Инфо за кола

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Аватар
THUNDER
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2004 20:04
Местоположение: Варна

Инфо за кола

Мнение от THUNDER » 22 Окт 2007 13:06

Здравейте smile.gif !

Дооста отдавна не съм писал тук biggrin.gif, само четях, но ето, че от 10-ина дни се загледах по едно зверче, наречено Impreza Turbo S.W. - колата се продава в мобиле-то, продавача е собственик на сервиз и морга за Subaru на околовръстното в Горна баня. Говорих с него, твърди, че акциза на колата е платен rolleyes.gif , има леки щети от градушка и нормално износване за възрастта си, БЕЗ удари и в отлично техническо здраве...

Моля, хората, които имат впечатления от продавача и/или колата (най-вече maggkrabar wink.gif ) да ги споделят в тази тема. При щастливо финализиране на нещата ще почерпя подобаващо cool.gif !

Прилагам линк-а с обявата:

http://i.mobile.bg/perl/main.cgi?topmen ... f1=details

Запознат съм в основни линии с "+" и "-" на модела, но няма да откажа мнение и съвети в това отношение.

Хайде, помагайте, че безсънието ме подгонва вече laugh.gif ...
Последно промяна от THUNDER на 22 Окт 2007 20:59, променено общо 1 път.
Enjoy life thru driving SOME fast cars!

bobsn
Мнения: 119
Регистриран на: 16 Сеп 2005 11:49
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsn » 22 Окт 2007 19:57

Съжалявам, че не изказвам мнение за качествата или недостатъците, ама цената ми се вижда бая соленичка за годинките й. Аз по-принцип не бих си взел кола за бягане на пенсионна възраст. За тия пари има обяви за Аутбек след 2000-та година, това е моята мечта - високопроходимост и динамика, съчетана с лукс на лимузина...

Аватар
THUNDER
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2004 20:04
Местоположение: Варна

Мнение от THUNDER » 22 Окт 2007 21:07

Сигурно грешката е моя -> не поясних, че колата ще се ползва за ежедневен превоз laugh.gif (маршрута ми е подходящ за тази кола - предимно извънградско каране), а не за гонки wink.gif
Цената дори е по-скоро ниска (попрегледай западноевропейските портали за употребявани коли за цените на модела), имайки предвид, че акциза й е 9300 лева ...

Най-важното за мен в една кола е състоянието - възрастта е второстепенен фактор, мое мнение cool.gif

Чакам инфо поне за Продавача, наясно съм, че много малко хора са били там и просто са видели колата. За оглед ще мисля след като събера мнения за него wink.gif .
Enjoy life thru driving SOME fast cars!

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 22 Окт 2007 21:20

THUNDER написа:... имайки предвид, че акциза й е 9300 лева ...
.
Що реши че акциза и е толкоз?! Последно беше 35лв на киловат. Демек около 5000лв....

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 22 Окт 2007 22:12

колата е хубава и си струва парите до последната стотинка. с една подробност - от бай Петко не купувайте НИЩО, бягайте от него като дявол от тамян! преди караше колите които продава в нашият сервиз, нямате идея какви ужасии сме виждали, понякога за да ги продаде вземаше части от боклука, който трупаме при ремонтите. точно тази не я знам, само разбрахме че е вкарал такава за продаване. при него цените са много надути, т.е. реалната цена на тази кола със сигурност е доста по-ниска - обикновено при него са удряни или давени коли, криво ляво закърпени - само за продаване. от известно време е в немилост щото правеше много глупости и не кара колите си в сервиза ни, но вероятността с тази кола да гризнеш дървото е много голяма. при бай Петко винаги е така, можеш да питаш в субару форумът за него

ако искаш импреса турбо - можем да ти намерим, почти всички подобни импреси в БГ се обслужват в нашият сервиз. и в момента има една за продаване, но цената и е доста по-висока, като слънце е, 1999г модел WRX. но е за предпочитане да се разровиш по западните автокъщи, да си намериш кола и да поръчаш някой с автовоз да ти я докара. и не търси евтина - тези коли са много бързи и често са с удари - оттук и ниската цена

усещането в подобен автомобил е невероятно, цената на читав такъв е около 20хил. лв, модели след 1996г. искаш ли такава, не се скъпи и си намери читава, не скачай на първият барутарник, който ти попадне.


другият вариант е да скочиш на легаси турбо 200кс 1994-1996г, хубавите вървят някъде към 8000лв. това в случай че импресата ти е скъпа. в краен случай си намери евтина, но предвиди 1500-2000лв за ремонт и ще стане кола за чудо и приказ, има много живот в подобен автомобил, изключително здрав е и няма нищо общо с новите боклуци дето се лансират на пазара
status: за БАН

Аватар
THUNDER
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Окт 2004 20:04
Местоположение: Варна

Мнение от THUNDER » 23 Окт 2007 09:44

Благодаря ти maggkrabar - подобна информация за продавача ми бе нужна :thumbsup: Благодарности и за съветите при покупка, имам опит с автомобилите и мога да те уверя, че няма да се "нахвърля" на барутник smile.gif ! А ако колата е в Сф ще мине през сервиза ви cool.gif !!

Писах и в Субару-форума и от там също ми дадоха идеята за война biggrin.gif Легаси Турбо - освен другото, акциза при него е едва 5145 лв. :censored: ...

P.S. diver -> за всеобщо наше съжаление акциза е 35 лв./kW за употребявани коли с мощност ДО 150 kW и 60 лв./kW за тези над 150; а тази Импреза Турбо е ... 155 :censored:
Enjoy life thru driving SOME fast cars!

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 23 Окт 2007 10:08

Мдам. За съжаление бях пропуснал че е над:(

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта