ПРОБЛЕМИ С ГАЗ

newboba
Мнения: 70
Регистриран на: 08 Юни 2011 23:01
Местоположение: Мало Бучино

Мнение от newboba » 05 Авг 2011 18:21

Прикачени файлове
P8050371.JPG
P8050371.JPG (202.42 KiB) Преглеждано 2186 пъти

newboba
Мнения: 70
Регистриран на: 08 Юни 2011 23:01
Местоположение: Мало Бучино

Мнение от newboba » 05 Авг 2011 18:29

Незнаех баш какво да снимам. Сигурно съм пропуснал нещо. Сега разпознах единия филтър който е излишен... Компютъра е много заврян и малко трудно ще му снимам цифрите

mar29
Мнения: 216
Регистриран на: 12 Окт 2010 18:21
Местоположение: България

газ

Мнение от mar29 » 05 Авг 2011 21:19

Здравей колега,следя непрестанно постовете ти и още веднъж се убеждавам ,че не съм сбъркал,като си карах на бензин СЕЛИКАТА. Не ,че съм против газта,но тук в България все ще се намери някой,който да обърка монтажа и волю-неволю ще се наложи да науча занаята.

newboba
Мнения: 70
Регистриран на: 08 Юни 2011 23:01
Местоположение: Мало Бучино

Мнение от newboba » 06 Авг 2011 04:22

Те!!! Я съм съ сбръкАл! wacko.gif

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 06 Авг 2011 10:05

като гледам снимките имам чувството,че тия джаджи са ги правили в някой гараж или в час по трудово.толкова ли няма някаква оригинална техника,че си монтирате подобни боклуци в колите? сигурен съм,че газовите уредби,които монтират в германия или холандия,изглеждат по по-различен начин.това тук са някакви ментета! wacko.gif

пс не разбирам от тия неща,ама как може такава немарливост не знам!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 06 Авг 2011 14:51

jim_beam написа: ...сигурен съм,че газовите уредби,които монтират в германия или холандия,изглеждат по по-различен начин.това тук са някакви ментета! wacko.gif ...
Става въпрос за различни ценови категории. За толкова пари толкова.

При много добро желание, знания и майсторлък и такава АГУ може да се подкара, но си трябва МАЙСТОР! :thumbsup:

П.П. Аз съм карал едно Алеко и една Астра на пропан-бутан и не бих карал повече на газ. Вярно, че разходите за гориво са по-малки, но врътнята и постоянното губене на време и бъзикане по уредбата ми бяха писнали. Това бяха от най-елементарните вакуумни АГУ Ловато за карбуратор и моноинжекция и не съм ходил по майстори, защото си им разбирах. А ако трябва да вися постоянно при газаджиите, както в един близък газ-сервиз ги гледам "абонатите"... wacko.gif
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
cokata
Мнения: 308
Регистриран на: 04 Дек 2009 17:41
Местоположение: Панагюрище

Мнение от cokata » 07 Авг 2011 03:12

jim_beam написа:като гледам снимките имам чувството,че тия джаджи са ги правили в някой гараж или в час по трудово.толкова ли няма някаква оригинална техника,че си монтирате подобни боклуци в колите? сигурен съм,че газовите уредби,които монтират в германия или холандия,изглеждат по по-различен начин.това тук са някакви ментета! wacko.gif

пс не разбирам от тия неща,ама как може такава немарливост не знам!
Жим бим, верно не разбираш :thumbsup:

1. Кое точно на снимките не ти хареса и е правено в час по трудово?
2. По какъв по-точно различен начин изглеждат газовите уредби монтирани в Холандия или Германия?

ПС: Не веднъж съм казвал, че едната ми кола е с ГИ монтиран в БГ, а другата с Холандски ГИ монтиран в Германия rolleyes.gif
Toyota Carina E 1.8 7A-FE Liftback
Subaru Outback 2.5 AT 2005
Honda XR250

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от mirott » 07 Авг 2011 07:34

Какво означава "такава" и "толкова" или "за толкова пари-толкова"?!Моята излезе малко под 800 лв с всичко, и монтажа!С бутилка на резервната гума, всички компоненти са чисто нови, само дето са различни-демек сбироток!И мога най-отговорно да кажа, че дава по-добър разход и вървеж от БРЦ за "илядо иляди левове" монтирано на същата кола!Не винаги цената определя качеството...

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4203
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 07 Авг 2011 10:24

mirott написа:Какво означава "такава" и "толкова" или "за толкова пари-толкова"?!Моята излезе малко под 800 лв с всичко, и монтажа!С бутилка на резервната гума, всички компоненти са чисто нови, само дето са различни-демек сбироток!И мога най-отговорно да кажа, че дава по-добър разход и вървеж от БРЦ за "илядо иляди левове" монтирано на същата кола!Не винаги цената определя качеството...
Точно това съм казал и аз! :thumbsup:
Просто си попаднал на МАЙСТОР, а не на монтажник.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 07 Авг 2011 23:16

Така да си дойдем на думата :whistle: :

- компютъра не е Томасето а AC : http://www.ac.com.pl/en/produkt/298/stag-4 - иначе казано не ти трябва софтуер и кабел за Томасето а за АЦ !!! АЦ не са лоши но май са малко по-скъпи от качеството , което предлагат ,

- рейката ти е бавна но пък е сравнително качествена ! И не мога да си представя другата колко бавна е била !?

- нивомера е най-евтиния на пазара ,

- изпарителя е монтиран неправилно ,

- Джими и Зизи са малко по-емоционални , което в случая им пречи да направят правилна преценка на нещата .

И те така !

ПС:
най-вероятно ето от тук идва объркването :
http://www.stargasvedrare.com/gas_ingek.html

Реално Томасето нямат ГИ :
http://www.tomasetto.com/a_ENG_2_1.html

Калоян 77
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Яну 2012 23:43
Местоположение: Габрово

Мнение от Калоян 77 » 18 Фев 2012 21:37

И аз си сложих газов инжекцион на Карина Е саштата работа,ходих сто пати при газаджиите как ли нея мериха с лаптопа, скалите бензин и газ жсе добре било от токвите. Купих си 4истонови кабели,бобина,капа4ка,оригинални пак тей. Писна ми сега сам си тарся проблема маи е ТПС.

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Мнение от desotodorov » 20 Фев 2012 14:12

Е - и аз съм с ГИ BRC на карината, метан...има си някакъв проблем там понякога гасне като се изключи от скорост, особено лятото в жегата, и има прекъсване при около 2000-2200 оборота, монтажа ми е от калпав по-калпав... даже филтърче не ми бяха монтирали пичовете...ИЦИ Газ Севлиево...Проблемите ми обаче са бели кахъри, които изобщо не ме притесняват, а цената на возенето няма какво да се коментира...така че - за крайните противници на газирането - и аз бях много против преди да започна да циркулирам 150км/ден --> малко сметки --> метан. За нищо на света няма да я карам на бензин при тоя километраж...BassMan е прав - в големия % проблемите не идват от газовата, а от "монтажа". При добро желание и малко време, нещата могат да станат много добре...ама кой ще ти се занимава...нали следващата бройка стои с пачката отвън и тръпне в очакване и неговата кола да бъде разбърникана... :whistle:
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

newboba
Мнения: 70
Регистриран на: 08 Юни 2011 23:01
Местоположение: Мало Бучино

Re:

Мнение от newboba » 01 Дек 2013 19:03

Bass_Man написа:Така да си дойдем на думата :whistle: :

- компютъра не е Томасето а AC : http://www.ac.com.pl/en/produkt/298/stag-4 - иначе казано не ти трябва софтуер и кабел за Томасето а за АЦ !!! АЦ не са лоши но май са малко по-скъпи от качеството , което предлагат ,

- рейката ти е бавна но пък е сравнително качествена ! И не мога да си представя другата колко бавна е била !?

- нивомера е най-евтиния на пазара ,

- изпарителя е монтиран неправилно ,

- Джими и Зизи са малко по-емоционални , което в случая им пречи да направят правилна преценка на нещата .

И те така !


ПС:
най-вероятно ето от тук идва объркването :
http://www.stargasvedrare.com/gas_ingek.html

Реално Томасето нямат ГИ :
http://www.tomasetto.com/a_ENG_2_1.html
Колега, какво имаш впредвид под неправилно монтиран изпарител? темата е стари4ка, но проблемите са и на дневен ред, с малки подобрения... какви проблеми би ми създало това, освен наличните, и вероятно проблемно обезвъздушаване на охладителната система при нужда(с което се сблъсквах вече)...?

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 163 госта