спирачни дискове и накладки

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от t k d4d » 13 Фев 2014 07:27

t k d4d написа:Моля, дайте съвет за читави дискове и накладки. КОРОЛА Д4Д 2002 Г. Дебелината на предните е 24 мм. , спират идеално, няма тресене на валана при рязко спиране.Проблема е следния ,постоянно се чува едно шумене ,присвирване пристъргване ли,незнам как точно да го опиша.При леко натискане на спирачката ,всичко изчезва.Относно накладки,сега съм с АТ добри са ама на свофар при по леко спиране съм като влак. разбрах,че текстар били добри . Помагайте колеги.
Тук съм писал каква е колата

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от t k d4d » 13 Фев 2014 07:32

t k d4d написа:Време е вече за смяна и да питам пак.Оригинален немски текстар диск 112лв. 1бр.в ауто повер,бош-109лв ,трв-101. В мистър ауто комплект от 2 диска ат,текстар и бош са по 120-130лв.без да пише къде са произведени,почти на половина цена.Има ли вероятност да си поръчам оригинални а да ми бутнат от евтините?На самия диск пише ли някъде маде ин.... ?
ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от t k d4d » 13 Фев 2014 07:40

t k d4d написа:Абе там е работата ,че и на доверените хора да им нямаш вяра.гутен морген,гутен морген само гледат да ти вземат парите.Аз вече поръчах от ауто повер дискове и накладки за 300лв. та TRV На кутиите само пише,маде ин EU ,а в сайта юнайтет стейс ,герману, герману,ит.н.Поръчах ги въпреки,че в мистър ауто същите са 215лв. а ма не пише в сайта герману,герману,германууу. И нещо друго да питам,като свалих стария диск който е на 23мм. мин. допустима граница не е крив няма напукано и има толкова много материал по него,мисля,че поне до 20 мм . спокойно може да се кара кво ще кажете а?
Чети и тук колко са в мистър ауто ,даже 205лв. По телефона попитах къде се произвеждат,че в сайта не пише и ми отговориха ъмм ми незнам.Е как да поръчаш от там.

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от t k d4d » 13 Фев 2014 07:49

martod написа:
t k d4d написа: Те за корола комби е12 2002г.90коня д4д са вентилирани ,какво значи двойно.Незнам от къде ги вземаш ама разгледай цените в аuto power.bg ,явно голяма надценка лапат
Ти най после се сети да напишеш за каква кола са дисковете .. laugh.gif
Двойно вентилиран значи перфориран или нарязан, или комбинация и от двете ..
Вземам ги от там, че ти с тази цена ме подведе
t k d4d написа:трв-101 В мистър ауто,
и помислих, че търсиш 255 мм. дискове за Е11, а чак сега написа, че колата е Е12 ..
А покажи сега, къде ги видя 275 мм. дискове в мистър ауто за 101 лв..
Аз ти казах,да разгледаш цените в авто повер, погледни внимателно целия текст.Защо ми комбинираш края на изречението трв-101 и началото на друго В мистър ауто

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от martod » 13 Фев 2014 10:15

t k d4d написа:
martod написа:
t k d4d написа:
Аз ти казах,да разгледаш цените в авто повер, погледни внимателно целия текст.Защо ми комбинираш края на изречението трв-101 и началото на друго В мистър ауто
Абе целия ти текст в онова мнение е толкова объркващ, човек не може да разбере, кога говориш за комплект дискове, кога за 1 бр. smile.gif
Да, в ауто повер цената е 101 лв. но за 1 бр. и аз нищо не съм комбинилал, tongue.gif просто точката която показва къде свършва изречението, гледам се е появила тази сутрин в 7.30 ч. .. smile.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от t k d4d » 13 Фев 2014 11:20

Аз ти казах,да разгледаш цените в авто повер, погледни внимателно целия текст.Защо ми комбинираш края на изречението трв-101 и началото на друго В мистър ауто[/quote][/quote][/quote]Абе целия ти текст в онова мнение е толкова объркващ, човек не може да разбере, кога говориш за комплект дискове, кога за 1 бр. smile.gif
Да, в ауто повер цената е 101 лв. но за 1 бр. и аз нищо не съм комбинилал, tongue.gif просто точката която показва къде свършва изречението, гледам се е появила тази сутрин в 7.30 ч. .. smile.gif[/quote]
Абе и ти бъркаш комбиниЛАЛ ама се сещаме.Карай може по-скъпите дискове да са по-хубави ,ако не, ще ги направя дарение за сочи на спортистите

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от jim_beam » 13 Фев 2014 11:36

колега спортните дискове съм чувал,че са сметнати за работа при високи температури.при нормални условия спирали дори по-лошо от стандартни.та в началото ги позагрявай.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от martod » 13 Фев 2014 15:10

t k d4d написа: Абе и ти бъркаш комбиниЛАЛ ама се сещаме.Карай може по-скъпите дискове да са по-хубави ,ако не, ще ги направя дарение за сочи на спортистите
Е нормално е веднъж и аз да сбъркам .. tongue.gif
По скъпите ти дискове са същите като тези в ауто повер сигурно, smile.gif ама карай, вече си ги поръчал, можеше да ти спестим едни 100 лв. .. wink.gif
Ако не ти харесат, пращай ги за Сочи, пък искай от там да ти пратят едни за УАЗ, гледай как спира .. laugh.gif
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q= ... ms&cad=rja
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от t k d4d » 13 Фев 2014 16:52

martod написа:Читави дискове са TRW, BREMBO и HERTH+BUSS JAKOPARTS
Читави накладки TRW, BREMBO BOSCH, също и Феродо, ама Премиер серията ..
Обаче като гледам какво си написал, нужда от дискове нямаш все още .. smile.gif
Щом нямаш вибрации при спиране и щом си ги мерил и са 24мм. това значи, че са все още на половината си живот ..Нови са 25 мм. допустимото износване е до 23 мм.
В твоя случай най вероятно проблема е само в накладките, които имат акустични датчици за износване (ламаринки) които започват да опират в диска като остане малко феродо по тях и започват да крещят, сменяй ме, сменяй ме .. biggrin.gif
ЗАЩО ТУКА НЕ МИ ПРЕПОРЪЧА УАЗ

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от martod » 14 Фев 2014 09:39

Защото там все още не са ти били за смяна дисковете .. biggrin.gif
Били са 24 мм. по твои замервания и са имали още доста живот, а и тогава го нямах под ръка това клипче с УАЗ-ката . laugh.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от t k d4d » 14 Фев 2014 16:04

martod написа:Защото там все още не са ти били за смяна дисковете .. biggrin.gif
Били са 24 мм. по твои замервания и са имали още доста живот, а и тогава го нямах под ръка това клипче с УАЗ-ката . laugh.gif
Айде сега като си загрижен за финансите ми,кажи от къде да поръчам паразитната ролка на климатика,и двигателно масло 10в40 марка и от къде?

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от martod » 14 Фев 2014 18:54

t k d4d написа: Айде сега като си загрижен за финансите ми,кажи от къде да поръчам паразитната ролка на климатика,и двигателно масло 10в40 марка и от къде?
От комшията ми, как от къде .. biggrin.gif
Паразитната ролка мога да ти я предложа на 52 лв. НТН, мога да ти кажа и как да си оправиш твоята за десетина лева, tongue.gif масло 10/40 полусинтетика 5 л. 45 лв.
Виж там офертите по ато повер, ми(НИ)стър ауто smile.gif и после ми се обади на ЛС ..
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

t k d4d
Мнения: 172
Регистриран на: 19 Окт 2011 08:51

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от t k d4d » 15 Фев 2014 16:29

martod написа:
t k d4d написа: Айде сега като си загрижен за финансите ми,кажи от къде да поръчам паразитната ролка на климатика,и двигателно масло 10в40 марка и от къде?
От комшията ми, как от къде .. biggrin.gif
Паразитната ролка мога да ти я предложа на 52 лв. НТН, мога да ти кажа и как да си оправиш твоята за десетина лева, tongue.gif масло 10/40 полусинтетика 5 л. 45 лв.
Виж там офертите по ато повер, ми(НИ)стър ауто smile.gif и после ми се обади на ЛС ..
Не съм много на ти с компютрите пробвам ама не праща съобщение,за ролката сигурно ще ми кажеш да избия лагера.Преди 3-4 години мисля,че на генератора така сменяхме лагер,но тогава една ролка беше от 130 до 200 лв.,а лагера беше 35 лв. Само на климатика не смених защото точно тази беше 200 лв. ,а сега 54 лв. Ако и лагерите са паднали от 35 на 10лв. си струва.Само съм позабравил как се вадеше.Има 4-ри занитвания,оттам ли се корми , и ако е как се зашива?

Аватар
martod
Мнения: 1501
Регистриран на: 15 Ное 2008 17:49
Местоположение: Пловдив, което си е пак в страната на абсурдите .

Re: спирачни дискове и накладки

Мнение от martod » 15 Фев 2014 17:43

Нищо не се разнитва и занитва, най добре ще е май да си вземеш направо цялата ролка .. smile.gif
Имаш ЛС с още по добра оферта, tongue.gif там вече можеш да пращаш отговор, колкото и да си зле с компютрите .. wink.gif
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 74 госта