Форум DAIHATSU

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Публикувай отговор
Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от Akima » 24 Май 2015 12:16

http://autorepman.com/en/toyota/14784-r ... nz-fe.html

http://ftp.domainbg.com/sluchaen_fen/Toyota/Yaris/

Успех! :thumbsup:

П.С.Честит празник на всички българи! worthy.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Ангел Илиев
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Апр 2015 22:50
Местоположение: Кърджали

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от Ангел Илиев » 29 Май 2015 21:57

Благодаря колега, Кутията я напаснахме на мотора и сега върви супер. НО някой знае ли читав магазин за японски авточасти - трябват ми 2 външни карета за Daihatsu cuore VIII 1.0 12v 70hp. колата е 09.2007г. Търсех къде ли не- никъде ги няма- мисля в краен случай да ходя в гърция да ги търся.... там в александрополис видях дайхатсу сервиз...
Последно промяна от Ангел Илиев на 29 Май 2015 22:50, променено общо 1 път.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 19 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от veso_hds » 29 Май 2015 22:29

Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Ангел Илиев
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Апр 2015 22:50
Местоположение: Кърджали

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от Ангел Илиев » 29 Май 2015 22:50

Благодаря колега, утре ще му пиша, че талона на колата с номера на рамата не е в мене

Ангел Илиев
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Апр 2015 22:50
Местоположение: Кърджали

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от Ангел Илиев » 31 Юли 2015 15:40

Сега се обадих в Дайхатсу в софия. обявиха ми цена за каре заедно с полуоската - 2500лв :censored: ..... някой знае ли откъде да немеря карета за куоре 8 външни :help:

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от Akima » 03 Авг 2015 14:34

Знаеш темите вече - Сервизи/Магазини.

Виж и в eBay има доста неща.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Ангел Илиев
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Апр 2015 22:50
Местоположение: Кърджали

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от Ангел Илиев » 10 Авг 2015 22:22

и в ебей ги няма....

Аватар
Akima
Мнения: 7100
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 29 пъти
Получена  благодарност: 56 пъти

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от Akima » 10 Авг 2015 22:27

Е те направо се гаврят от Daihatsu. :censored:

Май ще проверяваш колко струва един хубав българо-японски речник. :whistle:

В моргите как е ситуацията?
Например тук - http://www.japanparts-bg.com/.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Ангел Илиев
Мнения: 16
Регистриран на: 27 Апр 2015 22:50
Местоположение: Кърджали

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от Ангел Илиев » 13 Авг 2015 07:31

И там няма. Работата с Дайхатсуто намирисва на раздяла. Само че няма кой да го купи така и май съдбата му е на пресата sad.gif 2008ма година кола....

skod
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Авг 2015 16:44
Местоположение: Берлин, Германия

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от skod » 15 Авг 2015 17:39

Здравейте съфорумци, мога ли да използвам темата и да задам няколко въпроса, за същият модел кола ?
Та в момента имам едно дайхатсу с двигател 1кр-фе 2007-ма, същото като на колегата Ангел Илиев. Колата е на зет ми и е 160 000 км., както си е карал така е изгаснал двигателя. Той не иска повече да се занимава с колата и на практика ми я подари. Масло има, на глед не е омешано с вода или поне няма някакъв странен вид. Антифриз също има, не е намалял. За това се надявам че не е издухана гарнитурата. На стартер върти двигателя, но не пали, от време на време дава някакви индикации че се мъчи да запали и това е. Проверих всички предпазители - здрави са. Проверих свещите, предполагам че бяха още оригиналните свещи денсо иридиум вече на 160 000 км. имаха черен нагар който изчистих, електродите на свеща на средният цииндър бяха почти разтопени ( едната част която е от платина предполагам, иридиума си беше наред ), мислех че е от това проблема с непаленето, но и трите свещи дават все още искра. На таблото показва че има бензин в резервоара, бензиновата помпа се чува че работи всеки път като дам на контакт, но не съм проверил дали реално бензиновата помпа подава гориво.
Въпросът ми е имате ли някаква идея какво още да погледна, преди да я закарам до сервиз ? Възможно ли е датчика на коляновия вал да не работи, ( и ако не работи, колата минава в някакъв сервизен режим на работа или направо изгасва ? ) или пък на разпределителният вал ? Трябва също компресията да измеря, но ще ми трябва някакъв манометър... Като дам на контакт чек лампата светва, не си спомням винаги ли светва чек лампата когато се дава контакт, или лампата за чека светва само когато има проблем ?
Мога ли да прочета грешките които са записани в ЕКУ-то, нямам уред за диагностика, но въможно ли е да се направи диагностика с окъсяването на някакви пинове ( кои ? ) и да се броят миганията на чек лампата ? Колата е с ЕОБД букса.
Благодаря предварително на отзовалите се.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от nowyaris » 16 Авг 2015 12:31

skod написа:Здравейте съфорумци, мога ли да използвам темата и да задам няколко въпроса, за същият модел кола ?
Та в момента имам едно дайхатсу с двигател 1кр-фе 2007-ма, същото като на колегата Ангел Илиев. Колата е на зет ми и е 160 000 км., както си е карал така е изгаснал двигателя. Той не иска повече да се занимава с колата и на практика ми я подари. Масло има, на глед не е омешано с вода или поне няма някакъв странен вид. Антифриз също има, не е намалял. За това се надявам че не е издухана гарнитурата. На стартер върти двигателя, но не пали, от време на време дава някакви индикации че се мъчи да запали и това е. Проверих всички предпазители - здрави са. Проверих свещите, предполагам че бяха още оригиналните свещи денсо иридиум вече на 160 000 км. имаха черен нагар който изчистих, електродите на свеща на средният цииндър бяха почти разтопени ( едната част която е от платина предполагам, иридиума си беше наред ), мислех че е от това проблема с непаленето, но и трите свещи дават все още искра. На таблото показва че има бензин в резервоара, бензиновата помпа се чува че работи всеки път като дам на контакт, но не съм проверил дали реално бензиновата помпа подава гориво.
Въпросът ми е имате ли някаква идея какво още да погледна, преди да я закарам до сервиз ? Възможно ли е датчика на коляновия вал да не работи, ( и ако не работи, колата минава в някакъв сервизен режим на работа или направо изгасва ? ) или пък на разпределителният вал ? Трябва също компресията да измеря, но ще ми трябва някакъв манометър... Като дам на контакт чек лампата светва, не си спомням винаги ли светва чек лампата когато се дава контакт, или лампата за чека светва само когато има проблем ?
Мога ли да прочета грешките които са записани в ЕКУ-то, нямам уред за диагностика, но въможно ли е да се направи диагностика с окъсяването на някакви пинове ( кои ? ) и да се броят миганията на чек лампата ? Колата е с ЕОБД букса.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Значи , колега , нищо недей да гледаш повече , направо я карай в някой "доверен" сервиз.Тези двигатели не се чупят,аз съм със същия.Отделно дето народа е казал че на харизано магаре зъбите не се гледат-дай някой лев и си карай японката със здраве.В Берлин има предостатъчно евтини сервизи. :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

skod
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Авг 2015 16:44
Местоположение: Берлин, Германия

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от skod » 20 Авг 2015 13:42

Харизаното магаре беше откарано в сервиз - по съвет на nowyaris tongue.gif , последва много бърза диагностика, скъсана ангренажна верига... майстора искаше да отвори мотора за да каже какви са пораженията по бутала, клапани... и само за това отваряне искаше 250 евро. Понеже не се нуждая от този автомобил, реших че това няма как да стане - верига, клапани, евентуално състоянието на коляновия вал, лагерите... и техните цени... както и за работата на майстора. Снощи вечерта пуснах обява в интернет, че продавам колата, и на втората минута заваляха обаждания, та вече нямам кола sad.gif
"Дуракоустойчивия" мотор на тойота се е окотил, но то си има и причини за това. Тази кола в момента в който стъпеше на магистрала се караше с пълна газ рядко със 120, обикновено 140-160 до 180 км/ч (по километраж) като можеше още, предполагам до 190.
Сега зет ми се радва на друга кола Tesla Model S 70 D, това е не просто кола, а ракета... "никога повече кола с двигател с вътрешно горене" - каза зет ми!
Снощи ми предложиха дори цял двигател за 300 евро, но двигателя се намираше в Полша, като човекът каза, че щял самият той да смени двигателя, само трябвало да му откарам колата там, като щеше да струва 500 евро с работата w00t.gif
Колагата Ангел Илиев може да си намери карета втора употреба, тези коли обикновено не са на много километри, и дори и стари каретата ще изкарат още много километри - това съвет от мен biggrin.gif
Поздрави!

