Времена от Втория национален събор.

В този форум ще се обсъждат срещите - национални, регионални и квартални :)
Аватар
lz2lps
Мнения: 654
Регистриран на: 12 Дек 2007 10:59
Местоположение: гр. Разград
Обратна връзка:

Re: ..

Мнение от lz2lps » 12 Окт 2009 12:15

[quote="rudolf"][/quote]

:thumbsup: worthy.gif

Да си поглеждал скоростта в края на правата? smile.gif

Мислиш ли че карането на мотор те е научило да гледаш далеч напред? (тъй де, по спомени май си карал преди мотор... може и да бъркам tongue.gif)

Да си беше пуснал темичка с по-подробни впечатления tongue.gif
Последно промяна от lz2lps на 12 Окт 2009 14:18, променено общо 1 път.
"Одни трусят, бросают вёсла, ложатся на дно баркаса, и их разбивает о скалы! А другие крепче берутся за весла, и гребут, гребут, навстречу ветру, наперекор буре гребут, и они побеждают стихию!" (с) "Повесть о настоящем человеке"

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 12 Окт 2009 13:44

всъщност времето му е 1.02.42, и кроасана беше превзет на гюрлунтия с дрифтарски методи. това време е дадено с кола 1600сс 115кс, с нормални гуми - и е уникално!
status: за БАН

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ..

Мнение от rudolf » 12 Окт 2009 14:48

мерси колеги,,, 1.5 секунди бутна краси- бтв разбрах за какво говореше когато каза че любо му липсва злоба----започнах да спирам по агресивно,,,да не намалявам толко където не трябва,и да побутвам колата с газта в онази част от завойте-която позволява.----мисля че време не може да се даде,ако разчиташ само на добро излизане и правата от завоя и не крадеш дребните бонусчета в цялата писта.

от един момент ,на пистата остават само 3 завоя,всичко друго става овали,,,,подозирам че времена под минута и тези 3 завоя се заличават wacko.gif

lz2lps написа:
rudolf написа:
любе нямам километраж,---най грубо на 5та с 4000 оборота съм на 100 километра,,,,на правата излизам с 5800 на 3та---вкарвам 4та много бързо и не мога да я изпълня до края...

Мислиш ли че карането на мотор те е научило да гледаш далеч напред? (тъй де, по спомени май си карал преди мотор... може и да бъркам tongue.gif)
на мотора гледаш отвисоко и имаш някак по широк мироглед-без съзнателно да се опитваш да гледаш по напред,,,,,а като че ли и не те интересува пистата в ширина на автомобил,,,а много по тясна ивица,което улеснява


мисля че има два плюса от карането на мотоциклета---това е че при мотора корекцийте в завоя са силно ограничени-и приплъзвания и блокирания на колела,се наказват сурово-----тоест трябва ясна траектория и скорост още преди влизането(това е свързано и с гледането напред към целия завой,но е по принуда и несъзнателно),,,при мотора е задължителна плавността.

2ри плюс е че усещането за скорост-без преценка за скорост,завойте с мотор са немислими.

аз не съм кой знае какъв бърз моторист

Аватар
lz2lps
Мнения: 654
Регистриран на: 12 Дек 2007 10:59
Местоположение: гр. Разград
Обратна връзка:

Мнение от lz2lps » 12 Окт 2009 15:14

Излизането на правата и максималната скорост в края просто са ми ориентир :), а и би издало малко повече за ускорението на автомобила. Поне аз там си подобрих времето с 1+ секунда.... та затова питам. Поне при мен влизането в T5 (след правата) също доведе до подобрение, защото преди намалявах повече от необходимото.

В кроасана също има какво да се подобрява. Събота там бях 0.8-0.9 секунди по-бърз отколкото на събора, но пък на други места грешах много.

Според мен злобата няма нищо общо... по-скоро правилната преценка и усет. Ако не усещаш добре скоростта - или ще влизаш бавно в завоя, или прекалено бързо. 2-3 км/ч не са НЕзначителна разлика.

Какво според теб е агресивно спиране? smile.gif

Интересен ми е и "дрифтърският" метод в кроасана tongue.gif

Давай повече детайли. Мен ми е интересно причината за резултата, не самият резултат biggrin.gif Цифри без контекст са си просто цифри....

Според мен, за да караш мотор и да оцелееш, искаш не искаш си придобил някакви полезни навици и това ти помага също... и за това ми е интересно какво точно. Да речем едно от нещата може да е страхът. Спомням си Валентино Роси като тестваше някакъв болид във Ф1, че даваше по-добри време от тестовият пилот...

П.П. Според мен са повече от 3 завоя :).
  • T1 (десен);
  • T2 --> Т3 (леви могат да се вземат като един);
  • Т4 (ляв преди правата),
  • Т5 --> Т6 --> Т7 (3те леви след правата);
  • Т8 (десен);
  • Т9 (десен, входа на кроасана);
  • Т10 --> Т11 (ляв и десен преди старт/финала.)
"Одни трусят, бросают вёсла, ложатся на дно баркаса, и их разбивает о скалы! А другие крепче берутся за весла, и гребут, гребут, навстречу ветру, наперекор буре гребут, и они побеждают стихию!" (с) "Повесть о настоящем человеке"

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

...

Мнение от rudolf » 12 Окт 2009 17:53

любе нямам километеаж орентир,,,чакам напролет с емо да измислите смислена логгер.


за агресията---когато го слушах и мен ми беше смешно за кръвясалия поглед и озлобление за волана,,,но да ти кажа какво стана вчера: 2 серия--свалих на 1.04.74....цоло вика:уу ей сега ще свалиш още,,но 3 серий карам само на 1:04+...

бях изпаднал в унес--струваше ми се гладко,,,,намалявам хубаво и изчаквам за да съм с макс газ след завоя и така...

краси ме гледа как карам и започна да ми обяснява някви неща,за които го питах да не се базика....
обясни ми и кога колата държи скорост и завива--но мисля че само с рвд-то метода работи...точно за тези 2-3 километра отгоре-за които казваш че няма проблем...
накрая му казах така---това че няма да стане-няма да стане,,но ще се извъртя няколко пъти за да се убедим и двамата....

и последните две серий имах 4-5- 1:03,,,,добавях газ и намалявах -където преди карах линейно с равна газ,,,приплъзвах колата,,,-спирачките ми почнаха да позагряват--а аз съм с големи.--получи се нещо като стани стани юнак балкански--от сън дълбок се събуди. има едно комфортно и бързо каране с което сякаш галиш пистата, спестяваш излишно натоварване на колата,което най често е претоварване и грешка---но точно тук има някаква разлика--кое претоварване и грешка и с кое се печели повече от най правилната и мазна траектория и сцепление...--поне на мен така ми се строи вчера...на краси съветите ми дойдоха нелогични и резултатни.

любе при мен бонус се получава ,че цялата писта ми е за 3та скорост и не шифтвам,,,,,след правата не блипвам,,,а плавно пускам съединителя -очевидно щом го правя в най натоварения за за спирачките завой и не блокирам колелата,няма почти разлика в оборотите,,, очевидно намалявам да приемливи обороти за 3та...

гумите ми ги купих преди 2 години-2ра употреба,,,НО, след като паднаха няколко слоя-започнаха да държат след 2-3 обиколки загряване,,,от както започнах да се катеря по кърбовете-спряха да ми прегряват от ненужни завой.
п.с.друга екстра в последните две обиколко е леко комична--понеже седалката не ме държи и се подпирах на места с една ръка---1.откопчавам колана,,
2.контрирам го в позиция да ми е тесен
3.гълтам корема и го закопчавам блокирал..
4.надувам си корема и се изпъвам за да не се разблокира laugh.gif

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 12 Окт 2009 18:14

рудолфо, другият път трябва да измислим начин да те залепим за подобието на седалка, което имаш - или да я махнем и направо за железата да те хващаме laugh.gif

и няма да издаваш секретите, те са си само за АЕ-тата - нека другите да си ровят по книгите smile.gif
status: за БАН

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Мнение от andrian999999 » 12 Окт 2009 22:07

пак ли ходихте на писта?

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 12 Окт 2009 22:12

ми чи кък, ти каде дремеш пак tongue.gif
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Мнение от andrian999999 » 12 Окт 2009 22:33

Georgimitrovich написа:ми чи кък, ти каде дремеш пак tongue.gif
ми що не казахте аз къде да чета? Имам чувство че рудолф нарочно не ми каза

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 12 Окт 2009 22:41

andrian999999 написа:пак ли ходихте на писта?
не само ходихме. беше извършен малък подвиг - тойота сбирщайн 1.6, с дебитомерски 115кс, с нормални гуми(втора ръка!), на ПЪРВИ ТРАК ДЕЙ и първи истински тест, даде време 1.02.42 на калояново.

става дума за АЕ86 разбира се smile.gif той сам си я построи от нулата и просто отиде да си я покара.

ако имате въпроси за това как трябва да си бърз на пистата, и как да си направите АЕ86 - питайте рудолфо :whistle:


1.02.42 от първи път!

рудолфо, дай пак да и говорим за бързите хонди, субара и прочие smile.gif и за специалните методи за подобряване на времената за обиколка laugh.gif
status: за БАН

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 12 Окт 2009 23:09

maggkrabar написа:ако имате въпроси за това как трябва да си бърз на пистата, и как да си направите АЕ86 - питайте рудолфо :whistle:
Изображение

Изображение

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 12 Окт 2009 23:43

Fido Dido написа:
maggkrabar написа:ако имате въпроси за това как трябва да си бърз на пистата, и как да си направите АЕ86 - питайте рудолфо :whistle:
Изображение

Изображение
първоначално помислих, че транспондерите грешат. свали секунда и половина като на шега. казах му на рудолфо, че поне половин секунда надалу е възможно. и той даде половин секунда надолу! после ми вдигна скандал, че не съм поискал две секунди надолу smile.gif в АЕ -то всичко е възможно, просто трябва да го поискаш smile.gif
status: за БАН

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 13 Окт 2009 00:10

maggkrabar написа:....
верно че казваше че транспондера грешал по едно време,,,аз пък си помислих да не са ми сбъркали номер ана транспондера с някой по бърз,ама в тая серия бързи нямаше biggrin.gif

след тойота срещата се чувствах малко прецакан че имам кола с задно- пресуква се,,,не можеш да я настъпваш смело,,,прехвалена работа,,може би е добре за много мощни и тежки коли.
сега го чувствам точно обратното,,,не мога да си предствая как предницата се гмурка,,,вътрешното колело увисва,,задното се вдига- но ти си с пълна газ и даваш хубаво време wacko.gif

всеки се чувства много бърз и опитен,но практиката показва,че аз нямам практика,шашкам се от мокро,,,от камшици,,от близост на други автомобили като съм на пътя.,,,според мен ае-то е страхотен автомобил за неопитен водач. всеки път показва какво ще направи половин секунда по рано,която е достатъчна за корекция....
мисля че ако се обремениш да мислиш в този момент за техники и тактики-може да пропуснеш какво си иска колата...а ае-то пределено си казва какво иска,въпреки че моето е по широко...
за разлика от краси който я прави за дрифт,моята се стремях да е за птичи грип ohmy.gif
няма да забравя на правата как се отдалечаваха напред подготвени автомобили, на който ае-то им правеше по 2-3 секунди на обиколка,,,
досега подценявах и недолюбвах ае-то,,,от 2 дни мисля че тая кола е омагиосана да хвърчи ohmy.gif
Последно промяна от rudolf на 13 Окт 2009 00:17, променено общо 1 път.

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 13 Окт 2009 00:16

rudolf написа:...
караш АЕ86. остави ги да умуват другите smile.gif
status: за БАН

b_d

Мнение от b_d » 13 Окт 2009 07:39

maggkrabar написа:
рудолфо, дай пак да и говорим за бързите хонди, субара и прочие smile.gif и за специалните методи за подобряване на времената за обиколка laugh.gif
Краси,

не мога да разбера защо се опитваш да превърнеш успеха на Рудолф в заяждане с останалите? Кому е нужно? Накрая, ако някой ти отговори подобаващо сигурно ще кажеш, че останалите те нападат. Не е ли по-добре да цари приятелска атмосфера, в която всеки се радва на успехите на този до него?

Аз примерно много се кефа за Рудолф, защото след толкова труд най-после получава отплата. Също така съм сигурен, че беше въпрос на време да даде такива, а и по-добри времена, защото кара добре. От друга страна знам, че тези времена нищо не значат и няма смисъл да са цел в животите ни.

П.П. Евала, Рудолф!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта