Рали филми, клипове, снимки и какво ли още не ....

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Публикувай отговор
Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Мнение от andrian999999 » 26 Яну 2010 21:03

levin86 написа:Кими се "сурка" по снега :whistle: :whistle: :whistle:

http://www.youtube.com/watch?v=O2S52zABPnw&feature=sub
евала на момчето яко кара поне на клипа а пистовите състезтели са доста зле на рали, докато рали пилотите по лесно се приспособяват на писта

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 26 Яну 2010 21:24

andrian999999 написа:евала на момчето яко кара поне на клипа а пистовите състезтели са доста зле на рали, докато рали пилотите по лесно се приспособяват на писта
Тая мъдрост пък как я изгенерира? Или ти се иска да е така? laugh.gif laugh.gif От сите WRC пилоти в момента, единствено Seb Loeb е значително по-добър на асфалт от рали колегите си и естествено ги мачка. Гледа ли последния Race of Champions? Рали пилотите/светилата пак лошо пострадаха от разни като Schumacher, Vettel, Ekstrom, т.н. tooth.gif

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Мнение от andrian999999 » 27 Яну 2010 00:18

MX5 написа:
andrian999999 написа:евала на момчето яко кара поне на клипа а пистовите състезтели са доста зле на рали, докато рали пилотите по лесно се приспособяват на писта
Тая мъдрост пък как я изгенерира? Или ти се иска да е така? laugh.gif laugh.gif От сите WRC пилоти в момента, единствено Seb Loeb е значително по-добър на асфалт от рали колегите си и естествено ги мачка. Гледа ли последния Race of Champions? Рали пилотите/светилата пак лошо пострадаха от разни като Schumacher, Vettel, Ekstrom, т.н. tooth.gif
братче не се заяждам ама на това писта ли му викаш

и някаде ама много отдавна съм чел за някой рали пилоти който са карали на пистов шампионат и не съм сигурен за Ф1 и са имали успехи докато пилоти от Ф1 са се пускали в рали шампионата и нула

пример Карлос саинц е печелил формула рено

Аватар
levin86
Мнения: 218
Регистриран на: 04 Авг 2009 17:15

Мнение от levin86 » 27 Яну 2010 01:20

наистина МХ5 има право до някъде , много от рали пилотите имат трудности като се качат на пистата с други автомобили. Много от тях не могат да се нагодят да карат м/у други коли, някой не могат да се нагодат с повечето напрежение(защото на пистата пилотите карат доста повече време от един нормален СС - от 8 до 15 мин) и тн.
Но по принцип и аз като адрианката смятам че да си рали пилот се изисква повече скил защото ам концетрацията трябва да е на 100%+ :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
>just do it...sideways<

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Мнение от andrian999999 » 27 Яну 2010 01:57

концентрацията си я има и при двете
разликата според мен е в това че

Рали пилота кара на асфалт пистовия също + за рали пилота + за пистовия
рали пилота кара на макадам пистовия не - за писовия + за рали пилота
всеки от пилотите може да запомни 8-10 завои на пистата
но на рали са много и трябва да караш по записките на навигатора и да го слушаш рали пилот може да не познава трасето и пак ще лети + за рали пилота - за пистовия ( затова Илия царски на писта е горе долу добър щтото запомни завоите и кара а на рали е слаб) това е мое мнение
друга разлика и минус за пистовите пилоти, карат и не пързалят а рали пилотите пързалят + за тях

п.п. за сега не се сещам друго
Последно промяна от andrian999999 на 27 Яну 2010 02:00, променено общо 1 път.

Аватар
levin86
Мнения: 218
Регистриран на: 04 Авг 2009 17:15

Мнение от levin86 » 27 Яну 2010 01:59

еми да, ако искаш квото ще ми говори но не можеш да ме убедиш че през целото време карат на максималния си потенциял :)
факта че на квалификацията правят времена с разлика 1-2сек. + го доказва....

няма човешко същество което да изтрае да кара на максималния си потенциял за повече от 30-35мин, състезанието например е продължителност час - час и полувина , последните обиколки когато(защото така става в повечето случаи) вече гумите са сменени 2 пъти и не позволяват те самите максималния потенциял на болида и самите пилоти са си оставили разлики от 2-3-5 сек помежду си никой не кара на 100% само и само да завърши с позицията която е извоювал wink.gif и тн. и тн.
>just do it...sideways<

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 27 Яну 2010 02:06

andrian999999 написа:Рали пилота кара на асфалт пистовия също + за рали пилота + за пистовия
рали пилота кара на макадам пистовия не - за писовия + за рали пилота
всеки от пилотите може да запомни 8-10 завои на пистата
но на рали са много и трябва да караш по записките на навигатора и да го слушаш рали пилот може да не познава трасето и пак ще лети + за рали пилота - за пистовия ( затова Илия царски на писта е горе долу добър щтото запомни завоите и кара а на рали е слаб) това е мое мнение
друга разлика и минус за пистовите пилоти, карат и не пързалят а рали пилотите пързалят + за тях
Рали пилотите също са свикнали да не вземат завоите на асфалт на 100%, редовно хлъзгат, а и си оставят вратички да коригират по средата на завоя ако нещо ги изненада, щото навигатора не може да им даде описание на цялото трасе. На писта подхода е съвсем друг. А като започне да се говори за изпреварвания, а не само една кола на трасето - тогава вече става още по-различно ...

Като най-прост пример вземи последния Race of Champions и сравни как Gronholm кара сравнено с Schumacher или Vettel. Сравни им и времената.

Но в крайна сметка - ралито си е рали, пистата си е писта, а кой колко лесно се адаптира от едното на другото си е чисто индивидуално ...




Последно промяна от MX5 на 27 Яну 2010 02:14, променено общо 2 пъти.

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 27 Яну 2010 02:07

levin86 написа:еми да, ако искаш квото ще ми говори но не можеш да ме убедиш че през целото време карат на максималния си потенциял :)
факта че на квалификацията правят времена с разлика 1-2сек. + го доказва....

няма човешко същество което да изтрае да кара на максималния си потенциял за повече от 30-35мин, състезанието например е продължителност час - час и полувина , последните обиколки когато(защото така става в повечето случаи) вече гумите са сменени 2 пъти и не позволяват те самите максималния потенциял на болида и самите пилоти са си оставили разлики от 2-3-5 сек помежду си никой не кара на 100% само и само да завърши с позицията която е извоювал wink.gif и тн. и тн.
Пич нещо си у грешка ,там нема човешки същества - има ПОЛУ-чОвЕРЦИ т.с. роботи. 4овеците кат нас ситгат максимум до подюми на любителските шампионатчета wink.gif
Изображение

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 27 Яну 2010 02:11

levin86 написа:и не позволяват те самите максималния потенциял на болида и самите пилоти са си оставили разлики от 2-3-5 сек помежду си никой не кара на 100% само и само да завърши с позицията която е извоювал wink.gif и тн. и тн.
А рали пилотите 'щото не си правят сметки с какво темпо да карат към края на ралитата в зависимост от времената на другите ...
'Айде няма нужда ... smile.gif

Аватар
levin86
Мнения: 218
Регистриран на: 04 Авг 2009 17:15

Мнение от levin86 » 27 Яну 2010 02:20

:cheers:
>just do it...sideways<

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 27 Яну 2010 02:26

Трасе подобно на WRC special stage, световен рали шампион в собствения си състезателен автомобил (който познава като пръстите на ръката си) срещу едно момченце от Формула 1, което за пръв път се качва в тая рали кола (и преди часове са му обяснявали, какво правят тия копчета по таблото и какво да направи за да тръгне без да я загаси):

http://www.youtube.com/watch?v=HxCPuZVN-Kw

опааааа, и що така стана? laugh.gif tooth.gif laugh.gif tooth.gif laugh.gif tooth.gif

извода: ... всичко е индивидуално
а втория: ... не подценявайте някои хлапета от Формула 1 laugh.gif

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Мнение от andrian999999 » 27 Яну 2010 02:59

MX5 написа:Трасе подобно на WRC special stage, световен рали шампион в собствения си състезателен автомобил (който познава като пръстите на ръката си) срещу едно момченце от Формула 1, което за пръв път се качва в тая рали кола (и преди часове са му обяснявали, какво правят тия копчета по таблото и какво да направи за да тръгне без да я загаси):

http://www.youtube.com/watch?v=HxCPuZVN-Kw

опааааа, и що така стана? laugh.gif tooth.gif laugh.gif tooth.gif laugh.gif tooth.gif

извода: ... всичко е индивидуално
а втория: ... не подценявайте някои хлапета от Формула 1 laugh.gif
това са глупости може да спорим много
1. това не е състезание а шоу
2. това не е писта или ако кажеш че е тогава и на дуневи е писта там трета не се включва
3. случва се да допуснеш грешка в 2км (тайм атак както го наричат смешниците) това не е реално състезание.
Аз ти казвам Карлос Сайнц е печелил формула рено, участвал е в пистови надпревари както и негови колеги, но ме мързи да търся
а ти ми намери някой като фетел участвал в рали състезания

забравих ако си гледал и сис спомняш ама може и да не си се интересувал преди 10 години тези състезания се правха в гренада на макадам , но неси спомням къде бяха пистовите пилоти , може да ми припомниш че не съм много по търсенето в нета laugh.gif

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 27 Яну 2010 03:23

Всяко състезание е и шоу. И ако си мислиш, че някой от тия отиват на Race of Champions не с цел да победят, а да демонстрират как някой тях ще ги победи - лъжеш се. Чуй ги само какво говорят там пред камерите и ти става ясно.
Какво значение има дали карат на 1ва, 2ра или 3та. Натоварването настрани в завой е едно и също, колата не ускорява по-зле на долна предавка, и т.н. Ниската скорост, от гледна точка на кой на какви скорости е свикнал да кара е и по-голямо предимство за Гронхолм отколкото за Фетел.

А за Карлос Сайнц - знаеш ли, че той е се е състезавал с Formula Ford преди 30 години, преди да се прекфалифицира в рали шофер wink.gif

Но в крайна сметка, кой, как и къде се справя добре си е чисто индивидуално.

Разни твърдения от сорта на ралиджиите били по-добри от пистарките или обратното са глупости ...



Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Мнение от andrian999999 » 27 Яну 2010 15:36

са ще ти го обясне по най - простия начин:
адаптирането на рали пилот на писта е по бързо и лесно: защо? ми кажи
- сяда в колата и мпочва да върти обиколки на 8 завоя който след 20 обиколка ще знае наизус и ще прави добри времена :
- пистовия пилот сяда в рали кола и хваща един етап дори и единпът да е минал за опознаване ; кажи ми каква му е адаптацията?
не е запомнил завойте
трябва да се сработи с навигатора а всеки има различен стил на записки и тем подобни :и кво ще стане? кажи КОЙ ще се адаптира по добре в състезание от 300км

а сега по най- простия начин:
ти си аматъор не се обиждай както и аз и всички в този форум та
сигурен съм че с една и съща кола примерно на писта Калояново няма да дадеш по лошо време от 7 сек на обиколка 3км. да предпложим от професионален пилот (да не кажа че Емо с хондата май дава време 57сек. а наще професинални пилоти ,ако може да ги наречем дават 54сек ) та 7 сек. на обиколка от 3км, няма да смятам за 10 обиколки с дистанция 30км колко ще те бие, за 100км дори и 10 сек да ти взима на обиколка е нищо в сравнение с разликата която ще ти направи рали пилота за 100км. отсечки, да не говорим за за макадам, там разликата ще е над 30минути а на сняг? та питам къде ще се адаптираш по бързо и по добре ти? на писта лили на рали?
да не говорим чена рали Монте карло долу е сухо нагоре мокро а в планината заледено и сняг, това в един етап, пързалят и карат
а в Ф1 завали ли дъжд радиото гърми и всички сменят гуми , (с изключение на един който умееше да пързаля със сликове ама той не е жив) да не говорим че Шумахер е казвал че трябва да е луд за да кара на рали .... без обезопасени зони дървета.. и тн и защо им викат
луди пилоти, за Колин казваха че е безтрашен...

п.п. извинявам се за дългия пост

Не знам кога е караl формула Форд може да ми кажеш
като на 16 години е бил шампион по скуош на Испания 1978
а на 18 е дебютирал в рали спорта с Рено 1980

Аватар
levin86
Мнения: 218
Регистриран на: 04 Авг 2009 17:15

Мнение от levin86 » 27 Яну 2010 16:20

що винаги като постна нещо и става некъв спор след тва sad.gif sad.gif sad.gif

мисля да се изселвам вече, аз съм човек със слабо сърце
>just do it...sideways<

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта