Toyota Corolla

Аватар
vladobe
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юли 2010 22:50
Местоположение: Стара Загора/София

Toyota Corolla

Мнение от vladobe » 16 Юли 2010 23:01

Привет на всички колеги. С радост искам да заявя, че съм новопостъпил тук и се надявам да се задържа много дълго време. Искам да попитам относно избора ми за Toyota. Спрял съм се върху Corolla 2002-03, но не зная какъв двигател да търся дали 1.4 VVT 1.6 VVT или D-4D. Моля Ви бъдете толерантни и ако евентуално има такава тема бихте ли ми показали за да погледна. Благодаря на всички за разбирането! Допълнителен въпрос на моделите от 2002 и 2003 ТРЯБВА ЛИ ДА ИМАТ КОРА ПОД ДВИГАТЕЛЯ!?!

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Мнение от lubooo » 17 Юли 2010 13:33

преди няколко месеца и аз бях изправен пред същия въпрос и в краина сметка си зех корола 1.6 110 коня мотора и не съжелявам за избора си , няма кора под мотора и това е така заводски .
при избора ти спецялно на корола съвета ми към теб е
да се ориентираш или към 1.6 110 или към 2.0 д4д 110 и да вземеш тази която е в по добро състояние и все пак да имаш предвид ,че тези короли не са като голфовете и оферти за читави коли излизат много рядко , та вземи тези която ти попадне първа и наистина си струва .

пс: аз разглеждах обяви и коли около 5-6 месеца преди да попадна на това което търся wink.gif
Последно промяна от lubooo на 17 Юли 2010 13:36, променено общо 1 път.
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 17 Юли 2010 13:35

lubooo написа:... и все пак да имаш предвид ,че тези короли не са като голфовете и оферти за читави коли излизат много рядко ...
това какво трябваше да значи biggrin.gif

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Мнение от lubooo » 17 Юли 2010 13:37

Dizzle написа:
lubooo написа:... и все пак да имаш предвид ,че тези короли не са като голфовете и оферти за читави коли излизат много рядко ...
това какво трябваше да значи biggrin.gif

значи , че ако на ден за голф 4 излизат 20-30 обяви за корола са 1-2 максимум biggrin.gif
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 17 Юли 2010 14:00

Dizzle написа:
lubooo написа:... и все пак да имаш предвид ,че тези короли не са като голфовете и оферти за читави коли излизат много рядко ...
това какво трябваше да значи biggrin.gif
В Западна Европа потребителите предпочитат автомобилите, които са от европейски марки, защото цената при закупуване и поддръжката са по-изгодни. Във Франция се карат предимно френски коли (въпреки че в БГ ги плюем) и хората са си много доволни. Така е и в Германия, Италия и т.н.

В БГ колите се внасят основно от Италия, Южна Швейцария и Германия.
По данни на "вносителите" на употребявани автомобили от тези страни покрай кризата местните хора са преоткрили чара на автомобилите втора ръка и или ги карат по-дълго или си купуват по-млади употребявани коли вместо нови.
Това е довело до повишаване на цените на тази група автомобили и към БГ се отправят по-проблемни коли, които могат да се вземат изгодно, защото и в БГ също има криза.
Тойотите са сравнително безпроблемни и в настоящия момент собствениците им не бързат да се разделят с тях.

Това е причината за съотношението на обявите.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 17 Юли 2010 14:45

Доктора е прав-собствениците не бързаме вече да се разделим с тях.

Аватар
vladobe
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юли 2010 22:50
Местоположение: Стара Загора/София

Мнение от vladobe » 17 Юли 2010 15:18

Аз да взема един път Королка даже не си и помислям да се разделям с нея! ;-) ориентирал съм се към няколко обяви. lubooo ти за колко взе твоята Корола ? http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details Момчета какво мислите дали ще е читава? Кажете ми главно какво да гледам при оглед на автомобил. ВЛЮБЕН СЪМ В TOYOTA БЕ ! :)
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details
на тази 2рата имам чувството че аербега е давал фира...
ЦЕНИ ЖИВОТА НА ОСТАНАЛИТЕ, АКО НЕ ЦЕНИШ ТВОЯ!!!

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Мнение от lubooo » 17 Юли 2010 18:37

http://www.roverclub-bg.com/?page=pokupka_na_staro прочети статията , ще ти е от полза при избора , иначе моита я зех тънко под 9 като е наи високо ниво на оборудване , но и пазарлък имаше доста biggrin.gif , като съвет ще ти дам , аз преди да я взема я закарах с платформа до сервиза на тм ауто запад да и направят пълен оглед и след това се реших да я взема , при огледа също ми провериха по вин номера и сервизната и история и така всичко беше наред :)

и другото което е , тази корола втората която е от Варна не ти я препоръчвам , продава се от февруари :) когато аз търсех я продаваха , даже съм им зънял , но след като ми казаха , че е карана 2 години в българия се отказах :) търси си или от човек които я е поддържал или нов внос ( буквално нов ) :)
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

Аватар
vladobe
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юли 2010 22:50
Местоположение: Стара Загора/София

Мнение от vladobe » 17 Юли 2010 21:09

Намерих една но тя е в Габрово званях вече на човека цената подлежи на коментар твоята коя година е ? Тази която е от Габрово е 2005 година поне така казва в мобиле може да я видиш цената и е 10к
ЦЕНИ ЖИВОТА НА ОСТАНАЛИТЕ, АКО НЕ ЦЕНИШ ТВОЯ!!!

Аватар
diesel_power
Мнения: 469
Регистриран на: 29 Май 2010 17:45
Местоположение: Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от diesel_power » 17 Юли 2010 21:26

От дизелите 1.4 d4d е по-добрия вариянт ,със сигурност с нея ще имаш по-малко проблеми ,потърси си такава.

Аватар
vladobe
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юли 2010 22:50
Местоположение: Стара Загора/София

Мнение от vladobe » 17 Юли 2010 21:35

Тази за която говорих в горния пост е бенДзинка
ЦЕНИ ЖИВОТА НА ОСТАНАЛИТЕ, АКО НЕ ЦЕНИШ ТВОЯ!!!

lubooo
Мнения: 274
Регистриран на: 22 Фев 2010 23:08
Местоположение: Велико Търново

Мнение от lubooo » 17 Юли 2010 21:39

тоя 1.4д4д 97 коня наистина е много добър от към вървеж и разход , един приятел има корола с същия мотор и съм доста впечатлен
Toyota Corolla E12 2002 1.6 vvti
3ZZ-FE

Аватар
vladobe
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юли 2010 22:50
Местоположение: Стара Загора/София

Мнение от vladobe » 17 Юли 2010 23:22

Нещо много са им надули парите... утре ще ходя да се пазаря за една 2 Д4Д от 10 900 да ми я даде на 8900 ама ще видим :)
ЦЕНИ ЖИВОТА НА ОСТАНАЛИТЕ, АКО НЕ ЦЕНИШ ТВОЯ!!!

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4201
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 17 Юли 2010 23:31

vladobe написа:Нещо много са им надули парите... утре ще ходя да се пазаря за една 2 Д4Д от 10 900 да ми я даде на 8900 ама ще видим :)
Куражлия си :thumbsup: , дано да е хаирлия!
Ще падне яко пазарене..., може би трябва да отидеш въоръжен и с придружители (като случая с Кръстьо Сарафов). cool.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
vladobe
Мнения: 16
Регистриран на: 16 Юли 2010 22:50
Местоположение: Стара Загора/София

Мнение от vladobe » 18 Юли 2010 11:09

Човек аз много им говоря и като гледам колата не им давам да я пипат :-) и се оказа след като прочетох полезни неща при оглед на кола, че съм постъпвал правилно аз съм директен казвам му Пич давам ти 8900 кеш давай да ходим да я гледаме и я взимам ;-) все пак колата няма номера граждански винетки м :censored: нетки и така ;-) каското трябва да се прави... това са разходи минимум с консумативите около 1500-1700 лв отгоре... cool.gif
ЦЕНИ ЖИВОТА НА ОСТАНАЛИТЕ, АКО НЕ ЦЕНИШ ТВОЯ!!!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 63 госта