въздушен филтър д4д

Аватар
chacho
Мнения: 23
Регистриран на: 30 Апр 2008 19:34
Местоположение: Надежда гр.София

въздушен филтър д4д

Мнение от chacho » 11 Окт 2011 10:04

Колеги пърпори от кутията на въздушния филтър на Авенсиса на 6000км е от смяната ако го сменя ще спрели???

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от lederman » 11 Окт 2011 10:19

Между смукателната тръба и кутията на въздушния филтър има един дунапрен, който се разкапва след време и почва да тропа. В Тойота отстранявали проблема без пари докато ти правят обслужване wink.gif biggrin.gif .
Аз обаче не ходя при тях и подпрях смукателната тръба с парче микропореста гума. Не си играх да възстановявам оригиналния дунапрен понеже там уплътнението не е съществено, защото е преди филтъра.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
chacho
Мнения: 23
Регистриран на: 30 Апр 2008 19:34
Местоположение: Надежда гр.София

Мнение от chacho » 11 Окт 2011 10:38

значи ще чакам до следващото обслужване .Благодаря!

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re:

Мнение от t k d4d » 19 Фев 2014 10:39

lederman написа:Между смукателната тръба и кутията на въздушния филтър има един дунапрен, който се разкапва след време и почва да тропа. В Тойота отстранявали проблема без пари докато ти правят обслужване wink.gif biggrin.gif .
Аз обаче не ходя при тях и подпрях смукателната тръба с парче микропореста гума. Не си играх да възстановявам оригиналния дунапрен понеже там уплътнението не е съществено, защото е преди филтъра.
Здравей колега!Имам топуркане около и след филтърната кутия,някъде зад кората на мотора ,дето има някво гърне ли обшито с предпазна ламарина.Това тупкане е може би от 3-4 хил.,като се увеличава с времето.Отстрани като слушаш,прилича като ,че някой кърти бетон с хилти ,само,че по тъпо се чува.С нов филтър съм,паснат добре,и там дето обесняваш между кутията и смукателната тръба е ок.Забелязъл съм и че като подам лееко газ се чува и потропване на гърне.На канал при оглед всичко е ок.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: въздушен филтър д4д

Мнение от lederman » 19 Фев 2014 12:53

:) Както го описваш ми се струва, че е около турбината и катализатора, а не е стандартната беля около кутията на въздушния филтър. Не знам за стандартна болежка в тази област.

Топлинният щит на катализатора стабилно ли е закрепен ?
Да не са се "отпуснали" пружините на сглобките на изпускателната система и да подрънква тръбата на ауспуха в съединението с катализатора?
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: въздушен филтър д4д

Мнение от t k d4d » 19 Фев 2014 14:11

lederman написа::) Както го описваш ми се струва, че е около турбината и катализатора, а не е стандартната беля около кутията на въздушния филтър. Не знам за стандартна болежка в тази област.

Топлинният щит на катализатора стабилно ли е закрепен ?
Да не са се "отпуснали" пружините на сглобките на изпускателната система и да подрънква тръбата на ауспуха в съединението с катализатора?
не е от щита и от пружинките,не е металически а едно незнам как да го опиша ,едно такова бър бър бър,в ниския регистър като честотата му е като пулса на заек.Прилича и като провалено ,надъпчено гърне,ама не се вижда нищо.

memorex

Re: въздушен филтър д4д

Мнение от memorex » 19 Фев 2014 14:38

На мен ми звучи като тръгнал маховик ,демпферен.Другото е че маслото е за смяна.И гледай да сложиш добро масло.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: въздушен филтър д4д

Мнение от lederman » 19 Фев 2014 15:09

memorex написа:На мен ми звучи като тръгнал маховик ,демпферен.Другото е че маслото е за смяна.И гледай да сложиш добро масло.
Маховика не дрънчи ли на дЖелезо ? Дано не си прав ermm.gif

При мен подрънкваха тръбите на на ауспуха при определени обороти, оказаха се запекли лещовидни уплътнения, като запекат тези "лещи" вибрациите от двигателя се пренасят директно на цялата изпускателна система и понеже са повече от предвиденото, почва да опита тук там. Проблема се реши с разглобяване, напръскване с високо температурна (медна) грес и обратно сглобяване. Но при мен отчетливо се чуваше, че потропват тръбите.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: въздушен филтър д4д

Мнение от t k d4d » 19 Фев 2014 16:11

memorex написа:На мен ми звучи като тръгнал маховик ,демпферен.Другото е че маслото е за смяна.И гледай да сложиш добро масло.
Аве приятел стигати с джапито с тези масла,човек да пита що му дърпа на ляво колата и вие ОТ МАСЛОТО Е

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: въздушен филтър д4д

Мнение от t k d4d » 19 Фев 2014 16:16

lederman написа:
memorex написа:На мен ми звучи като тръгнал маховик ,демпферен.Другото е че маслото е за смяна.И гледай да сложиш добро масло.
Маховика не дрънчи ли на дЖелезо ? Дано не си прав ermm.gif

При мен подрънкваха тръбите на на ауспуха при определени обороти, оказаха се запекли лещовидни уплътнения, като запекат тези "лещи" вибрациите от двигателя се пренасят директно на цялата изпускателна система и понеже са повече от предвиденото, почва да опита тук там. Проблема се реши с разглобяване, напръскване с високо температурна (медна) грес и обратно сглобяване. Но при мен отчетливо се чуваше, че потропват тръбите.
Аз съм ти чел темите и първо проверих см. тръба после лещите,но не е от тях.Ще чакаме като се задълбочи проблема ,няма начин да не стане очебийно.

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: въздушен филтър д4д

Мнение от t k d4d » 21 Фев 2014 09:51

ще излезе катализатор май,ама той не се ли води филтър за твърди частици при дизелите.там има един гърлен звук като белорус и предава това топуркане към филтърната кутия.поне така мисля,ако стане нетърпимо,тогава ще кормя.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 165 госта