Пътища из БГ и тяхното състояние, и проходи (стара пл. и др)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
Рошко
Регистриран: 09 ное 2008 14:41
Контакти:

Мнениеот Рошко » 11 май 2009 11:02

ugabuga написа:pa minavaite prez Haimboaza, to koi chovek s vsichkia si shte mine prez shipka? :)))
Ko речиииииииии...?

Затварят прохода „Хаинбоаз"

Поради ремонт Проходът на републиката /"Хаинбоаз"/ ще бъде затворен за движение за всички превозни средства на 4 март в 12.00 ч., съобщиха на БТА дежурните в областното пътно управление.

Предвижда се ремонтите във великотърновския участък на прохода да завършат до края на юли. За този период ще бъде въведена временна организация на движението на автомобилите.

Ще бъде въведена временна организация на движението за тежкотоварните превозни средства.

За посока север-юг следва да се спазва маршрутът Русе - Разград - Търговище - Омуртаг - Котел - Ямбол - Елхово - Тополовград - "Петолъчката" - Харманли - Любимец - Свиленград.

За посока юг-север тежкотоварните автомобили трябва да следват направлението Свиленград - Любимец - Харманли - Тополовград - Елхово - Ямбол - Карнобат - Шумен - Разград - Русе. Ремонтът ще продължи до края на юли 2009 г.
Изображение Toyota Auris HSD 2015 Facelift Powered by 豊田 佐吉 and 豊田喜一郎
Изображение

Потребителски аватар
borracho
Регистриран: 04 апр 2009 17:39

Мнениеот borracho » 11 май 2009 11:44

по празниците пътувах до северна бг и обратно. на отиване минах през айтоския то аз по принцип оттам минавам. не е лош пътя оттам, става. на връщане обаче минах през шипка понеже бях в в. търново. УЖАС!!! южната страна е осеяна с огромни дупки. на всичкото отгоре като се слезе от прохода пътя е в ремонт, отклонява се по черно в един момент. както и да е, излязох вече на подбалканския път и си викам айде още малко до пловдив. да ама не... след баня карловско хоп - пътя затворен. айде обикаляй през разни села.. абе ужас ега ти държавата има една планина за прекосяване и няма един свястен път през нея. сетих се напримет като бях в каталуния какви пътища и магистрали даже има в пиренеите
Toyota Corolla D-4D 2000cm3 90hp 2004

Потребителски аватар
Nedkow
Регистриран: 26 фев 2008 00:25

Мнениеот Nedkow » 11 май 2009 23:50

1.6 VVT-i написа:
ugabuga написа:pa minavaite prez Haimboaza, to koi chovek s vsichkia si shte mine prez shipka? :)))
Ko речиииииииии...?

Затварят прохода „Хаинбоаз"

Поради ремонт Проходът на републиката /"Хаинбоаз"/ ще бъде затворен за движение за всички превозни средства на 4 март в 12.00 ч., съобщиха на БТА дежурните в областното пътно управление.

Предвижда се ремонтите във великотърновския участък на прохода да завършат до края на юли. За този период ще бъде въведена временна организация на движението на автомобилите.

Ще бъде въведена временна организация на движението за тежкотоварните превозни средства.

За посока север-юг следва да се спазва маршрутът Русе - Разград - Търговище - Омуртаг - Котел - Ямбол - Елхово - Тополовград - "Петолъчката" - Харманли - Любимец - Свиленград.

За посока юг-север тежкотоварните автомобили трябва да следват направлението Свиленград - Любимец - Харманли - Тополовград - Елхово - Ямбол - Карнобат - Шумен - Разград - Русе. Ремонтът ще продължи до края на юли 2009 г.

И аз така знам :thumbsup:

jingo

Мнениеот jingo » 12 май 2009 10:55

7)проход вратник - нямам информация. -----
Вратника е в чудесно състояние,като изключим планинската част от към северната част/не е като Дюли,като стигнеш Агликина поляна .....настилка кат слънце ,та чак до Сливен...

Потребителски аватар
newmiro
Регистриран: 03 апр 2006 21:59

Мнениеот newmiro » 16 май 2009 19:25

колеги, извинявам се много ако съм подвел някой с пост-а ми за шипка. така и не стигнах южната част. ходих само до върха и обърнах. нямах си на идея, че може да се различават толкова 2та склона unsure.gif sad.gif dry.gif unsure.gif
stay up and keep shining!!

slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Svetlix
Регистриран: 30 апр 2007 12:49
Контакти:

Мнениеот Svetlix » 16 май 2009 19:36

За Троян-Карнаре (Беклемето) не видях инфо ... преди около месец минах за последно. Настилката е добра. Само по билото има един участък по който има повечко кръпки но чак кратери няма. Като цяло настилката е добра.

Потребителски аватар
newmiro

Мнениеот newmiro » 23 юни 2009 22:45

информация от тези дни

1)котленският проход е в много добро състояние, така и не видях дупка. настилката е много добра, не попаднах и на кърпежи, които да ми направят впечатление. завоите си стоят:)
2)айтоският проход са ремонтирали дупките, не видях никакви. пак става за минаване от там:). остават стесненията и бабуните до айтос (градът).
3)пътят Поповица-Болярци-Асеновград е добър. на места има дупки, но е добро съкращение ако пътуваш натам.

slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Svetlix
Регистриран: 30 апр 2007 12:49
Контакти:

Мнениеот Svetlix » 26 юни 2009 19:17

За тези, които възнамеряват да минават през Шипка:

Проходът е затворен от към южния склон и се заобикаля през Бузлуджа. От Шипка до Бузлуджа пътят е адски кофти, хвърчат камъчета на поразия и няма никаква възможност за изпреварване. Спускането обаче е супер за изпреварване и настилката е добра.

Потребителски аватар
newmiro

Мнениеот newmiro » 26 сеп 2009 22:01

последно обновление от тези дни:

1)шипка - южният склон е с изцяло нов път, чисто нов асфалт и т.н., има само довършителни работи. целият път от подбалканския до шипка е супер. северният склон си е същият, няма дупки, добър е. многото завои по целия проход са си ясни:)
2)подбалканският път:
- от Пирдоп до Казанлък е супер пътя, нов асфалт почти навсякъде, широк и през нощта много добре маркиран. ненатоварен.
- малко преди казанлък посока изток започват ремонтите на мостчетата, за които Nedkow каза, че продължават и на изток, от казанлък чак до петолъчката ако не се лъжа. мостчетата са през няколко км за съжаление:) (Nedkow разбрах какво имаше в предвид:)).
- от Пирдов до София пътят не е така хубав, като на места има дупки, не ми хареса:), натоварен. имате реален шанс да изкривите някоя джанта по този път ако не внимавате;). надявам се скоро и там да го оправят.
3)златишкият проход - по последна информация (не от личен опит) е кофти пътя, не се препоръчва преминаване.

Потребителски аватар
Nedkow
Регистриран: 26 фев 2008 00:25

Мнениеот Nedkow » 26 сеп 2009 22:50

newmiro написа:последно обновление от тези дни:

1)шипка - южният склон е с изцяло нов път, чисто нов асфалт и т.н., има само довършителни работи. целият път от подбалканския до шипка е супер. северният склон си е същият, няма дупки, добър е. многото завои по целия проход са си ясни:)
2)подбалканският път:
- от Пирдоп до Казанлък е супер пътя, нов асфалт почти навсякъде, широк и през нощта много добре маркиран. ненатоварен.
- малко преди казанлък посока изток започват ремонтите на мостчетата, за които Nedkow каза, че продължават и на изток, от казанлък чак до петолъчката ако не се лъжа. мостчетата са през няколко км за съжаление:) (Nedkow разбрах какво имаше в предвид:)).
- от Пирдов до София пътят не е така хубав, като на места има дупки, не ми хареса:), натоварен. имате реален шанс да изкривите някоя джанта по този път ако не внимавате;). надявам се скоро и там да го оправят.
3)златишкият проход - по последна информация (не от личен опит) е кофти пътя, не се препоръчва преминаване.

Благодаря за съчувствието smile.gif

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Мнениеот desSs » 24 фев 2010 11:33

някой да е минавал скоро или да има инфо за пътя Варна-Слънчев бряг и Провадия-Айтос? интересува ме къде има по-малко дупки rolleyes.gif

Потребителски аватар
newmiro

Мнениеот newmiro » 27 фев 2010 17:31

'варна - слънчев бряг' е добър, ненатоварен в тази част на годината, пътувах като имаше сняг и си беше добре, няма дупки, разбира се малко неравности с времето са се появили в "проходестия" участък.
'айтоския проход' не съм минавал скоро, но мисля че след тази зима там ще има много дупки.

Потребителски аватар
desSs
Регистриран: 02 окт 2007 23:11

Мнениеот desSs » 27 фев 2010 17:56

вчера минах през айтоския, да ти кажа добре е. на места имаше дупки, но много странно - бяха равни и дълбоки сантиметър, все едно се е "обелил" горния слой асфалт, и отдолу се виждаше друг. само преди Айтос имаше нормални, по-дълбоки. ама пък няма никой и си обикаляш както си искаш. затова и се отказах да минавам през Сл.бряг. реших че ако има дупки, няма да мога да ги заобикалям заради трафика хаха

Потребителски аватар
newmiro

Мнениеот newmiro » 27 фев 2010 18:14

то по това време на годината няма много трафик там, да не кажа никакъв:)
хубаво е, че поддържат айтоския проход.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 27 фев 2010 19:24

Очаквам следващия пост да бъде:
ПЪТ НЯМА!!! ohmy.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Върни се в “Off Topic”