Почвам да събирам за MX-5

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Публикувай отговор
diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 15 Май 2009 17:23

MX5 написа:
ugabuga написа: Sas sigurnost nai dobrite sa 1st gen (ne znam kakav im e koda, ND ili nesto takova beshe mai).
NA

Трите поколения са NA, NB и NC. ND още не са я измислили.
Може би се бъркаш с с RX-7. Те бяха FD посленото поколение.

Мойта е НБ ма сички надписи по нея са НЦ... какво ли карам подяволите....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 15 Май 2009 17:24

diver написа:П.П. Аз си търсех първа генерация, взех втора на която сичко по мотор, скорости и окачване е от трета....
Huh? Трета генерация е съвсем различна кола от 1-ва и 2-ра. Не съм чул още някой да паснал нещо от 3-та на 1-ва и 2-ра, но то няма и смисъл - нямат нищо общо колите освен името. Инак 1-ва и 2-ра са почти еднакви.

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 15 Май 2009 17:24

Japanese_fever aide de ot koga te 4akame da hvyrli6 toq legen deto go kara6 (Civic-a) 4e nestava za ni6to. MX-5 e dobar izbor, az kogato bqh na pazara za nova kola i az se bqh zamislql nad takava, no vyv nqkoi aspekti ne mi dopada i se otkazah, no sa si mnogo fun! Az bqh na Mazda event minalata godina i edin systezatel koito raceva v Mazda Cup me vozi na nai novata generaciq. neznam kolegata MX-5 kvo ne i haresva ama toq pi4 mi skri topkata po North course na Authobahn-a ima6e samo edno ili dve mesta kadeto si vdigna kraka ot gasta.
O6te vednaj SUPER izbor, dano nameri6 nqkoq svqsna ma6ina!

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 15 Май 2009 17:27

desSs написа:баси кви пари давате за играчки, и вечно заровени в гаража...как ви търпят жените ви са чудя laugh.gif
5000 лева пари ли са tongue.gif Жена ми редовно приказва, че иска Ламборгини кабрио. Където види и като магнит ... :) Дупе да ми е яко - ако някой има излишна торба със злато да дава насам ... laugh.gif

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 15 Май 2009 17:28

MX5 написа:
diver написа:П.П. Аз си търсех първа генерация, взех втора на която сичко по мотор, скорости и окачване е от трета....
Huh? Трета генерация е съвсем различна кола от 1-ва и 2-ра. Не съм чул още някой да паснал нещо от 3-та на 1-ва и 2-ра, но то няма и смисъл - нямат нищо общо колите освен името. Инак 1-ва и 2-ра са почти еднакви.
Кое точно е различно? Торсена, таблото, 6 степенната кутия или двигателя?
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 15 Май 2009 17:37

diver написа:Кое точно е различно? Торсена, таблото, 6 степенната кутия или двигателя?
Всичко. 3-то поколение (NC) са по-големи. Имат друг двигател (MZR vs B6/BP), на който дори intake/exhaust са разменени. Изцяло друго окачване (отзад даже вече не са double wishbone, а multi-link). Напълно различни коли са и нищо от NC не става за NA и NB - абсолютно нищо, даже и джантите са различни (5 болта). Докато между NA и NB може да разменяш много неща.
3-то поколение MX-5 има общо с 1-во и 2-ро точно толкова, колкото и Хонда S2000 или BMW Z3. Просто е различна кола/платформа. На 3-то поколение MX-5 може да си менкаш неща с Mazda RX-8.
Последно промяна от MX5 на 15 Май 2009 17:55, променено общо 2 пъти.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 15 Май 2009 17:44

K-A-N-U написа:Mazda event minalata godina i edin systezatel koito raceva v Mazda Cup me vozi na nai novata generaciq. neznam kolegata MX-5 kvo ne i haresva ama toq pi4 mi skri topkata po North course na Authobahn-a ima6e samo edno ili dve mesta kadeto si vdigna kraka ot gasta.
Mazda Cup колата не е със сток пружини wink.gif
Не съм казал, че не ми харесва, а че от завода идват с пружини от българска химикалка (лаф от Top Gear), защото са правени на баба и дядо да са им удобни за екскурзиите край океана.

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 15 Май 2009 18:19

K-A-N-U написа:Mazda event minalata godina i edin systezatel koito raceva v Mazda Cup me vozi na nai novata generaciq.
Kolega, mai ti e mnogo rano o6te i ne si pro4el pravilno. sleep.gif biggrin.gif

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 15 Май 2009 19:21

K-A-N-U написа:
K-A-N-U написа:Mazda event minalata godina i edin systezatel koito raceva v Mazda Cup me vozi na nai novata generaciq.
Kolega, mai ti e mnogo rano o6te i ne si pro4el pravilno. sleep.gif biggrin.gif
Ами да де - като каза най-новата генерация и Mazda Cup сериите са точно последната генерация (NC). Spec Miata сериите са първите 2 генерации (NA и NB).

Mazda Cup кола се прави -> вземаш последно поколение MX5, слагаш двигател (мисля е запечатан от Mazda за да няма човъркане и измами), roll cage, и слагаш пружини и амортесьори (Eibach) специален пакет от Mazdaspeed Motorsports.

Mazda Cup:
Изображение

Spec Miata:
Изображение

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 15 Май 2009 19:27

Ami Jap iska da si kupuva normalna kola ne race car i zatova ot konteksta misleh 4e se razbira 4e stava vapros za normalna Miata ot nai novite no karana s profesionalen shiofior. Sajalqvam ako ne sam se iskazal pravilno i sam podvel nqkogo....

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 15 Май 2009 20:14

MX5 написа:
desSs написа:баси кви пари давате за играчки, и вечно заровени в гаража...как ви търпят жените ви са чудя laugh.gif
5000 лева пари ли са tongue.gif Жена ми редовно приказва, че иска Ламборгини кабрио. Където види и като магнит ... :) Дупе да ми е яко - ако някой има излишна торба със злато да дава насам ... laugh.gif
ае са, кой та знае и ти колко си налял по някой трошляк biggrin.gif 5к по двигателчето, 5к за тунинг-мунинг, още 5 за друго...ей ти едно ламборджини laugh.gif tongue.gif

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 15 Май 2009 20:19

K-A-N-U написа:Ami Jap iska da si kupuva normalna kola ne race car i zatova ot konteksta misleh 4e se razbira 4e stava vapros za normalna Miata ot nai novite no karana s profesionalen shiofior. Sajalqvam ako ne sam se iskazal pravilno i sam podvel nqkogo....
А, този е бил с нормална тогава - ясно. Сигурен ли си обаче, че не е пипал окачването? Това е най-честия мод, който хората правят. Не говоря за слагане на някакво супер твърдо окачване за състезания, а просто на NC са сложили заводско много меко. И за да докарат подобно на първите поколения или да речем на Honda S2000 сток - хората сменят. Имаше здраво вой по форумите като излезе третото поколение, защо са я сетъпнали толкова мека сравнение с предните.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 15 Май 2009 20:22

desSs написа:ае са, кой та знае и ти колко си налял по някой трошляк biggrin.gif 5к по двигателчето, 5к за тунинг-мунинг, още 5 за друго...ей ти едно ламборджини laugh.gif tongue.gif
Ти мислиш, че ако има Ламборгини ще стои сток ли ... laugh.gif Като каже жената - слагай сега турбо, окачване, джанти, гуми щото е по-зле от MX5 по завоите и отиде та се не видя ...

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 15 Май 2009 20:25

desSs написа:
MX5 написа:
desSs написа:баси кви пари давате за играчки, и вечно заровени в гаража...как ви търпят жените ви са чудя laugh.gif
5000 лева пари ли са tongue.gif Жена ми редовно приказва, че иска Ламборгини кабрио. Където види и като магнит ... :) Дупе да ми е яко - ако някой има излишна торба със злато да дава насам ... laugh.gif
ае са, кой та знае и ти колко си налял по някой трошляк biggrin.gif 5к по двигателчето, 5к за тунинг-мунинг, още 5 за друго...ей ти едно ламборджини laugh.gif tongue.gif
По безмислени харчове, сметам да съм рекордьор biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ма ламбото пак далеко....
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
desSs
Мнения: 3289
Регистриран на: 02 Окт 2007 23:11
Местоположение: Варна

Мнение от desSs » 15 Май 2009 20:25

MX5 написа:Ти мислиш, че ако има Ламборгини ще стои сток ли ... laugh.gif Като каже жената - слагай сега турбо, окачване, джанти, гуми щото е по-зле от MX5 по завоите и отиде та се не видя ...
еми...ко да ти кажа...не си случил на жена unsure.gif ма ти сигурно си го знаеш де laugh.gif biggrin.gif tongue.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 63 госта