Проблеми с CarinaE

Bukmop
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Май 2008 12:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Проблеми с CarinaE

Мнение от Bukmop » 14 Мар 2012 14:20

Здравейте имам малко въпроси относно Carina E 1.6 бензин английска сглобка.

1. Може ли някой да каже правилния начин за отваряне таблото за да бъдат сменени изгорели лампички на централната конзола където е управлението на климатика.

2. Нормално ли е зимата парното да духа студено от централните въздухопроводи и топло отстрани във всички позиции с изключение на позицията когато духа само от фронталните въздухопроводи

3. ABS не работи и лампата която най-вероятно е изгоряла не свети, сблъсквал ли се е някой с неработещ ABS и какво е решението, къде да търсим проблема.

4. Дори и след профилактика климатика не духа много студено, това нормално ли е или просто аз съм свикнал на хубав климатик.
Последно промяна от Bukmop на 14 Мар 2012 14:58, променено общо 1 път.
www.lexus-bulgaria.com
Българският форум за LEXUS

Аватар
CuMo
Мнения: 351
Регистриран на: 19 Авг 2009 21:46

Мнение от CuMo » 14 Мар 2012 14:40

1. Чети тук:

http://toyotabg.eu/viewtopic.php?t=15632&highlight=

2. Нормално е, освен ако не го преправиш. Всички карини по принцип са така. Вкарва винаги свеж въздух.

3. Ако колата е 1996г произведена, както е моята е възможно да нямаш ABS!

4. Климатикът си охлажда нормално, иска време, за да обърне всичкия въздух в купето, особено ако си с комби. Ако сравняваш с климатик на по-нова кола, възможно е да ти се струва слаб. Кажи с какво го сравняваш? Моят не съм го дозареждал, но лятото спокойно мога да си настина вътре, затова и много много не го ползвам.

Bukmop
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Май 2008 12:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Bukmop » 14 Мар 2012 15:05

1. Благодаря за темата за отваряне на таблото, дано да успея да гоотворя без много поражения, че пластмасата е поостаряла и е станала доста трошлива.

2. За мен не е нромално зимата може да настине човек то свежия въздух.
Как се преправя, има ли някъде описано решение, лесно ли е?

3. Колата Твърдо е 1995-та и има ABS помня го като работше.

4. Климатика го сравнявам с Lexus-a ми (нали все са Toyota :-) )
стравнявам го и с Пежо 306 от 97 година, но няма база за сравнение.

---------
п.п.
Колата е на сестра ми и се качвам в нея от време на време...
www.lexus-bulgaria.com
Българският форум за LEXUS

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 14 Мар 2012 15:39

2.При някой положения на врътката винаги си духа студено от централната конзола .Пробвай да превъртиш всички позиции на врътката и виж на коя ще почне да духа топло
3.Ами най-вероятните причини са скъсан кебел или повреден АБС датчик ако знаеш как можедиси ги примириш или отиваш на диагностика

Bukmop
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Май 2008 12:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Bukmop » 14 Мар 2012 16:59

Духа само в най ляво положение, когато сочи че духа фронтално на пътниците, Позиция 1 от снимката
на позиции 2, 3, 4 духа студено

Относно ABS, мина ми през ума за проблем в датчиците но исках да питам дали няма някой всеизвестен детски проблем.
Прикачени файлове
Carina.jpg
Carina.jpg (91.46 KiB) Преглеждано 1131 пъти
www.lexus-bulgaria.com
Българският форум за LEXUS

Аватар
Petar
Мнения: 2029
Регистриран на: 16 Юни 2007 21:20
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Petar » 14 Мар 2012 17:07

Bukmop написа:Духа само в най ляво положение, когато сочи че духа фронтално на пътниците, Позиция 1 от снимката
на позиции 2, 3, 4 духа студено

Относно ABS, мина ми през ума за проблем в датчиците но исках да питам дали няма някой всеизвестен детски проблем.
Е щом така духа значи нямаш никакви проблеми с парното
Относно АБС-а е малко трудно така дасе отгатне къдее проблема единствено насоки могат дасе дадат

gunner
Мнения: 121
Регистриран на: 21 Май 2007 17:31
Местоположение: Sf
Обратна връзка:

Мнение от gunner » 14 Мар 2012 17:15

Хм... при мен и на позиция 2 духа топло през центъра, а иначе от останалите 3 е студено.
CARINA E 7A-FE

Аватар
max-2
Мнения: 1794
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Мнение от max-2 » 14 Мар 2012 19:11

Да обобщим: Ако превключим от 1 към 2 духа топло, а ако превключим от 3 към 2 духа студено или поне не толкова топло. Просто клапата, която определя какво ще духа през горните духалки на централната конзола не е твърдо свързана с копчето и се влияе и от въздушния поток. Обикновено вентилатора трябва да е изключен или да е на 1, за да може да превключи тази клапа. Иначе е много трудно, почти невъзможно. Имаше някои колеги тук от форума с разместени зъбни колелета от напъване от незнание.
Защо просто не затваряте тези духалки докато стане горещо в колата и след това да ги отворите леко, колкото да не дишате горещ въздух от парното?
Carina E 4AFE LB 1992

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Проблеми с CarinaE

Мнение от PESHO OT MARS » 14 Мар 2012 22:05

Bukmop написа:Здравейте имам малко въпроси относно Carina E 1.6 бензин английска сглобка.
1. Може ли някой да каже правилния начин за отваряне таблото за да бъдат сменени изгорели лампички на централната конзола където е управлението на климатика. Не се притеснявай толкова много за таблото, наистина на Карините пластмасите им са под всякаква критика (няма Карина на която да не са чупени водачите на ел.стъклата) но точно тези около таблото са много прилични и свалянето ако знаеш как е лесно и безболезнено.

2. Нормално ли е зимата парното да духа студено от централните въздухопроводи и топло отстрани във всички позиции с изключение на позицията когато духа само от фронталните въздухопроводи. Нормално е, така е проектирана. На старата ми Карина бях залепил на тези клапи малко duct tape отвън та ми се смееха че това е моя запазена марка тунек. Но на новата свикнах, така и по лесно регулирам температурата в купето.

3. ABS не работи и лампата която най-вероятно е изгоряла не свети, сблъсквал ли се е някой с неработещ ABS и какво е решението, къде да търсим проблема. В книгите за Карина има описание как да накараш колата да "изплюе" каква грешка имаш в ABS-а и оттам да се ориентираш какъв е проблема. НО много важно но, точно лампата за ABS-а се използва за извеждане на системните грешки и тя трябва да работи.

4. Дори и след профилактика климатика не духа много студено, това нормално ли е или просто аз съм свикнал на хубав климатик. Климатика на Карината ми прави впечатление че винаги тръгва някак си със закъснение, т.е. пускаш го и 2 мин няма нищо после си е екстра.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Bukmop
Мнения: 12
Регистриран на: 12 Май 2008 12:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблеми с CarinaE

Мнение от Bukmop » 10 Фев 2014 14:49

Продължавам с въпросите си за карината която учудващо още е жива.
Заех се да постегна малко пластмасориите по таблото отново и имам следния въпрос
Някой махал ли е тази пластмасова лайсна, която е точно до предносто стъкло и на нея са отворите за обдухване на самото стъкло?

Така като гледам май трябва да се свали гормата част на таблото - така ли е или се лъжа? и как се сваля?

Благодаря за съдействието предварително
www.lexus-bulgaria.com
Българският форум за LEXUS

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта