Toyota Land Cruiser Prado

Ganchev
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2014 17:01

Toyota Land Cruiser Prado

Мнение от Ganchev » 28 Ное 2014 17:08

Здравейте на всички!

Казвам се Иво. Нов съм във форума и все още не притежавам Тойота. Загледах се по Ланд Круизер Прадо. Не съм на ясно още каква генерация се води, става дума за модела от 2004-2005. Харесал съм си два. И двата са бензинови, автомат, 163 коня и с ГИ. Интересуват ме всякакви мнения за този СУВ. Каква кубатура е двигателя? Какви болежки има, има ли проблем с автомата, какви екстри се предлагат за модела, че гледам единия е бъкат с екстри, каква му е поддръжката като части, консумативи и др., как са с проходимостта (карам предимно градско и извънградско, не ходя на лов, оффроуд)

В момента карам Honda CR-V първа генерация, 2.0 150коня, имам я от 7г. и ако искате ми вярвайте не съм и сменял нищо по мотора и окачването. Карам я на газ, веднъж прави реглаж на клапаните и имам за смяна от скоро един заден ляв амортисьор. Общо взето съм фен на японското автомобилостроене. Бих се радвал да ми дадете всякакви насоки за Круизера.

Поздрави Иво! :)

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Land Cruiser Prado

Мнение от lederman » 28 Ное 2014 17:41

В този форум преобладават леките автомобили, но добре си дошъл :)
модела е J120/125 (3 /5 врати). http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Land_Cruiser_Prado
Насочил си се към модификация която е доста екзотична и не знам дали ще събереш много информация.
Двигателя е 2.7. 3RZ-FE или 2TR-FE, в зависимост от годината на производство.
Ако имаш VIN номера, на следния сайт можеш да разбереш повече за оригиналната комплектация на колата:
http://www.toyodiy.com/parts/q.html
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Land Cruiser Prado

Мнение от nowyaris » 28 Ное 2014 18:02

Поздравления :thumbsup: .Чудесен автомобил,ама е малко скъп - и за закупуване,и за поддръжка . Първо разбери тези към които си се насочил къде са били произведени и експлоатирани до сега.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Ganchev
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2014 17:01

Re: Toyota Land Cruiser Prado

Мнение от Ganchev » 28 Ное 2014 23:47

Мерси за отговорите и за посрещането.
Забелязах, че тук преобладават леките автомобили. :)

И двата които съм си харесал са от България, като единият пише, че е закупуван чисто нов от Тойота и е първи собственик. Как мога да разбера къде са произведени? А къде ги произвеждат? Като търсех някакви теми за Прадо, видях че един колега (явно военнослужещ) е карал такъв в Авганистан. Доколкото знам Тойота има фабрика и в Турция или се бъркам? Единият е в София, а този с единственият собственик е от Варна. Аз съм от Добрич.

Има ли специализиран форум за Тойота Сув-овете или да се обърна за информация и в OffRoad форума?

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Toyota Land Cruiser Prado

Мнение от lederman » 29 Ное 2014 00:13

За парите, който искат на варненския, аз бих взел дизелов от официален представител ...
Белият, това му е втора обява тази година, като ми се струва че смени собственици вече веднъж. Ако новият собственик го продава месеци след покупката, явно има нещо гнило ...
Завода в който са произведени, можеш да разбереш ако имаш VIN номера. 1-вата буква показва къде е произведен автомобила, но това ще ти го покаже декодера дето ти дадох по-горе.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Ganchev
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Ное 2014 17:01

Re: Toyota Land Cruiser Prado

Мнение от Ganchev » 29 Ное 2014 17:18

Че и ги разбра веднага кои са :) tongue.gif

Карам единствено и само бензин с ГИ или МИ. Не съм фен на нафтата, първо излиза по-скъпо от към разход, второ по-скъпата поддръжка, трето с нашите нафти - не, мерси! :) Имал съм дизелова кола, през 6м. съм и свалял резервоара да го чистя от боклуци, да не говорим за турбини и т.н.
И на мен ми се струва, че белият беше пуснат първо от друг телефон и май него го зачерквам. Варненският е с много екстри (кои са там, кои ги няма е друг въпрос), но ме блазни че уж е първи собственик. Звънях му и мисля понеделник-вторник да скоча да го видя.
В този ред на мисли, четох в уикипедията, ама не разбрах тоя двигател колко масло побира, с верига или ремък е, водната помпа консуматив ли се води и с какви перки и турбина е, колко антифриз побира, колко масло побира скоростната кутия и диференциала, окачването с алуминиеви носачи ли е или железни (то май всичките нови автомобили след 2000г. са с алуминиеви, ама..) и шарнирите капсуловани ли са или могат да се избиват и подменят? Във Варна има ли някакви читави форумни майстори към които мога да се обърна да я закачат да я прегледат или само в официалния сервиз?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 89 госта