Съвет при покупка на RAV4

marbo969
Мнения: 12
Регистриран на: 29 Окт 2012 15:43

Re: Съвет при покупка на RAV4

Мнение от marbo969 » 17 Сеп 2013 23:36

Относно свиркането на турбината при подаване на повече газ-и аз се озадачих ,като го чух за пръв път,но май е нормално.Моят РАВ е 2008г, взех го на истински 55к км от дилър след удар в ляво задно колело при инцидент,но напълно възстановена щета.Същия звук има служебната кола на приятелка ,която се кара от нова,чувал съм го и на още един РАВ 2,2Д-КАТ.Към темата-за мен този модел е супер за семеен и всекидневен автомобил като комплексни покаатели,само малко дървено вози на лоша настилка.Но трябва да се отбележи много високото качество на сглобките на вътрешното обзавеждане и много здравото окачване-всеки ден пътувам по целия бул.Цар Борис -3,всичките ми коли досега започваха да потропват и поскърцват откъм пластмаси още на 3-4 месец,a не са били по-стари или неподдържани.При РАВ4 е пълна тишина вече 1 година!Смесен разход последните 3000км-8.2 л.За сравнение Мазда 5 2.0 дизел 143к.с.ми даваше литър надолу,но без да е 4х4 и много чуплива на ходова част.
Toyota RAV4 2.2D4D

slavi7
Мнения: 93
Регистриран на: 22 Сеп 2008 13:34

Re: Съвет при покупка на RAV4

Мнение от slavi7 » 23 Яну 2014 23:40

Да напиша малко недостатъци според мен след известно каране -
1 много по-ниско качество на използваните материали от Ланд Крузер 120. Просто всичко е направено по-евтино, евтина пластмаса и т.н. Сравнен с него по-скоро прилича на "джип"
2. Невероятно неудобни колани. Ако се опитате да закрепите дестско столче ще ви се прииска да смените колата - веднага. Може и само моите да имат някакъв дефект, но веднъж издърпани позволяват само назад и нито сантиметър напред
3. Доста малък резервоар - не повече от 600км пробег.
4. Доста спортно возене за семеен автомобил т.е. твърдо
Другите нека са ок - за семейства с деца е супер, върви добре, не се разваля, разхода горе долу става. Хубави фарове. Сняг тази година още няма, но да се надяваме, че скоро ще пробвам и това.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет при покупка на RAV4

Мнение от jim_beam » 24 Яну 2014 14:02

marbo969 написа:Относно свиркането на турбината при подаване на повече газ-и аз се озадачих ,като го чух за пръв път,но май е нормално....
оригинален ли е възд.филтър?
само с такъв не се чува свирене от турбината в купето!
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

slavi7
Мнения: 93
Регистриран на: 22 Сеп 2008 13:34

Re: Съвет при покупка на RAV4

Мнение от slavi7 » 24 Яну 2014 19:53

Може ли да ми дадете идея от къде да купя задна чистачка освен от представителство на Тойота че са ми далече. Може онлайн магазин най-добре. Доста особена изглежда

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Съвет при покупка на RAV4

Мнение от Rudy » 24 Яну 2014 20:25

slavi7 написа: 1 много по-ниско качество на използваните материали от Ланд Крузер 120. Просто всичко е направено по-евтино, евтина пластмаса и т.н. Сравнен с него по-скоро прилича на "джип"
2. Невероятно неудобни колани. Ако се опитате да закрепите дестско столче ще ви се прииска да смените колата - веднага. Може и само моите да имат някакъв дефект, но веднъж издърпани позволяват само назад и нито сантиметър напред
1. Е ти намери с какво да го сравниш - ЛК (откакто някои модели се продават като Lexus LX на места) е в съвсем различен сегмент
2. Така е на почти всички коли по стандарт - ако връща колана - няма да върши същата работа като (дано не) потрябва.
Изображение

slavi7
Мнения: 93
Регистриран на: 22 Сеп 2008 13:34

Re: Съвет при покупка на RAV4

Мнение от slavi7 » 24 Яну 2014 20:50

На другата кола не е така - ако отпусна леко колана се връща, ако го дръпна рязко спира. А столчето като се заклещи нещо и няма отпускане, трябва да го откача изцяло и пак да го омотам с тоя колан ... ужасна работа

Stalker
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Яну 2014 22:02

Re: Съвет при покупка на RAV4

Мнение от Stalker » 28 Яну 2014 22:36

Здравейте,току що се регистрирах във форума ви.Оглеждам се за втора кола в семейството - по възможност градски джип,бензин.Попаднах на следната обява http://www.cars.bg/c577922 .Що за РАВ 4 е това?Ползвах търсачката,рових и в Гугъл и нищо не открих.Има ли въобще такъв модел "италианска тойота" и ако да какво ви е мнението за него.Предварително благодаря за отговорите.

Roko2105
Мнения: 31
Регистриран на: 05 Мар 2013 11:32

Re: Съвет при покупка на RAV4

Мнение от Roko2105 » 28 Яну 2014 23:48

Stalker написа:Здравейте,току що се регистрирах във форума ви.Оглеждам се за втора кола в семейството - по възможност градски джип,бензин.Попаднах на следната обява http://www.cars.bg/c577922 .Що за РАВ 4 е това?Ползвах търсачката,рових и в Гугъл и нищо не открих.Има ли въобще такъв модел "италианска тойота" и ако да какво ви е мнението за него.Предварително благодаря за отговорите.
Колега според интернет това е китайски автомобил Chery сглобяван в Италия http://en.wikipedia.org/wiki/DR5_%28car%29
Toyota Rav4 2007 2.0 Automatic
Kia Cerato 1.6 LPG

Stalker
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Яну 2014 22:02

Re: Съвет при покупка на RAV4

Мнение от Stalker » 28 Яну 2014 23:55

Благодаря,явно това обяснява цената за кола 2009г.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Semrush [Bot] и 66 госта