Пътища из БГ и тяхното състояние, и проходи (стара пл. и др)

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика, Georgimitrovich

Потребителски аватар
newmiro
Регистриран: 03 апр 2006 21:59

Мнениеот newmiro » 28 фев 2010 14:27

то ще да е за варненските пътища:)))
stay up and keep shining!!

slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Потребителски аватар
didak
Регистриран: 04 юни 2007 09:49

Мнениеот didak » 15 мар 2010 10:57

slowtraveler написа:Очаквам следващия пост да бъде:
ПЪТ НЯМА!!! ohmy.gif

Разград - Търговище - ПЪТ НЯМА
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 15 мар 2010 12:37

didak написа:
slowtraveler написа:Очаквам следващия пост да бъде:
ПЪТ НЯМА!!! ohmy.gif

Разград - Търговище - ПЪТ НЯМА

Там май доста камиони се движат без ограничение в теглото...
Като пресичах опасното кръстовище до Лозница, се наложи почти да спра за да премина двата коловоза, които бяха направени в асфалта от камиони, движещи се по направление Разград/Търговище.
Коловозите са дълбоки около 10см
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

петър
Регистриран: 25 фев 2008 22:47

Мнениеот петър » 01 апр 2010 10:54

Не пътувайте Искър-Кнежа-Бяла Слатина-----голямо мазало,освен ако конкретно не ви се налага,тръгнахме със съпругата на разходка до Баба Вида(Плевен-Видин),след споменатите нас.места следваше Алтимир,Вълчидръм-Лом там беше малко по добре wink.gif .Лом-Видин има един участак още в Лом(около 500м) няма асфалт,после пътя е с големи пропадания,самия път е покрай Дунав и е доста спокоен.
Навръщане разбирасе др.маршрут защото първите 200км ни отнеха 4 часа,та така Видин-Монтана(супер, нов път)-Враца(голямо прецакване е околовръсното кратер в кратер 30см екземпляри които са един до др. а отгоре на всичко имаше и яко изрязани участъци за преасфалтиране,сигурно през града е по-добре)следва Мездра-Ботевград от там магистралата,Луковит-Плевен.
2 рия марш. е 300км ,но го препоръчвам горещо,като изключим Враца имаше общо не повече от 20 неравности на пътя на които да им обърнеш внимание,като времетраене даже малко по бързо от 4 часа
happy.gif .

петър
Регистриран: 25 фев 2008 22:47

Мнениеот петър » 20 юни 2010 12:29

Някои скоро да е пътувал Троян-кърнаре??

Потребителски аватар
borracho
Регистриран: 04 апр 2009 17:39

Мнениеот borracho » 21 юли 2010 07:45

колеги предстои ми да пътувам за Добрич. По принцип често пътувам натам и винаги досега ползвам Айтоския проход. Пътя оттам не е лош, макар че последния път като минавах се бяха отворили доста дупки макар че го преасвалтираха почти изцяло преди 3-4 години нотова е друга тема за качеството. Но не толкова дупките ме притесняват, те са 2-3 см плитки поради същата причина - качество. Не ми се пътува по този маршрут поради факта че трябва да минавам през най-натоварения път - Ст. загора - Карнобат. Затова мисля от Сливен да тръгна нагоре по маршрут Сливен-Ичера-Котел-Тича-Ябланово-Преслав-Шумен-Н.пазар-Добрич. Като км идва същото като през Айтоския. Притесняват ме единствено отсечките Сливен-Ичера , Тича-Преслав (през Ябланово) и пътя Шумен-Добрич. Някой минавал ли е скоро оттам ако има информация моля да каже. Ето го маршрута

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 938354&z=8
Toyota Corolla D-4D 2000cm3 90hp 2004

Потребителски аватар
didak

Мнениеот didak » 21 юли 2010 08:37

частта Тича-Ябланово-Преслав-Шумен ще те забави от към качесство на настилката, релеф, възможност за изпреварване.
помисли над този вариант:
http://www.bgmaps.com/routing.aspx?sid= ... citystart=пловдив&cityend=добрич
до Каспичан на практика си без дупки, което като време ще компенсира повечето километри и запазваш нерви и окачване :thumbsup:

Потребителски аватар
LiakaDJ
Регистриран: 17 яну 2008 22:33

Мнениеот LiakaDJ » 21 юли 2010 09:14

Колеги някои да има ИНФО за отсечката Бяла - Попово - Варненска магистрала ? Предстои ми пътуване Плевен - Варна и да знам от къде да мина .

Мога да вмъкана информация за отсечката Българене - Свищов . Пътя БЕШЕ закърпен , но ПАК е почнал да се разбива . Пътувайте с повишено внимание и с не повече от 90- 100 км. щото може да има изненади .
Изображение

Потребителски аватар
didak

Мнениеот didak » 21 юли 2010 10:06

LiakaDJ написа:Колеги някои да има ИНФО за отсечката Бяла - Попово - Варненска магистрала ? Предстои ми пътуване Плевен - Варна и да знам от къде да мина .

Мога да вмъкана информация за отсечката Българене - Свищов . Пътя БЕШЕ закърпен , но ПАК е почнал да се разбива . Пътувайте с повишено внимание и с не повече от 90- 100 км. щото може да има изненади .

след Бяла 10-тина км. пътя е на хармоника, оттам-нататък - бива (7/10).
... то не че имаш голям избор от къде да минеш.

Потребителски аватар
LiakaDJ
Регистриран: 17 яну 2008 22:33

Мнениеот LiakaDJ » 21 юли 2010 10:42

Благодаря "didak" , другия вариянт ми беше през Ловеч покрай Търново , но там обикалям с 50 км. а заради 10-на км. разбит път да обикола с 50 не си заслижава . Отново благодаря за ИНФО-то .
Изображение

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 21 юли 2010 14:38

Спокойно се минава през Бяла - Попово... Баира на Бяла си е така от памтивека - явно експериментален асфалт, направен на вълни от камионите.... Но се минава безпроблемно. Веднага след Попово имаше участък със свален горен слой асфалт, но също беше равен (караше се нормално дори и по 'рошавия' остатък от асфалт.
От там през Търговище пътя е по-хубав, но и през Лозница се минава...
Само на едно място по пътя през Лозница бяха изкопали огромен трап напреки на пътя, и не знам дали са го запълнили (преди 3 седмици още работеха в участъка).
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Nedkow
Регистриран: 26 фев 2008 00:25

Мнениеот Nedkow » 22 юли 2010 00:56

borracho написа:колеги предстои ми да пътувам за Добрич. По принцип често пътувам натам и винаги досега ползвам Айтоския проход. Пътя оттам не е лош, макар че последния път като минавах се бяха отворили доста дупки макар че го преасвалтираха почти изцяло преди 3-4 години нотова е друга тема за качеството. Но не толкова дупките ме притесняват, те са 2-3 см плитки поради същата причина - качество. Не ми се пътува по този маршрут поради факта че трябва да минавам през най-натоварения път - Ст. загора - Карнобат. Затова мисля от Сливен да тръгна нагоре по маршрут Сливен-Ичера-Котел-Тича-Ябланово-Преслав-Шумен-Н.пазар-Добрич. Като км идва същото като през Айтоския. Притесняват ме единствено отсечките Сливен-Ичера , Тича-Преслав (през Ябланово) и пътя Шумен-Добрич. Някой минавал ли е скоро оттам ако има информация моля да каже. Ето го маршрута

http://maps.google.com/maps?f=d&source= ... 938354&z=8

Котелския проход е хубав ама май всички ТИРове минават от там отсечката през ябланово е много жипописна, но с много завои.
Шумен-Добрич правилния път е през Ветрино, Суворово, Вълчи дол, Ген. Киселово, Оборище и т.н. пролетта беше нарязан надявам се вече да са го оправили.
Ако си със бърз автомобил и подържаш висока средна скорост избраният маршрут е супер погрешен.
Впротивен случай си струва защото ще икономисаш някой друг километър ама няма да спечелиш време :thumbsup:

Потребителски аватар
borracho

Мнениеот borracho » 22 юли 2010 05:54

откъдето и да се мине особено по това време едва ли може да се кара бързо с какъвто и автомобил да си. всички се юрнали към морето... а пътя през вълчи дол го знам, по принцип като минавам през айтоския проход оттам минавам. сега тръгвам и по пътя ще решавам. ако до сливен трафика се търпи ще си карам пак през айтоския, ако е много трафика, ще кривна през котел.

Потребителски аватар
Nedkow
Регистриран: 26 фев 2008 00:25

Мнениеот Nedkow » 22 юли 2010 23:22

Да така е решавай в движение, а като стигнеш в Добрич свиркай, ако имаш време за Тойота среща :thumbsup:

Потребителски аватар
borracho

Мнениеот borracho » 26 юли 2010 08:30

да споделя, може да е полезно за колеги на които им предстои пътуване по този маршрут. в крайна сметка трафика беше ужасен, освен многото коли и състезатели, беше работен ден и имаше много камиони. реших все пак да мина през котел. 1 етап - сливен ичера градец: супер як път, перфектна настилка, даже и маркировка има, прохладно, красиво, крайпътни чешмички с леденостудена вода. но. много завои. 2 етап - градец котел омуртаг: хубав път, малко движение. но доста дълъг. като се съберат двата етапа и става прекалено, доста време само завои. 3 етап - омуртаг търговище шумен ветрино: добре познатият път софия- варна, мисля че няма какво да се коментира. основното кофти - трафик но не чак толкова като в южния път ст. загора карнобат. 4 етап - ветрино вълчидол добрич - пуст път, караш си почти сам, кеф. но. в самото ветрино много дупки и то дълбоки. след това до вълчидол пътя е добър даже има участъци с нов асфалт. в самия вълчидол е почти непроходимо, както и след вълчидол, има и добри отсечки но има и такива с дупки общо взето кара се, но трябва да се внимава за дупки. в крайна сметка реших, че вече едва ли ще ползвам този маршрут и ща не ща ще си карам през лудницата до карнобат и оттам през айтоския проход. това е дано съм бил полезен

Върни се в “Off Topic”