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Авг 2015 16:08

Скъсана ангренажна верига?!?! Доста съмнителна диагноза според мен. Сервиза на някой турчин, арабин или албанец ли беше? Ако да, работата е ясна. Излъгал те е. Немците и те ги правят тези тарикатлъци вече, но са по-рядко. Както и да е минало-заминало. За друг път да знаеш да не се предоверяваш. Схемата е следната. Имаш проблем и е караш на сервиз. Виждат те, че нищо не разбираш и ти праскат някаква повреда, която за да се оправи струва майка си и баща си. В един момент ти правят някаква примамлива оферта: да се отървеш от колата, като ти е купят евтино и евентуално да ти продадат тяхна в отлично състояние, да ти сменят „прецакания“ двигател или просто, ако клъвнеш нищо да не направят, а само уж да го отворят, да ти вземат парите и да те пратят да се оправяш. Има още много др. варианти. Тарикатлъците в тоя бранш са много. На Тойота и още повече на този железен двигател да се скъса веригата от високи скорости на само 160 000 км. е малко вероятно мисля.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от nowyaris » 20 Авг 2015 17:29

prius 3 написа:Скъсана ангренажна верига?!?! Доста съмнителна диагноза според мен. Сервиза на някой турчин, арабин или албанец ли беше? Ако да, работата е ясна. Излъгал те е. Немците и те ги правят тези тарикатлъци вече, но са по-рядко. Както и да е минало-заминало. За друг път да знаеш да не се предоверяваш. Схемата е следната. Имаш проблем и е караш на сервиз. Виждат те, че нищо не разбираш и ти праскат някаква повреда, която за да се оправи струва майка си и баща си. В един момент ти правят някаква примамлива оферта: да се отървеш от колата, като ти е купят евтино и евентуално да ти продадат тяхна в отлично състояние, да ти сменят „прецакания“ двигател или просто, ако клъвнеш нищо да не направят, а само уж да го отворят, да ти вземат парите и да те пратят да се оправяш. Има още много др. варианти. Тарикатлъците в тоя бранш са много. На Тойота и още повече на този железен двигател да се скъса веригата от високи скорости на само 160 000 км. е малко вероятно мисля.
Ще видиш ти "малко вероятно".Миналата седмица на същия двигател и на почти 42 хиляди ми замина водната помпа.Корави са трицилиндровите моторчета,ама нещо напоследък чувам и други с такива да пищят "на умряло" от тях. Да пази Бог..... . Иначе колегата е постъпил правилно че не се е набутал да им пълни гушите на "майсторите" :thumbsup: .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Форум DAIHATSU

Мнение от Not_active_user_1 » 20 Авг 2015 19:09

Говоря за двигател. Водната помпа е консуматив. А я да те питам аз тебе, кога смени антифриза за последно и изобщо някога сменял ли си го, че се оплакваш? Някъде прочетох, че си щял да ползваш стария след смяната на водната помпа. После да не ревеш и тя, като отиде във вечните бойни полета! Малко работата ти е „Скъп на триците, евтин на брашното“. Сменяй си редовно консумативите нищо, че малко се кара колата! Ако не се лъжа на 3 г. се сменя антифриза. На мен на Приуса му дават след първите 150 000 км. да се смени, а след това на всеки 90 000 км. Учудвам се, че не дават срок, като години, а само км. На други коли дават 3 г. независимо от навъртените км.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта