Обороти на Авенсис II 1.8 бензин

vinarov4246
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Май 2013 10:52

Обороти на Авенсис II 1.8 бензин

Мнение от vinarov4246 » 27 Юни 2013 00:21

Здравейте колеги,

От два дни съм собственик на авенсис 2008, 1.8 VVTi. Колата е много запазена и засега съм много доволен от возията, даже и от динамиката (не съм по състезанията по принцип).

Има няколко неща обаче, които са ми странни:

- При загрял двигател, при смяна на скоростите се получава леко форсиране на двигателя (при напълно отпуснат педал на газта и натиснат съединител), защото оборотите падат по-бавно отколкото съм свикнал (сравнявам с бмв 3-та серия 96'). Това нормално ли е? Предполагам че може би е до стил на каране.

- При загрял двигател, неподвижен автомобил и включен климатик, оборотите седят на около 800, което е ОК. От време на време обаче падат на 600, колата започва леко да вибрира, качват се на към 900 и пак се връщат на 800. Това заради климатика ли е или зацапани дюзи примерно?

- При спиране с малка скорост се чува пронизително скърцане - предполагам накладки, утре ще ги проверя.

Ако някой има опит с подобни проблеми ще съм много благодарен :)

vinarov4246
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Май 2013 10:52

Re: Обороти на Авенсис II 1.8 бензин

Мнение от vinarov4246 » 27 Юни 2013 10:58

Относно скърцането, майсторът каза че дисковете имат ръб и вероятно е от това.

За оборотите коментира само, че дроселовата клапа била електронно-контролирана и е трудно да й се повлияе, вероятно просто си е малко мудна. Ако взе пак някой знае нещо повече по въпроса ще съм благодарен :)

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Обороти на Авенсис II 1.8 бензин

Мнение от steich » 01 Авг 2013 00:55

Отскоро и аз съм с такъв Авенсис. И при мен при превключване на предавките се получава повишение на оборотите с около 100-200-300 ... според зависи и при превключване те си падат. Другото което забелязах е че на празен ход когато се включи климатика и оборотите доста играят по време на включването. Иначе смених съединителя че си беше за смяна и зачистих дроселовата клапа че беше доста омазана. Проблемите с оборотите продължава да ги има, но не знам дали не трябва някакво обучение на дросела както при някои други автомобили. Другото странно нещо е лостчето на мигачите ... много рядко изключва . Трябва да направиш четвърт оборот с волана за да се изключи а много често това не е възможно. Дали това подлежи на някакво регулиране ?
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Аватар
saho
Мнения: 379
Регистриран на: 19 Сеп 2010 07:45
Местоположение: гр. Петрич

Re: Обороти на Авенсис II 1.8 бензин

Мнение от saho » 01 Авг 2013 09:06

Всички здрави и сравнително нови-свежи тойоти работят по този начин, вкл. и моята.
Toyota Corolla E12 2006 1.4 vvti 2006 FOBOS
Toyota Avensis T25 1.8 vvti 2008

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Обороти на Авенсис II 1.8 бензин

Мнение от steich » 18 Авг 2013 23:13

OK, да приемем че това е нормално. Как обаче стои въпроса с ускорението ? Малко мудна ми се вижда моята. Тези дни при преход по магистралата София-Бургас и обратно, с кутия-багажник на тавана и пълна с хора и багаж ... малко трудничко ускорява като за 130 коня ми се струва. Не знам дали е нормално но като карам на 5-та със 130 примерно и я настъпя да изпреваря ... ако е и по наклон ... няма никой. От както съм я взел са сменени масла, свещи, филтри, съединител, почистен MAF и ел. дросел ... промяна няма. В ниските обороти е ок и си дърпа, високите нещо куцат. Някой да даде идея какво да се прегледа ? Евентуално запушен катализатор или ... ?
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

damian_bo
Мнения: 14
Регистриран на: 06 Яну 2011 21:00
Местоположение: София

Re: Обороти на Авенсис II 1.8 бензин

Мнение от damian_bo » 19 Авг 2013 22:04

Такава си е Колега. Просто толкова си може!
Относно оборотите - при мен се оправиха след като си почистих дебитомера.

steich
Мнения: 257
Регистриран на: 25 Окт 2008 23:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Обороти на Авенсис II 1.8 бензин

Мнение от steich » 19 Авг 2013 22:15

Благодаря колега. Понеже имам едно придърпване от 1800 до 2800 оборота на газ от 2-ра до 5-та предавка, от газ сервиза са категорични че имам проблем с бобина. На бензин не се усещало толкова тъй като не е толкова капризно запалването като при газ. Така ли е ... ще видим. Трябва обаче да намеря 1-2 бобини за смяна и за проба.
http://www.fapremove.com

Програмиране на TPMS сензори.

Качествен чип тунинг. Премахване на FAP / DPF OFF, Adblue / SCR OFF, EGR / AGR OFF, Flaps OFF., O2 / Lambda OFF, DTC OFF и др.

! 5 години гаранция на софтуерните услуги !

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: bobiborisov, Google [Bot] и 40 госта