Моята Mazda Miata MX-5

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
b_d

Мнение от b_d » 10 Юни 2009 17:48

Честито! Със здраве да си я караш! Много готина колица!

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 10 Юни 2009 18:25

Честито! :thumbsup:
ugabuga написа:inache slaba rakia, tuka edna altima onia den kato nastupa i ne uspiah da izbiagam a ia izcedih do krai.
Ами те и новата Миата и S2000 са слаба ракия сток. Разликата обаче е, че твоята можеш да я направиш да върви бързо с много по-малко усилия от другите две - двигателя ти идва готов за forced induction заводско, а и платформата ти е на 20 години, двигателя на над 15 така, че хората доста са експериментирали и вече са открили топлата вода къде точно е, та не трябва да изобретяваш колелото отначало. А на новите платформи още си бият главата в стената, кое как точно и кога се чупи и т.н. :)
ugabuga написа:i kupeto osezaemo se gune i vibrira kat jele po dupkite koeto men lichno me drazni i vse oshte ne sam sviknal. Iavno e savsem normalno za povecheto cabriota, s izkluchenie na S2000 i nai novata miata
Леле, щом на '99 се оплакваш представям си как ще се жалваш ако трябва да караш първото поколение wink.gif Много хора се оплакват, че '99 и нагоре Мазда са развалили Миатата - като караш липсва hardcore усещането на '90-'97 - т.е. '99+ са я направили прекалено цивилизована и удобна.

Ако искаш да не се гъне и вибрира - Flyin' Miata ladder brace и т.н. още много bracing се продава. Проблема е, че колкото повече bracing слагаш, толкова повече ще спре да се гъне, но теглото ще започне да се качва нагоре към това на новата Миата и S2000.
S2000 e поне 500 lbs по-тежка ...

На мен лично другата посока ми е доста по-интересна -> Lotus Elise/Exige. И тя вибрира, трака, неща ти падат от таблото, но е още по-лека от Миатата cool.gif
Ей тази е маниакална ...
http://www.azsolo.com/pylon_press/pp200 ... /Fred1.jpg


Последно промяна от MX5 на 10 Юни 2009 19:00, променено общо 1 път.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 10 Юни 2009 18:57

ugabuga написа:i kupeto osezaemo se gune i vibrira kat jele po dupkite koeto men lichno me drazni i vse oshte ne sam sviknal. Iavno e savsem normalno za povecheto cabriota, s izkluchenie na S2000 i nai novata miata
Хм, при мен гънене и тресене няма грам. Може ли да и удариш една снимка от долу?
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Мнение от dimd00d » 10 Юни 2009 19:23

MX5 написа: На мен лично другата посока ми е доста по-интересна -> Lotus Elise/Exige. И тя вибрира, трака, неща ти падат от таблото, но е още по-лека от Миатата cool.gif
Ей тази е маниакална ...
http://www.azsolo.com/pylon_press/pp200 ... /Fred1.jpg
Бе от таблото трудно ще ти падне нещо, но огледалото за обратно виждане със сигурност :)
Аз имам лого на Hyundai GENESiS, а ти гражданино?!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 10 Юни 2009 20:14

E niamam predvid che se oguva vidimo, prosto se useshtat edni vibracii koito sam useshtal samo vednaj predi i to b eshe kato karah edin Chrysler Sebring Convertable. Niama kvo da ia snimam otdole. Nishto i niama na kolicata.

Chestno kazano osven ako ne karam po niakav mnogo nagunat put ne se useshta, osobeno na magistralata e extra :)
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 10 Юни 2009 21:48

dimd00d написа:Бе от таблото трудно ще ти падне нещо, но огледалото за обратно виждане със сигурност :)
Копчета за парното има по таблото ... laugh.gif :whistle:

Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Мнение от dimd00d » 10 Юни 2009 21:55

MX5 написа:
dimd00d написа:Бе от таблото трудно ще ти падне нещо, но огледалото за обратно виждане със сигурност :)
Копчета за парното има по таблото ... laugh.gif :whistle:
Няма начин да паднат, можеш да ги строшиш без да искаш кат ги въртиш, ма за падане не съм чувал.

Пак ОТ силно.
Аз имам лого на Hyundai GENESiS, а ти гражданино?!

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 10 Юни 2009 22:08

ugabuga написа:E niamam predvid che se oguva vidimo, prosto se useshtat edni vibracii koito sam useshtal samo vednaj predi i to b eshe kato karah edin Chrysler Sebring Convertable. Niama kvo da ia snimam otdole. Nishto i niama na kolicata.

Chestno kazano osven ako ne karam po niakav mnogo nagunat put ne se useshta, osobeno na magistralata e extra :)
Значи карал съм лебарон и той се сучеше зверски. Тая не мърда. Понеже съм чувал и други да се оплакват ме интересно каква е разликата, та за това молбата е ако може една снимка отдолу.
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 10 Юни 2009 22:29

diver написа:Тая не мърда.
Е, мърда малко в сравнение с кола с покрив, но на кой му пука ... smile.gif
diver написа:Значи карал съм лебарон и той се сучеше зверски.
Ти пък сега ... с LeBaron, ако сравняваш ... laugh.gif

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 10 Юни 2009 22:30

MX5 написа:
diver написа:Тая не мърда.
Е, мърда малко в сравнение с кола с покрив, но на кой му пука ... smile.gif
diver написа:Значи карал съм лебарон и той се сучеше зверски.
Ти пък сега ... с LeBaron, ако сравняваш ... laugh.gif
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Изображение
maggkrabar написа:останах без пукната пара....
Bad Dog написа:Курвите имат висок разход на градско.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 10 Юни 2009 22:35

dimd00d написа:Няма начин да паднат, можеш да ги строшиш без да искаш кат ги въртиш, ма за падане не съм чувал.
biggrin.gif Цитати от Lotus Elise сайтове (не само за копчетата).
Но всички тия неща са им простени.
The air conditioning system features rudimentary controls in the form of three round alloy knobs that sometimes fall off and two small supplementary black buttons.
Rubber pad meant to keep the clutch from clicking against the aluminum fell off the first day
А това е по принцип едно от мото-тата на Лотус:
If the radio knobs fall off the dash, it's a Lotus.

Важното е, че не им падат колелата като на тая Мазда wink.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

http://www.youtube.com/watch?v=kyMDNzhfwn0



Последно промяна от MX5 на 11 Юни 2009 00:22, променено общо 1 път.

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 11 Юни 2009 00:20

А честито и от мене ,изхвърляи веднага климатика и са заемаи със укрепане на купето :whistle: :whistle:
Изображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 11 Юни 2009 05:51

MX5 написа:Честито! :thumbsup:
ugabuga написа:inache slaba rakia, tuka edna altima onia den kato nastupa i ne uspiah da izbiagam a ia izcedih do krai.
Ами те и новата Миата и S2000 са слаба ракия сток.
Sektata po4na da zaribqva! LOL :-D

Ako sha q prodavash drugata godina sega ne go vidam da izvadq $6K sled edna godina, ama znai li sa to tuk e USA, kakto kazva adriankata. :-)

Az principno gi imam i sega, ama ako q vzema trqbva posle da si naema nqkoi garaj i da spq v Miata-ta, 4e za normalen naem nema da stignat ... LOL
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 11 Юни 2009 06:17

kvo tolko be, $100 na mesec sa garajite :)
Puk i dokato ia prodam shte sam i opravil vsichkite problemi. Dneska opravih zadnite spirachki i ruchnata. Iavno niakoi mnogo goliam maistor gi beshe pravil predi men!! mad.gif mad.gif mad.gif
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 11 Юни 2009 18:49

Chestiot Ugabuga! Nai nakraqa se sdobi sus proper RWD!!! wink.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта