Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Koler
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Яну 2012 22:49
Местоположение: Blagoevgrad

Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от Koler » 14 Сеп 2012 10:24

Здравейте, предстои ми покупка, спрял съм се на Авенсис, но все още не съм решил с какъв двигател да е. За това ще съм благодарен на тези с повече опит от мен да си кажат мнението и да ми препоръчат двигател. Конските сили не са от решаващ фактор за мене, така че съм склонен и на по-малкия мотор, стига да по-добър и най-важното здрав и издържлив. Прави ми впечатление, че 2.2 Д4Д са доста по- скъпи от Д-САТ, защо ?! Моля за всякакви мнения и благодаря предварително.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от lederman » 14 Сеп 2012 11:11

При D-CAT дюзите са пиезо-електрични и са по-претенциозни към горивото. Носи им се и славата, че са по-скъпи. Общото мнение, е че трябва да се избягват.
Доста е обсъждано във форума.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Koler
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Яну 2012 22:49
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от Koler » 14 Сеп 2012 11:39

Аха, а как е при Д2Д двигателя, какви са дюзите? Какъв е там, помпа дюза ли е или ?!
Имам пасат 2006 2.0 ТДИ и той е със същите пиезо - електрически дюзи - продава се. smile.gif Та именно за това питам, че не ми се попада пак в този филм, който вече съм гледал, а краят не му се вижда. Какво ли не правих по тази кола и пак нямат свършване проблемите.
Още един въпрос- Имат ли Д2Д филтър за твърди частици или не е задължително.

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от Me4oKyX » 14 Сеп 2012 12:26

Колега, дюзите на пасата не са пиезо, там си с помпа-дюза, а Д4Д е комън рейл система - разликата е доста голяма. Проблеми с дюзите - винаги ще имаш с нашите горива, дори 2.0д Нисан 1992 да вземеш, просто в различните си варианти, проблемите са по-усезаеми или по-малко. Нито един дизел на света не работи най-добре с мръсно гориво. А колкото до Д-КАТ - има 5 дюзи, нищо че е 4 цилиндъра и общо излизат сума от 4 до 5 цифри, зависи къде го правиш. Д4Д е със здравите дюзи, които поне има заместители било то нови или втора ръка, но най-доброто качество е, че имат и възстановяване. Като цяло, вземи си Д4Д, няма да имаш особени грижи, но си иска правилна поддръжка. А за да ти е мирна главата с дюзите, слагай си всеки втори резервоар поне някаква добавка за дизел, за да чисти буклука, който иначе неминуемо ще се натрупа и от там ще строши дюзите. И да спестя коментари - зареждеш ли в БГ, няма гориво, което да не е много по-добро с истинска добавка! Може и 3лв да го плащаш литъра, пак има достатъчно много буклук в него :whistle:

Koler
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Яну 2012 22:49
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от Koler » 14 Сеп 2012 14:21

Ясно, ако до сега се колебаех, то сега категорично ме убедихте, че ще е Д4Д ! Ако може да ми препоръчате и каква добавка точно да слагам или няма особено значение? Ясно е, че горивата са ни кофти, ясно е и че с добавки е по-добре, за поддръжката също е ясно, реовни смяна на масла и филтри. Не разбрах само с филтъра за частиците как стоят нещата, всички ли Авенсис Д4Д 2006-2008г. имат ли не? Автоматик Авенсис Д4Д?! Има ли изобщо такова нещо, не можах да намеря при търсенето до момента, а много бих искал да е автомат! Благодаря ви много за мненеията. wink.gif

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от lederman » 14 Сеп 2012 14:59

За добавките си е твое решение, аз лично смятам, че не са необходими. По-скъпите нафти на пазара имат някакви добавки (цетан коректори, измиващи и т.н.т.) и освен това в спецификациите им е дадено, че количеството сяра (това е записано и в изискванията на двигателите) отговаря на изискванията за тези ДВГ.
Автоматици май няма, но ако случайни има гледай да не е ММТ (има няколко теми и по този въпрос).
6 скоростната ръчна кутия е добра. има една особеност, че при студено масло 1-ва. влиза с ЛЕКО затруднение, но според мен това е абсолютно незначително, даже ако не се бяха оплакали колеги от форума нямаше да му обърна внимание.
Aз от 3 години карам такъв Авенсис и не разбрах дали имам DPF :)
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

gels7988@abv.bg
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Сеп 2012 10:54

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от gels7988@abv.bg » 16 Сеп 2012 11:14

ПО МНЕНИЯТА КОИТО ИЗЧЕТОХ ПО ГОРЕ РАЗБИРАМ ЧЕ АВЕНСИС 2.2 Д4Д-ДКАТ-177 КС.НЕ Е
ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от zi_zi_top » 16 Сеп 2012 18:30

gels7988@abv.bg написа:ПО МНЕНИЯТА КОИТО ИЗЧЕТОХ ПО ГОРЕ РАЗБИРАМ ЧЕ АВЕНСИС 2.2 Д4Д-ДКАТ-177 КС.НЕ Е
ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ.
ПРАВИЛНО СИ РАЗБРАЛ!
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от scorpion » 17 Сеп 2012 10:05

Колега, почакай известно време (година-две). Тогава Тойота ще почнат да слагат дизели на BMW.
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

xtreme
Мнения: 308
Регистриран на: 27 Май 2008 12:41
Местоположение: София

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от xtreme » 17 Сеп 2012 11:35

Извънтемата :)
Koler написа:Аха, а как е при Д2Д двигателя, какви са дюзите? Какъв е там, помпа дюза ли е или ?!
Имам пасат 2006 2.0 ТДИ и той е със същите пиезо - електрически дюзи - продава се. smile.gif Та именно за това питам, че не ми се попада пак в този филм, който вече съм гледал, а краят не му се вижда. Какво ли не правих по тази кола и пак нямат свършване проблемите.
Още един въпрос- Имат ли Д2Д филтър за твърди частици или не е задължително.
Има свършване има, нарича се бензин drunk.gif

Koler
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Яну 2012 22:49
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от Koler » 19 Сеп 2012 15:11

А мотор 2.2 Д4Д как е и дали той след като е най-скъпият е най-добрият от всичките дизелови и с верига ли е ? Знам, че 2.0 Д4Д е с ремък, но не знам за 2.2 Д4Д. Доколкото разбрах Д-САТ е препоръчително да не се пипа, затова питам за Д4Д?

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от scorpion » 19 Сеп 2012 19:18

Koler написа:А мотор 2.2 Д4Д как е и дали той след като е най-скъпият е най-добрият от всичките дизелови и с верига ли е ? Знам, че 2.0 Д4Д е с ремък, но не знам за 2.2 Д4Д. Доколкото разбрах Д-САТ е препоръчително да не се пипа, затова питам за Д4Д?
Нормален и достатъчен мотор за Авенсиса. Мотора е с верига.
Лично не съм слагал добавки и не намирам разлика в поведението между различните брандове дизел, който се предлага на пазара в БГ. Достатъчно мощен е и икономичен с налични 6 предавки. Предполагам, че и Д-4Д не е препоръчително да се "пипа", каквото и да означава това wink.gif
Все пак аз съм на 40 хиляди. Вероятно колеги, които са преминали 100 и повече хиляди биха споделили повече. Но разумната експлоатация и грижи свързани с редовно и навременно обслужване са най-важния елемент за дългосрочна и безпорблемна работа на двигателя.
Успех !

Koler
Мнения: 7
Регистриран на: 10 Яну 2012 22:49
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от Koler » 19 Сеп 2012 19:31

biggrin.gif
Под "ПИПА" имам предвид да не се купува. Насочил съм се към купуване на Авенсис и затова разпитвам кой дизелов двигател е най-препоръчителен и кой да се избягва. Разбрах, че Д-САТ не трябва да се "пипа", т.е далече от него. И то поради това, не че самият двигател е лош, а просто защото е доста капризен откъм горивото в БГ. Двоумя се между 2.0 Д4Д и 2.2 Д4Д, но щом вторият е с верига бих го предпочел пред този с ремъка. Мощността и пъргавината не са от решаващо значение за мен, колкото здравината и издържливостта. За поддръжката е ясно - липсва ли тя то започват проблеми.

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от zi_zi_top » 19 Сеп 2012 22:00

Какво му е на 2,0 литровия??? Един от най-добрите ДВГ на Тойота! След 2006 г. и той е с верига. Но дори да е с ремък не виждам никакъв проблем. Сменяваш си ремъка на 100 000 км и нямаш проблеми. :thumbsup: Дори този с 116 к.с. е достатъчно мощен и еластичен за купето на Авенсиса.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
Me4oKyX
Мнения: 2201
Регистриран на: 10 Яну 2007 14:16
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Avensiss 2.0 D4D или 2.2 D-CAT ?!!!

Мнение от Me4oKyX » 19 Сеп 2012 22:57

За верига, и 2.0 и 2.2 д4д са вериги. За сполучливи - може би Зизи е прав и 2.0 е по-добрия, защото 2.2 имат доста проблеми със гарнитури на главата - не от износване, пак от хубави части, но не само.... А като цяло, 116к.с. са далеч не достатъчни за Авенсиса, но е добре... Но може и трябва да е по-добре. Виж 2.0 126 к.с. вече е доста приятно жив и еластичен, като има доста потенциал за доразвиване, а плюса му е, че скорости и съединител са като на 2.2 моторите - независимо дали д4д или д-кат. Което пък от своя страна, гарантира, че дори 170-180к.с. да го направиш 2.0 двигателя, няма да имаш грижи със задвижването като цяло... Като да правиш керамика на 1.4 д4д, че да може да не караш винаги на полусъединител и други такива biggrin.gif Но пък 2.2 150 става направо плашещо бърз, от иначе пъргавия Авенсис... Но дори там имат грижи скоростите, при по-яко каране.... Таааа, общо взето, взимаш по-запазения Авенсис, без особено значение, дали е 2.0 или 2.2 д4д :thumbsup: А като возия и стабилност са еднакви.... Разхода- също.... Само спирачките не съм заглеждал дали са еднакви, но много вероятно да са, защото 1.4 д4д Корола 2005-2006 е със същите като 1.8VVTi 192hp Королата .... happy.gif Ама то щото Тойота си знаят, че колите могат доооста повече и някой ще ги направи tongue.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Semrush [Bot] и 45 госта