Виене

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: Виене

Мнение от Kiki » 18 Дек 2013 13:14

Харди написа: Полезно е. Всяка сменена част на стара кола е вече нова.
Ако не е китайска.
Преди 3 000 км. смених тампоните на стабилизиращата щанга. Щангата започна да чука повече от оригиналната, която беше на 205 000км. Сега съм взел уж японска, пък да видим колко ще изкара.
Така, че не всяка част, която се сменя е нова. biggrin.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Виене

Мнение от mirott » 18 Дек 2013 13:20

От китайско до китайско има разлика! Има много добри неща, на конкурентни цени.

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Виене

Мнение от scorpion » 18 Дек 2013 14:53

mirott написа:От китайско до китайско има разлика! Има много добри неща, на конкурентни цени.
То в днешно време, ако на дадена стока не пише MADE IN PRC значи има нещо съмнително biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

stankros
Мнения: 76
Регистриран на: 31 Мар 2013 17:46
Местоположение: София

Re: Виене

Мнение от stankros » 20 Дек 2013 10:50

Извинявам се на колегата пуснал темата, но ще я ползвам за да попитам, тъй като от снощи се появи виене и при мен.

Снощи я взех от сервиз след смяна на дюзи (Корола Версо 2005г. 116 к.с. D4-D, 1CD-FTV) беше работила на място и достигнала работна температура. При потегляне нямаше признаци за нещо нередно. След 10-тина километра шофиране започна да издава ужасен шум (усилващо се виене) независимо на коя предавка съм, но в един и същ оборотен диапазон - около 2000 оборота. Шума не изчезваше с увеличаване на оборотите, а си оставаше. С отнемане на газта - изчезваше. Това се получи няколко последователни потегляния от светофар. Интересното е, че ту изчезваше ту се появяваше. На място при форсиране на мотора не се чува нищо такова.
Притесненията ми са за турбина, но тъй като не съм се сблъсквал с подобно нещо досега ( а карам дизели с турбо 10-тина години) моля за мнения и съвети.
Възможно ли е дефектирала турбина да има такива признаци и то не постоянно, а избирателно във времето. Забравих да кажа, че днес сутринта шофирах до офиса си около 40 мин. и никакъв проблем.
Има ли начин с диагностика да локализират проблема при положение, пак повтарям, не се проявява постоянно.
Corolla Verso 2.0 D4D 2005г.

kiks
Мнения: 121
Регистриран на: 14 Май 2011 09:44
Получена  благодарност: 1 път

Re: Виене

Мнение от kiks » 01 Фев 2014 14:47

При не-постоянно виене с елементи на силно стържене при подаване на газ над 80 км и изчезване при отпускане добре е да вдигнат колата и да определят точно откъде идва шума Имах такъв шум на VW TD и беше от ск.кутия Така карах не повече от 1000 км, нямаше как веднага да вляза в сервиз, а при блокиране или счупване на VW-то не може да се дърпа Смяна на лагери последва, но не може да се определи без отваряне на ск.кутия! След това проблема изчезна!
Последно промяна от kiks на 03 Фев 2014 10:11, променено общо 1 път.
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D 2005; Toyota Verso 2.0 2012

plamenk69
Мнения: 19
Регистриран на: 26 Мар 2013 14:06
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Corola Verso 1.6vvti - 2003г.
Получена  благодарност: 1 път

Re: Виене

Мнение от plamenk69 » 02 Фев 2014 15:31

Здравейте!
Някой може ли да препоръча читав майстор в Стара Загора?
От доста време не бях излизал от града, но вчера ми се наложи и когато ускорих до около 70 км/ч взе да се чува едно виене/свирене откъм предна лява страна. Чува се и на скорост и на свободна. Като намаля скоростта, звукът изчезва. Пробвах маневриране: остри леви и десни завои: не се чува нищо. Предполагам, че е някакъв лагер, но не съм специалист по темата, а не искам някой пишман-майстор да ми рови колата.
Предната ми кола беше Нисан и за 5 години не е влизала в сервиз (с изключение смяна на консумативи), затова нямам впечатления :)
Корола Версо 1.6vvti - 2003 г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 89 госта