Навигация за Тойота Авенсис 2005

GRI
Мнения: 29
Регистриран на: 20 Мар 2010 11:21
Местоположение: Sofia

Мнение от GRI » 23 Ное 2010 23:35

..ТАТИ и тук 2/3 от написаното от теб е излишно.. колега напиши в Гугъл GPS навигация за кола Garmin и се свържи с Ескадра, чувал съм за тях от работещи във френски компании, че продукта е добър.. те ще ти обяснят по-подробно.. ГПСа е много удобен, когато пътуваш в Европа в големите столици и ти е необходимо да се ориентираш бързо из уличките..в БГ тази екстра ще ти е по-скоро досадна..
whatever you do, think green.
be smart, find easy know-how,
be sucessful, enjoy life.

Новоколец
Мнения: 38
Регистриран на: 20 Авг 2009 15:07
Местоположение: Шумен

Мнение от Новоколец » 24 Ное 2010 12:12

nikeza написа:Много ме грабна идеята да си сложа навигация работеща съвместно с бордовияа компютър, само не разбрах, къде се продава цялата система, на разумна цена разбира се, иначе от мен това – http://www.aliexpress.com/product-fm/34 ... alers.html
ТАТИ има известно право. Картата на България в момента е доста постна като изключим София и околностите. В останалите градове има основните пътни артерии - примерно в Русе има 15-20 улици и булеварди, в Шумен - 5-10. Има ги всичките големи и малки градове и най-значимите забележителности. Обаче вкяка година излизат нови карти на NAVTEQ, а версията, за която говоря, е 2008-2009 и е първата, в която са включени България, Гърция и Румъния. Вече излезе 2010-2011, която (подозирам) има по-добро покритие. Това, дето ще скочиш от мост или се ще се забиеш в гора, са глупости, но ако искаш навигация СЕГА, по-евтино и по-фурнкционално решение можеш да намериш в Технополис и прочие. Готино е да си имаш вградена навигация, затова и аз си сложих, но излиза скъпо, а Тойота и Навтек не ни е*ават и карти със 100% покритие на България за момента няма. Иди в www.ebay.de и напиши TNS310 да видиш за какви цени става въпрос. На мене целият масраф ми излезе 400 лв. с картата, но минах тънко. За 200-300 лв. можех да си взема кадърна навигация, но масрафът си е масраф.

Ако много си навит - има решение за местата, които не са покрити от картата: Влизаш в Гугъл мапс, избираш се къде ще ходиш, вземаш координатите и ги набираш на навигацията. Като излезеш от обсега на картата, лелката спира да ти говори и ти се позазва стрелка и компас, който ти посочва посоката, но пак трябва да си гледаш пътя и знаците.
Toyota Avensis D4D 2001

moloko
Мнения: 283
Регистриран на: 14 Окт 2010 22:23
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от moloko » 24 Ное 2010 15:27

А пробвал ли е някой да сложи GPS с ДВД от новите модели на Авенсис 1 . Тези дето са по триста четиристотин долара .
От тези примерно
http://www.autodvdgps.com/toyota-naviga ... 16_69.html
Става ли тая работа пък дори и от друг модел кола?

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 24 Ное 2010 15:38

moloko написа:А пробвал ли е някой да сложи GPS с ДВД от новите модели на Авенсис 1 . Тези дето са по триста четиристотин долара .
От тези примерно
http://www.autodvdgps.com/toyota-naviga ... 16_69.html
Става ли тая работа пък дори и от друг модел кола?
На един аурис сложихме това:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 24 Ное 2010 16:03

За мен най-подходящото място е над екрана на борд компютъра.
Понеже там нямам жабка, там съм сложил моята над него:
Изображение

Слагал съм и тук, но не е удобно:
Изображение

Ето как изглежда в оригинално вградено жабката:
Изображение
Изображение

Новоколец
Мнения: 38
Регистриран на: 20 Авг 2009 15:07
Местоположение: Шумен

Мнение от Новоколец » 24 Ное 2010 17:42

Ето това е яко, колега Руди, но не става на моята колица за жалост. Току що ми пратиха този файл с покритието на последната версия на дисковете за TNS и се оказва, че гадовете пак са ни прецакали. Писах на toyota-mapupdates и Навтек да изразя възмущението си и съм им поръчал догодина по-добри карти на Бъргария. Със сигурност ще ми обърнат внимание! hmm.gif Накрая ще си купя от старите книжни карти за 5 лв. Ще я "вградя" в жапката и съм готов.
Прикачени файлове
Покритие на TNS300-TNS310 Europe – Toyota DVD Navigation System South 2010-2011 Ver.1 (PZ485-TTBEU-10)
Покритие на TNS300-TNS310 Europe – Toyota DVD Navigation System South 2010-2011 Ver.1 (PZ485-TTBEU-10)
oumelx.jpg (50.98 KiB) Преглеждано 6086 пъти
Toyota Avensis D4D 2001

moloko
Мнения: 283
Регистриран на: 14 Окт 2010 22:23
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от moloko » 24 Ное 2010 18:38

Питането ми беше за постар модел . Ето тук дали може да се сложи такова квото си сложил на Ауриса. Или от друг модел кола. Предполагам че софта не е проблем да се смени ако да речем GPS&DVDто е примерно за Honda или Subaru или Lexsus
Прикачени файлове
radio.jpg
radio.jpg (60.75 KiB) Преглеждано 6068 пъти

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 24 Ное 2010 18:58

moloko написа:Питането ми беше за постар модел . Ето тук дали може да се сложи такова квото си сложил на Ауриса. Или от друг модел кола. Предполагам че софта не е проблем да се смени ако да речем GPS&DVDто е примерно за Honda или Subaru или Lexsus
Може - проблемите са размерите, формата и закрепването. Иначе интерфейса на повечето тойотски е еднакъв (всъшност има само два вида букси). Трябва да намериш устройство, което е със същата форма, като оригиналното или да ползваш рамка.

Иначе това което сложихме с един приятел на неговия Аурис работи много добре.
Изображение

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 24 Ное 2010 23:20

Rudy написа:
moloko написа:Питането ми беше за постар модел . Ето тук дали може да се сложи такова квото си сложил на Ауриса. Или от друг модел кола. Предполагам че софта не е проблем да се смени ако да речем GPS&DVDто е примерно за Honda или Subaru или Lexsus
Може - проблемите са размерите, формата и закрепването. Иначе интерфейса на повечето тойотски е еднакъв (всъшност има само два вида букси). Трябва да намериш устройство, което е със същата форма, като оригиналното или да ползваш рамка.

Иначе това което сложихме с един приятел на неговия Аурис работи много добре.
От всичките навигации (оригинални или не) по-добре работеща от тази на тойота/лексус не съм срещал. Може и д аи пристрастно мнението ми, но от рент-а-кар-ите коио съм карал не съм попадал на по-добре написан софтуер :thumbsup:

dusaka
Мнения: 15
Регистриран на: 09 Дек 2009 00:48
Местоположение: Plovdiv

Мнение от dusaka » 10 Дек 2010 10:21

digitalpr написа:Не е ли нещо такова? Или поне на този дисплей ли е, или идва с друг?
Изображение
Моят дисплей на навигацията излгежда точно по този начин. И понеже съм абсолютно невеж в това какъв модел ми е навигацията - можете ли да повторите (моля) и да ми кажете дали мога да си е сваля от някъде. Предполагам че все ще е има като торент някъде, но не зная като какво име да е търся и точно за кой модел.

благодаря предварително

Новоколец
Мнения: 38
Регистриран на: 20 Авг 2009 15:07
Местоположение: Шумен

Мнение от Новоколец » 10 Дек 2010 11:01

Навигацията ти е TNS300 или TNS310. Последната версия на диска, който ти трябва, е
TNS300-TNS310 Europe – Toyota DVD Navigation System South 2010-2011 Ver.1
Продуктовият номер е PZ485-TTBEU-10, но това включва трите диска за Европа - Запад, Изток, Юг. На нас ни трябва Юг. По-горе съм приложил изображение на покритието, което ми изпрати някакъв испанец, който си е купил тая версия. 100% покритие има само София и околията. Дискът може да се закупи от www.toyota-mapupdates.eu, но е много неясно до каква степен може да ти е полезен в така наречената "провинция", и не бива да даваш 300 лв. за нещо, което и те не знаят какво покритие има. Информацията на сайта за покритието не е променяна от 2008 г. и е невярна. Преди малко получих писмо от toyota-europe и ето какво пишат:

First of all we are sorry for the late reply. We received an answer yesterday from our mapsupplier [сиреч Навтек].

He confirmed that the available mapcoverage for Bulgaria is now 75%.

However, based on the info you provided that the webside indicates that there is no update available, we can not assure that the update DVD you want to order is indeed available.

We therefore can only suggest you visit your dealer. He will be able to confirm if the update DVD will be available for your TNS310.

I hope this info will be helpfull.
....

Дрън, дрън...

Доста рових в интернета за тази версия, но все още я няма никъде. Можеш да намериш по-предната версия 2008-2009, но аз я имам и върши работа, но само в София. Ако случайно попаднеш на 2010-2011, свиркай.
Toyota Avensis D4D 2001

Аватар
Vesko
ЗАВИНАГИ С НАС.....
Мнения: 3835
Регистриран на: 27 Авг 2007 18:25
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Vesko » 10 Дек 2010 14:06

2010-2010 Има двойното аколовръстно от драгалежци до симеоново и всички налични магистрали към момента. Но други градове освен София няма.

Новоколец
Мнения: 38
Регистриран на: 20 Авг 2009 15:07
Местоположение: Шумен

Мнение от Новоколец » 10 Дек 2010 14:25

Веско, не може да няма други градове, след като аз имам по-стара версия и в нея има доста градове и по-малки градчета като Кубрат, Бяла и пр., забележителности като Мадарския конник и т.н. Въпросът е, че няма подробна информация за други градове освен София - примерно има 5-6 основни улици и това е. За пътната мрежа има само първостепенните и някои второстепенни пътища. Версията, за която говориш, 2010-2010 ли е или 2009-2010?
Toyota Avensis D4D 2001

Аватар
Владислав
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Окт 2009 18:40
Местоположение: София,България

Мнение от Владислав » 10 Дек 2010 15:38

Колега, Новоколец, Vesko може би имаше предвид че другите градове не са подробни...
Младежи,уважавайте старостта-тя е вашето бъдеще...

Toyota Corolla 2001 VVT-i 1.6

dusaka
Мнения: 15
Регистриран на: 09 Дек 2009 00:48
Местоположение: Plovdiv

Мнение от dusaka » 10 Дек 2010 16:21

надявам се тук да намерите всичко което ви трябва за този вид навигации на Тойота

http://gpsunderground.com/forum/showthr ... -2010-2011

а тук е линк с каченият диск за източна европа,но не зная как може да се свали

https://www.yabsearch.nl/viewcollection/28295297


п.с. благодаря за бързият и пълноценен отговор от страна на Новоколец

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта