Газоео за Авенсис 1.6 vvt-i 2001

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Re: Газоео за Авенсис 1.6 vvt-i 2001

Мнение от Petar » 20 Авг 2013 11:03

d.ivanow написа:Здравейте колеги, чета от 3 дни по форумите, но никъде не видях със сигурност, че тази система за омасляване има ефект. Темата е малко стара, но ще се радвам ако някой колега има преки наблюдения, ремонти или каквото и да било. От около седмица и нещо съм горд за в момента собсвеник на авенсис 2 2004г. 2.0/147к.с.
Интересувам се с цел, ако по натам премина на алтернативно гориво.
Пиша в тая тема с цел да не пускам нова.
Ако си монтираш добра и качествена уредба и майсторите дая настроят както трябва неби трябвало да имаш никакви проблеми .

d.ivanow
Мнения: 18
Регистриран на: 16 Авг 2013 11:23
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Газоео за Авенсис 1.6 vvt-i 2001

Мнение от d.ivanow » 20 Авг 2013 11:20

Благодаря за отговора колега. Единствено ме интересува проблема с клапаните. Иначе за ГИ имам познати които се занимават и са ми слагали на предни коли газ и съм нямал проблеми. Чух, че клапаните са много кекави, а по големия проблем е че леглата потъват. За това черпя информация директно от извора, а това е точно от форума, където всеки може да сподели опит.
Поздрави.
Климатици Варна
Avensis T25, petrol 2.0

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Газоео за Авенсис 1.6 vvt-i 2001

Мнение от PESHO OT MARS » 21 Авг 2013 22:16

d.ivanow написа:Здравейте колеги, чета от 3 дни по форумите, но никъде не видях със сигурност, че тази система за омасляване има ефект. Темата е малко стара, но ще се радвам ако някой колега има преки наблюдения, ремонти или каквото и да било. От около седмица и нещо съм горд за в момента собсвеник на авенсис 2 2004г. 2.0/147к.с.
Интересувам се с цел, ако по натам премина на алтернативно гориво.
Пиша в тая тема с цел да не пускам нова.
Ти като четеш уж по форумите май много много не си даваш зор да оцениш написаното....

Ето ти тема пълна с отговори на въпроси (специално прекарах 3.5 часа да я пиша): http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=24629


И честито ти влизаш точно в категорията на хора закупили си така известния D-4 мотор и повярвай ми клапаните са ти последната болка в живота ако се занимаваш с алтернативни горива......
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

d.ivanow
Мнения: 18
Регистриран на: 16 Авг 2013 11:23
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Газоео за Авенсис 1.6 vvt-i 2001

Мнение от d.ivanow » 22 Авг 2013 12:21

PESHO OT MARS написа:
d.ivanow написа:Здравейте колеги, чета от 3 дни по форумите, но никъде не видях със сигурност, че тази система за омасляване има ефект. Темата е малко стара, но ще се радвам ако някой колега има преки наблюдения, ремонти или каквото и да било. От около седмица и нещо съм горд за в момента собсвеник на авенсис 2 2004г. 2.0/147к.с.
Интересувам се с цел, ако по натам премина на алтернативно гориво.
Пиша в тая тема с цел да не пускам нова.
Ти като четеш уж по форумите май много много не си даваш зор да оцениш написаното....

Ето ти тема пълна с отговори на въпроси (специално прекарах 3.5 часа да я пиша): http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=24629


И честито ти влизаш точно в категорията на хора закупили си така известния D-4 мотор и повярвай ми клапаните са ти последната болка в живота ако се занимаваш с алтернативни горива......
Здравей колега! Не с лошо, не ви правя чест с грубия език. Изчел съм вашата тема. Искам мнения от притежатели на този вид двигател и техните наблюдения.
Относно главоболия ще се запозная, "ако има такива".
Климатици Варна
Avensis T25, petrol 2.0

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Газоео за Авенсис 1.6 vvt-i 2001

Мнение от PESHO OT MARS » 22 Авг 2013 14:39

Пак питам като си толкова изчел поне нещо разбра ли?

Твоя мотор няма нищо общо с този който е споменат в заглавието на темата, като как точно очакваш някой да ти прочете мнението и да ти даде отговор?

Обясних че мотора ти е с директно впръскване на бензина и проблема с клапаните е на последно място. За капак на всичко тия омаслители служат само да смазват джоба на газаджиите а твоите клапани се пазят с парилна настройка на ГИ-то и с преценка ако се прецакат все пак какво си спечел от газта и дали превишава цената на ремонта.


Решавате да изпляскате някакво питане в тема която много малко общо има с питането а после се мръщите като ви кажат нещата "право куме в очи" или пък никой нищо не ви напише.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Газоео за Авенсис 1.6 vvt-i 2001

Мнение от saho » 24 Авг 2013 13:12

http://www.fobosgas.com/page/105/zashto ... hiCv9JHIj9

Най отдолу има тест направен на хонда от собственика на фобос, който няма кой знае каква далавера от монтажа на системата и няма причина да ни "сапунисва". Аз имам такава система и вярвам че си върши работата, но българина е най - умен и никой не слуша, "такова животна нЕма" и това е. Не са обяснили действието както трябва, аз като рових, разбрах, че течноста не толкова смазва колкото намалява макар и минимално темп. на горене и така пази изпускателната група. Пробвах, защото и аз съм българин и по никакъв начин не успях да запаля течноста. Това е от мен, но мисля, че е глупаво да не се монтира на vvti тази система. Пък ако на някой не му се дават пари може да си я направи с медицински пособия...
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Газоео за Авенсис 1.6 vvt-i 2001

Мнение от PESHO OT MARS » 25 Авг 2013 01:26

Това че в подписа ми има една камара Тойоти със стари и "железни" мотори изобщо не значи че нямам опит и с други коли. Теущо освен Карината жена ми кара Хонда Сивик 6-ген с D14A3 мотора. Клапаните са регулирани преди да сложа газовата и около нова година ще е навъртяла около 30 хил.км без система за смазване на джоба и ще я водя да ги регулират пак да видя колко точно са се изместили. Любим номер на разните продавачи на такива калгоноподобни смеси е да дават за пример Хонда, само дето тенденциозно си премълчават факта че всички Хонди са с ръчно регулиране хлабината на клапаните като на старите Жигули и Москвичи и е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се регулират на всеки 25-30 хил.км. защото мръдват обикновено. Ама то това не е важно бе, важното е нещо там да "маже" и "охлажда" и човека да е пълен с хепи енерджи.......
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: fancko и 71 госта