:O

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Мнение от dimd00d » 20 Ное 2008 18:50

LordDigital написа:
dimd00d написа:
LordDigital написа:...
Недей така, че тоя "MX5" е зъл аутокросер, печално известен в Порше средите :)
Мухахах ,я си признаваи па ти бързо колко пъти със ПорКа си преминавал от "Опааааааааа" във "Майкооооооооооооо" ,на порше пилотите като ходят по улицата и си го повтарят това "Опа-Майко-Опа-Майко" :whistle: :whistle: :whistle:
ШШШ, алооо, да не видиш пак светлина в дъното на тунела :P

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 20 Ное 2008 19:40

LordDigital написа:То на тва летище АутоКрос ли са прави? Интересно кой им дава застраховки !
Отиваш с една торба злато и всичко ти дават. Кен от DC Shoes доста торби е натрупал.
LordDigital написа:Колата му гаранция нема сетъп за АутоКрос от никъде защото не му требе wink.gif
Преди време тая кола точно за Autocross и Gymkhana уж разправяше, че я бил правил. За рали си има други. Нещо хванала паяжини обаче, та я е изкарал преди 2 месеца да я поразкърши. По негови думи мисля, че за реклама на DC Shoes е бил първоначалния замисъл на това филмче.
LordDigital написа:Специално със тази кола - гарантирам ти ,че ако покара съвсем малко по АутоКроси ша може да изкърти на нацинално ниво всичките му там големи шампиони от SCCA ,не защото е извънземен шофер (във краине сметка са разбрахме ,че е бил обущар до преди неколко години :DD) ,просто защото зад колата му седят безусловно Crawford. Тва субару има над 600 коня/торк на вала ,а само двигателя му ( S3L ) е по-скъп от повечето автомобили дето са пускат по Natinal Events ...
Кен си е талантлив. Сигурно не си виждал националните състезатели по AutoCross особено там в Калифорния каква секта са обаче. Има някои абсолютни маниаци с не по-малко пари от него в колите и не по-малко талант, но с много повече опит. Разни там като Гери Томасон с по 20 национални титли просто нямат стигане, защото карат на Autocross сигурно от когато са проходили - и понеже е секта, всичко друго се отрича и само това правят... Като ги види човек какво правят на трасето и се чуди за някои хора ли са или киборги laugh.gif
Последно промяна от MX5 на 20 Ное 2008 20:39, променено общо 1 път.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 20 Ное 2008 20:05

dimd00d написа:
LordDigital написа:...
Недей така, че тоя "MX5" е зъл аутокросер, печално известен в Порше средите :)
Шшшшшш. Не ме вкарвай в Порше филми сега ... laugh.gif
Ти нали твойто го продаде отдавна, така че не не би трябвало да си против човек да ходи да се бъзика с Порше сектата tongue.gif

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 20 Ное 2008 22:06

MX5 написа:
LordDigital написа:То на тва летище АутоКрос ли са прави? Интересно кой им дава застраховки !
Отиваш с една торба злато и всичко ти дават. Кен от DC Shoes доста торби е натрупал.
Аз го вметнах със идея на такива огромни и отворени трасета ,като се кара със сериозни скорости - как се оправят клубовете със застраховките ,защото на местните клубове нискоСкоростните им трасета са ограничени до 50 мили ,или нещо такова.

MX5 написа:Преди време тая кола точно за Autocross и Gymkhana уж разправяше, че я бил правил. За рали си има други. Нещо хванала паяжини обаче, та я е изкарал преди 2 месеца да я поразкърши. По негови думи мисля, че за реклама на DC Shoes е бил първоначалния замисъл на това филмче.
Аз си мислех ,че си му е лична Weekend Car ,по окачването няма нищо фрапиращо а EDC-то е индикация за автомобил със основно предназначения за пътя - ма щом каот казваш ,че е за Autocross...
MX5 написа:Кен си е талантлив. Сигурно не си виждал националните състезатели по AutoCross особено там в Калифорния каква секта са обаче. Има някои абсолютни маниаци с не по-малко пари от него в колите и не по-малко талант, но с много повече опит. Разни там като Гери Томасон с по 20 национални титли просто нямат стигане, защото карат на Autocross сигурно от когато са проходили - и понеже е секта, всичко друго се отрича и само това правят... Като ги види човек какво правят на трасето и се чуди за някои хора ли са или киборги laugh.gif
Нацинални всъщност не съм виждал ,регинални сме ходили един път и бех разочарован - аутоКроса си е преди всичко за купон ,те го обръщат малко на състезание живот и смърт. Бая сектанизирани ми са сториха въпреки ,че имаше свестни хора между тях. Заради тва си предпочитам регинални клубове ,колкото са по-далече от SCCA ,толкоз си изкарваме по-готино по Events :thumbsup:
Изображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 20 Ное 2008 22:13

MX5 написа:
dimd00d написа:
LordDigital написа:...
Недей така, че тоя "MX5" е зъл аутокросер, печално известен в Порше средите :)
Шшшшшш. Не ме вкарвай в Порше филми сега ... laugh.gif
Ти нали твойто го продаде отдавна, така че не не би трябвало да си против човек да ходи да се бъзика с Порше сектата tongue.gif
Из чикаго Поршаците са се дълбоко окупирали ,не само че не може със други автомобили да им се ходи по Events НО и изобщо нямт нищо Low-mid-speed. За това пак имат двамата представители ,които цепят наред по Е/X/W групите на БМв ,Ауди ,VW клубовете. Единия вече си го видял ,Rikardo Gonzales със Cayman-а ,другия (Tony Koufos) е още по-дедка от него ,със Порше дето е било на баща му на дедото... пъривте 50 цикъла на гумите практически нема кой да го бие ,между 50-100 дава минимален шанс и на другите за BTD и от там нагоре преди гумите му да стнат на камъни се появява интригата ...
Изображение

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 21 Ное 2008 04:27

LordDigital написа:Аз го вметнах със идея на такива огромни и отворени трасета ,като се кара със сериозни скорости - как се оправят клубовете със застраховките ,защото на местните клубове нискоСкоростните им трасета са ограничени до 50 мили ,или нещо такова.
Знам ли. Може в различните щати застрахователните компании да са им различни да са им тарифите заради законодателството. По принцип в Калифорния таксите за участие в такива мероприятия са и доста по-скъпи. SCCA са по-строги с ограничението на скоростите - гледат курсовете да ги правят максимално 60mph да вдигасш със stock коли. Моднатите вдигат някъде към 70mph (2 и 3 скорост предимно, общо-взето 1-ва ползваш само като тръгваш).
Марковите клубове там са доста по-"разпасани". BMW CCA Sand Diego са известни с Autocross-и, където стигаш до към 4-та скорост (90-100 mph) и от време на време се случва някоя кола да се спре в стълб или ограда :)

Със SCCA обаче понякога има доста яки неща като Autocross нощем.
Едно едно клипче от подобно изпълнение (Los Angeles):

http://www.youtube.com/watch?v=JCKB3shkXYc


Последно промяна от MX5 на 21 Ное 2008 04:51, променено общо 1 път.

MX5
Мнения: 2560
Регистриран на: 20 Ное 2008 09:47
Местоположение: Los Angeles

Мнение от MX5 » 21 Ное 2008 04:45

LordDigital написа:(Tony Koufos) е още по-дедка от него ,със Порше дето е било на баща му на дедото... пъривте 50 цикъла на гумите практически нема кой да го бие ,между 50-100 дава минимален шанс и на другите за BTD и от там нагоре преди гумите му да стнат на камъни се появява интригата ...
Това много яко звучи laugh.gif явно не е за изпускане и трябва да се види ...



Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 21 Ное 2008 07:12

MX5 написа:
LordDigital написа:Аз го вметнах със идея на такива огромни и отворени трасета ,като се кара със сериозни скорости - как се оправят клубовете със застраховките ,защото на местните клубове нискоСкоростните им трасета са ограничени до 50 мили ,или нещо такова.
Знам ли. Може в различните щати застрахователните компании да са им различни да са им тарифите заради законодателството. По принцип в Калифорния таксите за участие в такива мероприятия са и доста по-скъпи. SCCA са по-строги с ограничението на скоростите - гледат курсовете да ги правят максимално 60mph да вдигасш със stock коли. Моднатите вдигат някъде към 70mph (2 и 3 скорост предимно, общо-взето 1-ва ползваш само като тръгваш).
Марковите клубове там са доста по-"разпасани". BMW CCA Sand Diego са известни с Autocross-и, където стигаш до към 4-та скорост (90-100 mph) и от време на време се случва някоя кола да се спре в стълб или ограда :)

Със SCCA обаче понякога има доста яки неща като Autocross нощем.
Едно едно клипче от подобно изпълнение (Los Angeles):

http://www.youtube.com/watch?v=JCKB3shkXYc

След като гледах тва видео и ми се завърте Свет ми присветна ,че тука дефакто и да изкат нема къде да направят такъв курс ,така че за какво им е да имат застраховки за по-големи скорости... Малко ни е рязко преминаването от LowSpeed AutoX (винаги първа и втора) към така наречения HighSpeed AutoX дето го правят от Council-a (MCSCC). Ма тва си е яка бруталия ,на такъв Event последния път ми са надупчи блока :whistle:
Изображение

Аватар
Troshko
Мнения: 2094
Регистриран на: 24 Яну 2006 11:58
Местоположение: София

Мнение от Troshko » 21 Ное 2008 18:31

Аз съм фен на дъртата Сти-ка http://www.youtube.com/watch?v=WTAPpsL2 ... u/impreza/

Аватар
krass'
Мнения: 81
Регистриран на: 06 Ное 2006 16:52
Местоположение: Варна

Мнение от krass' » 04 Дек 2008 11:55

belchilov написа:Аз съм фен на дъртата Сти-ка http://www.youtube.com/watch?v=WTAPpsL2 ... u/impreza/
И на мен повече ми харесва старата Импеса. Иначе клипа на Кен Блок направо кърти зъби. Сигурно съм го гледал 10 пъти.
Subaru Impreza 2,0

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта