип се минава нормално (не знам сега как е след зимата).
4. Преди година прохода между Сливен до Елена бе в добро състояние (за БГ проход де...)

П.С. Минавах през върбишкия преди около 10години, и още тогава там нямаше настилка. На едно място докато преминавах една дупка една каруца ме изпревари (това бе и единственото превозно средство, което срещнах).... като се върнах във Варна сменях преден лагер :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 10 апр 2009 17:19

1.Котленски проход - много добра настилка; много тирове.
2.Приморско - Ясна поляна - Ново Паничарево - НЕ минавайте по този път - предназначен е само за верижни машини, но за съжаление няма указателни табели.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 10 апр 2009 17:22

Мисля, че темата не е за "Off Topic".
За съжаление такъв вид информация е много ценна в БГ.
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Потребителски аватар
newmiro

Мнениеот newmiro » 10 апр 2009 20:16

slowtraveler написа:4. Преди година прохода между Сливен до Елена бе в добро състояние (за БГ проход де...)

това би трябвало да е Проход Вратник :thumbsup:

slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Мнениеот desSs » 10 апр 2009 22:23

варна-слънчев брят от кога е новата настилка? щото на 1 март като минах си имаше бая дупки. предпочитам айтоския, поне срещаш друга кола на кръгъл час rolleyes.gif

Потребителски аватар
newmiro

Мнениеот newmiro » 11 апр 2009 00:57

искаш да кажеш че айтоският проход има по-малко дупки от този варна-слънчев браг?
къде са дупките на варна-слънчев бряг, ходих преди месец-два, верно имаше кърпежи тук таме, ама дупки.. айтоският е къде къде по-зле, като говорим за дупки, неравности и ширина на пътя.

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Мнениеот desSs » 11 апр 2009 09:24

дупките не са по-малко, ама не са и повече. а неравностите са чак преди самия Айтос. верно хич не са приятни, ама се компенсират /както и ширината на пътя/ с липсата на разни недорасли състезателчета, получили току-що книжка и взели колата на тате, изпреварващи на завоите без да имат никаква видимост, и застрашаващи живота на пътниците в поне 3-4 коли покрай тях. лятото пък кво е, нямам думи
както и да е, въпрос на предпочитание smile.gif

Потребителски аватар
newmiro

Мнениеот newmiro » 28 апр 2009 02:15

1)проходът Шипка е добър, стоят си завоите обаче:)

2)пътят Търговище-Попово-Бяла е добър, много съм доволен от него и има малко трафик.

Потребителски аватар
Cosmos
Регистриран: 30 юли 2008 16:12

Мнениеот Cosmos » 28 апр 2009 13:26

Петрохан е просто много зле пътят се е разбил доста и са станали не дупки а направо кратери - големи и дълбоки
------------------------------------------> FUCK OFF

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 29 апр 2009 21:21

Твърдишкият проход е отчаяна работа! Не се лъжете да минавате от там. На места няма асфалт.

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Re: Пътища из БГ и тяхното състояние, и проходи (стара пл. и

Мнениеот Рошко » 10 май 2009 11:24

Миналата седмица минавах през Котленския проход и през Шипка. Котленски - много добро състояние на пътя, тирове - точно след Котел застигнах колона от 10-ина ТИР-а и това бяха всички тирове, които настигнах или срещнах по пътя си! Шипка... За БОГА, НЕ МИНАВАЙТЕ ПРЕЗ ШИПКА! :censored: Северният склон горе-долу бива, обаче на дупките по южния може да завиди дори и луната! Отворили са се такива огромни кратери и са толкова на гъсто, че няма как да ги избегнеш всичките, пъпли се с много ниска скорост, ако се опитате да го минавате по тъмно, най-вероятно няма да го минете! :censored: На поне 3 места под билото от към южната страна, бяха спрели аварирали автомобили за смяна на гуми и джанти. Не си измислям и не преувеличавам! You've been warned! biggrin.gif tongue.gif Meжду другото, пропуснах да спомена за камионите на Шипка - забранео е движението на ТИР-ове, но само толкова! Останалите камиони и автобуси пак си се движат от там, така че от липсата на ТИР-ове определено няма да ви стане по-леко.
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

Потребителски аватар
polsun
Регистриран: 06 фев 2009 07:45
Контакти:

Мнениеот polsun » 10 май 2009 11:53

Наистина казанлъшката страна на Шипка е просто ужасна то дори за OFF-ROAD не става мнавайки от там не избягвате дупките е просто си избирата в коя "по-малка" да скочите, затова ако се пак се налага да минете от там, на спускане към или качване от Казанлък минавайте през Бузлуджа по-вече километри са но поне колата ще остане цяла
Toyota Celica '01 1.8 VVT-I
Изображение http://venci.bg http://lexus-bg.eu

Изображение

Потребителски аватар
Nedkow
Регистриран: 26 фев 2008 00:25

Мнениеот Nedkow » 11 май 2009 01:20

Инфо от преди 3 дни Шипка е като след война преминете ли билото много хора с повреди по джанти и гуми вмимавайте там, карайте бавно.
Котел е перфектен има тирове, но и места за изпреварване :thumbsup:

Потребителски аватар
ugabuga
Регистриран: 23 фев 2005 07:06
Контакти:

Мнениеот ugabuga » 11 май 2009 04:39

pa minavaite prez Haimboaza, to koi chovek s vsichkia si shte mine prez shipka? :)))
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Върни се в “Off Topic”