въпрос преди покупка на avensis бензин

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от mirott » 25 Юли 2014 15:27

Алиййй...
"Маховикът е машинен елемент, служещ за намаляване неравномерността при въртене. Принципът му на действие се състои в съхраняване на необходимата кинетична енергия през работния процес. Например, при двигател с вътрешно горене това е енергията, необходима за въртене на коляновия вал при подготвителните тактове. Маховикът осигурява възможността на двигателя да преодолява кратковременни претоварвания (инерционен акумулатор).

Маховикът представлява масивен чугунен диск със значително удебеляване в периферията (венеца). При двигателите с вътрешно горене, върху периферията му е запресован зъбен венец за въртене на коляновия вал от пусков двигател (стартер, пусков мотор)."
Цитирам уикито, щото ми е по-лесно. Кои автомобили казваш нямат маховик?!

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от Vesko » 25 Юли 2014 16:19

Че то гоЪфо автомобил ли е? tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от mirott » 25 Юли 2014 16:25

Ама пак има маховик... biggrin.gif tooth.gif

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от ffsolutions » 25 Юли 2014 20:16

Абе и мен ме беше шубе за дизел, но като сложих нещата на кантар, така излязоха нещата. И за сега, слава Богу, съм супер доволен. Маховикът си е пара, така е, НО пък изкарва около 200 хил., плюс-минус, разбира се. В крайна сметка има и опция при подмяна да се сложи друга ("стандартна") система, която е по-евтина. За това имаше информация тук из форума някъде. :thumbsup:
Шкодата също е добър избор, между другото. Но авенсиса е съвсем друго животно, друг клас автомобил. happy.gif Аз лично го избрах заради:
- надеждност;
- сигурност (в моята има 9 еърбага, да не дава Господ да сработват);
- комфорт;
- практичност (в багажника на комбито влизат поне 3 трупа biggrin.gif );
- икономичност.

Абе, като кажеш Тойота, знаеш, че няма да сгрешиш! :whistle:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от Rudy » 25 Юли 2014 20:41

kon12 написа:
Freedom написа:Виж тази тема: http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=12742
мерси бате,разбрах всичко,в общи линии положението с avensis-а е "бегай колкото се може по-далеч"
Ако положението с авенсис-а е такова, значи трябва да си вземеш колело! Авенсисите от тези години са един от водещите по надеждност модели в Европа!
2002 -
Изображение
2001 -
Изображение
2000 -
Изображение
1999 -
Изображение
1998 -
Изображение
Vesko написа:Добре че 99-та, като си купувах авенсиса нямаше форум tooth.gif punk.gif Че и по-късно tooth.gif
Причината е, че тук дават мнения всякакви индивиди, имали или нямали тойота... Друг такъв форум нЕма!
Изображение

kon12
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2014 11:49

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от kon12 » 26 Юли 2014 03:13

Е да ама ей го и тоя пич дето за него нямало форуми каза че неговата хвърлила водна помпа май,други пичове казват че направо хвърля мотора извинявайте ама аз ако искам кола в която да наливам по 1000 и кусур лева за да я обслужа ще си взема passat 5.5 па тогава нека ми е зле..... :whistle: :whistle:

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от Vesko » 26 Юли 2014 09:45

kon12 написа:Е да ама ей го и тоя пич дето за него нямало форуми каза че неговата хвърлила водна помпа май
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Искаш да кажеш, че пасата въобще не се чупи? Имам един приятел сърбин с пасат, по едно врееме не излизаше от сервиза wink.gif

ПП: Тази кола и сменяха спирачните дискове по-често от маслото. Ако някой ми го беше казал предварително може би щях да се замисля. Ама пък до колкото тази смяна беше гаранционна, като страничен ефект познавах всички в сервиза и въобще не ми се налагаше да чакам, и почти до края на гаранционният срок не съм плащал за накладки tooth.gif Добре, че малко преди края на гаранцията смениха целите спирачни апарати и нещата се пооправиха.

ПП: И за 4 години и 270 000км: водна помпа, два пъти външни кормилни накрайници и вентилатора на предният радиатор на климатика. Това ми е списъка от ремонтите освен спирачните дискове, консумативи и ламарини biggrin.gif А и предни амортосьори на 200к+ км, че единият беше леко омазнен. Ако това са много ремонти за 270к км?

ПП: Само за сведение на прехваленият и здрав хибрид пак за 4г и двоино по-малко километри вече са сменили повече неща по него tooth.gif
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

Аватар
ffsolutions
Мнения: 261
Регистриран на: 07 Фев 2014 07:45
Местоположение: София

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от ffsolutions » 26 Юли 2014 09:51

Ти си решаваш, колега. Аз лично си смених водната помпа при първото обслужване на колата, без да ме интересува старата в какво състояние е. Въпрос на виждане. Ролки, ремъци, ангренажен ремък, водна помпа, задни накладки и всички филтри (сменени с качествени части) ми легна 750 лв. с труда, но без маслото. То беше още 130-140 кинта, Castrol. И това наистина е евтин вариант, защото в Pitstop ми искаха 1003 лв. само за обслужването, без в тази цена да има и задни накладки, и отново без да се включва масло. В ТМ ауто сигурно щеше да е към 1400-1500 същата работа.
А по въпроса с пасата, който спомена, само ще ти кажа, че мои семейни приятели с пасат 6 сменяха дюзи за по 1300-1500 лв бройката. Добре, че накрая намериха сервиз, където ги правят безплатно защото от VW са си оставили ръцете по колата и това е фабричен дефект. Но и този филм ще свърши когато колата не е в гаранция...
Истината е, че евтино няма, колата си е удоволствие и си струва пари. Ще се грижи за теб така както ти се грижиш за нея, ще гори колкото и сипваш и т.н.. Колегата Rudy изказа доста показно нещо, което германеца - иска, не иска, си е признал сам. От там насетне всеки си прави сметката.
Желая ти късмет при избора на автомобил, и много безаварийни километри! :thumbsup:
2005 Toyota Avensis T25 Estate - 2.0, 1CD-FTV powerplant
"Щастието ни зависи от нас самите."
- Аристотел

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от Rudy » 26 Юли 2014 10:01

kon12 написа:Е да ама ей го и тоя пич дето за него нямало форуми каза че неговата хвърлила водна помпа май,други пичове казват че направо хвърля мотора извинявайте ама аз ако искам кола в която да наливам по 1000 и кусур лева за да я обслужа ще си взема passat 5.5 па тогава нека ми е зле..... :whistle: :whistle:
Не може от отделни случаи да си правиш генерални изводи. Няма кола, която да не се чупи, но има такива, които се чупят по-рядко и според статистиката (която съм ти показал по-горе) авенсис-а от 98-2002 е винаги в челото (само отбележи, че километрите на които са били Тойотите са доста повече от тези на Порше и МБ при съизмерими в % дефекти).
Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от Rudy » 26 Юли 2014 10:12

Rudy написа:
kon12 написа:Е да ама ей го и тоя пич дето за него нямало форуми каза че неговата хвърлила водна помпа май,други пичове казват че направо хвърля мотора извинявайте ама аз ако искам кола в която да наливам по 1000 и кусур лева за да я обслужа ще си взема passat 5.5 па тогава нека ми е зле..... :whistle: :whistle:
Не може от отделни случаи да си правиш генерални изводи. Няма кола, която да не се чупи, но има такива, които се чупят по-рядко и според статистиката (която съм ти показал по-горе) авенсис-а от 98-2002 е винаги в челото (само отбележи, че километрите на които са били Тойотите са доста повече от тези на Порше и МБ при съизмерими в % дефекти).
А и обърни внимание че "тоя пич дето за него нямало форуми" е взимал все Тойоти една след друга - Явно 'щот' много се чупят:
Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

kon12
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2014 11:49

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от kon12 » 26 Юли 2014 11:31

Vesko написа:
kon12 написа:Е да ама ей го и тоя пич дето за него нямало форуми каза че неговата хвърлила водна помпа май
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Искаш да кажеш, че пасата въобще не се чупи? Имам един приятел сърбин с пасат, по едно врееме не излизаше от сервиза wink.gif

ПП: Тази кола и сменяха спирачните дискове по-често от маслото. Ако някой ми го беше казал предварително може би щях да се замисля. Ама пък до колкото тази смяна беше гаранционна, като страничен ефект познавах всички в сервиза и въобще не ми се налагаше да чакам, и почти до края на гаранционният срок не съм плащал за накладки tooth.gif Добре, че малко преди края на гаранцията смениха целите спирачни апарати и нещата се пооправиха.

ПП: И за 4 години и 270 000км: водна помпа, два пъти външни кормилни накрайници и вентилатора на предният радиатор на климатика. Това ми е списъка от ремонтите освен спирачните дискове, консумативи и ламарини biggrin.gif А и предни амортосьори на 200к+ км, че единият беше леко омазнен. Ако това са много ремонти за 270к км?

ПП: Само за сведение на прехваленият и здрав хибрид пак за 4г и двоино по-малко километри вече са сменили повече неща по него tooth.gif
напротив казвам че точно passat-а е чуплив и с доста скъпа поддръжка и с avensis-а като гледам положението е сходно,а честно казано ако трябваше да избирам коя да взема от двете и да наливам по 1000 лева нищо лично ама passat-а си е друга класа и като интериор и като екстериор и тъй нататък

kon12
Мнения: 12
Регистриран на: 23 Юли 2014 11:49

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от kon12 » 26 Юли 2014 11:42

Rudy написа:
kon12 написа:Е да ама ей го и тоя пич дето за него нямало форуми каза че неговата хвърлила водна помпа май,други пичове казват че направо хвърля мотора извинявайте ама аз ако искам кола в която да наливам по 1000 и кусур лева за да я обслужа ще си взема passat 5.5 па тогава нека ми е зле..... :whistle: :whistle:
Не може от отделни случаи да си правиш генерални изводи. Няма кола, която да не се чупи, но има такива, които се чупят по-рядко и според статистиката (която съм ти показал по-горе) авенсис-а от 98-2002 е винаги в челото (само отбележи, че километрите на които са били Тойотите са доста повече от тези на Порше и МБ при съизмерими в % дефекти).
ами да ама МНОГО хора именно от тоя форум се оплакват че гори масло.....което говори за много стабиУен Проблем с моторите при avensis като цяло мойта primera дето за толкоз години каране съм и сменял само масло и филтри мотора и е като нов а па на тоз умрял avensis-ше трябва в един момент да сменя целия двигател според тебе щом толкова години съм карал само на консумативи с nissan-а дали ша се съглася да взема кола дето хвърля цели двигатели и прави такива проблеми?

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от Vesko » 26 Юли 2014 12:21

kon12 написа:
Vesko написа:
kon12 написа:Е да ама ей го и тоя пич дето за него нямало форуми каза че неговата хвърлила водна помпа май
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Искаш да кажеш, че пасата въобще не се чупи? Имам един приятел сърбин с пасат, по едно врееме не излизаше от сервиза wink.gif

ПП: Тази кола и сменяха спирачните дискове по-често от маслото. Ако някой ми го беше казал предварително може би щях да се замисля. Ама пък до колкото тази смяна беше гаранционна, като страничен ефект познавах всички в сервиза и въобще не ми се налагаше да чакам, и почти до края на гаранционният срок не съм плащал за накладки tooth.gif Добре, че малко преди края на гаранцията смениха целите спирачни апарати и нещата се пооправиха.

ПП: И за 4 години и 270 000км: водна помпа, два пъти външни кормилни накрайници и вентилатора на предният радиатор на климатика. Това ми е списъка от ремонтите освен спирачните дискове, консумативи и ламарини biggrin.gif А и предни амортосьори на 200к+ км, че единият беше леко омазнен. Ако това са много ремонти за 270к км?

ПП: Само за сведение на прехваленият и здрав хибрид пак за 4г и двоино по-малко километри вече са сменили повече неща по него tooth.gif
напротив казвам че точно passat-а е чуплив и с доста скъпа поддръжка и с avensis-а като гледам положението е сходно,а честно казано ако трябваше да избирам коя да взема от двете и да наливам по 1000 лева нищо лично ама passat-а си е друга класа и като интериор и като екстериор и тъй нататък
Аз изброих сменените неща по колата (то май само вентилатора и амортисьорите не бяха гаранционни). Къде видя тези 1000лева? (всъщност на седмица, на месец или горишно, на каква база са?). А масло не съм забелязал да харчат.... дори никога не съм вдигал щеката за малко, просто никога нямах под ръкапарцал с който да я почистя biggrin.gif Дизела имаше лампичка за ниско ниво на маслото, която и светна 2-3 пъти на около 12к км от смена, но 1л масло от първата бензиностанция вършеше чудеса по въпроса. А на бензинките нямах такъв проблем, може би зщото нямаха индикация за ниско ниво на маслото tooth.gif

ПП: То каквато и кола да си вземе човек, рано или късно му се налага да прави нещо по нея... от тази гледна точка всяка една кола си е "набутвация"
Преди: Авенсис 1.6 4АФЕ/1999г, Авенсис 1.8/2003г, Ярис 1.3 Авт/2004г, Авенсис 2.2Д4Д/2005г
Изображение

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от kalkam » 26 Юли 2014 12:32

Пич, що ти трябва да се набутваш с разни скапани Авенсиси. Карай си Нисана и си свиркай. Пък парите дет си ги приготвил за харчене за Авенсис 2002 г. - посъбери още малко и си вземи един Пасат от по-новите и си му се кефи! Кеф ти на интериора, кеф ти на екстериора.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

giorgo77
Мнения: 45
Регистриран на: 08 Мар 2014 19:56
Местоположение: София

Re: въпрос преди покупка на avensis бензин

Мнение от giorgo77 » 27 Юли 2014 18:12

Авенсиса е доста по-добре направен от Пасата и от вътре и от вън. Имам предвид двойката след 2003 г.
Много здрав и комфортен автомобил е и е евтин за обслужване. Поне моторите с верига. Проблема е че някой от 1.8 VVTI моторите горят много масло, а не пушат и трудно ще разбереш дали е от тях. Ако няма да слагаш газ, по-добре вземи дизел

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 26 госта