123

В този форум ще се обсъждат срещите - национални, регионални и квартални :)
Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 20 Дек 2011 17:52

Днес обиколих по банките, за сега най добрите условия са от фи-bank и прокредит. Предимсвото при pro кредит е че всеки от всеки клон на Прокредит може да внесе жеана съма по сметката без комисиона, докато при фи банка е 2лв. комисионата за превода. Продължавам обикалянето, докато излезе актуалното състояние от съда, което е необходимо за създаването на сметката.
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 20 Дек 2011 18:04

Дерзай,както го направиш,така ще е :thumbsup:

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 20 Дек 2011 20:16

Попита ли във фи банк за варианта в който казах с отворения депозит? СМетката която отваряш можеш безпроблемно да я използваш като разплащателна, БЕЗ такса за поддръжка. 2 лв. се плаща ако не е клиент на банката, а клиент на банката може да стане като се открие депозит от 10ст. дори от 1ст. след това такстата пада драстично.

Ако в прокредит действително са по-добри условията прави го там :thumbsup:
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
Georgimitrovich
Мнения: 1375
Регистриран на: 08 Апр 2008 00:59
Местоположение: Пловдив

Мнение от Georgimitrovich » 20 Дек 2011 23:47

За мен лично няма значение в коя банка ще е сметката, защото като цяло българските банки нямат политика насочена към клиента и затова мразя да се разправям и занимавам с некомпетентноста им. Парадокса от днес е че прекарах един час във ФИ-bank с поредната служителка (която незнам изобщо кой я е назначил и с каква идея) за да ми обяснява как трябало да им занеса цялата документация на клуба за да я били прегледали юристите за да ми кажели каква сметка можели да ми открият. Както и да е като е готова сметката ще я публикувам в първия пост, за хората които предпочитат да е по банка.
1992 Celica 2,0 GTI cabriolet
1982 Camri GLi (sold)
1997 RAV4
2000 Lexus GS300

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 21 Дек 2011 01:29

цялата документация надали. учредителен договор, дружествен договор, пълномощни, лична карта, правят се спесимени подписва се един договор за депозит,попълва се искане за откриване на сметка и това е! поне до колкото си спомням. Жалко, че си попаднал на страхлива колежка. следващия път отиди и й кажи искам това и това. Ако ми кажеш къде точно си бил, мисля, че ще имам възможност да им се обадя и да обясня какво точно трябва да се направи. аз толкова мога да направя. не ми е зор да е във фи-банк нито заплатата ми зависи от това нито нищо. където е най-удобно - там да бъде. просто се опитвам да съм полезен, като спестя пари на всички ни wink.gif happy.gif
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 21 Дек 2011 02:23

KiLLeR написа:цялата документация надали. учредителен договор, дружествен договор, пълномощни, лична карта,
Това не ли е цялата документация?
За какво им е учредителен и дружествен договор? wacko.gif
....--Celica 1.8_00г--Avensis 1.6_00г--Avensis 1.8_05г--....

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 21 Дек 2011 06:57

Raya написа:
KiLLeR написа:цялата документация надали. учредителен договор, дружествен договор, пълномощни, лична карта,
Това не ли е цялата документация?
За какво им е учредителен и дружествен договор? wacko.gif
Да създават трудности за клиента. Последно за един екектронен подпис ми искаха оригиналите на тези неща при условие че можеха да даси ги изтеглят готови сканирани от търговският регистър.... ама нали бюрокрацията е за тормоз biggrin.gif

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 21 Дек 2011 20:18

Прави се досие на клиента. Което се използва за негова сигурност и сигурност на авоарите му. Има доста опити за злоупотреби...
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 21 Дек 2011 22:46

ne mu e miastito v tazi tema, ama pod predlog che se pravi za sigurnost naklienta sigurnoto e che se tormozi izriadniat podtrebotel. Tozi koito e reshil da zloupotrebi vinagi shte nameri nachin. I konlretno edni lista s niakakvi podpisi kak bankata proveriava istinski li sa? Tezi v targovskiat registar pone formalno sapreminali prez proverka na sadebnata sistema... Bi triabvalo da im se ima poveche doveria ot kolkoto kopieto ddto vseki moje da si napechata i zanese

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 21 Дек 2011 22:55

Абе всеки гледа да си върже гащите. Знам ли и аз може да е останало от времето, когато в търговския регистър не се качваше всичко. Но са правила, които се дават "отгоре" и служителят няма право да не ги изпълни стриктно. Чиновническа история smile.gif
Но хайде да не цапаме повече темата тук smile.gif
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта