Национален Тойота събор

В този форум ще се обсъждат срещите - национални, регионални и квартални :)
Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Национален Тойота събор

Мнение от Dizzle » 12 Юли 2010 22:25

айде бе хора ние ли ще се окажем най-несериозните? дайте да организираме накрая едно събитие както трябва! Незнам какво е нужно за да се осъществи ,но явно не е толкова трудно щом другите фенове го правят редовно и масово.. наскоро гледах филмче от бмв събора и организацията беше на 6 и цяла БГ се изсипа.Филма ще е от мен,отдавна се глася,но няма повод. Сега е сезона на отпуските и повече хора ще могат да се съберат според мен,така че дайте да го обсъдим!

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 12 Юли 2010 23:10

Требе ВЕРТУЛЕЙШЪН и СИКРИФИЦИ - останалото са само пари wink.gif
Изображение

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 13 Юли 2010 11:22

LordDigital написа:... останалото са само пари wink.gif
а някой дали има идея за каква сума приблизително става въпрос? ако се съберем от цяла БГ ще съберем и достатъчно пари!

Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 13 Юли 2010 11:24

Секи вика "давайте да правим", ама никой реално не се ангажира да свърши конкретна работа. За това може да си останем и без национална среща....

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 13 Юли 2010 11:32

EMPEROR написа:Секи вика "давайте да правим", ама никой реално не се ангажира да свърши конкретна работа. За това може да си останем и без национална среща....
ами нека който е наясно да каже какво трябва да се направи и събере и всички ще помагаме кой как може :thumbsup:

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 13 Юли 2010 12:34

Dizzle написа:
EMPEROR написа:Секи вика "давайте да правим", ама никой реално не се ангажира да свърши конкретна работа. За това може да си останем и без национална среща....
ами нека който е наясно да каже какво трябва да се направи и събере и всички ще помагаме кой как може :thumbsup:
\
+1
Аз мога да ям и пия това си е помощ нали.... biggrin.gif
Сега сериозно и аз съм навит и с каквото мога ще помагам.Dizzle ,ама то има много сган де ги кара тия немски каски ,а и 9-ти събор направиха все пак.На миналата Тойота национална много хора казаха,че ще дойдат ,а ги нямаше никви.Дано кризата да е поодминала до тогава.
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 13 Юли 2010 12:34

Може би трябва да си поканим организатор от някои друг форум biggrin.gif

От клуба на Волво мисля че си правиха събор на елена скоро.

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 13 Юли 2010 19:53

wink.gif to vseki vika aide ama nikoi ne si murda prusta aa nishto. Drugite klubove si bili pravili nacionalni i t.n. A nashiq klub taq godina ima trima choveka chlenove koitom az maika mi i priqtelkata mi. Obshto sme vnesli 200leva v kasata kato sponsorstvo. Taka che osven na tqh da im spretma edna nacionalna. Tazi godina organiziram Jap fest za vsichki qponski marki s pomoshta na opreeeleni firmi i organizacii, ako,jelaete zapovqdaite. Otnosno vikaneto na chovek ot drug forum biggrin.gif mi suberete pari i az shte se naema da vi go organizira.

P.s. Purvata tema za subor tazi godina e pusnata ot predi polovin godina i pak nqma razviti.

Pozdravi

===============================================

То всеки вика айде, ама никoй не си мърда пръста за нищо. Другите клубове си били правили национални и т.н. А нашия клуб тая година има трима човека членове, които - аз майка ми и приятелката ми. Общо сме внесли 200лева в касата като спонсорство. Така че освен на тях да им спретма една национална. Тази година организирам Яп. фест за всички японски марки с помоща на определени фирми и организации, ако желаете - заповядайте. Относно викането на човек от друг форум ми съберете пари и аз ще се наема да ви го организирам.

P.с. Първата тема за събор тази година е пусната от преди половин година и пак няма развитие.

Поздрави.

Едит и редакция - Fido Dido. smile.gif
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 13 Юли 2010 20:51

Жоре, да не я подхващаме пак тая наболяла тема, че взе да ми писва.

Сигурен съм, че и на теб също.

Какво стана с новата сметка на клуба в банката? Можем ли вече да внасяме и т.н.?

Напълно е възможно да има повече кандидати за членове, но от къде да черпим информация?

Ще ни осветлиш ли по въпроса, ако не ти представлява проблем?

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 13 Юли 2010 21:13

Georgimitrovich написа:


То всеки вика айде, ама никoй не си мърда пръста за нищо. Другите клубове си били правили национални и т.н. А нашия клуб тая година има трима човека членове, които - аз майка ми и приятелката ми. Общо сме внесли 200лева в касата като спонсорство. Така че освен на тях да им спретма една национална. Тази година организирам Яп. фест за всички японски марки с помоща на определени фирми и организации, ако желаете - заповядайте. Относно викането на човек от друг форум ми съберете пари и аз ще се наема да ви го организирам.

P.с. Първата тема за събор тази година е пусната от преди половин година и пак няма развитие.

Поздрави.

предполагам повечето хора биха дали пари за организирането на такъв събор,а не за членски внос! предлагам да се направи една тема за събиране на средства с някаква такса за който иска да присъства. след като знаеш какво и колко е нужно опиши в темата ,като дадеш и примерни цени и таргет каква сума и за какво трябва да се събере,както и ъп-ване на събраните средства всяка седмица например. хората искат да знаят за какво си дават парите,било то и малка сума. ако се събират пари за дадено събитие ,а не за по-принцип(членския внос) съм сигурен ,че ще потръгне. естествено събраните средства ще включват и хонорар за организатора. също така като се знае кое колко струва,може да се намерят и колеги които да дадат по-добри/евтини варианти...

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 13 Юли 2010 23:27

probvaite az sum za. Bez da se probva nemoje da se znae neshto sus sigurnost. Sumata e ot porqduka na 2500-3000 leva, Me4o_KyX moje da go potvurdi sushtoto. Shte sledq temata s interes i iskrenno se nadqvam da se poluchi.

=================================================


Пробвайте, аз съм за. Без да се пробва не може да се знае нещо със сигурност. Сумата е от порядъка на 2500-3000 лева, Мечо_КуХ може да го потвърди същото. Ще следя темата с интерес и искренно се надявам да се получи.
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 13 Юли 2010 23:36

Georgimitrovich написа:probvaite az sum za. Bez da se probva nemoje da se znae neshto sus sigurnost. Sumata e ot porqduka na 2500-3000 leva, Me4o_KyX moje da go potvurdi sushtoto. Shte sledq temata s interes i iskrenno se nadqvam da se poluchi.
не е трудно,въпреки че се съмнявам да се съберем 300 души. 300x10 лв или 150 х 20. не е много,особено ако включва и хонорара на организатора. остава да кажеш и за какво точно отиват тези пари за да почнем да го мислим! няма нужда някой да потвърждава идеята е да го направим за себе си и всеки да се опита да помогне както може. незнам каква е разликата между "официален събор" и това да се съберем на някое хубаво място колкото се може повече хора и да съберем пари за някой,който се нуждае от тях. и двата варианта са добри. просто организация да има от цяла БГ!

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 14 Юли 2010 00:28

izvinqvam se za latinicata, blagodarq na fido_dido za prevoda.

Kolega vuzhishtavam ti se na intusiazma. Aa subirane s cel napivame ti trqbvat 20 30leva za gorivo da obikolishmblizkite ti hoteli i tva e. Az govorq za naemane na pista, lineiki, vremeizmervane i t.n. Pochvaite da rovite i da proverqvate kakvo trqbva. Razrovi dobre ot predi tri godini tezi opiti do kakvo sa doveli. Umorih se veche da obqsnqvam. Shtom imash jelanie sum siguren i che shte namerish nachin da go napravish. Ot tuka natatuka, za momenta, az ostavam samo nabliudatel. :thumbsup:

=================================================


Извинявам се за латиницата, благодаря на Фидо Дидо за превода.

Колега, възхищавам ти се на ентусиазма. А за събиране с цел напиване ти трябват 20 - 30лева за гориво, да обиколиш близките ти хотели и тва е. Аз говоря за наемане на писта, линейки, времеизмерване и т.н. Почвайте да ровите и да проверявате какво трябва. Разрови добре от преди три години тези опити до какво са довели. Уморих се вече да обяснявам. Щом имаш желание съм сигурен и че ще намериш начин да го направиш. От тук нататък, за момента, аз оставам само наблюдател.


И за редакцията, Жоре! smile.gif

Fido Dido
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 14 Юли 2010 20:07

Georgimitrovich написа: От тук нататък, за момента, аз оставам само наблюдател.
В началото и ти беше обзет от ентусиазъм, признай си. Заедно с Мечо Кух се опитахте да създадете нещо, после ви нахокаха, че сте хлътнали само с по два бона на човек - трябваше с по четири. Общо за двете срещи.

Много сте нагли двамата, майка му стара!

Не стига, че имаше присъствие от 50 коли от цяла България, ами и с претенции!

Я вижте колко малко хора има във форума - близо 8000 човека, но на националните ни срещи си проличава силата ни - макс 100.

Всякакъв ентусиазъм бързо секва, когато човек проумее следното - че Тойота няма спортно насочени автомобили от дълго време, на старите се гледа като на експонати, че най - масовата Тойота е в класа на Авенсис, а те се карат предимно от хора, които са далеч от участие в каквото и да е било мероприятие. Просто целево са насочени към аудитория, която е попрехвърлила четеридесетте години.

Има и изключения, които да потвърдят правилото за изключенията, но те се броят на пръсти.

Другата масовост на марката е благодарение на служебните автомобили.

Жоре, не веднъж сме коментирали, че имате два варианта - или изцяло японска среща - на всички марки, или да се използва пистата тогава, когато има свободно каране. Който иска - да кара.

В противен случай просто не излизат сметките и всичко остава контра за организатора.

За това говорих преди време - да направим среща, не означава да пилим гуми по пистата и кой карал - карал, после си хваща пътя. И нито се е запознал с другите, нито те са му видели физиономията.

Това не е среща.

Аз съм стар човек, или по-скоро настройката ми е такава. На мен ми дай дебела сянка, да разпаля скарата, да си поркам студена бира и да общувам с хора - не с асфалт. На днешно време е трудно да си намериш хора, достойни за компания, доволно общуваме тук, защо да не го правим наяве?

Аз съм лесен - две бири, бутилка ракия и вече ми е все тая с кой ще си легна. smile.gif

Та - както бях писал и преди - пистата си е писта и не е само тя, но къде - по дяволите - остава общуването - фейс ту фейс?

Или според голяма част от тук присъстващите - национална среща на един клуб се ограничава само в каране на писта?

В такъв случай имам идея - тези, които искат да въртят обиколки - да си пуснат тема, в която да се преброят, да си поделят разходите за един ден каране и да кръстят темата "Национално каране на писта "Дракон"".

Не искам да остана криво разбран - нямам нищо потив спортния дух и адреналина, който дава пистата. На мен градското ми стига.

Но трябва ли това да бъде приоритет №1, при условие, че на мен ми е по - приятно да се запозная с хората, а не с ламарините?

Онзи ден гледах стари снимки от срещи на Хонда - форум.

Тук - там се виждат и хора, случайно хванати в кадър, като - естествено - звездите са автомобилите.

Автомобили, които всички познават доволно много, снимки има със стотици в други теми за тая цел, много са и аватари на собствениците си.

Хора обаче няма.

Та - някой да ми дефинира израза - "среща".
Georgimitrovich написа:P.с. Първата тема за събор тази година е пусната от преди половин година и пак няма развитие.
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=128 ... sc&start=0

Тук си прав.

Аватар
EMPEROR
Мнения: 542
Регистриран на: 07 Юли 2008 13:31
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от EMPEROR » 14 Юли 2010 20:54

Fido Dido написа: Аз съм лесен - две бири, бутилка ракия и вече ми е все тая с кой ще си легна. smile.gif
Е те тука ме загуби като публика laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Сега сериозно... според мен и двамата сте прави, просто всеки е прав за себе си. На мен лично би ми било яко да присъствам и на двете мероприятия, просто едни ги вълнува карането, другите сладки приказки в приятна компания и уви средно положение няма. Идеята е след като не могат да се съчетаят (ако могат лошо няма), наистина да се организират 2 мероприятия и който където му е кеф там да ходи, стига да не се засичат, защото това вече ще е тъпо...
За мен лично ще е най-добре, ако може да се съберем всички, вместо да се цепим на тия и ония, ама уви това не зависи само от мен...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта