Писта "Дракон" - с. Калояново, пловдивско

В този форум ще се обсъждат срещите - национални, регионални и квартални :)
b_d

Мнение от b_d » 13 Май 2010 06:40

Bass_Man написа:Просто трябва да си наричаме нещата с истинските имена ако питаш за S1 .
Ако питаш за времето не всеки се познава с Денис , Златков , Дунев и тн . И за да има инфо в темата би трябвало да се пишат максимално пълни данни , а не по 2-3 букви и прякори .
Така мисля аз .
Мисля, че всеки, който се интересува достатъчно, за да му е интересна темата ще знае за какво иде реч дори като не са написани "максималко пълни данни". А ако не знае, то това ще е повод да се поинтересува и сам да си намери информация, която вероятно ще е по-пълна сравнена с няколко цитата.

proscrip
Мнения: 373
Регистриран на: 26 Мар 2006 12:46
Местоположение: Варна

Мнение от proscrip » 13 Май 2010 13:59

rudolf написа:
proscrip написа:Рудолфо, колко тежи АЕ-о? Само заради семитата ли е в клас М
мисля че е към 910 кила,но нямам реална представа,,мерил съм колко махам и колко слагам,,,но никога самото ае.
точната сметка е нещо като от Х съм махнал съм 46 кила-после съм сложил 38 laugh.gif
,,,до сега не съм карал с 4 семита, а само с две задни,,,,и си махам задната седалка-която е към 7-8кила.
ае-то дава много прилични времена и леко се отдалечи от нормално повечение за всекидневна употреба. симпатизирам на организаторите и не искам да отблъсквам или обезсърчавам други фенове с по силни, но неподготвени автомобили.
мисля че за обикновения фен който е с всекидневния си автомобил,би било обезсърчаващо да яде шамари от доста по слаба малолитражка-иначе не съм сигурен дали изобщо махането на седалката е добра идея,защото колата ми е прекалено лека отзад.

за неделя съм приготвил и два слика за отпред,ма ми се струва че е лоша идея---опасявам се че те ще прегреят малко след като задните влезат в работна температура.

Че, що да обезсърчаваш хората, аз не съм стъпвал на Калояново и ми е интересно колата ти как е подготвена - щото на листа дето си дал пише, че е клас Модифицирани.
Мисля след няколко седмици да ида да покарам по пистата, но си чакам очакването, че ако ида с това по-добре да отида с буса.

Някой има ли повече информация за пистата, сайта им е много постен, има разни филмчета из нета, но не ми вършат работа - понеже съм на 400 км от пистата и не ми е удобно през седмица да хода - има ли някъде дадени ъгли и дължини на завои наклон, асфалта в какво състояние и те така. Все пак да ида подкован на пистата - както се вика - предупреден-въоръжен!

Аватар
Ivche
Мнения: 182
Регистриран на: 01 Юни 2009 00:42
Местоположение: София

Мнение от Ivche » 13 Май 2010 19:29

bad_dog написа:
Bass_Man написа:Просто трябва да си наричаме нещата с истинските имена ако питаш за S1 .
Ако питаш за времето не всеки се познава с Денис , Златков , Дунев и тн . И за да има инфо в темата би трябвало да се пишат максимално пълни данни , а не по 2-3 букви и прякори .
Така мисля аз .
Мисля, че всеки, който се интересува достатъчно, за да му е интересна темата ще знае за какво иде реч дори като не са написани "максималко пълни данни". А ако не знае, то това ще е повод да се поинтересува и сам да си намери информация, която вероятно ще е по-пълна сравнена с няколко цитата.
За заяждане винаги намирате място. S1-replica ли трябваше да кажа, да, реплика, подобрена версия на оригинала! Ако някой не знае, бад дог е прав-има цяла страница в интернет подробно обяснено кое как е правено (за любознателните).

http://www.prospeed.bg/bg/blog/2/15

Ако не ви стига и графики от дино ще извадя, но не мисля,че трябва да оспамваме темата,защото басмана решил да се хваща за първите три думи, които написах във форума от сигурно месец насам.....

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 13 Май 2010 20:00

Ivche написа:]...
не слагай всички под общ знаменател. както виждаш никой не обръща внимание на бассмана.оспамване, става кат се появи някой кат бас,и се намери друг без достатъчно авторитет дето да му се обяснява.
аз понеже също ня1мам достатъчно авторитет,спрях да му отговарям.

аз три пъти си изтрих отговор към него и един път изтрих негово мнение...след няколко дни ще позамета няколко стреници. :thumbsup:

proscrip
Мнения: 373
Регистриран на: 26 Мар 2006 12:46
Местоположение: Варна

Мнение от proscrip » 13 Май 2010 20:08

А, така излиза, че това което е на сайта не е вярно - има шикан на старт-финалната права, и съответно не е 580м. ами както ти казваш 350-400м, като изключим това по скицата има само три леви бавни завоя - двата преди завоя за излизане към страт-финала и единия преди първата трибуна като се слиза към мантинелата - на тез трите завоя можеш ли да ми кажеш някаква примерна скорост с твойто АЕ? На правите скоростта не ме интересува. Че ще тествам ново окачване на стрийт гумета, просто да имам на идея как да го наглася първоначално като го монтирам. Асфалта бива ли след зимата по пистата?
ПП Тоз шикан там да не е само за италианско ? На свободните дни има ли го ?

proscrip
Мнения: 373
Регистриран на: 26 Мар 2006 12:46
Местоположение: Варна

Мнение от proscrip » 13 Май 2010 20:52

Тата е, ама трябва да знам какво да натоваря в колата, щото там ще го разтоваря - незнам дали има къде или да си мъкна ремарке - те такива тривиални неща ме притесняват, ще се радвам да се засечем с теб или някой друг ентусиант от форума - аз нали ще съм за пръв път на писта wink.gif

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 13 Май 2010 22:22

proscrip написа:...
начи атмосверата е приятелска, не се краде,и място има да се разхвърляш,но и винаги може да има изключения.

хубаво е колата да е с ремарке-всичко може да се случи,аз 3 пъти съм ходил и все на страх с по някоя авария се връщам.(последния път си дойдох на 2 цилиндъра от пистата до софия.

иначе по повод вещите---спираш до някой и гледаш да се запознаеш така че ти да следиш за неговите,,той за твойте, но не се краде и хората не са много.
организатора живко ,е супер точен и не съм видял да не съдейства на някой в нужда.

3000
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Дек 2007 18:05
Обратна връзка:

Мнение от 3000 » 13 Май 2010 22:34

От Миналата година пистата е без шикан,идеята е да можем да сравняваме времена с по-добрите
Новата част ще бъде предимно за моторите

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 14 Май 2010 00:01

bad_dog написа: Мисля, че всеки, който се интересува достатъчно, за да му е интересна темата ще знае за какво иде реч дори като не са написани "максималко пълни данни". А ако не знае, то това ще е повод да се поинтересува и сам да си намери информация, която вероятно ще е по-пълна сравнена с няколко цитата.
Според мен лично идеята на темата от самото начало беше да е ясна и да се дават времена на хора , които познаваме , а за тези , които не познаваме да се дава малко повечко инфо . Защото например Денис може да е сменил само едни гуми да кажем и от там да му е паднало времето . Може да е бил и с друга кола и тн. Ясно е , че всеки може да си намери инфо ако е много заинтересован , но лично аз ако съм на място или имам инфо от сорса ще си го напиша абсолютно пълно . Защото тази тема е актуална само в момента . След 2-3 години никой вече няма да помни Денис точо тоя ден какво е карал . И дали аЛудито е било със сликове демек губи се тотално информацията .
BTW: ако не ви мързи зачистете моите постове .
rudolf написа:
Ivche написа:]...
не слагай всички под общ знаменател. както виждаш никой не обръща внимание на бассмана.оспамване, става кат се появи някой кат бас,и се намери друг без достатъчно авторитет дето да му се обяснява.
аз понеже също ня1мам достатъчно авторитет,спрях да му отговарям.

аз три пъти си изтрих отговор към него и един път изтрих негово мнение...след няколко дни ще позамета няколко стреници. :thumbsup:
Лека статистика на темата ще ти покаже , че има около 30 поста , които нямат нищо общо с времена ! И познай колко от тези постове са мои и колко на спамер , като: Bass_Man ?
Ta не е лошо да позачистваш от време на време и от твоите излияния , които освен всичко са и свръх неграмотно написани . Ама то в тази държава явно е нормално всички контролни органи ( членове ) да са неграмотни .
А за мнението доста се чудих дали го писах или нещо форума се бъгна и за това го написах пак laugh.gif . Но това си е нормално за такава подмолна гнида , като тебе :whistle: .

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 14 Май 2010 00:53

Е ако и тази тема я напълните с идиотщини, дето са писнали на всички......

Един съвет - подтиснете си комплексите, че взе да ми писва!!!!!

Ако изгаряте от желание да си общувате по този начин - направете си тема, мамка му, нещо като темата на Краси, дето беше пълен провал, щото поставени нещата ребром - всеки се направи на мотика!!!

Ама да се освинва всяка втора тема, независимо за какво става въпрос - айде стига!

Много ми е неприятно да трия мнения и теми - и ми е много неприятно някои да ме карат да го правя!

П.П. Кой е Денис и с каква кола е дал това време?

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 14 Май 2010 08:33

Денис е едно момченце от габрово и е дал времето с БМВ. Няма да му побликувам времто защото не му е тука мястото. Идеята на темата не е да записваме всяко едно време дадено от някой в Калояново, а да записваме само нашите си времена. Тва да не е енциклопедия тука че да вписваме всичко, че дори някой си бил пръднал ония ден laugh.gif laugh.gif

Записвам само времена на хора от форума и тва е !!!
Който иска да си направи друга тема за статистика и времена като цяло от пистата. :thumbsup:
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

proscrip
Мнения: 373
Регистриран на: 26 Мар 2006 12:46
Местоположение: Варна

Мнение от proscrip » 14 Май 2010 09:26

Ами в такъв случай може да се направи отделна тема за самата писта и да се отдели инфото, което е дал Рудолф за нея или други хора, които са карали, примерно - за такива новобранци като мен и хора, които са на по 400-500 км от пистата. Едно е да си на 20 км, друго е да си на 150 и трето е да си на над 400 км от там.

А пък чия била С1-ата, кой бил тоз или оня - мен лично не ме интересува - както споменаха някой - за това може трета тема да си отделите.

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 14 Май 2010 09:41

И аз съм "ЗА" да има оделна тема само за пистата. Да се пишат там мнения, резултати, впечатления, новини около самата писта и пр. сега ще прегледам темата и ще я орежа. :thumbsup:
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

3000
Мнения: 49
Регистриран на: 03 Дек 2007 18:05
Обратна връзка:

Мнение от 3000 » 14 Май 2010 12:58

Извинявам се,ако нещо съм ви развалил темата,но Денис е един от нас!
Това момче от доста време кара с нас по любителските състезания и винаги е бил на челни позиции.Миналата година стана на 18 и отиде да кара в БФАС
Мислих,че темата е да качваме времена,на тези които караме като любители и да съпоставяме с по-добрите
Има толкова добри времена на коли,които са направени с много малък бюджет.От тази година,времената с бегачките са се доближили на 1,2 сек.Като чета проектите в този форум има много Тойоти и Субара,дето могат много да покажат или БМВ-тата ще си останат едни от най-добрите любителски коли :thumbsup:

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 14 Май 2010 13:11

Georgimitrovich написа:И аз съм "ЗА" да има оделна тема само за пистата. Да се пишат там мнения, резултати, впечатления, новини около самата писта и пр. сега ще прегледам темата и ще я орежа. :thumbsup:
И щом ще има отделна тема, защо тази да се орязва? А и човек като погледния 1-ия пост на темата, да се чуди за какво точно е тематата :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта