Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 14 Фев 2011 02:24

Виж му подписа :thumbsup: .

Аватар
garnet
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Ное 2008 12:18
Местоположение: UK

Мнение от garnet » 26 Юни 2011 00:02

понеже имам подобен проблем с вибрации при спиране да не пускам нова тема. та проблема с Королата е:
при натискане на спирачка при скорост 120-130 км воланът започва да вибрира бързо с около 1 сантиметър в ляво и в дясно.Спира да вибрира при отпускане на спирачката. Не е имало удари по ходовата част, влизане в дупки или нещо подобно.
При спиране от по-ниски скорости - 80-90 км например, няма вибриране на волана.
Преди 1500 км е правен реглаж на предница заради дърпане наляво.Имам и минимално дърпане наляво когато пусна волана, то не изчезна напълно след реглаж на предницата.
Имате ли идея какво би могло да бъде?
Toyota Corolla 1.4 VVTi GS (2001) E11
http://toyotabg.net/garage.php?mode=vie ... le&CID=117

neznaiko
Мнения: 124
Регистриран на: 24 Яну 2008 22:37
Местоположение: София

Мнение от neznaiko » 27 Юни 2011 09:48

garnet написа:понеже имам подобен проблем с вибрации при спиране да не пускам нова тема. та проблема с Королата е:
при натискане на спирачка при скорост 120-130 км воланът започва да вибрира бързо с около 1 сантиметър в ляво и в дясно.Спира да вибрира при отпускане на спирачката. Не е имало удари по ходовата част, влизане в дупки или нещо подобно.
При спиране от по-ниски скорости - 80-90 км например, няма вибриране на волана.
Преди 1500 км е правен реглаж на предница заради дърпане наляво.Имам и минимално дърпане наляво когато пусна волана, то не изчезна напълно след реглаж на предницата.
Имате ли идея какво би могло да бъде?
При мен имаше също дърпане вляво (предполагам, че при теб би съответствало на дърпане вдясно), не се оправи след реглаж на предницата (минимални корекции - всичко си беше в норма), а след изправяне на джанти при смяна на гуми. Т.е. виж да не са се изкривили джантите - прави ми впечатление, че при мен са доста "меки".
2001 Avensis D-4D, 2004 Avensis Verso D-4D

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 27 Юни 2011 09:59

Прегледай добре гуми ,джанти и спирачни дискове за кривини

Аватар
agutti
Мнения: 46
Регистриран на: 09 Юни 2010 22:18
Местоположение: Bulgaria

Re: Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Мнение от agutti » 11 Юни 2012 18:06

Въпреки че темата е стара искам са споделя мнение. Авенсиса имаше подобно поведение, но днес нещата са оправени.Тресеше при по-рязко спиране, а около 110/120км/ч се появяваха вибрации на волана. След смяна на дискове и накладки вибрациите при спиране са премахнати. Единия диск е бил крив, а вибрациите при 110/120 км/ч се дължали на стари гуми, които не са идеално симетрични, вътре имали някакви деформации на дългата си страна. Джантите били перфектни. По принцип старите дискове не стават за нищо или ?
Avensis 1998 1.6 5M
Avensis 2010 1.8. CVT

Аватар
CuMo
Мнения: 351
Регистриран на: 19 Авг 2009 21:46

Re:

Мнение от CuMo » 16 Юни 2012 04:06

Me4oKyX написа:Вибрацията не е от износен диск, а от преграт диск след рязко спиране и задържане натиснат педала на газта - така каляваш чугуна и на тези "отпечатъци" се износва доста по-трудно след това....
worthy.gif tooth.gif

С каква скорост на охлаждане се случва това и до коя точка от диаграмата се достига точно?

Изображение

tooth.gif

Аватар
grunge_is_dead
Мнения: 72
Регистриран на: 20 Ное 2008 22:20
Местоположение: Стара Загора/София

Re: Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Мнение от grunge_is_dead » 16 Юни 2012 09:10

Симо, дай поне жокер къде се намира тоя пусти чугун на тази необятна диаграма biggrin.gif . Аз ще подскажа, че този, който се изпозлва за спирачни дискове "сивее" малко biggrin.gif
Is there another reason for your stain ?

Аватар
garnet
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Ное 2008 12:18
Местоположение: UK

Re: Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Мнение от garnet » 01 Юли 2013 11:22

agutti написа:Въпреки че темата е стара искам са споделя мнение. Авенсиса имаше подобно поведение, но днес нещата са оправени.Тресеше при по-рязко спиране, а около 110/120км/ч се появяваха вибрации на волана. След смяна на дискове и накладки вибрациите при спиране са премахнати. Единия диск е бил крив, а вибрациите при 110/120 км/ч се дължали на стари гуми, които не са идеално симетрични, вътре имали някакви деформации на дългата си страна. Джантите били перфектни. По принцип старите дискове не стават за нищо или ?
Няколко години след това проблема си остана а е и по-сериозен. Сега има вибрации не само при спиране но и на волана при около 110 км/ч.
Става дума за корола 2001, но предполагам,че е подобно.
Проблема на волана се появи когато размених задните гуми и ги сложих отпред (задните гуми не изглеждат износени - имат 7-8 мм грайфер).

Проблема при рязко спиране си беше от преди.

Погледнах - има 6-7 мм накладки и дисковете не изглеждат надрани. Обаче има едно свирене/скърцане при ниска скорост (май от дясно) и там както е диска - има си полето дето минава накладката но под него има и една ивица от 6-5 мм която е леко затрита.

Дайте съвет, какво да сменявам или регулирам.
Toyota Corolla 1.4 VVTi GS (2001) E11
http://toyotabg.net/garage.php?mode=vie ... le&CID=117

Аватар
tntony
Мнения: 229
Регистриран на: 30 Яну 2006 23:57
Местоположение: София

Re: Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Мнение от tntony » 19 Юли 2013 15:54

Имах го този проблем , решението се оказа доста просто
Отидох на гумаджия да ми изправи джантите , взеха ми 100 и кусор кинта
и проблема се реши
Toyota Avensis 2.0 D4, 147ps, 1AZ-FSE, 2006

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Мнение от Kiki » 19 Юли 2013 18:46

Колега garnet, нищо не пречи на дасковете да са се изкривили отново. Това става много лесно при прегряване
. Не е нужно да купуваш нови, а е достатъчно до ги закараш в сервиз, където имат машина за презстъргване.
Само не знам в UK дали се предлага тази услуга.
Презстъргването се прави без да се свалят дисковете от колата и се изключва всякакво биене след това.
Ако си провериш джантите, баланса на гумете и изправността на предницата ше изключеш всякакви други възможности за вибрации в предницата.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
garnet
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Ное 2008 12:18
Местоположение: UK

Re: Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Мнение от garnet » 19 Юли 2013 21:17

Мерси колеги,

ето какво направих до сега
Вибрациите на волана при над 100 км/ч се оправиха с баланс на гумите на гумаджия за 5 лири.
Обаче вибрациите при рязко спиране от > 100 км/ч си ги има и това говори за дискове/накладки. Освен това и онова гадно свирене при ниска скорост си го има. Тук за 51 лири мога да си взема комплекта дискове/накладки и 30 лири работа. Не е толко зле - по-малко то 100-ка, за тук е супер :)
Toyota Corolla 1.4 VVTi GS (2001) E11
http://toyotabg.net/garage.php?mode=vie ... le&CID=117

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Мнение от Kiki » 19 Юли 2013 22:09

garnet написа:Мерси колеги,

ето какво направих до сега
Вибрациите на волана при над 100 км/ч се оправиха с баланс на гумите на гумаджия за 5 лири.
Обаче вибрациите при рязко спиране от > 100 км/ч си ги има и това говори за дискове/накладки. Освен това и онова гадно свирене при ниска скорост си го има. Тук за 51 лири мога да си взема комплекта дискове/накладки и 30 лири работа. Не е толко зле - по-малко то 100-ка, за тук е супер :)
Те това е!!!! Ние тук по-богати ли симе? :)
Аз затова си купих комплект съединител с демпферен маховик от UK, защото излиза 50% по-евтино.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
garnet
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Ное 2008 12:18
Местоположение: UK

Re: Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Мнение от garnet » 23 Юли 2013 12:33

Kiki написа:
garnet написа:Мерси колеги,

ето какво направих до сега
Вибрациите на волана при над 100 км/ч се оправиха с баланс на гумите на гумаджия за 5 лири.
Обаче вибрациите при рязко спиране от > 100 км/ч си ги има и това говори за дискове/накладки. Освен това и онова гадно свирене при ниска скорост си го има. Тук за 51 лири мога да си взема комплекта дискове/накладки и 30 лири работа. Не е толко зле - по-малко то 100-ка, за тук е супер :)
Те това е!!!! Ние тук по-богати ли симе? :)
Аз затова си купих комплект съединител с демпферен маховик от UK, защото излиза 50% по-евтино.
Еми какво да кажа - то само това да беше по-скъпо в БГ. А и най-евтините коли след САЩ, са може би е ЮК :)
Иначе, тук говорим за неоригинални части. В тойота за същото ти взимат 250 лири, фиксирано работа + части. Ако щеш.
Изобщо тук цените на автомонтьорите варират много. Тоя дето ще ми ги смени за 30 е латвиец. Добре работи, пробвано със смяна на стартер на пежо - луда работа, бърка се в едно тясно място.
Англичанин за същото за дисковете ми даде 55 лири цена. Работата е около 30 мин.
Колеги, ако някой иска да си поръча малки неща от тук, да каже. Може да измислим някакъв начин.
Toyota Corolla 1.4 VVTi GS (2001) E11
http://toyotabg.net/garage.php?mode=vie ... le&CID=117

Аватар
garnet
Мнения: 19
Регистриран на: 07 Ное 2008 12:18
Местоположение: UK

Re: Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Мнение от garnet » 15 Фев 2014 19:27

garnet написа:Мерси колеги,

Освен това и онова гадно свирене при ниска скорост си го има.
Свиренето и скърцането се оправи с изчистване на спирачен апарат. Разглобиха ги и 2та предни. Имало е супер много сол/ръжда на единия и челюстите не връщаха накладките докрай. Затова свиреше.
Toyota Corolla 1.4 VVTi GS (2001) E11
http://toyotabg.net/garage.php?mode=vie ... le&CID=117

Аватар
peichodj
Мнения: 32
Регистриран на: 18 Дек 2013 14:31
Местоположение: Русе

Re: Авенсис 1 - Вибрации при спиране

Мнение от peichodj » 01 Апр 2014 08:24

Моят проблем е че след смяна на нови накладки,нови гуми,и сменени дискове колата пак тресе и се клати .Аз достигам до АБС системата.Какво мислите? Някои път го прави някой път не.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Google [Bot] и 65 госта