Покупка на "нов" седан след 2002 - газ/бензин или дизел?

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: съвет за покупка на "нов" автомобил

Мнение от slowtraveler » 03 Юни 2013 23:10

zi_zi_top написа:Честно казано нямах предвид африканските държави и техните дипломатически представителства! blush.gif ...
Зизи, описаните от мен случаи са с представители на европейска държава...
Разликата е, че карат доста по-нови автомобили, но поддръжката също е под всякаква критика. Та затова заострих вниманието на колегата...
Съжалявам, че излязох прав bash.gif
Дано се отърве само с преглед и смяна на стандартните консумативи :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: съвет за покупка на "нов" автомобил

Мнение от miso25 » 04 Юни 2013 08:29

slowtraveler написа:
zi_zi_top написа:Честно казано нямах предвид африканските държави и техните дипломатически представителства! blush.gif ...
Зизи, описаните от мен случаи са с представители на европейска държава...
Разликата е, че карат доста по-нови автомобили, но поддръжката също е под всякаква критика. Та затова заострих вниманието на колегата...
Съжалявам, че излязох прав bash.gif
Дано се отърве само с преглед и смяна на стандартните консумативи :whistle:
Slow,колите се подържат, но рядко в официалните сервизи. Първо защото адски много пари искат (както за части така и за труд) и второ - все пак се вижда колко разбират от коли ..... Друго, което е важно - човека, който я кара дали се грижи за нея защото според мен и да имаш пари като си мърляч няма спасение.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

scorpion
Мнения: 1135
Регистриран на: 03 Юни 2009 15:02
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: съвет за покупка на "нов" автомобил

Мнение от scorpion » 04 Юни 2013 09:59

EU_BG_akademika написа:
miso25 написа:
Не бъди сигурен в това......
Абсолютно, гуем смех.....купих я де, вече е регстрирана и е пред къщи. Значи беше собственост на търговският представител на Судан.
...
Абе мангасарска работа, да умреш от яд заради хубавата кола. Стахотна возия и много тих и пъргав двигател
Е, честито и безаварийно. Сменяй всички масла, консумативи, ремъци, свещи и каквото е необходимо и след дезинфекция и добро почистване отвътре смело газ ...

biggrin.gif biggrin.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: съвет за покупка на "нов" автомобил

Мнение от slowtraveler » 04 Юни 2013 10:45

miso25 написа:... Slow,колите се подържат, но рядко в официалните сервизи. Първо защото адски много пари искат (както за части така и за труд) и второ - все пак се вижда колко разбират от коли .....
Имах предвид конкретно част от дипломатическите автомобили...
И на мен не ми е ясно как скромна фирма като нашата може да си поддържа автомобилите само в официалните сервизи, а дипломатическо посолство на държава да я кара мърляшката. Но го отдавам точно на непукизма на служителите в посолствата - те са 'царе', неподлежащи на никакъв контрол поне в БГ (последните години)...
Успех на колегата...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: съвет за покупка на "нов" автомобил

Мнение от miso25 » 04 Юни 2013 14:06

slowtraveler написа:
miso25 написа:... Slow,колите се подържат, но рядко в официалните сервизи. Първо защото адски много пари искат (както за части така и за труд) и второ - все пак се вижда колко разбират от коли .....
Имах предвид конкретно част от дипломатическите автомобили...
И на мен не ми е ясно как скромна фирма като нашата може да си поддържа автомобилите само в официалните сервизи, а дипломатическо посолство на държава да я кара мърляшката. Но го отдавам точно на непукизма на служителите в посолствата - те са 'царе', неподлежащи на никакъв контрол поне в БГ (последните години)...
Успех на колегата...
Не зависи от тези които карат колите, зависи от шефовете.......
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: съвет за покупка на "нов" автомобил

Мнение от slowtraveler » 04 Юни 2013 14:50

Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: съвет за покупка на "нов" автомобил

Мнение от EU_BG_akademika » 04 Юни 2013 19:16

Амии 1100лв назад. Промивка на двигателя, пълна синтетикака 5-40, смяна на маншона на кормилната рейка, смяна на спирачната течност( никога не сменяна явно, черна като масло от дизел) смяна на един спирачен заден десен цилиндър, всички накладки, смяна на хидравличното масло, смяна на двата задни амортисьора (яко псуване от майстора, едвам ги изади от пружите biggrin.gif, смяна ангренажен ремък, водна помпа, обтягаща и водеща ролка. Смяна двата пистови ремъка. Няма теч от семерингите на ролките. Но има и за утре селеновите втулки на на регулиращите щанги на на задния мост са разбити, от там е тропането, та две втулки по 40 кинта, и реглаж на предния мост. Остана за този майстор. Накрайници шарнири, нищо не е мръднало, добре че негрото е карал бавно, обаче е карал с левия крак на спирачката и десният на газта. Накладките бяха буквално изпържени, задните, предни нямаше, та задните като ги пипнеш само с отверката и се разпадат, едната беше отлепена и колето задържа точно пред сервиза, взе да се влачи като подхождах към крика.....
Утре ще сменям маслото на скоростите в сервиза на Хладилника, само там имат гарнитура за картера, казаха ми, че годината е междинна за автомата, точно тогава са минали на пълна синтетика и само на пръчката ще се види маслото. Но разликата е чувствителна едното 15лв литър а другото 40, също така има варинт с несменяем и сменяем филтър unsure.gif. Та и там 200-300 кинта. Патронът на дясната врата е разбит, откраднали са шлифера на глупака мислейки, че съкровищата са му вътре, да, ама не, в костюма във вътрешният джоб си носи ценностите, там прибра петте бона дето му платих biggrin.gif, та трябва да сменя кючалката и да я пренаредят по ключа, трябва и втори ключ да направя че е с един. Отключва и заключва алармата за сега. После слагам метана и последно сменям антфриза, защото газаджийте, нали връзват изпарителя към охлаждането и кой ги знае какво доливат, вероятно водица biggrin.gif .....
Ами за днес това утре пак, а за помоща благодаря worthy.gif
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: съвет за покупка на "нов" автомобил

Мнение от EU_BG_akademika » 15 Авг 2013 05:20

Ами навъртях 7 хилки на колата, аз си знаех, че взимам добра кола, но тя надмина моите очаквания. Харчи 10 литра газ среден разход, но това до 120. Бургас-София ми лапна 14 ама стъпвах до края на места, ама скороста не се усеща, те и гумите са нови гуд иър. Маслото не го е пипнала и на цвят си е същото. Може да се каже, че съм напълно доволен от автомобила, ако има колебаещ се какво да взима, този е прекрасен.
Благодаря на всички за помоща.
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: съвет за покупка на "нов" автомобил

Мнение от EU_BG_akademika » 01 Юни 2015 08:32

Тази тема вече, пак е на дневен ред при мен unsure.gif mad.gif sad.gif
Отново втори месец търся авенсис автомат, поради липсата на предлагане съм се ограничил до 2 бр... Единият е vvt.1.8 2005, купуван от тук, около140к
Другият е 2004g vvt-2.0 произход Германия регистриан тук 2003 пак 140к blush.gif . За Германия се знае, че средният пробег на личен авотомобил е 20к годишно, така че ми е много трудно да повярвам в тези километри....Но колата е с европейски произход и ще може да бъде проверене по WIN-а. Германците поддържат, дума да няма, но и химикалите им за сняг са сериозни и смъртоносни за автомобила.
та ще помоля за мнения, най вече за vvt-1.8, четох, че е малко слаб за купето, но основното ми притесние е маслоядството....Чета, че има сериозни проблеми с тези двигатели произведени до 2006г
Та ще моля ползвателите на този двигател, да споделят впечатления, само дано не е на принципа, ние се прекарахме, нека се прекара още някой biggrin.gif
И тези с vvt-2.0 също да си изкажат мнение, за което благодаря предварително. worthy.gif
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

Аватар
Akima
Мнения: 7133
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Re: Покупка на "нов" седан след 2002 - газ/бензин или дизел?

Мнение от Akima » 01 Юни 2015 13:11

Аз бих заложил на по-големия мотор.

Не знам къде четете,че имат проблеми до 2006,но "немската" бройка гарантирано е с отстранен проблем,ако го е имало въобще.
Годините на проблема са първите 2-3,но чак до 2006 не.

Дайте линк към обявате да ги разгледаме.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: Покупка на "нов" седан след 2002 - газ/бензин или дизел?

Мнение от EU_BG_akademika » 01 Юни 2015 14:52

Свърши тя, капарирах тукашната, човека я докара, до паркинг на Била, със зимни нови гуми. Иам и летни на ал.джанти на хотел. Сложил гумите ноември и я прибрал в гаража. Сега излиза за трети път. Прашен и тук там поръждясал но в ниикакаъв случай мазен двигател. Купувана от ТМ изток, и км са реални. купил я за жена си, но и била голяма, та и взел "Е" класа щот е по малка biggrin.gif . Той си взел джип, че той рибар-лодкар като мене и тази харитисала с каско гражданска и данък за плащане....
Имаше разни дребни козметични забежки, и му казах да ги оправи щото не мога така да я покажа на жена си wacko.gif , стар съм за развод. Бронята жулната отпред, двата, задни калника на веждите и още някоя драскотина....
Всичко друго ми се видя в ред, а и човека не ми държа рекламна реч, напротив каза, че хич не му се продава, ама му идват дохаки три коли....
Избрах заради сигурното състояние и произход. Каза, че маслото е към 10 хиляди, а не беше мръднало, но си е за смяна. На автомата в сменил на 100к
Иначе и аз предпочитах 2.0 но след 10 минутно колебание разума наддела над страстта....

Иначе това е http://olx.bg/ad/toyota-ID5f8M2.html хасковската, а аз взех тази http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... 2003276429 спазарих я за 9500 и мисля че е добре.

Ако някой има интерес към хасковската, говорил съм с човека, разрешава преглед. Каза че цената се коментира...
Ами това е за сега от мен, очаквай включване вече с фотки. tongue.gif
Благодаря за помоща и насоките.... worthy.gif
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Re: Покупка на "нов" седан след 2002 - газ/бензин или дизел?

Мнение от slowtraveler » 02 Юни 2015 07:39

Ами честито колега :thumbsup:
Ще е интересно да споделите впечатленията от 1.8 автоматик... За ръчна скоростна кутия и този двигател не бих се притеснил много като динамика, но ми се струва, че автоматика ще 'спъва' по-малкия двигател и ще мисли повече докато налучка добрите обороти и предавка...
Та затова ще ми е интересно мнението Ви...

Моля да попълните 'Местоживеене' в профила - така при зададени въпроси няма да се започва едно питане 'а ти откъде си' tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: Покупка на "нов" седан след 2002 - газ/бензин или дизел?

Мнение от EU_BG_akademika » 02 Юни 2015 10:43

slowtraveler написа:Ами честито колега :thumbsup:
Моля да попълните 'Местоживеене' в профила - така при зададени въпроси няма да се започва едно питане 'а ти откъде си' tooth.gif
Благодаря! Направих го. Относно автомата, аз ще сподяля, но на базата на авенсис т22 2000сс 128к.с и 4 рънър 3000сс забравих колко коня........и двете автомати.
Не съм карал тойота ръчка, а и не мисля тепърва да се уча biggrin.gif
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

EU_BG_akademika
Мнения: 36
Регистриран на: 14 Мар 2010 06:30
Местоположение: София, с. Пчелник, област Варна

Re: Покупка на "нов" седан след 2002 - газ/бензин или дизел?

Мнение от EU_BG_akademika » 23 Юни 2015 21:04

Чак сега ми остана време да кажа за колата.....
Относно автомата, по бързо реди скоростите, особенно в низходящ ред.
По тромава е от предишната ми- нищо чудно 300 кила е повече.
Всички пластмаси са на щипки, на другата си бяха на добрите, стари, болтчета.
По комфортна, по широка, по голям багажник, отзад, под кората, влезе 60 литра газова бутилката, а в старата едвам наврях 40.
Изнадах се, че борд-компа си бачка дори и на газ. В смисъл показва зареденото гориво, за колко остава и прочие.., бях отписал тези аритметики за газ
Перфектна возия( малко твърда според един ПАСАТаджия) изключителна стабилност, особено в завой. Сензора за дъжд не преценява добре, ама не е човек все пак smile.gif
Изобщо много съм доволен, перфектен автомобил, като всяка тойота

Ето я хубавицаta, само дано няма същата съдба worthy.gif

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето го и баткото

Изображение
Колкото по подготвен и мощен ти е джипа, толкова по далеч ходиш да търсиш трактор.

Аватар
Akima
Мнения: 7133
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Re: Покупка на "нов" седан след 2002 - газ/бензин или дизел?

Мнение от Akima » 23 Юни 2015 21:15

Честито и много безаварийни километри! drunk.gif

П.С.Сърф-а много ме зарадва. wink.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 180 госта